5.6.2019

V Krajské zdravotní přednášel o léčbě urologických nádorů profesor Marek Babjuk

Na téma „Současnost a budoucnost léčby urologických nádorů“ se uskutečnila ve Vzdělávacím institutu Krajské zdravotní, a. s., (VIKZ) v Ústí nad Labem závěrečná přednáška z cyklu „Osobnosti české medicíny“. Ve středu 29. května 2019 problematiku přiblížil zájemcům přední český urolog prof. MUDr. Marek Babjuk, CSc.,  přednosta Urologické kliniky 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Fakultní nemocnice Motol, předseda České urologické společnosti České lékařské společnosti J. E. Purkyně a vedoucí lékař kliniky Uroklinikum Praha.

„Chci přiblížit, jak moderně léčit urologické nádory, jaké jsou trendy a kam by mohly směřovat do budoucna. Jedním z hlavních trendů je snižování invazivity výkonů, což se týká i robotické operativy. Hovořit ale budu hlavně o nádorech měchýře, což je téma, kterému se věnuji dlouhodobě. I u nádorů měchýře v poslední době došlo k významným posunům – třeba v endoskopické léčbě, kdy máme k dispozici nové způsoby, jak nádor zviditelnit, jak jej detekovat neinvazivním způsobem a podobně,“ vysvětlil prof. MUDr. Marek Babjuk, CSc.

„Jsem velice rád, že mohu při poslední přednášce cyklu u nás přivítat přednostu urologické kliniky motolské fakultní nemocnice a předsedu České urologické společnosti profesora Babjuka, který je zároveň členem Vědecké rady Krajské zdravotní. Urologie má v ústecké nemocnici dlouholetou tradici. V roce 1963 se tento obor osamostatnil od chirurgie. V čele oddělení dlouhá léta  působil vynikající odborník docent MUDr. Jiří Mikš, CSc., který dokázal vždy zachytit moderní trendy v urologii a vybavit oddělení moderními přístroji. Dnešní generaci urologů reprezentuje se svým týmem MUDr. Jan Schraml, Ph.D., přednosta kliniky urologie a robotické chirurgie, který je i proktorem - školitelem pro roboticky asistovanou chirurgii pro střední a východní Evropu,“ připomněl MUDr. Josef Liehne, ředitel zdravotní péče Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., sám specializací urolog, který hosta přivítal.

Vystoupení profesora Babjuka bylo poslední v rámci projektu „Osobnosti české medicíny“,  který iniciovali specialisté z Kliniky anesteziologie, perioperační a intenzivní medicíny Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z. Cyklus přednášek probíhal v prostorách VIKZ od roku 2016 a přinášel především mladým lékařům možnost načerpat v krátké době mnoho poznatků a informací od těch nejlepších, kteří v České republice v různých medicínských oborech působí.

Fotografie z akce naleznete na www.kzcr.eu 

Zdroj: info@kzcr.cz


4.6.2019

Nové polohovací postýlky pro novorozence nabízí lepší komfort v péči o miminko

Patnácti novými polohovacími postýlkami pro novorozence disponuje Neonatologická klinika Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a Krajské zdravotní, a. s. - Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z.  Lůžka pro nejmenší pacienty umožňující komfortnější péči o miminko pořídila neonatologická klinika z daru od Nadace ČEZ, který obdržela v rámci tradiční charitativní akce „Krása pomáhá dětem“.

„Akce Krása pomáhá dětem a Nadace ČEZ jsou našimi dlouholetými sponzory. Zlepšování podmínek pro naše novorozence a jejich matky je jedním z našich  základních úkolů. Dětský pavilon i díky darům je postupně rekonstruován a nově vybavován. Chceme, aby se maminkám v největší porodnici Ústeckého kraje líbilo. Nákup nových postýlek je dalším krokem k naplnění tohoto cíle. Všem, kteří k tomuto cíli přispívají, moc děkuji,“ řekl MUDr. Josef Liehne, ředitel zdravotní péče ústecké Masarykovy nemocnice.

Akci „Krása pomáhá dětem“ podpořila Nadace ČEZ v rámci grantového řízení Podpora regionů, které je zaměřeno na rozvoj veřejně prospěšných projektů. „Projekt ,Krása pomáhá dětem´ dětem podporujeme v podstatě od samého počátku. Vážíme si úsilí všech, kdo se do tohoto projektu, který pomáhá nemocným dětem v Ústeckém kraji, každoročně zapojují. Letošní ročník opět ukázal, že pomoc dobré věci není lidem v naší republice cizí, a my se už těšíme, co Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem přinese ten příští,“ sdělila ředitelka Nadace ČEZ Mgr. Michaela Ziková, MBA.

Neonatologická klinika Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., je součástí jednoho ze dvou perinatologických center Krajské zdravotní, a. s., přičemž druhé se nachází v mostecké nemocnici. Obě zdravotnická pracoviště spadají mezi dvanáct center v celé České republice. V rámci třístupňové diferencované péče ústecká neonatologická klinika zajišťuje všechny tři úrovně péče o novorozence, od péče o fyziologické novorozence přes intermediární až po nejvyšší intenzivní resuscitační péči. Spádová oblast kliniky přesahuje hranice Ústeckého kraje a sahá až do kraje Libereckého.

Zdroj: info@kzcr.eu

Nové polohovací postýlky pro novorozence nabízí lepší komfort v péči o miminko. Foto: KZ  a. s./Petr Sochůrek

Nové polohovací postýlky pro novorozence nabízí lepší komfort v péči o miminko. Foto: KZ, a. s./Petr Sochůrek


3.6.2019

Krajská zdravotní podpoří druhý ročník charitativního běhu proti mozkové mrtvici

Po prvním vydařeném ročníku se do Ústí nad Labem vrací charitativní běh proti mozkové mrtvici zvaný „Čas je mozek“. Sportovní akci pořádá Česká společnost intervenční radiologie, Cerebrovaskulární sekce České neurologické společnosti České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně a Nadační fond Čas je mozek za podpory Centra vysoce specializované cerebrovaskulární péče Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z. Cílem je upozornit na zákeřnost této nemoci, letošní výtěžek z běhu bude věnován na pomoc pacientce, která cévní mozkovou příhodu prodělala v raném věku.

Akce proběhne 11. června 2019 od 16:00 hodin,
u Speciální základní školy, Mateřské školy a Praktické školy, Pod Parkem 2788/2, Ústí nad Labem – Severní Terasa

Registrace účastníků běhu proběhne od 15:00 do 15:45 hodin. Trasa dlouhá zhruba 3 kilometry povede Centrálním parkem na Severní Terase, má minimální převýšení a každý účastník ji může zdolat během i chůzí.

Startovné je 100 Kč na osobu. Každý účastník si bude moci zakoupit tričko vyrobené speciálně pro charitativní běh, láhev na pití nebo ručník. Registrace a platba startovného bude možná pouze v místě charitativního běhu a v hotovosti.

Těšíme se na setkání s vámi.

Z akce vydáme tiskovou zprávu a zveřejníme fotografie na http://www.kzcr.eu

Zdroj: info@kzcr.eu

První ročník akce zvané „Čas je mozek“ v Ústí nad Labem. Ilustrační snímek. Foto: KZ  a. s./Petr Sochůrek

První ročník akce zvané „Čas je mozek“ v Ústí nad Labem. Ilustrační snímek. Foto: KZ, a. s./Petr Sochůrek


31.5.2019

Avízo – Přístavba pavilonu pro magnetickou rezonanci v děčínské nemocnici omezí provoz části zdravotnických pracovišť sídlících v přilehlém pavilonu „I“

Krajská zdravotní, a. s., - Nemocnice Děčín, o. z., z důvodu pokračujících prací na přístavbě pavilonu pro magnetickou rezonanci a provedení rekonstrukce některých pracovišť v pavilonu „I“ omezí provoz na některých zdravotnických pracovištích. Návštěvníci děčínské nemocnice musí počítat i s dvoudenní výlukou městské hromadné dopravy v areálu.

Omezení: 

  • Ve dnech 4. a 5. června nebude areálem nemocnice projíždět autobusová linka číslo 207.

  • Dětské a dorostové oddělení Krajské zdravotní, a. s. – Nemocnice Děčín, o. z., v pavilonu „I“ přesune ambulantní provoz od 10. do 30. června 2019 na lůžkovou stanici zdravotnického pracoviště, které se nachází ve 2. nadzemním podlaží. Provoz poraden bude zachován a provozován v příjmové ambulanci oddělení sídlícího v přízemí (zadní vchod do pavilonu „I“). Omezení se nedotkne ambulantní pohotovostní péče pro děti a dorost.

  • Od 10. června do 31. srpna dojde k uzavření rehabilitační ambulantní části v pavilonu „I“. Část ambulantního provozu rehabilitace bude přesunuta do budovy „E“ (chirurgie), do I. patra, kdy zahájení provozu se předpokládá v měsíci červenci. V provizorních prostorách není možné poskytovat vodoléčbu. Ostatní rehabilitační výkony (parafín, lymfodrenáže, elektroléčba, cvičení, masáže) budou prováděny. Ambulance prim. MUDr. Petry Straussové bude k dispozici v lůžkové části rehabilitačního oddělení – budova „I“ (6. podlaží), v ordinačních hodinách: úterý a čtvrtek: 8:30 - 11:30 h a středa: 12:30 - 14:30 h. Pacienti s aplikací parafínu a následné terapie budou též ošetřeni na lůžkové části rehabilitace, a to již od 10. června 2019.

 Zdroj: info@kzcr.eu


29.5.2019

Kardiochirurgové Krajské zdravotní se školili implantovat bezstehovou srdeční chlopeň

Specialisté Kardiochirurgického oddělení Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., se v pondělí 20. května 2019 pod vedením certifikovaného proktora školili na nový druh operace. Nově tak do portfolia kardiochirurgických operací v ústecké nemocnici přibyla bezstehová implantace srdeční chlopně.

Certifikovaným proktorem byl doc. MUDr. Aleš Mokráček, CSc., primář Oddělení kardiochirurgie a hrudní chirurgie Nemocnice České Budějovice, a. s. „Bezstehová implantace srdeční chlopně je miniinvazivní metoda v kardiochirurgii. Chlopeň již nemusíme přišívat, ale ona se sama v srdci fixuje pomocí své konstrukce. Jde o výkon, který není od ostatních ničím zvlášť výjimečným, jen má svá pravidla. Hodně záleží na předoperačním vyšetření a pooperační péči. Tím, že chlopeň není fixovaná stehem, musí být přesně zvolena její velikost, aby co nejlépe pasovala,“ řekl doc. MUDr. Aleš Mokráček, CSc.

Kardiochirurgické oddělení Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., vzniklo 1. ledna 2018 vedle ústecké kardiologické kliniky. „Na našem kardiochirurgickém oddělení implantujeme tyto bezstentové chlopně ve specifických případech. Jedná se o indikace, kdy použití klasické našívací chlopně by bylo obtížné. V těchto případech nám použití této chlopně dovoluje operovat i pacienty, které bychom při použití klasické chlopně operovat nemohli, nebo bychom museli zvolit jiný, komplikovanější typ zákroku. Další indikací implantace těchto chlopní jsou méně invazivní kardiochirurgické přístupy na aortální chlopeň, které jsou na našem pracovišti standardem. I v tomto případě provádíme operaci srdce standardně s použitím mimotělního oběhu, ale z malého řezu. Výsledkem je pouze 9 až 10 centimetrů dlouhá pooperační jizva. Implantace této aortální biologické chlopně je prováděna pomocí zaváděcího zařízení, do kterého je tato chlopeň během přípravy inkorporována. Výhodou implantace těchto bezstehových chlopní je jak zkrácení doby srdeční zástavy a mimotělního oběhu, tak i celkové doby operace. Výsledkem méně invazivního chirurgického přístupu je menší operační rána, rychlejší rekonvalescence pacienta s celkovým zkrácením doby hospitalizace a jeho brzkým návratem do běžného života," dodal primář Kardiochirurgického oddělení Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., MUDr. Miroslav Kolesár.

Krajská zdravotní, a. s., uspěla ve výběrovém řízení na poskytování akutní lůžkové péče v oboru kardiochirurgie, které se uskutečnilo 19. února 2019 na Ministerstvu zdravotnictví České republiky. V návaznosti na výsledek tohoto výběrového řízení již probíhají kontraktační jednání se zdravotními pojišťovnami (uzavírání smluv o poskytování a úhradě akutní lůžkové péče v oboru kardiochirurgie), přičemž právě zdravotní pojišťovny v hlasování při výběrovém řízení vyjádřily ústecké kardiochirurgii podporu.

Fotografie naleznete na http://www.kzcr.eu/

Zdroj: info@kzcr.eu


27.5.2019

Zdravotníci z ústecké Masarykovy nemocnice převzali ocenění za výsledky v oblasti vědy a výzkumu

Krajská zdravotní, a. s. – Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., uspořádala ve středu 22. května 2019 Výroční vědeckou konferenci spojenou s oslavou 125. výročí nemocnice a předáním ocenění za nejlepší výsledky v oblasti vědy a výzkumu za rok 2018 nejúspěšnějším jednotlivcům a kolektivům z řad lékařů a zdravotních sester. Akce se uskutečnila již podeváté, tentokrát v Severočeském divadle v Ústí nad Labem. Záštitu nad letošní vědeckou konferencí měli Oldřich Bubeníček, hejtman Ústeckého kraje a Ing. Jiří Novák, předseda představenstva Krajské zdravotní, a. s.

„Masarykova nemocnice patří již dnes ke špičce zdravotnictví v České republice, v některých oborech i v zahraničním srovnání. Jedenáct klinik a špičková péče i na odděleních o tom mluví jasně. Řada našich lékařů přednáší i na mnoha vědeckých kongresech, sympoziích a konferencích na celém světě. Svědčí o tom ale i vysoká úroveň vědecké a publikační činnosti, která bude dnes oceněna. Mezi nimi je i řada republikových prvenství. Toto vše se promítá i do vysoké úrovně péče o zdraví občanů našeho kraje. A za to vám všem, lékařům, zdravotním sestrám i dalším pracovníkům Masarykovy nemocnice upřímně děkuji nejen jménem svým, ale i jménem vedení Ústeckého kraje,“ řekl RSDr. Stanislav Rybák, náměstek hejtmana Ústeckého kraje, který Oldřicha Bubeníčka na slavnostním večeru zastoupil.

„Vážím si přístupu zkušených lékařů v Masarykově nemocnici, kteří dlouhodobě pomáhají mladším kolegům orientovat se a posouvat se dál na poli vědecko-výzkumné činnosti. Ti zase touží ve svých lékařských oborech po nových poznatcích, aby je mohli i dál předávat. Krajská zdravotní je v interních grantech doposud podpořila částkou 15 milionů korun. Děkuji všem, kdo svými vědeckými pracemi a odbornou publikační činností šíří dobré jméno Krajské zdravotní,“ uvedl při hodnocení letošní výroční vědecké konference předseda představenstva Krajské zdravotní, a. s., Ing. Jiří Novák.

„Výroční vědecká konference pravidelně představuje to nejlepší, co se na půdě největší nemocnice Krajské zdravotní v předchozím roce podařilo. Vědecká a publikační činnost zde dlouhodobě dosahuje skutečně vynikající úrovně, která snese srovnání s těmi nejlepšími fakultními nemocnicemi. Za to se sluší poděkovat,“ dodal Ing. Petr Fiala, generální ředitel Krajské zdravotní, a. s.

„Děkuji nejen těm, kteří získali ocenění, ale všem, kdo vědeckou, výzkumnou a publikační činnost berou jako nedílnou součást svého povolání a přispívají k prestiži největší a nejvýznamnější nemocnice Krajské zdravotní. Jejich činnosti si cením o to více, že mnozí pracují v podmínkách personálního oslabení. Přesto na poli vědy a výzkumu dosahujeme trvale úspěchy. Děkuji  vedení Krajské zdravotní, představenstvu společnosti v čele s jeho předsedou Ing. Jiřím Novákem a Ústeckému kraji za jejich dosavadní velkou  podporu prostřednictvím  interních grantů. Můj velký dík patří i za spolupráci Fakultě zdravotnických studií v čele s děkanem docentem Havlem,“ řekl MUDr. Josef Liehne, ředitel zdravotní péče Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z.

Hodnocení vědecké, výzkumné a publikační činnosti v ústecké Masarykově nemocnici prezentovali MUDr. Josef Liehne a prof. MUDr. Martin Sameš, CSc., předseda Vědecké rady Krajské zdravotní, a. s. Celkem bylo vyhlášeno 19 cen spojených s finanční odměnou, a to v pěti kategoriích.

První oceněnou byla kategorie „Vědecké a odborné aktivity oddělení“. Na první pozici se umístila neurochirurgická klinika, dále klinika anesteziologie, perioperační a intenzivní medicíny a kardiologická klinika. Ceny vítězům předali Ing. Jiří Novák, předseda představenstva Krajské zdravotní, a. s., a prof. MUDr. Martin Sameš, CSc., který se podílel na předávání cen ve všech následujících kategoriích.

V kategorii „Republiková prvenství“ diplomy získali: MUDr. Ivan Humhej, Ph.D., z neurochirurgické kliniky, MUDr. Lubomír Kopp, Ph.D., a MUDr. Roman Mišičko, oba z kliniky úrazové chirurgie a kolektiv komplexního cerebrovaskulárního centra vedený MUDr. Ing. Davidem Černíkem, MBA, ve spolupráci s radiologickou klinikou vedenou přednostou MUDr. Filipem Cihlářem, Ph.D. Cenu oceněným lékařům předali RSDr. Stanislav Rybák, náměstek hejtmana Ústeckého kraje a prof. MUDr. Martin Sameš, CSc.

Další oceněnou kategorií byla „Příkladná reprezentace Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem“. Cenu z rukou Ing. Petra Fialy, generálního ředitele Krajské zdravotní, a. s., získali: Mgr. Vlasta Čejnová z oddělení lékařské genetiky, prof. MUDr. Martin Sameš, CSc., přednosta neurochirurgické kliniky, MUDr. Jan Schraml, Ph.D., přednosta kliniky urologie a robotické chirurgie, a MUDr. Roman Škulec z kliniky anesteziologie, perioperační a intenzivní medicíny.

Ve čtvrté vyhlášené kategorii „Publikace, články, mezinárodní přednášková činnost“ ocenění obdrželi: prof. MUDr. Pavel Červinka, Ph.D., FESC, FSCAI, přednosta kardiologické kliniky, MUDr. Aleš Hejčl, Ph.D., z neurochirurgické kliniky a kolektiv autorů MUDr. Jaroslav Škvor, CSc., MUDr. Renata Přibíková, MUDr. Kateřina Kobrová. Cenu předali MUDr. Josef Liehne a prof. MUDr. Martin Sameš, CSc.

Poslední kategorie, ve které se udílely ceny při příležitosti Vědecké konference Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, nesla název „Sesterské prezentace“. Ocenění získaly: Jana Šubrtová z oddělení dětské chirurgie, Andrea Poláková a Markéta Limrová z oddělení centrálních operačních sálů, Jaroslava Rokošová a Renata Kunová, rovněž z oddělení centrálních operačních sálů, Bc. Michaela Capková, DiS., z dětské kliniky, Andrea Sujová, Lucie Lippertová, z neurochirurgické kliniky. Cenu předali prof. MUDr. Martin Sameš, CSc., a Mgr. Markéta Svobodová, hlavní sestra Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z.

Ředitel zdravotní péče Masarykovy nemocnice, o. z., MUDr. Josef Liehne udělil zvláštní cenu MUDr. Danielu Nalosovi, dlouholetému  primáři anesteziologického oddělení v ústecké nemocnici, za jeho celoživotní práci pro toto oddělení a zásluhy o rozvoj nemocnice, kde působí již 46 let. Primář Nalos se významně zapojil i do vědecké a publikační činnosti, získal  řadu prestižních ocenění odborných společností.

Součástí doprovodného programu konference, kterou provázela moderátorka Iva Kubelková, bylo i vystoupení zpěvačky Hany Zagorové s kapelou, dámského smyčcového tria Inflagranti a zpěváka Josefa Vojtka.

Fotografie z akce naleznete na www.kzcr.eu

Zdroj: info@kzcr.eu

 


24.5.2019

Krajská zdravotní bude v oboru kardiochirurgie spolupracovat s IKEM

S Institutem klinické a experimentální medicíny, s. p. o. (IKEM) se dohodla Krajská zdravotní, a. s. (KZ) na spolupráci v oblasti kardiovaskulární chirurgie pro svou Masarykovu nemocnici v Ústí nad Labem. Memorandum o spolupráci v minulých dnech podepsali za KZ předseda představenstva Ing. Jiří Novák, místopředseda představenstva Mgr. Radek Scherfer a generální ředitel Ing. Petr Fiala a za IKEM ředitel organizace Ing. Michal Stiborek, MBA.

Podle memoranda bude v dohodnutých případech IKEM poskytovat pacientům KZ specializovanou akutní a elektivní péči v oboru kardiovaskulární chirurgie. Po provedení výkonu na pracovišti IKEM bude takto ošetřený pacient, při respektování jeho zdravotního stavu, zpět přeložen do KZ. Obě zdravotnická zařízení si přejí spolupracovat také v kardiovaskulárním výzkumu, v prvé řadě v oblasti specializovaného školení umožňujícího funkční propojení obou pracovišť. Dále se spolupráce může týkat společných výzkumných programů a programových a grantových projektů, výměny postgraduálních studentů a vzdělávací činnosti.

„Spolupráci na poli kardiovaskulární chirurgie se špičkovým zdravotnickým pracovištěm jako je IKEM považujeme za další významný krok na naší cestě k získání statutu centra vysoce specializované komplexní kardiovaskulární péče pro Masarykovu nemocnici v Ústí nad Labem. Jsem přesvědčen, že jde zároveň o důležitý signál směrem k veřejnosti, našim pacientům, že Krajská zdravotní bere svůj hlavní úkol – zajistit pro obyvatele Ústeckého kraje kvalitní a nejlepší dostupnou zdravotní péči – skutečně zodpovědně,“ zdůraznil Ing. Jiří Novák, předseda představenstva Krajské zdravotní, a. s.

Kardiochirurgické pracoviště v Krajské zdravotní, a. s. – Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem, o. z., vzniklo vedle kardiologické kliniky 1. ledna 2018 a první operaci, kterou bylo provedení aortokoronárního bypassu,  jeho tým uskutečnil 22. května 2018. Díky podpoře Ústeckého kraje zde proběhly již desítky úspěšných kardiochirurgických výkonů. Od 1. 11. 2018 funguje v rámci ústeckého kardiocentra také kardioanesteziologické oddělení.

Krajská zdravotní, a. s., uspěla ve výběrovém řízení na poskytování akutní lůžkové péče v oboru kardiochirurgie, které se uskutečnilo na Ministerstvu zdravotnictví ČR 19. února 2019. V návaznosti na výsledek tohoto výběrového řízení již probíhají kontraktační jednání se zdravotními pojišťovnami (uzavírání smluv o poskytování a úhradě akutní lůžkové péče v oboru kardiochirurgie), přičemž právě zdravotní pojišťovny v hlasování při výběrovém řízení vyjádřily ústecké kardiochirurgii podporu.

Zdroj: info@kzcr.eu


24.5.2019

Avízo – V Krajské zdravotní dochází k postupnému uzavření provozu ústecké porodnice a neonatologické kliniky

V Krajské zdravotní, a. s. - Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem, o. z., vzhledem k nezbytnému malování prostor v rámci probíhající revitalizace pavilonu „D2“, dochází k postupnému uzavření provozu na porodním sále a stanici šestinedělí (standard/nadstandard), neonatologické klinice (stanici fyziologických novorozenců, jednotce intenzivní péče, intermediární péče). Příjem předčasných porodů byl ukončen 24. května 2019 v 6:00 hodin, konec příjmu všech porodů je naplánován na 30. května 2019 v 6:00 hodin. Opětovné zahájení provozu porodního sálu, stanic šestinedělí a zdravotnických pracovišť neonatologické kliniky je předpokládán 17. června 2019. Během uzavírky jsou rodičky i s novorozenci směrovány do okolních nemocnic spadajících pod Krajskou zdravotní, a. s., v Děčíně, Teplicích, Mostě a Chomutově.

Krajská zdravotní, a. s., využila k malování na zdravotnických pracovištích sídlících v pavilonu „D2“ už měsíce května, to z důvodu probíhající revitalizace stanice větších dětí v 5. podlaží, kdy stavební práce provází zvýšená hlučnost a prašnost. Výhodou pro budoucí maminky s termínem porodu na podzim je skutečnost, že v tento čas bude již porodnice v plném provozu - tedy bez omezení. Během této uzavírky dojde mimo jiné i k částečné rekonstrukci sociálních zařízení.

V revitalizovaných prostorách pavilonu „D1 a D2“ Gynekologicko-porodnické kliniky Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., v provozu pro pacientky nadále zůstávají:

  • Feto-maternální ambulance vč. porodnických odborných ambulancí

  • Pohotovostní služba na porodnické ambulanci a porodním sále

Náhradní provoz  ultrazvukového pracoviště v pavilonu „D1“, ve 2. podlaží, č. dveří 218, 219 – dříve 3D, bude probíhat ve dnech 4. 6. - 5. 6. 2019 v prostorách bývalé porodnické ambulance, v pavilonu „D1“, v 4. podlaží (tel. 477113627). Náhradní provoz feto-maternálního centra ve dnech 6. 6. - 7. 6. 2019 („D1“, 3. podlaží) bude probíhat též v prostorách bývalé porodnické ambulance, v pavilonu „D1“, 4. podlaží (tel. 477113627). Pohotovostní služba zůstává beze změn – v pavilonu „D1“ - 4. podlaží.

Po celou dobu uzavírky porodnické části bude  pro urgentní stavy k dispozici operační sál a jeden porodní box.

Dne 7. května 2019 došlo vzhledem k stavebním pracím na stanici větších dětí v pavilonu „D2“ k přerušení provozu o patro níže sídlící stanici šestinedělí (standard) Gynekologicko-porodnické kliniky Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z. Stavební práce začaly na konci měsíce dubna a podle smlouvy o dílo se jejich konec předpokládá 19. srpna 2019. Po ukončení revitalizace stanice větších dětí nově nabídne komfortnější uspořádání prostor odpovídajících potřebám moderní medicíny, devět pokojů pro nemocné děti, pokoj pro maminky doprovázející svého potomka při hospitalizaci. Řemeslníci pokládají nové podlahové krytiny, obnovují rozvody energií včetně medicínských plynů a provádí další nezbytné úpravy a opravy. Cena zakázky je téměř 14 milionů Kč bez DPH. Pacienti stanice větších dětí jsou během revitalizace pavilonu „D2“ hospitalizováni v prostorách oční kliniky v pavilonu „G“ ústecké Masarykovy nemocnice. 

 

Zdroj: info@kzcr.eu


23.5.2019

Krajská zdravotní uspořádala na ústecké Větruši 38. severočeskou transfuziologickou konferenci

Transfuzní oddělení Krajské zdravotní, a. s. - Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., uspořádalo ve čtvrtek 16. května 2019 v prostorách výletního zámečku Větruše 38. severočeskou transfuziologickou konferenci. Záštitu nad konferencí převzali hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček a ředitel zdravotní péče Krajské zdravotní, a. s. - Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., MUDr. Josef Liehne.

„Velmi rád bych poděkoval přítomným lékařům za jejich práci, která zachraňuje lidské životy. Transfuzní oddělení jsou důležitými zdravotnickými pracovišti. Zároveň chci pořadatele konference pozdravit u příležitosti 70. výročí transfuzního oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem a 125. výročí založení této nemocnice,“ uvedl Oldřich Bubeníček, hejtman Ústeckého kraje, který má sám za sebou 123 dárcovských odběrů krve.

„Všechny vás co nejsrdečněji vítám na dnešní konferenci, která kromě zajímavého odborného programu přináší i pohled do sedmdesátileté historie oddělení v Masarykově nemocnici. Toto výročí si připomínáme v roce 125. výročí vzniku nemocnice v areálu Pasteurova. Jsem rád, že mohu pracovníkům našeho transfuzního oddělení v čele s primářem Masopustem poděkovat za jejich zodpovědnou a náročnou práci i v podmínkách personálního oslabení,“ řekl ředitel zdravotní péče ústecké Masarykovy nemocnice MUDr. Josef Liehne.

Primář MUDr. Jiří Masopust, který byl odborným garantem konference, kromě historie transfuzního oddělení v Ústí nad Labem hovořil také o budoucnosti oboru transfuzního lékařství a přiblížil témata krevního dopingu a stravování podle krevních skupin. Na konferenci dále přednášeli odborníci ze špičkových pracovišť, např. z Ústavu hematologie a krevní transfuze v Praze, z Thomayerovy nemocnice v Praze, Fakultní nemocnice v Plzni, Krajské nemocnice v Liberci či Technické univerzity Liberec.

„Vyzvaní řečníci posluchače zavedli, mimo jiné, do oblastí dalšího vývoje imunohematologie, transplantací kostní dřeně, vakcín pro léčbu zhoubných nádorů a nanotechnologií. Podělili se o své praktické zkušenosti v transfuzním lékařství a v léčbě pacientů imunoglobuliny. Odborná úroveň přednášek a velká účast naplnila, doufám, nejen má očekávání,“ zhodnotil akci, které se zúčastnilo 120 specialistů z celé ČR, primář MUDr. Jiří Masopust.

Transfuzní oddělení Krajské zdravotní, a. s. - Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., (MNUL) zajišťuje odběry krve ve spádové oblasti Ústí nad Labem, Teplice, Litoměřice, Lovosice a Roudnice nad Labem. Z krve, odebrané ve výše uvedených spádových oblastech a také v odběrovém středisku v Děčíně, vyrábí transfuzní přípravky. Transfuzní oddělení MNUL provádí předoperační autologní odběry a výrobu autologních transfuzních přípravků. Dále provádí odběry plazmy, tzv. plazmaferézy a krevních destiček, tzv. trombocytaferézy. Skladuje a vydává transfuzní přípravky pro velkou spádovou oblast – zásobuje 7 nemocnic, dodává plazmu k průmyslovému zpracování na krevní deriváty (hlavně pro výrobu albuminu, imunoglobulinů, koncentrátů faktoru VIII a antitrombinu III), provádí imunohematologická vyšetření příjemců transfuzních přípravků a testy slučitelnosti krve příjemců s transfuzními přípravky.


Fotografie z kardiochirurgické operace naleznete na http://www.kzcr.eu/


Zdroj: info@kzcr.eu


 


20.5.2019

Představitelé Krajské zdravotní se sešli se zástupci litoměřické nemocnice

Představitelé vedení Krajské zdravotní, a. s., (KZ) předseda představenstva Ing. Jiří Novák a generální ředitel Ing. Petr Fiala, se na půdě ředitelství KZ v pondělí 20. května 2019 sešli se starostou města Litoměřice Mgr. Ladislavem Chlupáčem a předsedou představenstva a výkonným ředitelem Nemocnice Litoměřice, a. s., Ing. Radkem Lončákem, MBA.

„Cílem schůzky bylo vzájemně se informovat o našich postojích v souvislosti se záměrem města Litoměřice prodat akcie Nemocnice Litoměřice, a. s. Ze setkání vyplynulo, že jsme připraveni k dalšímu jednání. Bavili jsme se také o možnostech budoucí standardní spolupráce mezi oběma zdravotnickými zařízeními,“ řekl k výsledku schůzky Ing. Jiří Novák, předseda představenstva KZ.

Představenstvo Krajské zdravotní, a. s., na svém jednání 30. března 2019 pověřilo předsedu představenstva a generálního ředitele Ing. Petra Fialu k vedení dalších jednání o projevení zájmu k převodu Nemocnice Litoměřice, a. s., na Krajskou zdravotní, a. s. Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček v dopise členům Rady města Litoměřice již 23. ledna 2019 deklaroval zájem Ústeckého kraje o převedení Nemocnice Litoměřice, a. s., na Ústecký kraj, potažmo Krajskou zdravotní, a. s. Město Litoměřice dosud podmínky pro převod nemocnice nestanovilo, tudíž nyní nelze dále reagovat.


Zdroj: info@kzcr.eu

 


Prosím, čekejte