12.5.2017

Výbor pro zdravotnictví Zastupitelstva Ústeckého kraje zavítal do ústecké Masarykovy nemocnice

Navštívit všech pět nemocnic největšího poskytovatele zdravotní péče v Ústeckém kraji, seznámit se s jejich současným stavem a připravovanými investicemi mají v plánu členové Výboru pro zdravotnictví Zastupitelstva Ústeckého kraje. Po návštěvě nemocnice v Děčíně 7. dubna následovalo 5. května 2017 seznámení s největší z nemocnic spadajících pod Krajskou zdravotní, a. s., s Masarykovou nemocnicí v Ústí nad Labem.

Za Krajskou zdravotní, a. s., zástupce výboru pro zdravotnictví zastupitelstva Ústeckého kraje přivítali místopředseda představenstva společnosti Mgr. Radek Scherfer, předseda dozorčí rady PhDr. Mgr. et Bc. Leoš Moravec, generální ředitel Ing. Petr Fiala, ředitel zdravotní péče Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., MUDr. Josef Liehne a hlavní sestra Mgr. Markéta Svobodová. Prezentaci nemocnice a diskuzi byli ve vědecké knihovně Vzdělávacího institutu Krajské zdravotní, a. s., přítomni i členové  dozorčí rady.

„Budu velmi rád, když tato spolupráce mezi výborem pro zdravotnictví a Krajskou zdravotní bude pokračovat po Děčíně a Ústí nad Labem i při dalších plánovaných návštěvách v Teplicích, Mostě a Chomutově, a že nezůstane pouze u návštěv, ale výbor nám bude i pomáhat podporou a hlavně získáváním peněz pro další investice do krajských nemocnic,“ řekl na úvod Ing. Radek Scherfer.

„Už v minulém volebním období byl Bc. Pavel Csonka předsedou výboru a zorganizoval návštěvy v nemocnicích Krajské zdravotní. Myslím, že to je užitečné a že ještě lépe proběhne série návštěv v tomto období,“ dodal Ing. Petr Fiala.

„Ředitel zdravotní péče MUDr. Josef Liehne představil bezvadnou prezentaci zdravotnických pracovišť. Z mého pohledu se má Masarykova nemocnice čím chlubit a dovoluji si tvrdit, že je výkladní skříní nemocnic našeho regionu. Přesvědčili jsme se o připravenosti vedení společnosti na investice do areálu celého zařízení. Kladně hodnotím především rekonstrukci areálu kompletního onkologického centra V Podhájí.  Nutno dodat, že i Masarykova nemocnice se potýká s nedostatkem zdravotnického personálu, ale díky obětavosti lékařů a zdravotníků je nemocnice stabilizovaná. Za takovéto situace plně podporuji veškeré vyhlášené programy Ústeckého kraje v oblasti zdravotnictví, a to nejen stipendijní, vzdělávací, ale také pro zvýšení komfortu pacientů v oblasti lůžkové péče. Závěrem si dovoluji poděkovat všem lékařům a celému zdravotnickému personálu za jejich skvělou práci, kterou odvádí pro nás všechny,“ uvedl předseda Výboru pro zdravotnictví Zastupitelstva Ústeckého kraje Bc. Pavel Csonka.

Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem má 8 klinik, kde probíhá nejenom medicínská činnost, ale také činnost vědecko-výzkumná, pedagogická a publikační. Disponuje 38 primariáty, včetně dvou oddělení následné péče, prostřednictvím mobilního hospicu zajišťuje paliativní péči v domácím prostředí. K 31. 12. 2016 měla Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem 1106 lůžek akutní péče, 120 lůžek jednotek intenzivní péče a 30 lůžek následné péče. Na oddělení následné péče v Ryjicích pak dalších 115 lůžek.

V červnu zavítají zástupci Výboru pro zdravotnictví Zastupitelstva Ústeckého kraje v rámci návštěv Krajské zdravotní, a. s., do nemocnice v Teplicích.

Fotografie z akce naleznete na www.kzcr.eu

Zdroj: info@kzcr.eu


12.5.2017

Krajská zdravotní prezentovala přístroje umožňující poskytovat nedonošeným dětem nejkvalitnější péči

Krajská zdravotní, a. s., získala pro svá dvě perinatologická centra, v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem, o. z., a v Nemocnici Most, o. z., celkem 19 nových přístrojů umožňujících poskytovat nedonošeným dětem nejkvalitnější dostupné metody diagnostiky a léčby. Finanční prostředky Norských fondů 2009 – 2014 byly poskytnuty v rámci Programu CZ11 – Iniciativy v oblasti veřejného zdraví, aktivity II. Péče o děti.

„Přístroje mohla společnost pořídit pro obě centra díky projektu s názvem Zlepšení kvality dispenzární péče o nedonošené děti v Krajské zdravotní, a. s.  Výzva byla vyhlášena ministerstvem financí 12. 6. 2014 s ukončením realizace 30. 4. 2017. Projekt byl financován z 60 % z prostředků Norských fondů a ze 40 % z vlastních prostředků Krajské zdravotní. Převedeno na finance – náklady dosáhly přibližně 9 500 000 Kč, z toho asi 5 700 000 Kč činí dotace,“ informoval Ing. Petr Fiala, generální ředitel Krajské zdravotní, a. s., novináře při prezentaci projektu.

Cílem projektu bylo zlepšení přístupu a kvality zdravotní péče o nedonošené děti v těchto centrech - vytvoření podmínek pro zajištění dlouhodobého sledování a léčby patologických stavů, předcházení negativních dopadů perinatální zátěže a dalších onemocnění v dětském věku a zefektivnění aktivit sekundární a terciární prevence.

Nedílnou součástí projektu bylo vzdělávání zdravotnického personálu v oblasti dlouhodobého sledování vysoce rizikových novorozenců s perinatální zátěží a dále preventivní program skládající se z cyklu přednášek pro studenty středních škol a individuálních schůzek s rodiči nedonošených dětí.

„V celé České republice existuje 12 perinatologických center a z nich má Krajská zdravotní dvě, v nemocnicích v Ústí nad Labem a v Mostě. Jde o centra vysoce specializované péče, prostřednictvím kterých zdravotníci poskytují komplexní péči o nejzávažnější stavy během těhotenství, porodu a šestinedělí, vyskytující se u matky, plodu či novorozence. Ústecké centrum má přesah do Libereckého kraje, jezdíme do nemocnic v České Lípě, Liberci a Jablonci nad Nisou,“ vysvětlil MUDr. Petr Janec, primář novorozeneckého oddělení ústecké Masarykovy nemocnice, který se ujal prezentace spolu s primářem dětského a dorostového oddělení mostecké nemocnice MUDr. Jiřím Biolkem. Oba kvitují, že díky projektu získané přístroje – 10 do Ústí nad Labem a 9 do Mostu – umožní další rozvoj perinatologických center v Krajské zdravotní, a. s.

„Neonatologie patří k oborům, jimiž se Česká republika chlubí, protože dosahuje jedny z nejlepších výsledků na světě. Dnes jsme schopni zachraňovat děti, které váží při narození 500 gramů. Výsledky jsou poměrně uspokojivé, co se týká úmrtnosti, ale pochopitelně nás také zajímá, jaké ty děti budou po naší péči. Z nejnižší věkové skupiny a hmotnosti pod 1000 gramů, která je nejkritičtější, přes 50 % procent úspěšně vrátíme do života, vesměs bez většího hendikepu. Což je velmi pozitivní,“ zdůraznil MUDr. Jiří Biolek. Do mosteckého  perinatologického centra přivážejí děti například z Chebu, Karlových Varů, Sokolova, Klášterce nad Ohří a lounského okresu.

Fotografie z akce naleznete na http://www.kzcr.eu/

 

Zdroj: info@kzcr.eu


11.5.2017

Krajská zdravotní otevřela laktační poradnu při ústecké Masarykově nemocnici

Novou službu maminkám s miminky nabízí ústecké novorozenecké oddělení při ústecké Masarykově nemocnici. Rodičky, které mají problémy s kojením, mohou zavítat do laktační poradny, kde se dozví spousty rad, jak potížím předejít, a jak je řešit. Slavnostní otevření poradny proběhlo 9. května v prostorách zrekonstruovaného dětského pavilonu.

„Laktační poradna je určena nejen maminkám, které rodily v ústecké porodnici, ale i ostatním, jež potřebují vyhledat odbornou pomoc, týkající se kojení. Pacientkám, které k nám zavítají, nabídneme nejen poradenství v oblasti laktace, ale také u nás najdou nejmodernější vybavení a potřeby pro kojení. Za to bych chtěla velmi poděkovat firmě Medela, která se podílela velkou měrou na vybavení poradny a jejím otevření,“ uvedla staniční sestra Zdenka Hrbková.

MUDr. Jana Pánková Hrabáková doplnila, že v minulosti již určitý druh poradenství v oblasti kojení při ústecké Masarykově nemocnici fungoval. „Jednalo se takzvaně o horkou linku, kam maminky volaly o rady často i čtyřiadvacet hodin denně, a my jsme si je potom pozvali na oddělení na konzultace, což nebylo ovšem tolik pohodlné. Teď se zřízením laktační poradny to bude pro pacientky daleko pohodlnější, jelikož zde najdou odpovídající zázemí,“ dodala MUDr. Jana Pánková Hrabáková.

Michaela Hubáčková ze společnosti zastupující značku laktačních pomůcek Medela uvedla, že jsou moc rádi za spolupráci při otevření laktační poradny v Ústí nad Labem. „Velmi nás těší, že se v Krajské zdravotní rozvíjí laktační poradenství, s čímž souvisí používání profesionálních zdravotnických pomůcek, které jsou v dnešní době nezbytností. Laktační poradny v nemocnicích jsou již v dnešní době standardem, proto naše společnost v poslední době dopomohla k vybudování více než dvaceti po celé České republice,“ řekla Michaela Hubáčková.

Laktační poradna při Novorozeneckém oddělení Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., se nachází v 2. nadzemním podlaží pavilonu „D1“ v ústecké Masarykově nemocnici, ulice Sociální péče 3316/12,  401 13 Ústí nad Labem. Navštívit ji lze pouze po objednání na telefonním čísle 477 112 854. Více informací maminky najdou na www.kzcr.eu.

Zdroj: info@kzcr.eu

Otevření laktační poradny při ústecké Masarykově nemocnici. Foto: KZ  a. s./Petr Sochůrek

Otevření laktační poradny při ústecké Masarykově nemocnici. Foto: KZ, a. s./Petr Sochůrek


11.5.2017

Krajská zdravotní pořádá Výroční vědeckou konferenci Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, spojenou s předáním ocenění v oblasti vědy a výzkumu

Již posedmé převezmou ocenění za nejlepší výsledky v oblasti vědy a výzkumu za rok 2016 nejúspěšnější jednotlivci a kolektivy ústecké Masarykovy nemocnice na vědecké konferenci, která proběhne v Clarion Congress Hotelu Ústí nad Labem. Záštitu nad letošním ročníkem převzal náměstek hejtmana Ústeckého kraje RSDr. Stanislava Rybák a předseda představenstva Krajské zdravotní, a. s., Ing. Jiří Novák.

Celkově bude vyhlášeno 31 cen spojených s finanční odměnou, a to v 5 kategoriích, vybrané příspěvky budou předneseny. V úvodu vědecké konference vystoupí vokální uskupení 4TET. Ceny oceněným poté předají RSDr. Stanislav Rybák, náměstek hejtmana Ústeckého kraje, primátorka Města Ústí nad Labem, Ing. Věra Nechybová, Ing. Jiří Novák, předseda představenstva Krajské zdravotní, a. s., Ing. Petr Fiala, generální ředitel společnosti, MUDr. Josef Liehne, ředitel zdravotní péče Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., prof. MUDr. Martin Sameš, CSc., předseda Vědecké rady Krajské zdravotní, a. s., a Mgr. Markéta Svobodová, hlavní sestra Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z. Výroční konferencí bude provázet ředitel zdravotní péče ústecké Masarykovy nemocnice MUDr. Josef Liehne.

V závěru programu předseda Vědecké rady Krajské zdravotní, a. s., prof. MUDr. Martin Sameš, CSc., seznámí přítomné s tím, jak si ústecká Masarykova nemocnice vedla na poli vědy a výzkumu v loňském roce a na jaké novinky se můžeme těšit letos. 

Akce proběhne ve středu 17. května 2017, od 14:00 hodin,

v Clarion Congress Hotelu Ústí nad Labem, Špitálské náměstí 3517, Ústí nad Labem.

Program:

14:00 hodin zahájení konference

14:05 hodin vystoupení vokálního uskupení 4TET

14:30 hodin vyhlášení oceněných

Z akce vydáme tiskovou zprávu a zveřejníme fotografie na http://www.kzcr.eu/.

Zdroj: info@kzcr.eu

Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem

Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem


11.5.2017

Avízo – Lékařky Krajské zdravotní vyšetří zájemcům pigmentová znaménka ve stanu na ústeckém Mírovém náměstí

„Spolu proti melanomu“ je název akce pod záštitou Krajské zdravotní, a. s., a ústecké primátorky Ing. Věry Nechybové, kterou pořádá Česká průmyslová zdravotní pojišťovna (ČPZP) v Ústí nad Labem. Lékař­ky Kožního oddělení Krajské zdravot­ní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., MUDr. Hana Maxová a MUDr. Jaromíra Janků na Mírovém ná­městí provedou odborné vyšetření zcela zdarma. Mohou ho podstou­pit všichni zájemci bez omezení věku a bez ohledu na to, u které zdravotní pojišťovny jsou registrováni.

Na Mírovém náměstí v Ústí nad Labem akce proběhne v pondělí 15. května 2017 od 10:00 do 17:00 hodin, lékařky kožního oddělení ústecké Masarykovy nemocnice zde budou zájemcům k dispozici v uvedeném čase ve speciálním stanu se zajištěním potřebného soukromí.

Lidé rovněž dostanou odborná doporu­čení, jak pokožku správně chránit před slunečními paprsky a jak rozpoznat první příznaky změny znamének při samovyšetření. Zájemci si budou moci nechat změřit krevní tlak či množství tu­kové tkáně v těle.

Zdroj: info@kzcr.eu


9.5.2017

Krajská zdravotní pořádá kurz aromaterapie u porodu a v šestinedělí

Základy aromaterapie, možnost jejího využití během porodu a v šestinedělí, praktický nácvik masáží je program kurzu aromaterapie u porodu a v šestinedělí, který proběhne v děčínském klubu Rákosníček. Přednášet porodním asistentkám a všeobecným sestrám přijede profesionální aromaterapeutka Ludmila Kotalíková z Prahy.

Kurz pořádá Gynekologicko – porodnické oddělení Krajské zdravotní, a. s. – Nemocnice Děčín, o. z., které poskytuje pro Děčínsko a přilehlou spádovou oblast péči o ženu a plod v průběhu těhotenství, při porodu a v šestinedělí.

Akce proběhne 10. května 2017 od 10:00 do 14:00 hodin,

v prostorách klubu Rákosníček, U Plovárny 1262/12,405 01,Děčín I.

Zdroj: info@kzcr.eu


9.5.2017

Krajskou zdravotní navštívil ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík

Ministr zdravotnictví České republiky JUDr. Ing. Miloslav Ludvík, MBA, zavítal 27. dubna 2017 do ústecké Masarykovy nemocnice, největší a nejvýznamnější z pěti nemocnic, které společnost Krajská zdravotní, a. s., sdružuje. Do Ústí nad Labem ministr přijel se svou náměstkyní JUDr. Lenkou Teskou Arnoštovou, Ph.D. Během návštěvy si prohlédl nemocniční pavilony i z heliportu, ze střechy budovy B. Ministra v nemocnici doprovázel náměstek hejtmana Ústeckého kraje RSDr. Stanislav Rybák a předseda představenstva Ing. Jiří Novák společně se zástupci Krajské zdravotní, a. s., a Masarykovy nemocnice, o. z.

Ve vědecké knihovně Vzdělávacího institutu Krajské zdravotní, a. s., ministr zdravotnictví diskutoval s vedením Krajské zdravotní, a. s., jejím managementem, řediteli zdravotní péče a hlavními sestrami nemocnic Krajské zdravotní a přednosty klinik Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem. RSDr. Stanislav Rybák přiblížil, z pozice zástupce jediného akcionáře, současné postavení Krajské zdravotní, a. s., jako největšího poskytovatele zdravotní péče a zaměstnavatele v Ústeckém kraji.

"Snažíme se vytvářet podmínky pro to, aby Krajská zdravotní fungovala na úrovni odpovídající 21. století. Tam, kde nestačí prostředky ze zdravotního pojištění, což jsou především investice, kde Krajská zdravotní dosahuje na různé dotační tituly, kraj přispívá na její spolupodíly," řekl mimo jiné RSDr. Stanislav Rybák. "V Krajské zdravotní máme spoustu špičkových odborníků, z nichž řada je známá i na úrovni České republiky a mnoho z nich i v zahraničí. Jsme rádi, že Krajská zdravotní může poskytovat velice kvalitní zdravotní péči obyvatelům Ústeckého kraje a v některých případech i mimo něj, jako tomu je např. u Komplexního onkologického centra v Chomutově, jehož služby využívají i obyvatelé Karlovarského i Středočeského kraje," dodal.

Ministru zdravotnictví Krajskou zdravotní, a. s., představil v podrobné prezentaci generální ředitel Ing. Petr Fiala a ministr poté přítomné informoval o některých připravených krocích v rezortu.

„Od 1. července dostanou přidáno sestry u lůžek, které pracují ve směnách. Peníze pošleme jako dotační titul kraji a přes něj se budou rozdělovat. Základní podmínkou vyplacení peněz je, že platy narostou o dva tisíce korun, aniž se na jedné straně dá a na druhé vezme. To znamená, že v žádném případě nesmí poklesnout příjem. Ty dva tisíce zatím kalkulujeme včetně odvodů, takže sestra by je opravdu měla dostat,“ sdělil mimo jiné ministr Miloslav Ludvík.

„Úhradová vyhláška pro rok 2018, protože sdílím názory kolegů – ředitelů nemocnic, by tentokrát měla pokrýt všechny personální nárůsty tak, jak budou kopírovat, předpokládám, nárůsty ve státem řízených nemocnicích,“ zmínil před zahájením jednání se zdravotními pojišťovnami o podobě úhradové vyhlášky pro příští rok ministr, který do vlády přišel loni v listopadu z postu ředitele Fakultní nemocnice v Motole, v jejímž čele stál od roku 2000. „Prioritou bude pokrýt platy a centrickou péči,“ zdůraznil poté, co specifikoval, jak bude celkový předpokládaný nárůst příjmů do zdravotnictví v roce 2018 ve výši 12,5 miliardy korun přerozdělen. Desetiprocentní navýšení platových tarifů přitom spolkne 8 miliard a již zmíněné navýšení sestrám další 2 miliardy korun.

Zástupci vedení Krajské zdravotní, a. s., projevili rovněž trvající zájem společnosti vybudovat v ústecké Masarykově nemocnici, při stávající kardiologické klinice, kardiochirurgické pracoviště a získat statut Komplexního kardiovaskulárního centra. V diskuzi s ministrem zdravotnictví projednávali podmínky, za kterých je možné tohoto prioritního cíle dosáhnout.

„Na rozdíl od zbytku republiky není kardiochirurgické pracoviště na území Ústeckého kraje, ani na území sousedních krajů Libereckého a Karlovarského. V Praze je pět Komplexních kardiovaskulárních center a na severu i západě Čech, vyjma Plzně, zcela chybí. Každý rok zbytečně zemře pět až deset pacientů z našeho regionu, kteří se nedočkají kardiochirurgické operace v Praze. To se musí změnit. Vynaložíme veškeré úsilí na vybudování kardiochirurgie a následného získání statutu Komplexního kardiovaskulárního centra. Obyvatelé Ústeckého kraje si to zaslouží,“ zdůraznil Ing. Jiří Novák, předseda představenstva Krajské zdravotní, a. s.

Fotografie z akce naleznete na http://www.kzcr.eu/

Zdroj: info@kzcr.eu

 

 

 


5.5.2017

Avízo – Krajská zdravotní otevře laktační poradnu při ústecké Masarykově nemocnici

Jaké techniky kojení jsou nejlepší pro novorozence a maminku, do jakého věku dítěte je vhodné kojit, důležitost mateřského mléka pro miminko a spoustu dalších rad najdou rodičky v laktační poradně, která zahajuje provoz v ústecké Masarykově nemocnici.  Krajská zdravotní, a. s., tímto krokem pokračuje v trendu zkvalitňování péče o pacienty ve svých nemocnicích.

Slavnostní otevření laktační poradny pořádá Novorozenecké oddělení Krajské zdravotní – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., které je jedním z 12 perinatologických center v ČR. V rámci třístupňové diferencované péče o novorozence zajišťuje pracoviště všechny tři úrovně péče, počínaje péčí o fyziologické novorozence přes péči intermediární až po nejvyšší intenzivní resuscitační péči. Spádová oblast oddělení přesahuje hranice Ústeckého kraje a sahá až do kraje Libereckého.

Akce proběhne v úterý 9. května 2017 od 10:00 hodin,

v zasedací místnosti dětského pavilonu Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., budova „D2“, 2. nadzemní podlaží, Sociální péče 3316/12A, 401 13, Ústí nad Labem.

Sraz účastníků je v 9:55 hodin před hlavním vchodem do budovy „D2“.


Zdroj: info@kzcr.eu

 


5.5.2017

Avízo – Krajská zdravotní upozorňuje na otevírací dobu lékáren v pondělí 8. května

Krajská zdravotní, a. s., upozorňuje na otevírací dobu lékáren v pondělí 8. května 2017. Pohotovostní lékárenská služba v místech působnosti jejích zdravotnických zařízení bude upravena takto:

Děčín: Lékárna Děčín - OC Pivovar Děčín (telefon 412 528 091) bude otevřena pro veřejnost od 8:00 do 20:00 hodin.

Ústí nad Labem: Nemocniční lékárna Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., (telefon 477 112 153) bude otevřena pro veřejnost od 9:00 do 18:00 hodin.

Teplice: Lékárna BENU - OC Galerie Teplice (telefon 731 638 173) bude otevřena pro veřejnost od 9:00 do 21:00 hodin.

Most: Lékárna BENU - OC Centrál Most (telefon 731 638 040) bude otevřena pro veřejnost od 8:00 do 20:00 hodin.

Chomutov: Nemocniční lékárna Krajské zdravotní, a. s. - Nemocnice Chomutov, o. z., (telefon 474 447 248) bude otevřena pro veřejnost od 10:00 do 20:00 hodin.

 

Zdroj: info@kzcr.eu

 


4.5.2017

Krajská zdravotní uspořádala poprvé Ústecký hematologický den

Oddělení klinické hematologie Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., uspořádalo odbornou konferenci s názvem Ústecký hematologický den. Ústecké oddělení klinické hematologie je od roku 2013 pracovištěm s rozšířenou hematoonkologickou péčí a centrem pro léčbu hemofilie pro celý Ústecký kraj.

Konference se uskutečnila v pátek 28. dubna 2017 v přednáškových prostorách Vzdělávacího institutu Krajské zdravotní, a. s.,  v ústecké Masarykově nemocnici. Větší část dopoledního bloku byl věnován trombóze u onemocnění krve v příspěvku prof. Miroslava Penky, CSc., z Fakultní nemocnice Brno, trombóze u nádorových onemocnění a jejím příkladům v netypické lokalizaci. Přednášející se věnovali také problematice paroxysmální noční hemoglobinurie - vystoupení k ní měl předseda České hematologické společnosti doc. MUDr. Jaroslav Čermák, CSc., z Ústavu hematologie a krevní transfuze. S příspěvkem „Novinky v patogenezi a léčbě imunních cytopenií“ vystoupil prof. MUDr. Tomáš Kozák, PhD., MBA, přednosta Interní hematologické kliniky 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze a Fakultní nemocnice Královské Vinohrady.

„Ústecký hematologický den měl premiéru, toto odborné setkání se konalo poprvé. Zúčastnilo se ho celkem 90 zájemců z řad lékařů, sester a laboratorních pracovníků. Akci jsme uspořádali hlavně pro kolegy z dalších oborů, aby získali nebo si doplnili přehled o novinky a zkušenosti z klinické hematologie, s jejímiž výsledky se prakticky denně setkávají. Myslím si, že se vydařila a uspořádat ji chceme i příští rok,“ řekla MUDr. Jana Ullrychová, primářka Oddělení klinické hematologie Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., která byla odborným garantem konference.

„Jsem rád, že vzniká nová tradice hematologických dnů. Vzniká v době, kdy oddělení supluje nedostatek hematologické péče v našem kraji, a musím velmi poděkovat za všechno, co pro pacienty děláte. Obor hematologie má v ústecké nemocnici tradici: v roce 1949 se ujal jejího vedení, pod hlavičkou transfuzní stanice, primář MUDr. Jaroslav Matoušek, po něm zde působil nynější profesor MUDr. Jan Kvasnička, poté paní primářka MUDr. Jarmila Rennerová a primář MUDr. Jiří Libiger a od roku 2012 vede oddělení paní primářka MUDr. Jana Ullrychová,“ připomněl MUDr. Josef Liehne, ředitel zdravotní péče Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z.

Tiskovou zprávu a fotografie naleznete na http://www.kzcr.eu/

Zdroj: info@kzcr.eu


Prosím, čekejte