10.4.2017

Avízo – Krajská zdravotní pořádá 6. Ústecký radiologický den

Radiodiagnostické oddělení Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., pořádá pod záštitou předsedy představenstva Krajské zdravotní, a. s., Ing. Jiřího Nováka tradiční odbornou konferenci „6. Ústecký radiologický den“. Tématem letošního setkání lékařských specialistů z regionu jsou choroby zažívacího traktu.

Akce proběhne ve středu 12. dubna 2017 od 9.30 do 15.30 hodin

na zámečku Větruše v Ústí nad Labem.

Radiodiagnostické oddělení Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., je nelůžkové oddělení, které poskytuje základní a specializovanou diagnostiku a terapeutickou péči v rozsahu koncepce oboru pacientům Masarykovy nemocnice, Ústeckého kraje, dále pak podle potřeby i z jiných oblastí České republiky.

Odborná témata v programu konference „6. Ústecký radiologický den“:

VFS polykacího aktu

MUDr. Lenka Zábojníková, Radiodiagnostické oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z.

Rehabilitace při poruchách polykání

Mgr. Táňa Jakubcová, DiS., Rehabilitační oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z.

MR Jater

MUDr. Daniel Adámek, Radiodiagnostické oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o  z.

MR enterografie

Petr Novák DiS., Radiodiagnostické oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z.

Možnosti a přínos metody PET/CT

prim. MUDr. Aleš Chodacki, Oddělení nukleární medicíny Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z.

Traumatická brániční kýla - využití méně obvyklého způsobu diagnostiky

MUDr. Jiří Král, Oddělení hrudní chirurgie Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z.

Chemoembolizace jater

MUDr. Filip Cihlář, Ph.D., Radiodiagnostické oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z.

EUS navigované drenážní výkony

prim. MUDr. Jiří Stehlík, Gastroenterologické oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z.

Embolizace krvácení v oblasti hrudníku a břicha

MUDr. Vojtěch Smolka, Radiodiagnostické oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z.

3 kazuistiky RDG nemocnice Most

MUDr. Igor Bakay, Radiodiagnostické oddělení Nemocnice Most, o. z.

Boerhave syndrom - kazuistika

MUDr. Lenka Hořejší, Radiodiagnostické oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z.

RFA u tumorů v solitární ledvině

prim. MUDr. Milouš Derner, Radiodiagnostické oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z.

Z akce vydáme tiskovou zprávu a zveřejníme fotografie na http://www.kzcr.eu/                                             

 

Zdroj: info@kzcr.eu

 

 


7.4.2017

Benefiční koncert přinesl teplické nemocnici přes osm tisíc korun

Výtěžek 8 182 Kč přinesl Jarní benefiční koncert pro teplickou nemocnici, uspořádaný již potřetí pod heslem „Chceme dělat více pro naše pacienty, ne protože musíme, ale protože chceme“. V kostele sv. Jana Křtitele na Zámeckém náměstí v Teplicích v sobotu 1. dubna vystoupily Komorní sbor Teplice a dětský sbor Poupata. Výtěžek z koncertu bude použit na nákup aktivizačních pomůcek a na tvůrčí dílny pro pacienty.

Koncertu se zúčastnili také členka představenstva Krajské zdravotní, a. s., Jitka Hanousková, náměstek pro řízení zdravotní péče Krajské zdravotní, a. s., MUDr. Jiří Mrázek, MHA, ředitel zdravotní péče Nemocnice Teplice, o. z., MUDr. Tomáš Hrubý a hlavní sestra Mgr. Kateřina Vágnerová. 

Oba sbory připravily skvělé vystoupení. První vystoupil komorní sbor Teplice pod vedením sbormistryně paní Pavly Sedlákové a druhý dětský sbor Poupata při Základní škole Maršovská Teplice pod vedením dvou sbormistryní, paní Heleny Mazollini a paní Jany Ptáčkové, korepetitorky paní Loskotové. Poděkování patří paní  Mgr. Veronice Vlasákové za moderování a v neposlední řadě římskokatolickému farnímu úřadu, Litoměřické diecézi za poskytnutí prostoru, ale hlavně všem, kdo si našli čas a přišli pořadatele podpořit v jejich snažení.

Novinkou letošního benefičního koncertu byl stánek chráněné kavárny Fokus kafe - Teplice, který na prostranství před kostelem zajišťoval pro všechny návštěvníky možnost zakoupit si drobné občerstvení a pití.                                                                                                                                            

Fotografie z akce naleznete na www.kzcr.eu

Zdroj: info@kzcr.eu

 


7.4.2017

Krajská zdravotní uspořádala Krajskou dermatovenerologickou konferenci

Kožní oddělení Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., ve spolupráci s Českou lékařskou komorou uspořádalo Krajskou dermatovenerologickou konferenci. Ústecké dermatovenerologické oddělení s několika všeobecnými a odbornými ambulancemi a lůžkovou částí zajišťuje základní i specializovanou péči o pacienty s chorobami kožními a pohlavními v regionu Ústeckého kraje.

Mezi přednáškami na konferenci, která se uskutečnila v pátek 31. března 2017 v přednáškových prostorách Vzdělávacího institutu Krajské zdravotní, a. s.,  v ústecké Masarykově nemocnici, byly například Xolair v léčbě chronické spontánní urtikárie - naše dvouleté zkušenosti, Biologická léčba a HPV infekce, Kožní nežádoucí účinky anti-EGFR terapie či Repetitorium celkové léčby psoriázy.

„Letošní desátý ročník naší odborné konference proběhl úspěšně. Zúčastnilo se celkem 77 lékařů, sester a zástupců farmacie. Paletu našich odborných dermatologických přednášek jsme obohatili poprvé také o tematiku etickou, které se zhostil  přednosta  Ústavu etiky a humanitních studií 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze Mgr. et Mgr. Marek Vácha, Ph.D., s přednáškou Kdo je člověk,…na vyprávění příběhů záleží,“ zhodnotila letošní krajské setkání MUDr. Olga Filipovská, primářka Kožního oddělení Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., která byla odborným garantem konference.

„Děkuji paní primářce Filipovské a jejímu kolektivu za zorganizování této již tradiční významné odborné akce. Jsem rád, že se naše kožní oddělení může prezentovat svými výbornými výsledky,“ řekl MUDr. Josef Liehne, ředitel zdravotní péče Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z.

Tiskovou zprávu a fotografie naleznete na http://www.kzcr.eu/                               

Zdroj: info@kzcr.eu


6.4.2017

V Krajské zdravotní přednášela o urgentní medicíně doktorka Jana Šeblová

V Krajské zdravotní přednášela o urgentní medicíně doktorka Jana Šeblová

Téma „Urgentní medicína pro třetí tisíciletí“ zaujalo posluchače další z řady přednášek cyklu „Osobnosti české medicíny“. Předsedkyně Společnosti urgentní medicíny a medicíny katastrof České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně a vedoucí lékařka pro vzdělávání Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje MUDr. Jana Šeblová, Ph.D., přednášela ve středu 29. března 2017 ve Vzdělávacím institutu Krajské zdravotní, a. s., v Ústí nad Labem.

„Přednášku jsem pojala jako možnost představit tento nový obor medicíny. O čem urgentní medicína je, jaké jsou nejčastější typy ošetření, systémy urgentní péče jako přednemocniční a nemocniční péče na urgentních příjmech. Požadavky na lékaře, který se chce urgentní medicíně věnovat, jsou kromě těch vzdělanostních i na osobnostní charakteristiky. Schopnost zvládat v terénu náročné zásahy i konfliktní situace, dostatečné sebevědomí, aby byl schopen nést zodpovědnost, ale na druhé straně pokora, aby byl ochoten se stále učit. Zmínila jsem se o rozhraních, tedy o oblastech jako je komunikace, psychologie, etika, geriatrie, paliativní péče, tedy o všem, s čím jsme konfrontováni. Na závěr jsem si neodpustila úvahu o ženském elementu v urgentní medicíně,“ přiblížila obsah své přednášky doktorka Jana Šeblová.

Lékařku, mimo  jiné i autorku publikace „Úvahy o urgentní medicíně“ a spoluautorku knih „Etické problémy medicíny na prahu 21. století“ či „Urgentní medicína v klinické praxi lékaře“, přivítal ředitel zdravotní péče Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., MUDr. Josef Liehne. „Ačkoli cyklus přednášek osobností české medicíny běží více než rok, máme tu první ženu, což jistě stojí za zamyšlení, ale jsem přesvědčen, že tento jistý nesoulad napravíme,“ řekl MUDr. Josef Liehne, který spolu s kyticí předal doktorce Šeblové almanach „Nemocnice v Ústí nad Labem – od historie k současnosti“.

Fotografie z akce naleznete na www.kzcr.eu

               

Zdroj: info@kzcr.eu


4.4.2017

Krajská odborová konference proběhla v Krajské zdravotní

Účastníci Krajské konference Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR (OSZSP) Ústeckého kraje rokovali v úterý 28. března 2017 v přednáškových prostorách Vzdělávacího institutu Krajské zdravotní, a. s. (VIKZ) v Ústí nad Labem. Jednání, kromě například informací o povinnostech základních organizací rejstříkových soudů či o resortech zdravotnictví a sociálních služeb, přineslo shrnutí požadavků svazu k projednávané novele zákoníku práce.

Konference se zúčastnila i předsedkyně OSZSP ČR Bc. Dagmar Žitníková a místopředsedové svazu Ing. Ivana Břeňková a Mgr. Lubomír Francl. Za vedení Krajské zdravotní, a. s., pozdravil delegáty konference Ing. Vojtěch Krump, náměstek pro řízení lidských zdrojů, který se následně zúčastnil kolektivního vyjednávání se zástupci odborářů v Krajské zdravotní, a. s.

„Sociální dialog a komunikace mezi Krajskou zdravotní, a. s., jako zaměstnavatelem a odborovými organizacemi jsou pro nás velmi důležité. Sociální a mzdová politika v oblasti odměňování je dlouhodobě jednou z priorit Krajské zdravotní a odborové organizace jsou tradičně pro Krajskou zdravotní, a. s., seriózním a spolehlivým partnerem. Jistě proto není náhoda, že již tradičně hostí tuto krajskou konferenci,“ řekl Ing. Vojtěch Krump.

Fotografie z akce naleznete na www.kzcr.eu

Zdroj: info@kzcr.eu


3.4.2017

Krajská zdravotní uspořádala celostátní konferenci Emergency 2017

Trombektomie, epileptický záchvat, traumatická brániční kýla, tracheální intubace či jak správně odhalit akutní koronární syndrom na Emergency, jsou jen některá z celé řady témat, jimž se lékařští specialisté věnovali na jednodenní celostátní odborné konferenci s názvem „Emergency 2017“.  Oddělení Emergency Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., ji uspořádalo ve středu 22. března   2017 v přednáškových prostorách Vzdělávacího institutu Krajské zdravotní, a. s. Záštitu nad akcí převzal RSDr. Stanislav Rybák, náměstek hejtmana Ústeckého kraje.

„Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem je nemocnicí s nadregionální působností a také oddělení Emergency patří k jejím špičkovým pracovištím. Jeho práce je příkladem a podnětem k tomu, aby se obdobná oddělení zřídila i v ostatních nemocnicích Krajské zdravotní. Vedení společnosti a management na tom pilně pracují, protože jde o oddělení, které má své opodstatnění a přispívá k lepší péči o pacienty,“ řekl při zahájení konference RSDr. Stanislav Rybák a poděkoval primářce ústecké Emergency MUDr. Janě Bednářové a jejímu týmu nejen za práci, kterou denně odvádí, ale i za to, že již poosmé uspořádali takovou akci.

K poděkování organizátorům se připojil i generální ředitel Krajské zdravotní, a. s., Ing. Petr Fiala. „Dík patří paní primářce – odbornému garantu konference, vrchní sestře oddělení Emergency Mgr. Anně Valterové, i středisku konferenční a marketingové podpory, které akce, z nichž většina se koná na půdě Vzdělávacího institutu Krajské zdravotní, a. s., zajišťuje,“ zdůraznil Ing. Petr Fiala.

„Jsem vděčný zdravotnickým pracovníkům na Emergency za jejich pracovní nasazení a empatii vůči pacientům, která je pochopitelně nutná, a děkuji jim za ni. Především proto, že problémů musí řešit stále víc a v nejbližší budoucnosti jich určitě neubude. Akutní příjem totiž ve velké míře supluje nedostatečnost péče lékařů první linie. Lidé v Ústí a bohužel i v Teplicích nebo Děčíně vědí, že mohou při jakýchkoli obtížích na naši Emergency,“ připomněl nelepšící se situaci s přetížením urgentního příjmu MUDr. Josef Liehne, ředitel zdravotní péče Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z.

„Letošní konference, stejně jako její předchozí ročníky, přinesla velmi zajímavé prezentace prakticky ze všech akutních oborů, které jsou s Emergency spojeny. Problematika akutní a neakutní medicíny na urgentním příjmu je pro většinu specialistů důležitá a inspirující, o čemž svědčí jejich zájem o účast na konferenci. Letos jich dorazilo na 230,“ zhodnotila akci MUDr. Jana Bednářová.

Oddělení Emergency zajišťuje vyšetření, prvotní ošetření a příjem pacientů především s akutními, závažnými potížemi, pacientů doporučených ošetřujícím lékařem nebo přeložených z jiných nemocnic k následné péči vyššího specializovaného zdravotního zařízení. Emergency je součástí traumacentra, kardiocentra a iktového centra s velkou spádovou oblastí, pro závažně nemocné pacienty.

Zdroj: info@kzcr.eu

 


30.3.2017

Avízo – Mostecká nemocnice sjednotí od 1. dubna doporučené návštěvní hodiny na lůžkových odděleních

Krajská zdravotní, a. s. – Nemocnice Most, o. z., sjednotí doporučené návštěvní hodiny na svých lůžkových odděleních. Shodné časy začnou platit od  1. dubna 2017. Na všech standardních odděleních, s výjimkou psychiatrického oddělení a jednotek intenzivní péče, se  sjednocuje čas od 13:00 do 20:00 hodin.

Návštěvní hodiny na jednotkách intenzivní péče a na psychiatrickém oddělení zůstávají doporučené pro návštěvy z důvodu léčebného režimu pacientů v čase 14:00 - 18:00 hodin. Tento čas určily vrchní sestry po dohodě s vedoucími lékaři těchto oddělení. Návštěvní hodiny na oddělení následné péče v Zahražanech, které rovněž patří pod Krajskou zdravotní, a. s. – Nemocnici Most, o. z., jsou stanoveny od 13:00 do 18:00 hodin.  

Zdravotnické zařízení opatřením vychází vstříc požadavkům pacientů a sjednocení návštěvních hodin je rovněž přehlednější pro blízké hospitalizovaných. Dalším důvodem pro sjednocení návštěvních hodin je také zajištění potřebného klidového režimu pro pacienty na lůžkových odděleních.

Informační tabule o doporučených  návštěvních hodinách budou umístěny u hlavních vstupů do nemocnice a na jednotlivých podlažích v monobloku, v pavilonech C a E a také u hlavního vstupu na oddělení následné péče v Mostě – Zahražanech.

Zdroj: info@kzcr.eu

 


27.3.2017

Avízo – Krajská zdravotní zve na Jarní benefiční koncert pro teplickou nemocnici

Krajská zdravotní, a. s. – Nemocnice Teplice, o. z., si vás dovoluje pozvat na Jarní benefiční koncert pro teplickou nemocnici pod heslem „Chceme dělat více pro naše pacienty, ne protože musíme, ale protože chceme“.

Výtěžek z akce bude věnován na nákup aktivizačních pomůcek a na tvůrčí dílny pro pacienty. Vystoupí Komorní sbor Teplice a dětský sbor Poupata.

Koncert se koná v sobotu 1. dubna 2017 od 17:30 hodin
v kostele sv. Jana Křtitele na Zámeckém náměstí v Teplicích. Vstupné je dobrovolné. Na prostranství u kostela jsme pro vás připravili, ve spolupráci s chráněnou kavárnou Fokus kafe – Teplice, prodejní stánek s teplými nápoji a drobným občerstvením.

Těšíme se na setkání s vámi.

Zdroj: info@kzcr.eu

 


24.3.2017

Neurologové, zdravotní sestry a lékárníci se sešli v Teplicích

Kouření a roztroušená skleróza mozkomíšní, vliv těhotenství na toto onemocnění, jak je to s užíváním konopí při roztroušené skleróze (RS), ale také v kterých potravinách najít vitamín „D“, tolik potřebný pro podpůrnou léčbu. To byla témata přednášek konference Centra pro diagnostiku a léčbu demyelinizačních onemocnění v Teplicích, která proběhla ve středu 22. března v přednáškovém sále teplické nemocnice. Záštitu nad letošním ročníkem převzal předseda představenstva Krajské zdravotní, a. s., Ing. Jiří Novák.

„Spádovou oblastí pro teplické RS centrum je Ústecký kraj, Karlovarský kraj a Liberecký kraj, což je téměř 1,6 milionu obyvatel. Důvodem vzniku RS centra v teplické nemocnici byl vysoký výskyt nemocných s touto chorobou na Teplicku. V osmdesátých až devadesátých letech dvacátého století šlo až o dvojnásobek oproti zbytku České republiky, což vedlo teplické neurologické oddělení k úzké specializaci na toto onemocnění a následně k dosahování vynikajících výsledků teplického pracoviště,“ uvedl Ing. Jiří Novák, který zároveň poděkoval za uspořádání nadregionální konference MUDr. Martě Vachové, primářce teplické neurologie.

Nadregionální konferenci na konci měsíce března každoročně pořádá RS centrum při Neurologickém oddělení Krajské zdravotní, a. s. – Nemocnice Teplice, o. z. „V tuto chvíli je v teplickém RS centru sledováno přes 1400 nemocných s diagnózou roztroušené sklerózy mozkomíšní, z nich je téměř 900 na vysoce účinné biologické léčbě, dalších 130 je léčeno novými léky cestou klinických studií,“ doplnila primářka MUDr. Marta Vachová, která byla garantem konference.

Přednášejícími, kromě členů teplického centra, byly renomované osobnosti české medicíny v oboru péče o nemocné s roztroušenou sklerózou mozkomíšní či jiní významní specialisté v příbuzných oborech. „Akce byla letos velmi úspěšná. Jako obvykle se zúčastnilo téměř sto lékařů, sester a farmaceutů. Přednášky měly veliký ohlas a diskuze ukázala, jak je důležitá mezioborová spolupráce v komplexní péči o nemocné s roztroušenou sklerózou,“ zhodnotila závěrem konferenci MUDr. Marta Vachová.

Zdroj: info@kzcr.eu

Neurologové  zdravotní sestry a lékárníci se sešli v Teplicích. Foto: KZ  a. s./Petr Sochůrek

Neurologové, zdravotní sestry a lékárníci se sešli v Teplicích. Foto: KZ, a. s./Petr Sochůrek


21.3.2017

Zdravotníci Krajské zdravotní získali infuzní pumpy a notebooky pro dětské pacienty

Novými, modernějšími infuzními pumpami, disponují zdravotníci dětské kliniky při ústecké Masarykově nemocnici. V úterý 14. března 2017 je převzali z rukou zástupců Nadačního fondu Kapka naděje, kteří zároveň přivezli pro lepší výuku dlouhodobě hospitalizovaných malých pacientů osm notebooků.

Za Krajskou zdravotní, a. s., dar převzal MUDr. Adam Cipra, zástupce přednosty Dětské kliniky Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a Krajské zdravotní, a. s. - Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z. „Infuzní pumpy umožňují automaticky podávat nitrožilně větší objemy léků a jsou nezbytnou součástí každodenní léčebné péče o pacienty širokého spektra obtíží, od běžných onemocnění po pacienty v intenzivní péči. Pro jejich dennodenní využití je nutná pravidelná obměna, která je finančně náročná, a štědrost dárců jako je Kapka naděje, nám v naší péči významně napomáhá. Moc děkujeme,“ uvedl MUDr. Adam Cipra.

Vrchní sestra ústecké dětské kliniky Mgr. Marie Lulková doplnila, že centrum hematologické onkologie pro děti a dorost je regionálním zdravotnickým pracovištěm pro léčbu vybraných typů leukémie. „V průměru u nás začínají za rok léčbu čtyři děti, u kterých lékař diagnostikuje leukémii. V současné době se v našem centru léčí sedm malých pacientů,“ prozradila Mgr. Marie Lulková.

Infuzní pumpy a notebooky předala zdravotníkům Vendula Pizingerová, prezidentka Nadačního fondu Kapka naděje. „Nové infuzní pumpy slouží k podávání různých léčiv, krve nebo i výživy. Jsou daleko přesnější a spolehlivější než dosud používané. Například děti trpcí leukémií dostávají léčiva a cytostatika, která je nutné dávkovat velmi přesně. Celková hodnota zakoupených infuzních pump je 235 tisíc korun,“ uvedla prezidentka Nadačního fondu Kapka naděje.

Osm notebooků v hodnotě téměř sedmdesát pět tisíc korun získali zdravotníci pro malé pacienty v rámci projektu nadačního fondu O Kapku lepší grant. „Dětem trpícím nejen hematologickým onemocněním léčba často neumožňuje dlouhodobě navštěvovat školu. Notebooky jim pomohou držet krok s technologií a podpoří nejen efektivitu jejich studia, ale i spojení s rodinou, přáteli, spolužáky a učiteli během dlouhého pobytu v nemocnici,“ dodala Vendula Pizingerová.

Nadační fond Kapka naděje pomáhá Dětské klinice Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a Krajské zdravotní, a. s. - Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., již od roku 2009. „Za tuto dobu jsme předali přístrojové vybavení za přibližně tři miliony korun a doufám, že díky našim dárcům budeme moci pomáhat i nadále,“ řekla závěrem Elen Švarcová, výkonná ředitelka Nadačního fondu Kapka naděje.

Zdroj: info@kzcr.eu

Novými  modernějšími infuzními pumpami  disponují zdravotníci dětské kliniky při ústecké Masarykově nemocnici. Na snímnku (třetí zprava) s Vendulou Pizingerovou prezidentkou Nadačního fondu Kapka naděje. Foto: KZ  a. s./Petr Sochůrek

Novými, modernějšími infuzními pumpami, disponují zdravotníci dětské kliniky při ústecké Masarykově nemocnici. Na snímnku (třetí zprava) s Vendulou Pizingerovou prezidentkou Nadačního fondu Kapka naděje. Foto: KZ, a. s./Petr Sochůrek


Prosím, čekejte