Lékařka ortopedické kliniky jako jediná z České republiky prezentovala svou práci na světovém kongresu v Kuala Lumpur

MUDr. Eliška Vaňásková z Ortopedické kliniky Fakulty zdravotních studií Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem a Krajské zdravotní – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem (FZS UJEP a MNUL) se jako jediná z České republiky aktivně účastnila v rámci setkání mladých ortopedů 2024 v Kuala Lumpur. Kongres je určen lékařům před atestací.

Ve dnech 5. - 6. 10. 2024 se v hlavním městě Malajsie Kuala Lumpur konal 29. ročník Světového ortopedického kongresu pro mladé ortopedy a traumatology (SICOT YSIM) 2024. Významný kongres je každoročně pořádán s cílem aktivního zapojení mladých lékařů v předatestační přípravě z oboru Ortopedie a traumatologie pohybového aparátu do vědecké činnosti. Ti zde mají možnost prezentovat své výsledky za podmínek, které odpovídají setkáním světové ortopedické společnosti SICOT. Součástí programu jsou také mentorské přednášky vyzvaných řečníků různých ortopedických podoborů z celého světa s cílem předat začínajícím kolegům své poznatky a praktické vědomosti.

„Z celé České republiky byl pro toto setkání vybrán pouze jeden abstrakt, a to od naší lékařky v předatestační přípravě MUDr. Elišky Vaňáskové, která je zároveň jednou ze tří našich Ph.D. studentů. Konkurence je na akcích podobného typu velmi vysoká a již samotný výběr příspěvku provází několikastupňová selekce. To, že jsou naši mladí lékaři v tomto procesu schopni uspět a jsou vybráni přednášet, mi dělá obrovskou radost,“ říká MUDr. Tomáš Novotný, Ph.D. MBA přednosta Ortopedické kliniky FZS UJEP a MNUL.

MUDr. Eliška Vaňásková vystoupila s přednáškou na téma „Synthetic bioactive materials in the treatment of unicameral bone cysts – a promising step towards the future“, pojednávající o moderních postupech v řešení kostních cyst na ortopedické klinice v Ústí nad Labem.