19.2.2021

Krajská zdravotní děkuje Zdravotnické záchranné službě Ústeckého kraje za poskytnutí sanitek pro vakcinační týmy

Krajská zdravotní, a.s. (KZ), děkuje Zdravotnické záchranné službě Ústeckého kraje (ZZS ÚK) za zapůjčení dvou sanitních vozů pro vakcinační týmy. Díky vstřícnosti ZZS ÚK tak budou moci vakcinační týmy KZ využívat k očkování obyvatel Ústeckého kraje celkem tři sanitní vozy.

„K vakcinaci mobilní tým doposud využíval sanitní vůz vyčleněný z našeho vozového parku. Nyní, díky vstřícnosti ředitele Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje MUDr. Ilji Deyla, budou moci k lidem jezdit vakcinační týmy ve třech vozech a my tak budeme moci očkovat rychleji a efektivněji. Jeden z nových sanitních vozů bude v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem, druhý v Nemocnici Most. Panu řediteli za jeho vstřícný krok upřímně děkuji,“ uvedla hlavní hygienička Krajské zdravotní, a.s., Mgr. Dana Vaculíková.

Aktuálně v Ústeckém kraji funguje 16 očkovacích center.

Jedná se o tato místa:
Masarykova nemocnice se třemi stanicemi a mobilním vakcinačním týmem
Nemocnice Děčín
Nemocnice Teplice
Nemocnice Most s mobilním vakcinačním týmem
Nemocnice Chomutov
Nemocnice Žatec
Nemocnice Litoměřice
Nemocnice Kadaň s mobilním vakcinačním týmem
Nemocnice Roudnice
Nemocnice Duchcov
Nemocnice Bílina
Nemocnice Varnsdorf
Nemocnice Rumburk
Krušnohorská poliklinika Litvínov
Nemocnice Louny
Zdravotní ústav se sídlem v Ústí nad Labem


Zdroj: info@kzcr.eu

Mgr. Dana Vaculíková a MUDr. Ilja Deyl

Mgr. Dana Vaculíková a MUDr. Ilja Deyl


18.2.2021

Vedení Krajské zdravotní, a.s., se dohodlo s odbory na navýšení mezd

Dne 17. 2. 2021 proběhlo kolektivní vyjednávání mezi vedením Krajské zdravotní, a.s. (KZ), a zástupců odborů, jejímž cílem bylo najít shodu v otázce plošného navýšení mezd všech zaměstnanců KZ. Obě strany se nakonec dohodly na navýšení základních mezd o 10 % od 1. 4. 2021.

„Jsme velmi rádi, že k dohodě s odbory nakonec došlo. Je naším dlouhodobým cílem zlepšovat pracovní podmínky našich zaměstnanců. Jsme si vědomi toho, že odvádí dlouhodobě práci na vysoké profesionální úrovni a velmi si toho vážíme. Osobně kvituji odpovědný postoj zástupců odborů k celé situaci,“ říká k jednání Mgr. Ing. Jindřich Zetek, předseda představenstva KZ.

„Na jednání jsme šli původně s jinými očekáváními. S ohledem na úhradovou vyhlášku a také na celonárodní dohodu jsme původně požadovali plošné navýšení o 10 %, a to s účinností od ledna 2021. Po předložení argumentů ze strany vedení KZ jsme ale ustoupili a přistoupili na navýšení 10 % od dubna 2021,“ přibližuje postoj odborů Ing. Ivana Břeňková z Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR.

Obě strany se také dohodly, že budou v jednání pokračovat, a to v září letošního roku, kdy vedení KZ předloží odborům hospodářský výsledek společnosti a následně se bude jednat o dalších bonusech pro zaměstnance.

Jedním z důvodů, které vedly odboráře ke změně svého postoje, byla skutečnost, že zaměstnanci KZ obdrželi v roce 2020 z dotačního programu ministerstva zdravotnictví odměny za rok 2020, které jim byly zahrnuty do průměru pro mzdové náhrady podle §134 Zákoníku práce. Tato skutečnost se vztahuje k prvnímu čtvrtletí roku 2021.


Přehled odběrových a vakcinačních center najdete na www.kzcr.eu nebo na www.kr-ustecky.cz.


Zdroj: info@kzcr.eu


5.2.2021

Členové kapely The Boom poslali zdravotníkům ústecké onkologie výtěžek z charitativního koncertu

Výtěžek 50 tisíc Kč z 30. Vánočního koncertu kapely The Boom poslali hudebníci zdravotníkům Centra vysoce specializované onkologické péče pro dospělé Krajské zdravotní, a.s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o.z. Kapela ústeckou onkologii dlouhodobě finančně podporuje, celkem jí věnovala z vánočních charitativních koncertů 510 800 korun.

„Připravujeme se na revitalizaci radiační části našeho zdravotnického pracoviště. Peníze využijeme na zpříjemnění prostor pro pacienty,“ uvedla primářka Onkologického oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o.z., MUDr. Martina Chodacká.

„Děkujeme za zaslané příspěvky v celkové výši 41 833 Kč. Vám všem za vaši přízeň, našemu milému orchestru za skvělé výkony a nevšední zážitek na pódiu, celému týmu, který se podílel na technickém zajištění za profi práci a všem partnerům koncertu za podporu,“ uvedla kapela The Boom na svých stránkách, jejíž členové nakonec zaokrouhlili odeslanou částku na 50 tisíc Kč.

Získaných padesát tisíc korun doplní sedmdesátitisícový finanční dar od firmy Malfini, a.s., který byl předán 19. prosince 2020 v Hraničáři při on-line přenosu 30. Vánočního koncertu. Koncert lze zhlédnout na https://www.youtube.com/watch?v=42IIcBdLSUc.

Zdroj: info@kzcr.eu

Na snímku zleva zástupkyně Malfini  a.s.  Ing. Martina Weberová  lékařka ústeckého onkologického oddělení MUDr. Eva Čmuchařová a frontman kapely The Boom Pavel Nepivoda. Zdroj foto: Kapela The Boom

Na snímku zleva zástupkyně Malfini, a.s., Ing. Martina Weberová, lékařka ústeckého onkologického oddělení MUDr. Eva Čmuchařová a frontman kapely The Boom Pavel Nepivoda. Zdroj foto: Kapela The Boom


4.2.2021

Krajská zdravotní otevírá všechny vjezdy do areálů svých nemocnic

Krajské zdravotní, a.s., zavádí do areálů, v nichž je zaveden závorový systém, po domluvě s vedením Ústeckého kraje neomezený vjezd pro motoristy. Největší poskytovatel zdravotní péče v Ústeckém kraji reaguje na vývoj pandemie související s šířením viru SARS-CoV-2 způsobující onemocnění COVID-19.

„Důvodem otevření areálů nemocnic spadajících pod Krajskou zdravotní, a.s., v Děčíně, Ústí nad Labem, Teplicích, Mostě a Chomutově je zlepšení dostupnosti odběrových a vakcinačních covid center,“ říká mluvčí společnosti Jana Mrákotová.

Přehled odběrových a vakcinačních center najdete na www.kzcr.eu nebo na www.kr-ustecky.cz.

Zdroj: info@kzcr.eu


3.2.2021

KAPIM v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem poskytuje pacientům s těžkou formou COVID-19 špičkovou péči

Průměrná doba hospitalizace pacientů s onemocněním COVID-19 na jednotce intenzivní péče Kliniky anesteziologie, perioperační a intenzivní medicíny Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a Krajské zdravotní, a.s. - Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o.z., (JIP KAPIM) je 13 dní. Úmrtnost pacientů s COVIDEM-19, kteří byli na JIP KAPIM hospitalizovaní, je 27 %.

Zdravotníci pracující na KAPIM se starají o pacienty, kteří trpí vážnou formou onemocnění COVID-19 a odvádějí vysoce profesionální výkony. „K nám na kliniku se dostávají skutečně pacienti, které COVID-19 postihl opravdu vážně,“ říká primář kliniky MUDr. Josef Škola, EDIC. Od září 2020 do konce ledna 2021 bylo na KAPIM hospitalizováno celkem 208 nemocných, z nichž 173 potřebovalo umělou plicní ventilaci a 56 pacientům pomohla samotná kyslíková terapie bez napojení na plicní ventilátor. Celkem 9 pacientů v nejtěžším stavu muselo být v tomto období napojeno na mimotělní krevní oběh a strávili na něm v průměru 13,6 dne.

„Snahou nás všech je, pokud je to jenom trochu v našich silách a možnostech, vracet i takto těžce nemocné pacienty zpět do života. Průměrná doba hospitalizace u nás na JIP je 13 dní, což je srovnatelné s jinými takto vážnými diagnózami. Pokud někdo tvrdí opak, tak znevažuje práci nás všech tady,“ přibližuje současnou realitu primář Škola.

Jeho slova potvrzují i další konkrétní údaje. Průměrných věk pacientů na KAPIM, kteří potřebují hospitalizaci, je 67 let a mortalita hospitalizovaných s vážným průběhem COVIDU-19 se nyní pohybuje na hodnotě 27%, což je v rámci velmi vážné situace, která nyní v celé České republice panuje, a to i v porovnání s dalšími obdobnými pracovišti v České republice, skóre, které si zaslouží uznání a respekt.

 

Zdroj: info@kzcr.eu

ECMO pomáhá těžce nemocným v boji s onemocněním COVID-19.

ECMO pomáhá těžce nemocným v boji s onemocněním COVID-19.


2.2.2021

Nadační fond Krajské zdravotní připravil pro studenty zdravotnických oborů mimořádný stipendijní program pro akademický/školní rok 2020 - 2021

Stipendijní program Nadačního fondu Krajské zdravotní, a.s. (NF KZ), již řadu let podporuje formou finančního příspěvku určeného na úhradu nákladů spojených se studiem nejen studenty lékařských fakult, ale také studenty vybraných nelékařských oborů, kteří v budoucnu uzavřou dle smluvních stipendijních podmínek pracovní poměr s Krajskou zdravotní, a.s. (KZ). Pro akademický/školní rok 2020 - 2021 NF KZ připravil mimořádný stipendijní program, který byl po schválení správní radou NF KZ vyhlášen předsedou správní rady NF KZ.

Mimořádný stipendijní program je určený pro podporu studentů 2. a 3. ročníku vysokoškolského prezenčního studia nebo vyššího odborného prezenčního studia v oboru všeobecná sestra a studentů 6. ročníku vysokoškolského prezenčního studia v oboru lékař.

Výše a podmínky stipendií

1. všeobecná sestra – stipendium 150 000 Kč

·         student 3. ročníku vysokoškolského prezenčního studia nebo vyššího odborného prezenčního studia v oboru všeobecná sestra

·         závazek uzavřít pracovní smlouvu s Krajskou zdravotní, a.s., na dobu minimálně 2 let

2. lékař – stipendium 225 000 Kč

·         student 6. ročníku vysokoškolského prezenčního studia v oboru lékař

·         závazek uzavřít pracovní smlouvu s Krajskou zdravotní, a.s., na dobu minimálně 3 let, práce na některém z následujících pracovišť: urologické oddělení (Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem a Nemocnice Most), otorinolaryngologické oddělení (Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem, Nemocnice Děčín a Nemocnice Most), neurologické oddělení (Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem, Nemocnice Děčín, Nemocnice Chomutov, Nemocnice Teplice a Nemocnice Most), radiodiagnostické oddělení (Nemocnice Děčín, Nemocnice Chomutov, Nemocnice Teplice a Nemocnice Most), chirurgické oddělení (Nemocnice Děčín, Nemocnice Chomutov, Nemocnice Teplice a Nemocnice Most), sportovní medicína (Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem), psychiatrické oddělení (Nemocnice Most).

3. lékař – stipendium 250 000 Kč

·         student 6. ročníku vysokoškolského prezenčního studia v oboru lékař

·         závazek uzavřít pracovní smlouvu s Krajskou zdravotní, a.s., na dobu minimálně 3 let, práce na interním oddělení jednoho ze zdravotnických zařízení Krajské zdravotní, a.s. (Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem, Nemocnice Děčín, Nemocnice Chomutov, Nemocnice Teplice, Nemocnice Litoměřice a Nemocnice Most)

4. všeobecná sestra – stipendium 100 000 Kč

·         student 2. ročníku vysokoškolského prezenčního studia nebo vyššího odborného prezenčního studia v oboru všeobecná sestra

·         závazek uzavřít pracovní smlouvu s Krajskou zdravotní, a.s., na dobu minimálně 2 let

5. lékař – stipendium 100 000 Kč

·         student 6. ročníku vysokoškolského prezenčního studia v oboru lékař

·         závazek uzavřít pracovní smlouvu s Krajskou zdravotní, a.s., na dobu minimálně 2 let, práce na jednom z následujících zdravotnických pracovišť: Nemocnice Děčín (rehabilitační oddělení, anesteziologicko-resuscitační oddělení, dětské a dorostové oddělení), Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem (klinika úrazové chirurgie, kardiologická klinika, nefrologicko-dialyzační oddělení, psychiatrické oddělení, onkologické oddělení, plicní oddělení, patologické oddělení), Nemocnice Teplice (ortopedické oddělení, gynekologicko-porodnické oddělení), Nemocnice Most (plicní oddělení, anesteziologicko-resuscitační oddělení, dětské a dorostové oddělení, gynekologicko-porodnické oddělení), Nemocnice Chomutov (ortopedické oddělení, onkologické oddělení, oddělení nukleární medicíny, hematologicko-transfuzní oddělení, anesteziologicko-resuscitační oddělení, dětské a dorostové oddělení, gynekologicko-porodnické oddělení)

Rozsah poskytovaných stipendií je pro jednotlivé obory omezen.

Žádosti lze podávat v době od 1. 2. 2021 do 28. 02. 2021.

Další podmínky programu zájemci naleznou na: nf.kzcr.eu.

Zdroj: info@kzcr.cz



29.1.2021

Ústecký kraj i přes nižší dodávky vakcín proti COVID-19 očkuje. Na vyšší zájem je připravený

Očkování proti nemoci COVID-19 v Ústeckém kraji pokračuje, vše je limitované počtem dodaných vakcín. Domluvené termíny očkování se zdravotnická zařízení snaží dodržovat. Začalo očkování druhou dávkou, proto muselo být přistoupeno v některých případech k přesunutí již domluvených termínů, a to v souladu s doporučením Centrálního řídícího týmu.

Musela být také pozastavena rezervace termínů již zaregistrovaných zájemců o očkování. Vedení kraje a vedení Krajské zdravotní, a.s., vnímá očkování proti COVID-19 jako absolutní prioritu. Krajská zdravotní, a.s., společně s vedením Ústeckého kraje pokračuje v očkování. Očkují se zdravotníci, senioři 80+ a klienti a zaměstnanci domovů pro seniory. Aktuálně je připraveno celkem 16 očkovacích center.

Jedná se o tato místa:

 

  • Masarykova nemocnice se třemi stanicemi a mobilním vakcinačním týmem

  • Nemocnice Děčín

  • Nemocnice Teplice

  • Nemocnice Most s mobilním vakcinačním týmem

  • Nemocnice Chomutov

  • Nemocnice Žatec

  • Nemocnice Litoměřice

  • Nemocnice Kadaň s mobilním vakcinačním týmem

  • Nemocnice Roudnice

  • Nemocnice Duchcov

  • Nemocnice Bílina

  • Nemocnice Varnsdorf

  • Nemocnice Rumburk

  • Nemocnice následné péče Litvínov

  • Nemocnice Louny

  • Zdravotní ústav se sídlem v Ústí nad Labem

„Očkování proti COVIDU-19 je pro nás prioritou. Včera jsme navštívili některá místa, která jsme si vytipovali pro zřízení velkokapacitních očkovací center. Jedná se zatím o Rumburk, Most, Litoměřice a Ústí nad Labem. Důležité ale je, abychom měli k dispozici dostatek očkovacích vakcín. Jejich dodávky bohužel nyní pokulhávají, jak všichni víme. Jsme v kontaktu s Ministerstvem zdravotnictví a vyvíjíme maximální možnou snahu, abychom vakcíny zajistili. Ale je slušné přiznat, že v tento moment jsou naše možnosti omezené. Organizačně ale připraveni jsme,“ vysvětluje situaci hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller.

„Proces očkování jsme nepřerušili, termíny, které měli senioři 80+ zarezervované, se snažíme dodržet, ale v některých případech nakonec ke zrušení došlo. Musíme nyní očkovat druhou dávkou. Snažíme se v maximální míře zajistit vakcíny tak, aby nemohlo dojít k tomu, že již naočkovaní druhou dávku nedostanou. Děláme opravdu maximum. Proočkovanost zdravotnického personálu je pro nás navíc absolutně klíčová, abychom mohli dál poskytovat kvalitní zdravotní péči v našich zařízeních,“ říká Aleš Chodacki, generální ředitel Krajské zdravotní, a.s., a také krajský koordinátor pro vakcinaci proti COVID-19 v Ústeckém kraji.

Aktuálně je v Ústeckém kraji naočkováno celkem 74 % zdravotnického personálu, 1158 seniorů 80+ a 1190 klientů a zaměstnanců v domovech pro seniory. Zájem zdravotníků i veřejnosti o očkování je značný. Kraj na celém procesu spolupracuje také s praktickými lékaři, kteří jsou připraveni s očkováním začít. Vakcíny jsou od společností Pfizer/BioNTech a Moderna, první dávky očkovacího séra od této společnosti by měly do Ústeckého kraje dorazit v pondělí 1. února 2021.

Bohužel, vyžadují specifické podmínky při zacházení a nejsou tak vhodné pro očkování v ordinacích praktických lékařů. S masovějším zapojením praktiků se tak počítá v momentě, kdy bude k dispozici vakcína od společnosti AstraZeneca, která není tak náročná na manipulaci a uskladnění. Praktici se nyní můžou zapojit do očkování v rámci očkovacích center nebo v rámci mobilních očkovacích týmů, které vyjíždějí do domovů pro seniory.

Více informací najdete na www.kzcr.eu nebo na www.kr-ustecky.cz.

Zdroj: info@kzcr.eu

Tisková konference na Krajském úřadě Ústeckého kraje k pokračující strategii očkování proti nemoci COVID-19. Foto: KZ  a.s./Petr Sochůrek

Tisková konference na Krajském úřadě Ústeckého kraje k pokračující strategii očkování proti nemoci COVID-19. Foto: KZ, a.s./Petr Sochůrek


28.1.2021

Iktová centra nemocnic v Chomutově a Teplicích získala nejvyšší ocenění European Stroke Organisation a Angels Initiative

Angels Initiative je mezinárodní projekt, jehož hlavním cílem je zvyšování počtu pacientů s cévní mozkovou příhodou léčených ve specializovaných centrech a optimalizace kvality léčby a péče. Projekt je podpořen World Stroke Organisation (WSO) a European Stroke Organisation (ESO). V České republice oficiální záštitu převzala Cerebrovaskulární sekce České neurologické společnosti. Iktová centra Krajské zdravotní, a.s., v nemocnicích Chomutov a Teplice, v tomto projektu dosáhla nejvyššího hodnocení a získala Diamantový status.

V rámci projektu je sledováno 10 měřítek, která hodnotí úroveň procesů logistiky v rámci centra a kvalitu poskytované léčebné i ošetřovatelské péče. Jak časné zahájení specifické rekanalizační léčby, tak komplexní péče zaměřená na léčbu komorbidit a prevenci komplikací významně zvyšují šance na příznivý klinický stav. Podle míry, jakou jsou plněna jednotlivá měřítka, může nemocnice dosáhnout na některé ze tří pásem - zlaté, platinové a nejvyšší diamantové.

V ČR získalo nejvyšší stupeň 10 nemocnic, z toho 2 z Krajské zdravotní. Vysoká úroveň léčebné a ošetřovatelské péče o pacienty s cévní mozkovou příhodou byla ohodnocena Diamantovým statusem pro Iktové centrum Nemocnice Chomutov a Iktové centrum Nemocnice Teplice. Prestižní ocenění bylo oběma centrům uděleno v rámci světového kongresu, který se konal virtuálně na konci roku 2020.

Velké poděkování za tento mimořádný úspěch patří především lékařům a sestrám neurologických kolektivů obou iktových center za jejich skvělou a obětavou práci. Nelze opomenout ani kvalitní práci, kterou odvádí personál zdravotnické záchranné služby, radiologie, rehabilitace a dalších oborů, bez kterých se péče o pacienta s cévní mozkovou příhodou neobejde.

 

Zdroj: info@kzcr.eu

Iktová centra Krajské zdravotní  a.s.  získala Diamantový status.

Iktová centra Krajské zdravotní, a.s., získala Diamantový status.


26.1.2021

Komplexní cerebrovaskulární centrum Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem a Iktové centrum Nemocnice Chomutov úspěšně prošly auditovaným mezinárodním projektem ke zvýšení kvality péče

V rámci kontinuální snahy o zlepšení kvality péče o pacienty s cévní mozkovou příhodou (CMP) se Komplexní cerebrovaskulární centrum (KCC) Krajské zdravotní, a.s. - Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o.z., (MNUL) a Iktové centrum (IC) Nemocnice Chomutov úspěšně zapojily do mezinárodního auditovaného projektu QASC (Quality in Acute Stroke Care).

Projekt se zaměřuje na kvalitu péče v prvních třech kritických dnech po CMP ve třech oblastech - monitorace hladiny krevního cukru (glykémie) a korekce jejích vysokých hodnot, monitorace tělesné teploty a monitorace poruchy polykání. Bylo již prokázáno, že důsledné intervence v těchto oblastech výrazně zlepšují šance na dobrý klinický výsledek léčby a snižují mortalitu, zároveň prevence komplikací vede k snížení krátkodobých i střednědobých finančních nákladů léčby.

V rámci České republiky projektem úspěšně prošlo pět nemocnic, z čehož dvě jsou z Krajské zdravotní. Jako druhá nemocnice v ČR absolvovala finální audit IC Chomutov, kterou nyní následovalo KCC MNUL. „Naše úsilí o zlepšování kvality péče o pacienty tímto jistě nekončí. Velké poděkování za zvládnutí projektu patří především sesterské části neurologického kolektivu komplexního cerebrovaskulárního centra a sestrám Kliniky anesteziologie, perioperační a intenzivní medicíny v ústecké Masarykově nemocnici, neboť zapojení do projektu zvyšuje nároky v jejich již tak nelehké práci,“ uvedl za KCC MNUL MUDr. Ing. David Černík, Ph.D., MBA.

„Jsem hrdý na to, jak skvělý tým u nás máme. Úspěšné absolvování auditu mezinárodního projektu QASC je potvrzením, že naše léčebná a ošetřovatelská péče poskytovaná pacientům s akutní cévní mozkovou příhodou je na velmi vysoké úrovni, která snese srovnání s iktovými centry nejen v České republice, ale i ve světě. Velké poděkování patří všem sestrám neurologického oddělení. Ocenění si zaslouží zejména staniční sestra neurologické JIP a její kolektiv,“ doplnil za IC Chomutov primář neurologického oddělení MUDr. Jiří Neumann.

 

Zdroj: info@kzcr.eu

Kolektiv Komplexního cerebrovaskulárního centra Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem.

Kolektiv Komplexního cerebrovaskulárního centra Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem.


25.1.2021

Sdružení Lemniskáta - život bez bariér děkuje zdravotníkům ústecké nemocnice za péči o pacienty s COVID-19

Krajská zdravotní, a.s. – Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem, o.z., získala pro zdravotníky a pomocníky covid jednotek padesát notýsků Batole a stejný počet sešitků Mini od sdružení Lemniskáta – život bez bariér - zdobených srdíčky a děkovnou dekorativní páskou s větou „Myslíme na vás“. Personálu připomenou pracovní chvíle v době celosvětové pandemie.

„Rozhodli jsme se alespoň o malou a symbolickou podporu nemocnic a pracovníků na covid jednotkách s tím, že jim darujeme drobnost z našeho výrobního programu,“ uvedl Petr Hirsch, zástupce sdružení Lemiskáta – život bez bariér.

„Notýsky jsou moc krásné a udělaly nám v této pro zdravotnická zařízení nelehké době velkou radost. Rozdám je za odměnu personálu, který si odvádí nejlépe svou práci,“ poděkovala hlavní sestra ústecké Masarykovy nemocnice Mgr. Markéta Svobodová.

Lemniskáta – život bez bariér, o.p.s., je nestátní neziskovou organizací v Praze, která provozuje chráněné pracoviště pro lidi s mentálním, fyzickým či psychickým postižením. Výrobním programem jsou papírenské výrobky.

Základní myšlenkou chráněného pracoviště je umožnění a zachování pracovních příležitostí lidem s handicapem v chráněném, ale přitom tvůrčím a vnitřně svobodném prostoru. „Usilujeme o to, aby zde naši zaměstnanci nacházeli své sebepotvrzení v práci, získávali nové manuální a sociální dovednosti, ale zároveň cítili, že jsou součástí skupiny lidí, která má na zřeteli individuální potřeby každého jednotlivce a přitom spolu tvořili celistvé společenství,“ dodal Petr Hirsch.

Zdroj: info@kzcr.eu

Sešitky pro zdravotníky od sdružení Leminiskáta – život bez bariér jako poděkování pro zdravotníky ústecké nemocnice. Na snímku hlavní sestra Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem  o.z.  Mgr. Markéta Svobodová. Foto: KZ  a.s./Petr Sochůrek

Sešitky pro zdravotníky od sdružení Leminiskáta – život bez bariér jako poděkování pro zdravotníky ústecké nemocnice. Na snímku hlavní sestra Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o.z., Mgr. Markéta Svobodová. Foto: KZ, a.s./Petr Sochůrek


Prosím, čekejte