18.5.2021

Generálním ředitelem Krajské zdravotní, a.s., se stal MUDr. Petr Malý, MBA


Krajskou zdravotní, a.s. (KZ), která pro Ústecký kraj spravuje nemocnice v Děčíně, Ústí nad Labem, Teplicích, Mostě, Chomutově a Litoměřicích, povede z pozice generálního ředitele MUDr. Petr Malý, MBA. Na základě doporučení výběrové komise o tom rozhodlo představenstvo společnosti.

Doktor Malý Krajskou zdravotní dočasně vedl od začátku března. „Jeho hlavním úkolem nyní bude stabilizace atmosféry ve společnosti, dořešení covidové pandemie spolu s očkováním a postupný návrat k běžnému provozu našich nemocnic. Po generálním řediteli budeme také požadovat, aby se plně věnoval problematice investic v rámci společnosti a problematice Evropských fondů,“ uvedl předseda představenstva KZ Mgr. et Mgr. Adam Vojtěch.

MUDr. Petr Malý, MBA, je absolventem Lékařské fakulty Univerzity Karlovy a jeho odbornou specializací je chirurgie. Doposud vedl Lužickou nemocnici v Rumburku. V minulosti stál v čele Thomayerovy nemocnice v Praze, působil také ve vedení Středomoravské nemocniční, a.s., byl ředitelem zdravotní pojišťovny Média.

Zdroj: info@kzcr.eu

MUDr. Petr Malý  MBA

MUDr. Petr Malý, MBA


14.5.2021

Tým kardiologické kliniky z Krajské zdravotní pomohl pacientovi unikátním zákrokem

Unikátní zákrok na katetrizačním sále mají za sebou tým Kardiologické kliniky Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a Krajské zdravotní, a.s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o.z., a šestasedmdesátiletý pacient. Muž v minulosti prodělal několik operací na srdci a další kardiochirurgický zákrok již nepřicházel v úvahu. Náhrada chlopně v mitrální pozici - mezi levou síní a levou komorou – tak byla provedena perkutánně, tedy přes kůži, a chlopeň byla dopravena na místo nestandardní cestou. Ústecká intervenční kardiologie si tak připsala výkonem, který pacienti nepodstupují často nejen v Česku, ale i ve světě, další významný úspěch a potvrdila, že zdejší klinika patří mezi špičky ve svém oboru.

„Většinou se taková náhrada řeší chirurgicky, perkutánně prakticky vůbec ne. Náš pacient již byl po několika srdečních operacích a nahrazenu měl aortální chlopeň i mitrální chlopeň, která se mu ale znovu zúžila. Bioprotézy totiž časem degenerují. Pacient měl proto těžké příznaky, zadýchával se…,“ přiblížil přednosta kardiologické kliniky prof. MUDr. Pavel Červinka, Ph.D., FESC, FSCAI, jehož tým operaci provedl.

Její unikátnost, jak profesor Červinka vysvětlil, spočívá jednak v náhradě chlopně v mitrální pozici, také ale v řešení přístupu k samotnému orgánu. „Když nahrazujeme chlopeň v aortální pozici, jdeme k srdci přes tepnu. U tohoto způsobu se k němu dostáváme také přes tříslo, ale žilou. Propíchneme přepážku mezi pravou a levou síní a chlopeň tam zavedeme tímto způsobem. Naprosto atypicky, přes mezisíňovou přepážku. Odkysličená krev se vrací do pravého srdce dolní dutou žilou, kterou jsme se do něj dostali. Po propíchnutí mezisíňové přepážky jsme přes zúženou chlopeň zavedli vodič, takovou kolejničku, do levé komory, kam jsme s náhradou mitrální chlopně vstoupili. Po jejím umístění jsme dírku, kterou jsme v mezisíňové přepážce vytvořili, ucpali speciálním zařízením – okluderem,“ podrobně líčí prof. MUDr. Pavel Červinka, Ph.D., FESC, FSCAI, který je také vedoucím v roce 2018 založeného ústeckého Kardiocentra.

V letošním roce provedli specialisté v České republice doposud tři tyto výkony včetně právě úspěšně realizovaného v podání kardiologického týmu z ústecké Masarykovy nemocnice. Zvládnout je jsou schopna pouze ta nejlepší centra vysoce specializované kardiovaskulární péče. „Jde o týmovou práci, provádí se za ultrazvukové kontroly, výkon je poměrně náročný na logistiku. Pacientů není mnoho, ale jejich počet bude narůstat,“ je přesvědčen přednosta kliniky.

Co je další metou mezi náročnými výkony pro ústecké specialisty? „Hitem současnosti je náhrada původní postižené mitrální chlopně perkutánní cestou, pro pacienty, kteří nemohou podstoupit kardiochirurgickou operaci nebo kardiologický výkon s využitím MitraClipu. To se teprve rozjíždí a v Česku náhradu původní mitrální chlopně perkutánně zatím provedli jen kolegové z Institutu klinické a experimentální medicíny - IKEM u jednoho pacienta,“ uvedl prof. MUDr. Pavel Červinka, Ph.D., FESC, FSCAI.

„Jsem moc spokojený, cítím se výborně. Těším se na kamarády v domově důchodců, kde bydlím,“ řekl s dojetím pacient jen den po zákroku, když jsme jej na koronární jednotce navštívili. Tu mohl s novou chlopní a mnohem lepší kondicí, než ve které do nemocnice přišel, opustit již za tři dny po operaci.

 Segmenty kardiovaskulární péče v Krajské zdravotní, a. s.:

Krajská zdravotní, a.s., (KZ) získala od Ministerstva zdravotnictví České republiky pro pracoviště Kardiocentra v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem, o.z., statut centra vysoce specializované komplexní kardiovaskulární péče pro dospělé. KZ je největším poskytovatelem lůžkové zdravotní péče v České republice a vedení společnosti, za významné kontinuální podpory vedení Ústeckého kraje, usilovalo o rozšíření statutu centra vysoce specializované kardiovaskulární na komplexní prakticky čtyři předchozí roky.

V lednu 2018 bylo vedle zavedené Kardiologické kliniky Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a Krajské zdravotní, a.s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o.z., založeno kardiochirurgické oddělení, na podzim téhož roku pak kardioanesteziologické oddělení. Všechna tato pracoviště společně s cévní chirurgií a angiologií tvoří od roku 2019 vše zastřešující Kardiocentrum. Vedoucím Kardiocentra je přednosta kardiologické kliniky prof. MUDr. Pavel Červinka, Ph.D., FESC, FSCAI. Kooperující zdravotnická pracoviště se přestěhují do nového pavilonu, který se v říjnu 2020 začal stavět v areálu ústecké Masarykovy nemocnice na Severní Terase.

 

Zdroj: info@kzcr.eu

Tým pod vedením prof. MUDr. Pavla Červinky  Ph.D.  FESC  FSCAI  přednosty kardiologické kliniky z Krajské zdravotní  a.s.  (vpravo) provedl u šestasedmdesátiletého pacienta náhradu chlopně v mitrální pozici nestandardní cestou. Foto: Krajská zdravotní  a.s./Martin Klimeš

Tým pod vedením prof. MUDr. Pavla Červinky, Ph.D., FESC, FSCAI, přednosty kardiologické kliniky z Krajské zdravotní, a.s., (vpravo) provedl u šestasedmdesátiletého pacienta náhradu chlopně v mitrální pozici nestandardní cestou. Foto: Krajská zdravotní, a.s./Martin Klimeš


13.5.2021

Krajská zdravotní vyplatila zaměstnancům odměny za boj s onemocněním COVID-19

Společnost Krajská zdravotní, a.s. (KZ), největší poskytovatel lůžkové péče v ČR a provozovatel šesti nemocnic v Ústeckém kraji, vyplatila zaměstnancům v souvislosti s COVID-19 na mimořádných odměnách už 327 milionů korun. Další více než miliardu korun společnost přerozdělila z dotací Ministerstva zdravotnictví ČR. Zdravotníci dostávají také příplatky za práci ve ztíženém pracovním prostředí.

„Našich zaměstnanců si velmi vážíme a dlouhodobě se snažíme pro ně vytvářet ty nejpříhodnější pracovní podmínky. Těší mě, že je za jejich obětavou práci, za kterou jim velmi děkuji, můžeme ocenit i finančně. Formou mimořádných odměn, nad rámec odměn z dotací Ministerstva zdravotnictví ČR, byly dosud zaměstnancům společnosti vyplaceny v souvislosti s COVID-19 odměny v objemu 327 milionů korun,“ uvedl generální ředitel Krajské zdravotní, a.s., MUDr. Petr Malý, MBA.

V září loňského roku požádala KZ také o dotaci na úhradu mimořádných odměn v rámci dotačního programu Ministerstva zdravotnictví České republiky s názvem „Dotační program na podporu mimořádného finančního ohodnocení zaměstnanců poskytovatelů lůžkové péče v souvislosti s epidemií COVID-19“. „Úhrada mimořádných odměn v souvislosti s COVID-19 pro zdravotnické pracovníky a nezdravotnické pracovníky byla vyplacena v celkové výši 524 221 839 Kč dle stanovených podmínek v pravidlech dotačního programu. Částka byla stanovena dle uvedených kritérií dotačního programu pro zdravotnické pracovníky 25 000 korun za měsíc (maximálně 75 000 Kč) a pro nezdravotnické profese 10 000 korun za měsíc (maximálně 30 000 Kč) za období od března 2020 do května 2020. Odměny z tohoto dotačního programu dostali zaměstnanci KZ ve výplatě za měsíc září,“ uvedla náměstkyně pro řízení lidských zdrojů KZ Ing. Mgr. Vlasta Kašparová.

Žádost o dotaci ze stejného programu ministerstva zdravotnictví pak společnost podala i letos v dubnu. „Celková požadovaná výše dotace činí 626 851 694 Kč dle stanovených podmínek v pravidlech dotačního programu. Základ pro výši odměny je 75 000 Kč hrubého za období od října 2020 do února 2021 při úvazku 1,00 pro zdravotnické pracovníky, pro ostatní (nezdravotnické) zaměstnance je základ pro výši odměny 30 000 Kč hrubého za uvedené období při úvazku 1,0 za období od 1. 10. 2020 do 28. 2. 2021. Odměny z tohoto dotačního programu dostali zaměstnanci KZ ve výplatě za duben,“ dodala Ing. Mgr. Vlasta Kašparová.

Zdravotníci aktuálně dostávají také odměny v garantované výši 600 korun za dvanáctihodinovou směnu a příplatek ve výši 4 560 korun za měsíc, v poměru odpracovaných služeb. Dále jsou zvýhodněna odběrová místa, a to ve výši 150 korun za hodinu a 4 560 korun za měsíc, v poměru odpracovaných služeb. Pro pracoviště, která poskytují akutní příjem (emergency, urgentní příjem, centrální příjem) za aktuální měsíc náleží příplatek za ztížené pracovní prostředí ve výši 4 560 korun za měsíc, v poměru odpracovaných služeb.

Dále je zasílán ředitelům zdravotní péče jednotlivých nemocnic KZ doplatek, který rozdělují dle své gesce pro personál covidových jednotek. Tyto finanční prostředky jsou hrazeny z kompenzační/úhradové vyhlášky. 

Od začátku letošního roku odsouhlasilo představenstvo KZ návrh na dočasné poskytovaní příplatku za práci ve ztíženém pracovním prostředí v částce odpovídající 30 % sazby minimální mzdy (v roce 2021 odpovídá hodnotě 4 560 Kč) formou mimořádné odměny pro zdravotnické pracovníky společnosti poskytující zdravotní péči pacientům s onemocněním COVID-19 mimo Infekční oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o.z.

  

Informace o vývoji průměrného výdělku v Krajské zdravotní, a.s.:

 

Průměrný výdělek

-----

Lékaři

-----

Sestry

-----

Technicko-hospodářští pracovníci

Průměrný výdělek za I. čtvrtletí 2020

-----

96 385 Kč

-----

41 666 Kč

-----

31 454 Kč

Průměrný výdělek za I. čtvrtletí 2021

-----

123 447 Kč

-----

59 183 Kč

-----

37 490 Kč

 

Zdroj: info@kzcr.eu


10.5.2021

Školicí středisko Centra robotické chirurgie Krajské zdravotní po měsících znovu vítá specialisty z celé České republiky

Činnost školicího střediska Centra robotické chirurgie Krajské zdravotní, a.s., v ústecké Masarykově nemocnici nabírá na intenzitě. Po relativním útlumu edukativních aktivit v důsledku kovidových opatření při roboticky asistovaných výkonech znovu nastává čas rozvoje a návratu do dob předkovidových – na pracovišti získávají zkušenosti chirurgové z celé České republiky. V uplynulých dnech to byla např. skupina specialistů z Urologické kliniky Všeobecné fakultní nemocnice. Vedení školení během celodenního operačního programu se ujal MUDr. Jan Schraml, Ph.D., přednosta Kliniky urologie a robotické chirurgie Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a Krajské zdravotní, a.s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o.z., který je proktorem robotické chirurgie pro svou specializaci.  

„Po pominutí nejhorší fáze pandemie nemoci COVID-19 došlo, řekněme, k restartu školicího centra. Protože v době pandemie byly omezeny kontakty, školicí centrum - až na výjimky - běželo velice omezeně. Právě robotika v době pandemie prokázala svoje obrovské výhody. Na jedné straně byl v nemocnicích obrovský tlak na intenzivní lůžka. Na druhé straně bylo potřeba udržet onkologickou operativu, protože ani během pandemie nádor pochopitelně nespí... Výhodou miniinvazivní chirurgie a hlavně robotické chirurgie je to, že pro pacienty v pooperačním období nepotřebujeme intenzivní lůžka. Roboticky asistovaná chirurgie tak probíhala po celou dobu pandemie bez větších omezení,“ zdůraznil přednosta ústecké kliniky a hlavní školitel.

V České republice se v letošním a příštím roce podle přednosty Schramla plánuje instalace až sedmi nových robotických systémů. V tom vidí i důvod obrovského zájmu o další školení v ústeckém Centru robotické chirugie, a to nejen v oblasti urologie. Druhým dlouholetým proktorem robotické chirurgie v Krajské zdravotní, a.s., je totiž MUDr. Jan Rejholec, primář Chirurgického oddělení Nemocnice Děčín, o.z. Pod jeho dohledem začala školení pro kolorektální chirurgii.

Na sále během denního operačního programu minulý týden sbírali zkušenosti s robotickou chirurgií specialisté z Urologické kliniky Všeobecné fakultní nemocnice - přednosta kliniky prof. MUDr. Viktor Soukup, Ph.D., primář MUDr. Libor Zámečník, Ph.D., vrchní sestra Ing. Milan Bauštein a staniční sestra Radka Pospíšilová. „Aktuálně se v našem centru školí také MUDr. Vladimír Šámal, Ph.D., z Krajské nemocnice Liberec či kolegové z Fakultní nemocnice Plzeň,“ doplnil MUDr. Jan Schraml, Ph.D.

„Dá se říci, že paradoxně pandemie nám potvrdila, kde místo robotické chirurgie je, a v plné síle nám ukázala její přednosti, byť jsou některé výkony dražší než u klasické chirurgie. Limitací počtu prováděných roboticky asistovaných výkonů je i nadále výše úhrad a spektrum schválených výkonů ze strany zdravotních pojišťoven. „Díky“ kovidu máme argument, aby došlo k rozšíření spektra výkonů tak, jak je tomu ve světě. Aby byl větší prostor pro obory, jako je gynekologie, všeobecná chirurgie, hrudní chirurgie, chirurgie jater a koneckonců i větší spektrum i v samotné urologii. Proto bych viděl prostor, aby se začaly hradit cystektomie a další výkony na střevech,“ nastiňuje nabízející se možnosti blízké budoucnosti robotické chirurgie v Česku přednosta Schraml. „Další rozvoj „robotiky“ nám uleví od případného tlaku na intenzivní lůžka,“ dodává. 

Informace o Centru robotické chirurgie a jeho školicím středisku:

Špičkové pracoviště Krajské zdravotní, a. s. - Centrum robotické chirurgie (CRCH) při Klinice urologie a robotické chirurgie (KURCH) ústecké Masarykovy nemocnice zahájilo svoji činnost dne 19. 8. 2008 první roboticky asistovanou operací, jíž byla resekce tumoru ledviny. Robotická chirurgie znamená minimálně invazivní chirurgickou metodu, vhodnou pro operace v dutině břišní a hrudní a v dalších špatně dostupných dutinách lidského těla, například v dutině ústní a hltanu v rámci ORL, zejména všude tam, kam je z anatomických příčin obtížný přístup při otevřené, případně i laparoskopické metodě. Robotické operace jsou pro pacienta vždy šetrnější než otevřené, často přesnější a rozsáhlejší než laparoskopické a pro operatéra vždy ergonomičtější.

Od roku 2008 do 6. 5. 2021 operatéři provedli 3 872 roboticky asistovaných operací, u 2 806 z nich šlo o prostatektomii pro zhoubný nádor.

CRCH má své školicí centrum, které připravuje pro nově vzniklá robotická pracoviště lékaře ze střední a východní Evropy. Od roku 2009 do roku 2015 byly operatérům k dispozici dva robotické systémy da Vinci. V květnu roku 2015 je nahradil nejmodernější robot série da Vinci čtvrté generace s typovým označením Xi, první v České republice, ale také ve střední Evropě. Nový model navíc přinesl významné vylepšení vzdělávání nových operatérů, kteří díky dvoukonzolovému ovládání mohou s operatérem instruktorem sdílet reálnou operaci.

 

Zdroj: info@kzcr.eu

Ve školicím středisku Centra robotické chirurgie Krajské zdravotní v ústecké Masarykově nemocnici sbírali zkušenosti specialisté z Urologické kliniky Všeobecné fakultní nemocnice. Foto: Krajská zdravotní  a.s./Ivo Chrástecký

Ve školicím středisku Centra robotické chirurgie Krajské zdravotní v ústecké Masarykově nemocnici sbírali zkušenosti specialisté z Urologické kliniky Všeobecné fakultní nemocnice. Foto: Krajská zdravotní, a.s./Ivo Chrástecký


7.5.2021

Velkokapacitní očkovací centrum na litoměřickém výstavišti je připraveno, otevře se po víkendu

Velkokapacitní očkovací centrum proti nemoci COVID-19 v Litoměřicích je připraveno. Ústecký kraj a Krajská zdravotní, a.s., je v pondělí 10. května uvedou do provozu v pavilonu „H“ na výstavišti Zahrada Čech. Vakcinační tým se tak přesune z jen pár metrů vzdáleného očkovacího centra v pavilonu „G“. Představitelé Ústeckého kraje, Krajské zdravotní, a.s., a města Litoměřice si prohlédli nové očkovací centrum v pátek 7. května.

Litoměřické očkovací centrum s kapacitou 1000 naočkovaných lidí denně bude fungovat každý den včetně víkendů od 8:00 do 18:00 hodin. Rozšíří tak počet nově otevřených očkovacích míst v Ústeckém kraji, jejichž velikost umožní zajišťovat plynulost a dostatečnou rychlost vakcinace v regionu. Od 1. dubna zajišťují zdravotníci očkování v nových prostorech v pavilonu H chomutovské nemocnice, 12. dubna začalo fungovat nové očkovací místo v budově Českého vysokého učení technického v Děčíně, 14. dubna ve Sportaréně v Teplicích, 22. dubna ve Sportovní hale Most. Největší očkovací centrum v Ústeckém kraji zahájilo provoz 3. května v budově bývalého rektorátu Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem na Severní Terase.

„Dnes otevíráme v regionu poslední velkokapacitní moderní očkovací centrum, které umožňuje všem zájemcům o očkování, ale i zdravotníkům, mnohem komfortnější proces očkování. Po Děčíně, Teplicích, Mostě a Ústí nad Labem se od pondělí 10. května mohou v tomto centru na Zahradě Čech nechat očkovat obyvatelé Litoměřic a okolí. Jedná se o jedno z nejhezčích očkovacích center v našem kraji a já bych na tomto místě chtěl apelovat na všechny váhající obyvatele, aby se co nejdříve zaregistrovali a využili možnost nechat se očkovat. Jedině to je možnost postupného návratu k normálu, jedině tak se budou chránit před vážným průběhem onemocnění COVID-19. Pojďme společně všichni udělat tečku za koronavirem! Děkuji za spolupráci městu Litoměřice i Krajské zdravotní, a.s., a věřím, že kapacita tohoto očkovacího centra bude plně využita, protože očkovací látky bude mít centrum dostatek. Neméně děkuji výstavišti Zahrada Čech za poskytnuté prostory a přípravu zázemí pro očkovací centrum a věřím, že se zde příště společně setkáme již při nějakém veletrhu, všichni proočkovaní,“ sdělil při prohlídce očkovacího centra hejtman Ústeckého kraje Ing. Jan Schiller.

„Děkujeme městu Litoměřice za to, že můžeme očkovat v prostředí, které umožní vakcinaci velkého počtu lidí. Stěhujeme se do nového pavilonu z kapacitně již nevyhovujících prostor, a tak doufáme, že to přiláká daleko víc očkovanců. Vyzývám proto obyvatele Litoměřic a okolí, aby sem na výstaviště přišli, vakcinačních dávek máme dostatek. Naočkování může být i vstupenka na dovolenou, která se po dlouhé době blíží. Nebojte se očkování, možná vám uleví i od některých starostí,“ řekl MUDr. Petr Malý, MBA, generální ředitel Krajské zdravotní, a.s. 

„Na výstavišti Zahrada Čech se očkuje již několik týdnů. Prostory jsou zde ideální, nikdo se nikde netlačí. Oceňuji dosavadní způsob organizace týmu vedeného koordinátorkou Krajské zdravotní. Spolupráce mezi jejím týmem a městem, které obzvláště v úvodní fázi pomáhalo s registrací a odvozem nejstarších seniorů na výstaviště, byla dosud perfektní. Věřím, že obdobná spolupráce bude pokračovat i v případě velkokapacitního očkovacího centra, pro které vytvořila společnost Zahrada Čech pěkné  zázemí,“ uvedl místostarosta Litoměřic Mgr. Karel Krejza.

Nové očkovací centrum v Litoměřicích (od pondělí 10. 5. 2021):

Areál výstaviště Zahrada Čech, pavilon H – vchod z ulice Karla IV.

Na vinici 948/13, 412 01 Litoměřice

PROVOZNÍ DOBA: Po - Ne 8:00-18:00 hodin

Více informací k vakcinaci proti nemoci COVID-19 najdete na www.kzcr.eu nebo na www.kr-ustecky.cz.

 

Zdroj: info@kzcr.eu

Představitelé Ústeckého kraje  Krajské zdravotní  a.s.  a města Litoměřice si prohlédli velkokapacitní očkovací centrum v pavilonu H na výstavišti Zahrada Čech v Litoměřicích. Foto: Krajská zdravotní  a.s.

Představitelé Ústeckého kraje, Krajské zdravotní, a.s., a města Litoměřice si prohlédli velkokapacitní očkovací centrum v pavilonu H na výstavišti Zahrada Čech v Litoměřicích. Foto: Krajská zdravotní, a.s.


6.5.2021

Avízo – Krajská zdravotní upozorňuje na otevírací dobu lékáren o státním svátku v sobotu 8. května

Krajská zdravotní, a.s., upozorňuje na otevírací dobu lékáren zajišťujících lékárenskou pohotovost o státním svátku Den vítězství, který připadá na sobotu 8. května 2021. Pohotovostní lékárenská služba ve městech působnosti nemocnic spadajících pod společnost Krajská zdravotní, a.s., v Děčíně, Ústí nad Labem, Teplicích, Mostě, Chomutově a Litoměřicích bude zajištěna takto:

Děčín: Nemocniční lékárna Krajské zdravotní, a.s. – Nemocnice Děčín, o.z., U Nemocnice 1, 405 99, Děčín II, telefon 412 705 440, bude otevřena pro veřejnost od 9:00 do 15:00 hodin.

Ústí nad Labem: Lékárna Dr. Max – Kaufland, Všebořická 396, 400 10, Ústí nad Labem, telefon 472 717 275, bude otevřena pro veřejnost od 8:00 do 20:00 hodin.

Teplice: Lékárna BENU - OC Galerie, Náměstí Svobody 3316, 415 01, Teplice, telefon 731 638 173, bude otevřena pro veřejnost od 8:00 do 20:00 hodin.

Most: Lékárna BENU – OC Central, Radniční 3400, 434 01 Most, telefon 731 638 040, bude otevřena pro veřejnost od 8:00 do 20:00 hodin.

Chomutov: Nemocniční lékárna Krajské zdravotní, a.s. – Nemocnice Chomutov, o.z., Kochova 1185, 430 12, Chomutov, telefon 474 447 248, bude otevřena pro veřejnost od 10:00 do 20:00 hodin.

Litoměřice: Nemocniční lékárna, KZ a.s. – Nemocnice Litoměřice, o.z., Žitenická 2084, 412 01 Litoměřice, telefon 416 723 505, bude otevřena pro veřejnost od 10:00 do 14:00 hodin. 

Krajská zdravotní, a.s., je největším poskytovatelem zdravotní péče v Ústeckém kraji. Nemocniční lékárny najdou zákazníci ve všech nemocnicích, které společnost provozuje, tedy v Děčíně, Ústí nad Labem, Teplicích, Mostě, Chomutově a Litoměřicích. Lékárenská pohotovost je jednou z řady služeb, které činí zdravotní péči v Ústeckém kraji ještě dostupnější.


Zdroj: info@kzcr.eu


3.5.2021

Velkokapacitní očkovací centrum v Ústí nad Labem zahájilo provoz, vakcinace přešla z nemocnice do univerzitních prostor

Očkování proti nemoci COVID-19 v Ústeckém kraji se dostává do další fáze. Ústecký kraj a Krajská zdravotní, a.s., (KZ) uvedly v pondělí 3. května do provozu velkokapacitní očkovací centrum v budově bývalého rektorátu Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem na Severní Terase. Vakcinační tým se do něj přesunul z dosavadního očkovacího centra v pavilonu „I“ ústecké Masarykovy nemocnice, kde poslední pacienty naočkoval v neděli 2. května.  

Nové očkovací centrum, první v kraji se dvěma očkovacími místy, a kapacitou 1500 naočkovaných lidí denně bude fungovat každý den včetně víkendů od 8:00 do 18:00 hodin. Rozšířil se tak počet nově otevřených očkovacích míst v Ústeckém kraji. Od 1. dubna zajišťují zdravotníci očkování v nových prostorech v pavilonu H chomutovské nemocnice, 12. dubna začalo fungovat nové očkovací místo v budově Českého vysokého učení technického v Děčíně, 14. dubna ve Sportaréně v Teplicích a 22. dubna ve Sportovní hale Most. 

„Postupně otevíráme v regionu moderní očkovací centra, která umožňují všem zájemcům o očkování, ale i zdravotníkům, mnohem komfortnější proces očkování. Po Děčíně, Teplicích a Mostě se dnes otevírá nové očkovací centrum v Ústí nad Labem a já věřím, že ho Ústečané a lidé z blízkého okolí ocení. Děkuji za spolupráci městu Ústí nad Labem i Krajské zdravotní, a.s., a věřím, že kapacita tohoto očkovacího centra bude plně využita, protože očkovací látky bude mít centrum dostatek. Chtěl bych také vyzvat všechny váhající obyvatele, aby se nechali očkovat a pomohli tak udělat pomyslnou tečku za koronavirem. Nyní je k tomu nejvhodnější příležitost, očkovací centra jsou k masivnímu očkování připravena,“ sdělil při prohlídce očkovacího centra hejtman Ústeckého kraje Ing. Jan Schiller.

„Za společnost Krajská zdravotní děkuji všem, kdo se na zprovoznění očkovacích center v regionu podíleli a podílejí, je to nelehký úkol, který je nutný v poměrně krátkém čase realizovat. Ten je nyní splněn i v krajském městě, kde jsme připraveni zvládnout masivní očkování proti nemoci COVID-19. Věřím, že zdravotníci při dostatku očkovací látky budou mít plné ruce práce a občané sem dorazí v hojném počtu,“ uvedl Mgr. et Mgr. Adam Vojtěch, MHA, předseda představenstva Krajské zdravotní, a.s.

„Jsem velice rád, že se dnes podařilo otevřít v Ústí nad Labem velkokapacitní očkovací centrum. Pro mě je to jasný signál, že chceme zrychlit tempo, využít dodávky většího počtu vakcín a udělat všechno proto, abychom koronavirus porazili. Toho dosáhneme tím, že budeme mít populaci proočkovanou,“ řekl PhDr. Ing. Petr Nedvědický, primátor statutárního města Ústí nad Labem. 

Nové očkovací centrum v Ústí nad Labem:

Budova Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem (bývalý rektorát)

Očkovací místo 1 – Menza, jídelna v 1. NP, budova UJEP

Očkovací místo 2 – Tělocvična, budova UJEP – vchod z parkoviště

Hoření 3083/13, 400 11 Ústí nad Labem

PROVOZNÍ DOBA: Po - Ne 8:00-18:00 hodin (pondělí 3. 5. od 10.00 hodin)

 V pondělí 3. května a v úterý 4. května je pro všechny, kdo se dostaví na očkování ještě do nemocnice, zajištěna v půlhodinovém intervalu kyvadlová doprava z nemocnice do nového očkovacího centra na Severní Terase, kterou zajišťuje Dopravní společnost Ústeckého kraje.

Více informací k vakcinaci proti nemoci COVID-19 najdete na www.kzcr.eu nebo na www.kr-ustecky.cz.

       

Zdroj: info@kzcr.eu

V Ústí nad Labem byl 3. května zahájen provoz velkokapacitního očkovacího centra proti nemoci COVID-19. Zprava předseda představenstva Krajské zdravotní  a.s.  Mgr. et Mgr. Adam Vojtěch  MHA  hejtman Ústeckého kraje Ing. Jan Schiller a primátor statutárního města Ústí nad Labem PhDr. Ing. Petr Nedvědický. Foto: Krajská zdravotní  a.s.

V Ústí nad Labem byl 3. května zahájen provoz velkokapacitního očkovacího centra proti nemoci COVID-19. Zprava předseda představenstva Krajské zdravotní, a.s., Mgr. et Mgr. Adam Vojtěch, MHA, hejtman Ústeckého kraje Ing. Jan Schiller a primátor statutárního města Ústí nad Labem PhDr. Ing. Petr Nedvědický. Foto: Krajská zdravotní, a.s.


30.4.2021

VÝZVA: Nečekejte a nechte se očkovat v očkovacích centrech!

Prosba krajského koordinátora očkování na praktické lékaře a jejich pacienty.

Vážená paní doktorko, vážený pane doktore, vážení pacienti,

jednou ze současných největších priorit pro všechny je proočkovat v co nejkratší možné době co největší množství zájemců o očkování proti nemoci COVID-19 v celém našem kraji. Všichni vyvíjíme společné úsilí, abychom proočkovanosti obyvatel dosáhli v co nejkratším termínu.

Zásadními podmínkami jsou:

-         dostatek očkovacích látek;

-         sít očkovacích center a dodávky očkovacích látek praktickým lékařům;

-         zájem obyvatel o očkování.

Každá z uvedených podmínek je stejně důležitá, bez spolupráce k úspěšnému očkování nedojdeme. Společnými silami nemocnic, měst a kraje se podařilo vytvořit relativně hustou síť očkovacích center. Snažíme se pro kraj zajistit i dostatečné množství očkovacích látek, z nichž ne každá je bohužel vhodná pro její další distribuci do ordinací praktických lékařů.

Praktičtí lékaři očkují obvykle očkovací látkou Vaxzevria (AstraZeneca) a nově lze objednat i očkovací látku Janssen (Johnson & Johnson), které jsou distribuovány prostřednictvím dodavatele přímo lékařům a jsou pak aplikovány pacientům přímo v ordinacích. Bohužel, objemy dodávek těchto očkovacích látek do České republiky nejsou prozatím nijak velké. Řada pacientů proto čeká na své očkování, stejně tak jako řada lékařů, bohužel, čeká na první dodávku očkovací látky.

V současné době lze očkovat respektive registrovat k očkování osoby starší 55 let, přičemž registrace probíhá na webu ČESKO OČKUJE: https://www.ceskoockuje.cz/  Přitom u praktických lékařů čekají na své očkování osoby i mnohem starší.

Za poslední týdny se výrazně zlepšily objemy dávek očkovací látky Comirnaty (Pfizer/BioNTech), která není určena z důvodu zajištění bezpečného nakládání s vakcínou pro praktické lékaře a je využívána právě v očkovacích centrech. Kapacity očkovací center v Ústeckém kraji jsou dostatečné a není výjimkou, že termín je zejména u velkých očkovacích center přidělen během hodin maximálně dnů.

Dovoluji si proto na Vás apelovat, informujte své pacienty, kteří o očkování projevují zájem, aby zbytečně nečekali a využili možnosti nechat se očkovat v některém z očkovacím míst a zaregistrovali se k očkování do některého z očkovacích míst (https://registrace.mzcr.cz/ ).

Seznam očkovacích míst i s uvedením jejich kapacit a rychlosti očkování je zveřejněn na webu OČKOREPORT   https://ockoreport.uzis.cz/.

Právě rychlost, s jakou se nám povede Ústecký kraj proočkovat, je zásadním faktorem pro to, abychom společně epidemii porazili. Budeme také moc rádi, pokud se k nám nyní přidáte a zapojíte se jako lékař přímo v některém z očkovacích míst.

 

Děkujeme vám za spolupráci a pochopení!

Ing. Petr Severa

KRAJSKÝ KOORDINÁTOR OČKOVÁNÍ proti COVID-19

kkoc@kr-ustecky.cz

 

Pojďme se nechat naočkovat rychle a bezpečně!

Registrace na očkování proti koronaviru | Česko očkuje (ceskoockuje.cz)

Přehled očkovacích míst (uzis.cz)



29.4.2021

Avízo - Krajská zdravotní otevře velkokapacitní očkovací centrum v Ústí nad Labem

Ústecký kraj a Krajská zdravotní, a.s., (KZ) uvedou do provozu v Ústí nad Labem v pondělí 3. května velkokapacitní očkovací centrum proti onemocnění COVID-19 v budově Univerzity J. E. Purkyně na Severní Terase. Vakcinační tým se do něj přesune z dosavadního očkovacího centra v pavilonu „I“ ústecké Masarykovy nemocnice, kde poslední pacienty naočkuje v neděli 2. května. Nové očkovací centrum bude fungovat každý den včetně víkendů od 8:00 do 18:00 hodin. První zájemce o očkování přivítá v pondělí 3. května v 10 hodin.  

Zajímá vás, jak připravené velkokapacitní očkovací centrum v Ústí nad Labem vypadá a jak bude celý proces očkování probíhat? Podívejte se na video na https://www.kzcr.eu/cz/kz/o-spolecnosti/tiskove-zpravy/  

Nové očkovací centrum v Ústí nad Labem:

Budova Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem (bývalý rektorát)

Očkovací místo 1 – Menza, jídelna v 1. NP, budova UJEP

Očkovací místo 2 – Tělocvična, budova UJEP – vchod z parkoviště

Hoření 3083/13, 400 11 Ústí nad Labem

PROVOZNÍ DOBA: Po - Ne 8:00-18:00 hodin (pondělí 3. 5. od 10.00 hodin)

V pondělí 3. května a v úterý 4. května bude pro všechny, kdo se dostaví na očkování ještě do nemocnice, zajištěna v půlhodinovém intervalu kyvadlová doprava z nemocnice do nového očkovacího centra na Severní Terase, kterou zajistí Dopravní společnost Ústeckého kraje. První autobus vyjede v pondělí od pavilonu „I“ v 9.45 hodin.

Součástí tohoto avíza jsou dvě prezentace z tiskové konference 23. dubna 2021 na Krajském úřadě Ústeckého kraje k očkování a velkokapacitním očkovacím místům proti nemoci COVID-19.

Více informací k vakcinaci proti nemoci COVID-19 najdete na www.kzcr.eu nebo na www.kr-ustecky.cz.

 

Zdroj: info@kzcr.eu

 

 


28.4.2021

Avízo - Krajská zdravotní upraví provozní dobu odběrových center ve čtyřech nemocnicích

Krajská zdravotní, a. s., (KZ) upraví od soboty 1. května ve svých odběrových centrech v Děčíně, Teplicích, Mostě, Chomutově a odběrové místnosti v Krušnohorské poliklinice v Litvínově provozní dobu pro vyšetření na stanovení přítomnosti antigenu viru SARS CoV-2. Provozní doba odběrového centra v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem a Nemocnici Litoměřice se nemění.

Provoz odběrových center Krajské zdravotní, a.s., pro testování na přítomnost nákazy způsobující onemocnění COVID-19 od 1. května 2021:

  • Nemocnice Děčín, o. z., U Nemocnice 1, 405 99  Děčín, budova „G“, (pondělí, středa, čtvrtek, pátek a neděle od 8:00 do 16:00 hodin)

  • Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., Sociální péče 3316/12A, 400 11 Ústí nad Labem, budova „T“, (pondělí až neděle od 7:00 do 19:00 hodin)

  • Nemocnice Teplice, o. z., Duchcovská 53, 415 29 Teplice, budova „J“, (pondělí, středa, pátek a neděle od 8:00 do 15:00 hodin)

  • Nemocnice Most, o. z., J. E. Purkyně 270, 434 64 Most, budova „F“, (úterý, čtvrtek a neděle od 7:00 do 15:00 hodin)

  • Krušnohorská poliklinika Litvínov, s.r.o., Žižkova 151, 436 01 Litvínov, odběrová místnost, (úterý, čtvrtek a neděle od 10:30 do 17.00 hodin)

  • Nemocnice Chomutov, o. z., Kochova 1185, 430 12 Chomutov, budova „A“, (pondělí až sobota od 8:00 do 14:00 hodin, neděle od 8:00 do 16:00 hodin)

  • Nemocnice Litoměřice, o.z., Žitenická 2084, 412 01 Litoměřice (pondělí až pátek od 8.00 do 16.00 hodin – od 13.30 hodin pro pozvané ze strany nemocnice)

 

Zdroj: info@kzcr.eu


Prosím, čekejte