22.1.2025

Pacient je v kritickém stavu? Profesionální záchranáři vědí, jak mu pomoct, protože situace stále trénují

Jak správně a efektivně poskytnout pomoc pacientovi v kritickém stavu? To musí i zdravotničtí záchranáři neustále trénovat, neboť – jak praví klasik – těžko na cvičišti, lehko na bojišti, a opakování je matka moudrosti. V dalším dílu Prokopni to ukážeme, jak takový výcvik v simulačním bytě krajské záchranky probíhá…

Prokopni to je autorský videopodcast Krajské zdravotní, který běží od května 2023. Cílem pořadu Prokopni to je společně s Prokopem a Prokopem prokopnout strach a obavy z poskytování první pomoci či z návštěvy nemocnice. V hlavních rolích se představují MUDr. Prokop Seif, lékař Anesteziologicko-resuscitačního oddělení Nemocnice Most, a Bc. Prokop Voleník, záchranář a tiskový mluvčí Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje.


Třicátý devátý díl pořadu Prokopni to můžete zhlédnout zde:

https://youtu.be/cN4cMCEFbSc?si=skAbbNv4UA4tyGQU

 

Kontakt pro média:
Ing. Miloslava Kučerová
Tisková mluvčí Krajské zdravotní, a.s.
e-mail: miloslava.kucerova@kzcr.eu
tel. 705 783 655
Z natáčení pořadu Prokopni to v sídle Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje

Z natáčení pořadu Prokopni to v sídle Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje

Třicátý devátý díl Prokopni to


22.1.2025

Chirurgové z Oddělení sportovní medicíny použili při zákroku nejmodernější optiku

Nejmodernější optiku pro operatéry použili jako první a zatím jediní v severních Čechách, celkově na pátém pracovišti v celé republice. Optiku Pano Scope od firmy Artrhrex vyzkoušeli lékaři Oddělení sportovní medicíny a Kliniky úrazové chirurgie Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a Krajské zdravotní, a.s., při artroskopické operaci ramenního kloubu.

Techniku si předtím, jako jedni z prvních ve střední Evropě, mohli vyzkoušet ve školícím centru v Mnichově lékaři ústecké Masarykovy nemocnice MUDr. Jakub Malý a MUDr. Lubomír Kopp Ph.D. na sklonku minulého roku. Tato technologie dovoluje během operačního výkonu pracovat v úhlech od 30 do 70 stupňů. Širší úhel kamery umožňuje nové rekonstrukční výkony, usnadňuje ty běžné a zrychluje operační čas.

Optiku lze využít pro všechny artroskopické výkony. V kolenním kloubu u komplikovaných šití menisků s potřebou přehledu v zadní části, která by jinak vyžadovala vstup navíc. Při plastikách předního a zadního zkříženého vazu zlepšuje ověření umístění vazivového štěpu nebo u opakovaných poraněních ramene.

„Dalším konkrétním plánovaným výkonem za použití nové optiky, bude ověření umístění titanového nitrokloubního závěsu při stabilizaci zevní části klíční kosti, což je velice častý úraz hokejistů,“ říká MUDr. Jakub Malý, primář Oddělení sportovní medicíny MNÚL a dodává: „Toto vybavení je velice nákladné a jsem rád za možnost jeho použití v naší nemocnici.“

Součástí přístrojového vybavení je i jehlová optika Nanoscope, využitelná při artroskopiích zápěstí. Obě optiky lze při jednom výkonu dokonce kombinovat a současně tak získat dva pohledy najednou.

 

MUDr. Jakub Malý s optikou Pano Scope

MUDr. Jakub Malý s optikou Pano Scope

21.1.2025

Dětští chirurgové z ústecké Masarykovy nemocnice odstraňují cysty u kostrče miniinvazivně

Specialisté z Oddělení dětské chirurgie – dětského úrazového centra Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem praktikují šetrnou miniinvazivní metodu léčby pilonidálního sinu (zánětlivé cysty u kostrče) dětí a mladistvých, jako jediní v Ústeckém kraji i severních Čechách. Tento šetrnější způsob zákroku mladiství pacienti velmi dobře snáší a oproti původně používaným metodám zajišťuje jejich rychlý návrat do běžného života.

Metoda známá pod zkratkou PEPSiT (dětská endoskopická léčba cyst) je poměrně novým a unikátním způsobem miniinvazivní endochirurgické léčby cyst u dětí, zejména adolescentů. Výkon je velmi šetrný a lze jím léčit i velmi tenké píštěle bez nutnosti rozsáhlého zákroku. Oddělení dětské chirurgie v ústecké Masarykově nemocnici využívá nejtenčí nástroj (resektoskop) zhotovený na zakázku německou firmou Wolf pro dětsko-chirurgické zákroky na pilonidálním sinu. Díky metodě PEPSiT pacient zákrok velmi dobře snáší, zajišťuje jeho rychlý návrat do běžného života, nízkou bolestivost a snižuje spotřebu analgetik. Provádí se v klidové fázi onemocnění, bez přítomnosti akutních zánětlivých projevů.

Pilonidální sinus se vyskytuje zejména u mladistvých s bohatým ochlupením, převážné u chlapců. Jedná se tedy o získané onemocnění, které vzniká průnikem chlupů kůží do podkoží v mezihýžďové rýze. „Dříve se mluvilo o tak zvané džípové nemoci – často pozorované u vojenských řidičů. Nyní mluvíme o džínové nemoci, kdy postižení vzniká při nošení těsných džínových kalhot,“ říká MUDr. Martin Konečný z oddělení dětské chirurgie.

Onemocnění často začíná v pubertálním období. Pacienti postižení pilonidálním sinem nezřídka trpěli opakovanými záněty s nutností častých zákroků v celkové narkóze. Dřívější výkon spočíval v poměrně rozsáhlém chirurgickém zákroku a odstranění značné části měkkých tkání. Často po výkonu docházelo i přes užití různých lalokových plastik měkkých tkání k reinfekci a rozpadům rány s nutností dlouhodobých převazů a celá oblast se hojila sekundárně, v řádu týdnů, a zanechávala rozsáhlé jizvy v křížové oblasti. Pacienti byli poté poměrně dlouho omezeni v běžném způsobu života hlavně při sezení a sportu.

Nyní po zavedení PEPSiT metody jsou k výkonu jako vstupy pro nástroj použity již vzniklé píštěle. Většina pacientů je následující den propuštěna do domácího ošetřování a kromě opakovaných proplachů píštělí v domácí péči pacient není jinak omezen. Může navštěvovat školu, sportovat a věnovat se běžným činnostem jako před operací. „Za celé oddělení dětské chirurgie mohu říci, že zavedení a užívání této metody je pro nás průlomem v léčbě nejen dětských pacientů s pilonidálním sinem. Pro svou miniinvazivitu, dobrý pooperační průběh a velmi uspokojivé výsledky, s malým procentem recidiv, které lze ale opět vyřešit miniinvazivně,“ vysvětluje MUDr. Konečný.

 

MUDr. Martin Konečný při zákroku PEPSiT

MUDr. Martin Konečný při zákroku PEPSiT


16.1.2025

Díky štědrému daru získají novorozenci ústecké neonatologické kliniky špičkovou péči

Speciální lůžko k péči o novorozence, které umožňuje okamžitou resuscitaci v bezprostřední blízkosti matky při nepřerušeném pupečníku, získala Neonatologická klinika v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem. Pořízení zdravotnické techniky umožnil dar ve výši šest set tisíc korun od Guardian Angel – Nadačního fondu Daniely Zálešákové. Dar od mostecké rodačky a někdejší 2. vicemiss ze soutěže Miss Czech Republic 2017 převzali 10. ledna MUDr. Patrik Hitka, Ph.D., přednosta neonatologické kliniky, a vrchní sestra Lenka Nováková.

Mobilní zařízení slouží především pro předčasně narozené novorozence, kteří ihned po porodu vyžadují specializovanou odbornou péči. Lůžko umístěné v bezprostřední blízkosti rodičky umožňuje podporu dýchacích cest novorozence na teplé podložce, zatímco pupečník je nedotčený. To pomáhá lepší placentární transfúzi, hladkému kardiovaskulárnímu přechodu a tím tomu nejlepšímu startu do života pro dítě. Zabezpečení optimální péče o dítě v těsné blízkosti rodičky usnadňuje zároveň komunikaci mezi rodičkou, partnerem u porodu i lékařem a tím ubezpečuje rodiče, že jejich dítěti se dostává té nejlepší možné péče.

„Přístroj je pro nás z běžných provozních financí nedostupný, a proto moc děkujeme za všechny děti, které z něj mohou profitovat, za to, že jste nám jeho pořízení umožnili,“ uvedl přednosta neonatologické kliniky MUDr. Patrik Hitka, Ph.D. „Především můžeme díky přístroji zajišťovat péči pro velmi nezralé novorozence. Těží z toho, že mohou zůstat po porodu na pupečníku. To pro nás dosud bylo nemožné, nešlo miminkům zajistit tepelný komfort. Přístroj tak napomáhá další dobré adaptaci novorozence a je to možná další krůček k tomu, abychom mohli nechat tato miminka bondovat, což již je standard nejen pro donošené, ale i nedonošené děti. Prospěch může přinést i donošeným dětem, pokud nemají dobrou poporodní adaptaci a potřebujeme jim podpořit dýchání,“ vysvětlil.

„Když jsem se před osmi lety zúčastnila soutěže Miss Czech Republic, Neonatologická klinika v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem byla jedním z podporovaných subjektů. Takže jsem ji znala a říkala jsem si, že by bylo příhodné pomoci právě zdejšímu pracovišti, kde dar jistě ocení. Setkala jsem se totiž s tím, že mnoho lidí neví, čím vším se neonatologie zabývá, jak to tady funguje. Proto si tu maminky a novorozenci takovou péči zaslouží. Jsem ráda, že jsme mohli pomoci,“ řekla Daniela Zálešáková, zakladatelka Nadačního fondu Guardian Angel.

Předání speciálního lůžka na Neonatologické klinice v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem. Zleva přednosta MUDr. Patrik Hitka  Ph.D.  zakladatelka Guardian Angel a donátorka Daniela Zálešáková  vrchní sestra Lenka Nováková a staniční sestra Kateřina Dupalová  DiS.

Předání speciálního lůžka na Neonatologické klinice v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem. Zleva přednosta MUDr. Patrik Hitka, Ph.D., zakladatelka Guardian Angel a donátorka Daniela Zálešáková, vrchní sestra Lenka Nováková a staniční sestra Kateřina Dupalová, DiS.


16.1.2025

Úrazoví chirurgové z ústecké Masarykovy nemocnice použili unikátní počítačový software k rovnání končetin jako první v Česku

Lékaři Kliniky úrazové chirurgie Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a Krajské zdravotní, a.s., použili k narovnání bércové kosti pacienta unikátní hexapodální zevní fixátor. Tvar a funkci jedinečné konstrukce navrhl speciální počítačový software. Tuto techniku použili zdejší chirurgové již v roce 2017 jako první v republice. V současnosti se zákrok provádí výjimečně, jen na několika málo specializovaných tuzemských pracovištích. 

Operovaný pacient měl po starším zranění značně deformovanou dolní končetinu v bérci. Úrazoví chirurgové z Masarykovy nemocnice proto zvolili kombinaci klasické operační techniky za použití kruhových zevních fixátorů, vylepšenou hexapodálním propojením jednotlivých kruhů. Ty umožňují simultánní pohyb ve třech rovinách najednou. Plánovaní samotné korekce usnadnil unikátní počítačový software, který po vložení parametrů deformity končetiny sám navrhuje pozici i pohyb jednotlivých hexapodálních vzpěr v požadovaném směru a ideální rychlost posuvu. „Tato operační technika je výhodná především v případech výrazných trojrozměrných kostních deformit. Nesporným bonusem je snížení infekčních komplikací a možnost časné zátěže končetiny,“ vysvětluje úrazový chirurg MUDr. Roman Mišičko, který provedl samotnou operaci i předoperační práce se softwarem. „Vícerovinné deformity dlouhých kostí jsou obtížným terapeutickým problémem pro svoji komplexnost a požadavky na přesnost korekce. V posledních letech jsme svědky celosvětově intenzivního propojování a začleňování nových technologií do medicíny, jako jsou různé navigační a robotické systémy, 3D tisk nebo umělá inteligence, které nám při operacích účinně pomáhají,“ dodává MUDr. Mišičko.

Informace o operovaném pacientovi
Pacient je z jižních Čech původem z Ukrajiny. Před třemi lety utrpěl úraz bérce, chirurgicky ošetřený na Ukrajině. Končetina byla značně deformovaná a zhojení holenní kosti nedokončené, což mu způsobovalo bolesti a kulhavou chůzi. Muž je motivovaný pracovat, ale postižení ho limituje. Do ústecké Masarykovy nemocnice byl poslán z nemocnice v Českých Budějovicích, kde se tyto výkony neprovádí. Samotná korekce dolní končetiny potrvá přibližně 30 dní, hojení kosti pak ještě dalších několik měsíců.
 
Budoucnost
Ve světě jsou již v praxi zavedeny automatické hexapodální vzpěry, které provádějí korekce pomocí servomotorků na dálku. Ty jsou naprogramovány plánovacím softwarem a kontrolovány on-line lékařem pomocí počítače nebo mobilního telefonu. Například výrobek The MAXFRAME AUTOSTRUT™.
 
Historie
Hexapodální zevní fixátory jsou fixační systémy, umožňující pohyb dvou spojených rovin proti sobě simultánně a synergicky v různých směrech najednou. Vycházejí z Gough-Stewartovy platformy, zkonstruované už v 60. letech minulého století ve Velké Británii.
 

 

MUDr. Kamil Kučera a MUDr. Roman Mišičko - rovnání končetiny - hexapod

MUDr. Kamil Kučera a MUDr. Roman Mišičko - rovnání končetiny - hexapod

15.1.2025

Středoškoláci a jejich učitelé darovali krev v ústecké Masarykově nemocnici

Studenti středních škol a členové pedagogického sboru v tomto týdnu hned dvakrát pomohli zdravotníkům z Transfuzního oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem doplnit zásoby krve.

V úterý 14. ledna to byla dvacítka studentů Gymnázia Lovosice, kteří sem jezdí již pravidelně. „Tato naše aktivita má více než pětiletou tradici. Důvod je jasný: snažíme se přivést mladé lidi k dobrovolnému dárcovství. Pokud je potřebujete přesvědčit a motivovat, musíte jít příkladem, jinak by to nezafungovalo. Snažíme se na ústecké transfuzní oddělení dorazit dvakrát během školního roku,“ řekl ředitel lovosického gymnázia Mgr. Marek Bušek, který ani tentokrát mezi dobrovolnými dárci nechyběl.

Stejně tak Bc. Petr Volek, který o den později, ve středu 15. ledna, přivedl jako třídní učitel dvacet svých svěřenců ze Střední průmyslové školy v Ústí nad Labem. Polovina z nich bylo starších osmnácti let a mohla již darovat krev. Po skončení odběrů MUDr. Klára Váchová uspořádala pro všechny prohlídku zdejšího transfuzního oddělení. „Studenti jsou v posledním ročníku, tak jsem se rozhodl zajistit pro ně touto formou osvětu, která dnes ve školách není běžná – aby získali představu, co se s darovanou krví děje a jak se dále zpracovává,“ dodal Bc. Petr Volek.

Děkujeme dárcům krve za jejich ochotu a jsme velmi rádi za spolupráci se školami. Populace stárne a s ní se zvyšuje i průměrný věk dárcovské základny. Akce tohoto typu nám přivádějí především prvodárce, což je předpokladem pro další a nejlépe celoživotní dárcovství. Krev zatím neumíme ničím nahradit a potřeba nejdražší tekutiny pro krvácející či chudokrevné pacienty je trvalá,“ uvedl MUDr. Jiří Masopust, primář Transfuzního oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem. Ústecké pracoviště zásobuje krví hned několik nemocnic v Ústeckém kraji – v Děčíně, Duchcově, Litoměřicích, Roudnici nad Labem, Rumburku, Teplicích, Varnsdorfu a Ústí nad Labem.


13.1.2025

Inovativní supermikrochirurgický zákrok pomáhá s léčbou lymfedému v ústecké Masarykově nemocnici

Oddělení rekonstrukční a plastické chirurgie Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem provedlo u prvních pacientů inovativní supermikrochirurgický zákrok zaměřený na léčbu lymfedému – otoku končetin způsobeného poruchou lymfatického systému. Principem je propojení mimořádně drobných lymfatických cév o průměru kolem 0,3 - 0,5 mm s žílami podobného průměru, čímž vzniká nová cesta pro odtok lymfy.

Lymfedém je otok měkkých tkání vzniklý poruchou toku lymfy. V důsledku neprůchozích cév dochází k jejímu hromadění a otokům – nejčastěji v oblasti končetin po odstranění lymfatických uzlin a následné onkologické léčbě. Hromadící se tekutina způsobuje bolest, omezení hybnosti a sníženou kvalitu života pacientů. Pokud se během konzervativní léčby stav nelepší, pomůže chirurgický zákrok. Běžně se při chirurgickém řešení lymfedémů napojují lymfatické cévy na žíly v oblasti podpaží. MUDr. Adam Bajus, Ph.D. z Oddělení rekonstrukční a plastické chirurgie Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem nyní využil inovativní, přesnější a šetrnější mikrochirurgický postup propojení drobných cév u prvních pěti pacientů.

„Supermikrochirurgická léčba dokáže částečně zpřístupnit uzavřené lymfatické cesty a zmírnit tak přímo příčinu otoku. U vybraných pacientů se tím může snížit nutnost nošení kompresních návleků nebo riziko opakovaných lymfodrenáží. Výsledný efekt vždy závisí na pokročilosti lymfedému, struktuře tkání i dalších faktorech. Rozhodně nejde o univerzální řešení, nýbrž o součást komplexní léčby zahrnující i konzervativní přístup,“ vysvětluje MUDr. Adam Bajus, Ph.D. 

Klíčovým diagnostickým krokem je ICG lymfografie, kdy se pacientovi podá indocyaninová zeleň zvýrazňující průběh lymfatických cest. Lze tak odhalit místa největšího hromadění lymfy. Následný výkon se provádí pod operačním mikroskopem s vysokým rozlišením, což umožňuje velmi precizní spojení drobných cév. Ve srovnání s tradičními chirurgickými metodami, jako je liposukce nebo radikální redukční operace, je tento zákrok méně rozsáhlý a vyznačuje se nižšími krevními ztrátami, přesto jde o náročnou mikrochirurgickou operaci vyžadující zkušený tým.

V raných stádiích onemocnění mohou být výsledky velmi výrazné až téměř s úplným potlačením otoku; v pokročilejších případech mívá pacient spíše částečnou úlevu. Pro úspěch léčby je stále nutné kombinovat chirurgický zásah s konzervativním přístupem, tedy nosit kompresní pomůcky, provádět lymfodrenáže, cvičit a dodržovat vhodnou životosprávu. V nejtěžších formách lymfedému s fibrotizací a nadbytkem měkkých tkání nacházejí své uplatnění i nadále liposukce či radikální redukční zákroky.

Co znamená:

  • Lymfedém: Chronický otok měkkých tkání, vznikající v důsledku zúžení nebo poškození lymfatických cest. Nejčastěji postihuje končetiny po chirurgickém odstranění lymfatických uzlin a následné radioterapii (například u karcinomu prsu či gynekologických nádorů).    
  • ICG lymfografie: Zobrazovací metoda, při níž se injekčně podá barvivo (indocyaninová zeleň). Speciální kamera detekuje jeho průchod lymfatickým řečištěm a umožňuje zviditelnit mízní řečiště.
  • Supermikrochirurgie: Pokročilá forma mikrochirurgie využívající velmi vysoké zvětšení. V léčbě lymfedému se pomocí těchto technik propojují lymfatické cévy s žilami o průměru kolem 0,3 - 0,5 mm, čímž vzniká nový kanál pro odtok lymfy.
  • Konzervativní léčba: Kompresní pomůcky, manuální lymfodrenáže, aktivní cvičení a zdravá životospráva; nezbytné pro kontrolu a prevenci opětovného otoku i po chirurgických výkonech.

V České republice jde o relativně nový léčebný přístup, který v zahraničí nabývá na významu. Pro trvalejší zlepšení stavu je nezbytné dlouhodobé sledování pacientů a komplexní rehabilitační program. Očekává se, že supermikrochirurgické výkony se v budoucnu zařadí mezi standardní terapeutické možnosti vybraných center a bude znamenat významný posun v péči o pacienty s lymfedémem, zejména pokud konzervativní léčba nedostačuje.

MUDr. Bajus během mikrochirurgického zákroku

MUDr. Bajus během mikrochirurgického zákroku


10.1.2025

Město Děčín věnovalo své nemocnici finanční prostředky na porodní vany

Magistrát města Děčín daroval Gynekologicko-porodnickému oddělení děčínské nemocnice Krajské zdravotní prostředky na nákup dvou porodních van.  Dar ve výši 1,2 milionu korun schválili v listopadu minulého roku na svém jednání zastupitelé. Vany najdou své místo v nově budovaném Pavilonu matka a dítě.

„Je to od nás poděkování Krajské zdravotní a Ústeckému kraji za rozsáhlé investice do modernizace děčínské nemocnice. Dostavbou nyní rozestavěného Pavilonu matka a dítě se nemocnice v Děčíně definitivně posune na úroveň velmi moderních zdravotnických zařízení 21. století,“ říká primátor města Děčín Ing. Jiří Anděl, CSc. Vany pomohou budoucím maminkám ulevit od porodních bolestí bez použití farmakologických prostředků.

„Velmi si vážím dlouhodobé a v této chvíli i finanční podpory magistrátu města Děčín. Nově budovaný Pavilon matka a dítě poskytne našim budoucím maminkám zařízení moderního, rodinného a nadstandardního typu, jehož součástí budou i tyto porodní vany,“ doplňuje ředitel děčínské nemocnice Krajské zdravotní MUDr. Michal Hanauer, MBA.

Na konci roku 2023 zahájila Krajská zdravotní druhou etapu dostavby areálu Nemocnice Děčín. Vzniká zde Pavilon matka a dítě. V současné době již stojí hrubá stavba hned vedle nového pavilonu Emergency, který začal pacientům sloužit letos na jaře. Projekt by měl být dokončen na konci tohoto roku.

Nový objekt gynekologicko-porodnického oddělení vzniká na místě stávající nevyužívané budovy bývalého dětského pavilonu a bude tu umístěna porodnice, oddělení šestinedělí, lůžkové oddělení gynekologie včetně zákrokového sálu a hemodialyzační středisko.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gynekologicko-porodnické oddělení děčínské nemocnice_architektonická vizualizace

Gynekologicko-porodnické oddělení děčínské nemocnice_architektonická vizualizace


10.1.2025

Akademie pro pacienty přiblíží závažné téma závislostí. V litoměřické nemocnici Krajské zdravotní proběhne již počtvrté

Chcete se dozvědět více o nemocech, o režimových opatřeních při jejich léčbě a dostat odpovědi od zdravotnických specialistů na své dotazy? Loni v říjnu litoměřická nemocnice Krajské zdravotní zahájila sérii přednášek pro širokou veřejnost ze škály lékařských oborů pod názvem Akademie pro pacienty. Zájemcům zpřístupnila formou přednášek frekventovaná témata, aby pomohla odbourávat mýty a pacientům přinesla uspokojivé odpovědi reflektující současné medicínské poznatky.

Pacientská akademie se uskuteční v Nemocnici Litoměřice v úterý 14. ledna 2025 od 13 hodin.

Přednášku na téma „Závislosti“ povede adiktolog Mgr. Barbora Povýšilová a vrchní sestra Interního oddělení Nemocnice Litoměřice Mgr. Romana Heringová.

Další připravovaná témata Akademie pro pacienty v Nemocnici Litoměřice:

Onemocnění žil
Onemocnění kloubů
Hypertenze
Mozková mrtvice
Onemocnění ledvin

Přednášky se budou konat každé druhé úterý v měsíci a je nutné se na ně předem nahlásit, a to na telefonu 416 723 225 nebo přes email: romana.heringova@kzcr.eu.


3.1.2025

Za prvním miminkem Ústeckého kraje v novém roce zavítal do teplické porodnice hejtman Richard Brabec

Hejtman Ústeckého kraje Richard Brabec navštívil v pátek 3. ledna 2025 Gynekologicko-porodnické oddělení teplické nemocnice Krajské zdravotní, aby popřál mamince, které se narodilo první miminko v novém roce 2025 v Ústeckém kraji. Holčičku Lauru přivedla na svět 1. ledna ve 2:08 hodin Sára Bartošová z Kostomlat pod Milešovkou.

„Malé Laurince i její mamince přeji hodně štěstí, zdraví a radost ze života. Jsem rád, že se první miminko letošního roku v našem kraji narodilo v jedné z porodnic v rámci sítě nemocnic Krajské zdravotní. Užívejte si první chvíle s vaším děťátkem plnými doušky,“ řekl hejtman Ústeckého kraje Mgr. Richard Brabec, kterého doprovázel primář gynekologicko-porodnického oddělení MUDr. Lukáš Pondělíček

Ústecký kraj daroval mamince finanční hotovost ve výši 30 tisíc Kč. Na místě jí předal hejtman gratulační dopis a dárkovou tašku s regionálními potravinami, pro miminko pak přívěsek ve tvaru medvídka z českého granátu.

Hejtman Richard Brabec předal Sáře Bartošové dar

Hejtman Richard Brabec předal Sáře Bartošové dar


Prosím, čekejte