4.9.2017

Krajská zdravotní má již devátou kliniku v ústecké Masarykově nemocnici

Krajskou zdravotní, a. s. – Masarykovu nemocnici v Ústí nad Labem a ústeckou Univerzitu Jana Evangelisty Purkyně (UJEP) spojuje od pondělí 4. září 2017 devět klinik. Nově k současným osmi klinickým pracovištím přibyla Klinika ORL a chirurgie hlavy a krku Fakulty zdravotnických studií UJEP a Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z.

Spolupráce Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., a Fakulty zdravotnických studií UJEP v Ústí nad Labem začala v roce 2008, kdy byly v ústecké nemocnici ustaveny první dvě kliniky, kardiologická a neurochirurgická. O pět let později k nim přibyla gynekologicko-porodnická klinika a rok na to dalších pět klinik – dětská, oční, úrazové chirurgie, urologie a robotické chirurgie a anesteziologie, perioperační a intenzivní medicíny.

„Vedením kliniky je pověřen MUDr. Karel Sláma, Ph.D., který převzal primariát po svém otci, emeritním primáři MUDr. Karlu Slámovi. Ten svou vynikající prací posunul ORL v Masarykově nemocnici na úroveň fakultních nemocnic. V tradici,  kterou pořádáním celostátní odborné konference založil a jíž 23 let předsedal, jeho syn také pokračuje. Klinika ORL a chirurgie hlavy a krku se statutem krajského pracoviště pro 1,5 milionu obyvatel bude i nadále zajišťovat jak specializovaná ambulantní vyšetření, tak operační zákroky,“ přiblížil Ing. Jiří Novák, předseda představenstva Krajské zdravotní, a. s.

„Krajská zdravotní společně s univerzitou usiluje o to, aby se ústecká Masarykova nemocnice stala fakultní nemocnicí. Memorandum, které jsme společně s Ústeckým krajem před dvěma lety podepsali, nás zavazuje, abychom usilovali dál v první etapě zde získat detašované pracoviště lékařské fakulty v Plzni, která je součástí pražské Karlovy Univerzity. Opravňuje nás k tomu slova ministrů zdravotnictví Němečka i Ludvíka, kteří při návštěvě Masarykovy nemocnice konstatovali, že má úroveň fakultní nemocnice,“ připomněl Ing. Jiří Novák s tím, že Krajská zdravotní vítá záměr UJEP postavit nové budovy pro Fakultu zdravotnických studií a je připravena poskytnout pozemky přímo v prostorách Masarykovy nemocnice.

Dodal také, že se Krajská zdravotní, a. s., snaží pro Masarykovu nemocnici získat statut komplexního kardiovaskulárního centra a že představenstvo společnosti rozhodlo o dostavbě nemocnice podle původního projektu, v němž je zahrnuto vybudování operačních sálů pro kardiochirurgii, kde právě probíhá výběrové řízení na projektovou dokumentaci na dostavbu.

„Děkuji vedení univerzity za spolupráci při ustavení kliniky, děkuji primáři MUDr. Karlu Slámovi, Ph.D., všem lékařům, sestrám, pomocnému personálu za příkladnou práci,“  řekl předseda představenstva Krajské zdravotní, a. s.

K poděkování se připojil náměstek hejtmana Ústeckého kraje RSDr. Stanislav Rybák: „Chci poděkovat celému kolektivu ORL a především poblahopřát emeritnímu primáři MUDr. Karlu Slámovi, který působil v čele oddělení 24 let, k dosažení jednoho z jeho životních cílů, jímž jistě vznik kliniky byl. Chtěl bych také ocenit spolupráci, kterou má UJEP s Krajskou zdravotní, kdy společně s Ústeckým krajem se snažíme, aby celá Krajská zdravotní a především Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem, jako její vlajková loď, poskytovala špičkovou zdravotní péči občanům celého Ústeckého kraje a v některých případech i z jiných krajů.“

Rektor univerzity RNDr. Martin Balej, Ph.D., mimo jiné informoval o dosavadních a nejbližších chystaných krocích v přípravě výstavby objektů fakulty v areálu ústecké nemocnice. „Bereme to skutečně velmi vážně. Do této chvíle jsme během asi jednoho rok činnosti získali zhruba miliardu finančních prostředků z evropských fondů. Věřím, že to povede k větší akceleraci spolupráce a provázanosti. A podpora Ústeckého kraje je letos v takové intenzivní míře, ve které historicky nikdy nebyla. Směřujeme ji do přípravy zdravotnického personálu, studentů na Fakultě zdravotnických studií,“ řekl RNDr. Martin Balej, Ph.D.

Kliniky v Krajské zdravotní, a. s. – Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem, o. z., mají stěžejní důležitost rovněž pro Fakultu zdravotnických studií UJEP v Ústí nad Labem. „Jako zdravotnická fakulta usilujeme o to, aby se Masarykova nemocnice stala fakultní nemocnicí.  To, zatím, bohužel, není podle současné legislativy možné, a proto jdeme cestou postupného ustanovování klinik,“ uvedl doc. PhDr. Zdeněk Havel, CSc., děkan fakulty.

MUDr. Josef Liehne, ředitel zdravotní péče Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., poděkoval všem zaměstnancům oddělení a nyní již kliniky, ale i předcházejícím přednostům, bez jejichž práce by při současné nedostatku ORL pracovišť v kraji dnes nebyla na tak vynikající úrovni. Primář MUDr. Karel Sláma, Ph.D., poté v prezentaci přiblížil historii oddělení ORL v ústecké nemocnici, její milníky a osobnosti.

 

ORL a chirurgie hlavy a krku v Krajské zdravotní, a. s. – Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem, o. z.:

Oddělení ORL a chirurgie hlavy a krku Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., se statutem krajského pracoviště jako spádového pro 1,5 milionu obyvatel, zajišťovalo jak specializovaná ambulantní vyšetření, tak operační zákroky v oblasti hlavy a krku, lékaři, sestry a další zdravotnický personál pečoval o hospitalizované pacienty, pro něž měl k dispozici 16 lůžek. Provádělo také konziliární vyšetření pacientů ležících na jiných oddělení nemocnice, případně odeslaných z jiných odborných ambulancí a zajišťovalo ORL pohotovostní službu. Ustavením kliniky se jeho úkoly nijak nemění.

Vybavení specializované ORL ambulance umožňuje vyšetření sluchu (audiometrie, tympanometrie, otoakustické emise u dětí), dále vyšetření poruchy rovnováhy, poruchy hlasu, zdejší specialisté  dispenzarizují onkologické pacienty, provádějí také preventivní prohlídky a v rámci ambulantního ošetření i chirurgické výkony (vyřezávání různých kožních lézí, např. bazaliomů, bradavic, odstraňování atheromů, drobných uzlin, lipomů, hemangiomů, pih, mateřských znamének atd.).

Z operačních výkonů provádějí zejména onkologické operace, jako  např. totální laryngektomii (odstranění hrtanu pro nádorové onemocnění), blokové krční disekce (odstranění metastaticky  postižených uzlin na krku), robotické odstraňování kořene jazyka při jeho nádorech, dále odstraňují částečně nebo úplně nádorově postižené slinné žlázy a uzliny. Operačně řeší taktéž nádory postihující krční mandle a nosohltan. Mezi další prováděné výkony patří endoskopické nebo mikroskopické zákroky v oblasti nosu a vedlejších nosních dutin při jejich chronických zánětech a polypech (tzv. FES zákrok). Specialisté ORL ve spolupráci s očními lékaři operačně zprůchodňují slzné cesty (tzv. DCRS). Odstraňují také polypy, uzlíky a další afekce na hlasivkách. Další spektrum operačních výkonů zahrnuje zákroky v oblasti uší. Zejména jde o sanační operace při chronických zánětech středouší, dále náhrady bubínku při jeho postižení (tzv. myringoplastika), aplikaci tubiček ke zprůchodnění středouší (tzv. s tipuly a L-T tuby).

Od ledna roku 2012 byla otevřena foniatrická ambulance, zabývající se poruchami řeči a sluchu. Odborníci se zde věnují i diagnostice a léčbě tzv. Sleep apnoe syndromu (syndrom dechových pauz během spánku projevující se zejména chrápáním). Mezi další prováděné výkony patří roboticky asistované zákroky systémem Da Vinci (např. zmenšování kořene jazyka při jeho zbytnění nebo nádorovém postižení). Pomocí moderní endoskopické věže zde provádějí zákroky na nosu a vedlejších nosních dutinách. Věnují se i dětské ORL problematice, např. odstraňování krčních a nosních mandlí, zmenšování krčních mandlí, sanační zákroky uší, plastiky boltců atd.


ůžkové oddělení a ambulance ORL
jsou vybaveny vyšetřovacími jednotkami UNIT ATMOS, OTOREAD k vyšetření akustických emisí u dětí, CELOM + monitorem k vyšetření Sleep apnoe, operačními mikroskopy, ušními frézami, myčkou na fibroskopy, Shaverem a dalšími přístroji.

V roce 2016 se dočkaly modernizace v přízemí pavilonu D1 prostory otorinolaryngologických ambulancí. Rekonstrukcemi chodby a ordinací v přízemí nemocničního pavilonu vzniklo příjemné prostředí jak pro pacienty, tak pro lékaře. Požadavky na moderní pracoviště 21. století splňuje i nově pořízená audiometrická komora.

Již třetí desetiletí mají čeští specialisté z oboru otorinolaryngologie spjato Ústí nad Labem s podzimní celostátní odbornou konferencí, která se v posledních letech koná v krásném prostředí zámečku Větruše. Třiadvacet let akci organizoval dlouholetý primář oddělení ORL a chirurgie hlavy a krku Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem MUDr. Karel Sláma. Jako projev uznání jeho práce nese konference od roku 2015, na návrh předsedy České společnosti otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku, název „Slámův den“. V tradici, kterou MUDr. Karel Sláma starší založil, pokračuje jeho syn MUDr. Karel Sláma, Ph.D., nyní pověřený vedením nově ustavené  Kliniky ORL a chirurgie hlavy a krku Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z. Je zároveň odborným garantem konference, jež se koná pod hlavičkou České společnosti otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku ČLS JEP letos již po čtyřiadvacáté, tentokrát ve dnech 12. – 13. října jako „Německo-české ORL dny – Slámův den“.

   

Zdroj: info@kzcr.eu

 


31.8.2017

Zdravotníci Krajské zdravotní uspořádali den otevřených dveří na Klinice anesteziologie, perioperační a intenzivní medicíny ústecké Masarykovy nemocnice

Den otevřených dveří uspořádala ve čtvrtek 31. srpna 2017 Klinika anesteziologie, perioperační a intenzivní medicíny Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z.

Komentované prohlídky prostor kliniky, představení přístrojového vybavení a nácvik neodkladné resuscitace na figuríně používané pro výcvik zdravotníků si nenechaly ujít desítky návštěvníků z řad studentů a veřejnosti.

„Den otevřených dveří jsme pořádali poprvé. Dělali jsme ho především kvůli studentům, aby se s naším pracovním prostředím sami seznámili, aby se sem nebáli chodit, a aby viděli, že jsme úplně normální lidé, kteří dělají zajímavou práci. Podívat se ale přišla i řada zájemců z řad veřejnosti, stejně jako zaměstnanci Krajské zdravotní, a. s.,“ uvedla vrchní sestra kliniky Bc. Libuše Čočková.

 

Zdroj: info@kzcr.eu

Den otevřených dveří na Klinice anesteziologie  perioperační a intenzivní medicíny.

Den otevřených dveří na Klinice anesteziologie, perioperační a intenzivní medicíny.


31.8.2017

Avízo – Interní ambulance děčínské nemocnice se stěhuje zpět do přízemí budovy „I“

Interní ambulance v pavilonu „I“ Krajské zdravotní, a. s. – Nemocnice Děčín, o. z., se v pátek 1. září 2017 na dopoledne uzavře. Do 12:00 hodin budou ošetřeni pouze akutní pacienti, které přiveze rychlá záchranná služba. Důvodem omezení je stěhování ambulance zpět do přízemí pavilonu. 

Revitalizaci pavilonu „I“, kvůli které se interní ambulance dočasně stěhovala do 5. podlaží, zahájila Krajská zdravotní, a. s., na začátku června. Jedna z největších investičních akcí v děčínské nemocnici za poslední roky by měla být ukončena letos v prosinci. Předmětem realizace díla je mj. zateplení obvodového pláště budovy, výměna oken, výměna výtahů, výměna radiátorů a nová výměníková stanice. Cena dle veřejné zakázky je 27 milionů korun včetně DPH. 

Zdroj: info@kzcr.eu 


31.8.2017

Avízo – Krajská zdravotní, a. s. - Nemocnice Teplice o. z., připravuje krátkodobou odstávku elektrické energie

V sobotu 2. září 2017 dojde v Nemocnici Teplice o. z., k plánované opravě rozvodné skříně v pavilonu F.

V důsledku opravy bude od 13:00 do 16:00 hodin přerušena dodávka elektrické energie do tohoto pavilonu, bez možnosti využití náhradního zdroje energie.

Odstávkou budou dotčena tato oddělení:
- příjmové chirurgické ambulance
- oddělení chirurgie, gynekologicko-porodnické oddělení, ortopedie a urologie, včetně všech těchto oborových operačních sálů a chirurgie JIP
- anesteziologicko-resuscitační oddělení
- stanice patologických novorozenců

O trpělivost žádáme také pacienty, kteří budou v sobotu 2. září potřebovat zprávy z ambulancí chirurgických oborů, ty bude možno vydat až po obnově dodávky energie.

Odstávka bude řešena jak organizačními změnami uvnitř nemocnice, tak také krátkodobým uzavřením některých oddělení a směřováním dotčených pacientů mimo teplickou nemocnici.

„V souvislosti s touto opravou je nutno v sobotu 2. září od 00:00 do 16:00 hodin uzavřít porodní sál a odklánět rodičky mimo Teplice, od 10:00 do 16:00 přerušit příjem pacientů, u nichž je předpoklad provedení neodkladného operačního výkonu a od 08:00 do 16:00 hodin zastavit příjem pacientů vyžadující resuscitační péči na anesteziologicko-resuscitačním oddělení teplické nemocnice. Pacienti budou transportování do Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem,“ uvedl ředitel zdravotní péče Nemocnice Teplice, o. z., MUDr. Tomáš Hrubý s tím, že diagnosticko–léčebný proces nebude narušen. Provoz laboratorního a RTG komplementu bude zajištěn beze změn.

Zdroj: info@kzcr.eu


29.8.2017

Avízo – Neurologické oddělení děčínské nemocnice se dočasně přestěhuje

Neurologické oddělení Krajské zdravotní, a. s. - Nemocnice Děčín, o. z., se od soboty 2. září přibližně na jeden měsíc přestěhuje do 5. podlaží budovy „I“.

Provoz neurologického oddělení včetně jednotky intenzivní péče bude omezen.

Děkujeme za pochopení a spolupráci.

Zdroj: info@kzcr.eu


28.8.2017

Avízo – Krajská zdravotní bude mít devátou kliniku, vznikne z oddělení ORL a chirurgie hlavy a krku ústecké Masarykovy nemocnice

Klinika ORL a chirurgie hlavy a krku Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., vznikne z oddělení ústecké nemocnice, které má statut krajského pracoviště jako spádového pro 1,5 milionu obyvatel.

Akt slavnostního ustavení kliniky se uskuteční v pondělí 4. září 2017, od 13:00 hodin v knihovně Vzdělávacího institutu Krajské zdravotní, a. s. – v areálu Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., budova B (s heliportem), 5. podlaží.

Slavnostní ustavení kliniky proběhne za přítomnosti RSDr. Stanislava Rybáka, náměstka hejtmana Ústeckého kraje, doc. RNDr. Martina Baleje, Ph.D., rektora UJEP, doc. PhDr. Zdeňka Havla, CSc., děkana FZS UJEP a Ing. Jiřího Nováka, předsedy představenstva Krajské zdravotní, a. s.

Novináře žádáme o potvrzení účasti do pátku 1. září, 13:00 hodin na email: info@kzcr.eu

Z akce vydáme tiskovou zprávu a zveřejníme fotografie na http://www.kzcr.eu

Zdroj: info@kzcr.eu 

ORL ambulance

ORL ambulance


25.8.2017

Avízo - Anesteziologové z kliniky ústecké Masarykovy nemocnice pořádají den otevřených dveří

Klinika anesteziologie, perioperační a intenzivní medicíny Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem,  o. z., pořádá den otevřených dveří pro veřejnost.

Akce se uskuteční ve čtvrtek 31. srpna 2017 od 10 do 15 hodin v přízemí a prvním podlaží budovy A nemocničního komplexu na Severní Terase, Sociální péče 3316/12A, 401 13 Ústí nad Labem.

Na návštěvníky čeká komentovaná prohlídka prostor kliniky, představení přístrojového vybavení a zájemci si budou moci vyzkoušet práci s ním. V programu je také nácvik neodkladné resuscitace na figuríně používané pro výcvik zdravotníků.

Z akce vydáme tiskovou zprávu a zveřejníme fotografie na http://www.kzcr.eu/    

Zdroj: info@kzcr.eu

 


24.8.2017

Avízo – Interní ambulance v děčínské nemocnici nakrátko přeruší provoz, kvůli rekonstrukci se na dva týdny stěhuje

Interní ambulance v pavilonu „I“ Krajské zdravotní, a. s. – Nemocnice Děčín, o. z., se v pondělí 28. srpna 2017 na dopoledne uzavře. Důvodem je její plánovaná rekonstrukce a s tím spojené přestěhování do jiné části pavilonu. Ošetřeni v tu dobu budou pouze akutní pacienti, které přiveze rychlá záchranná služba.

Ambulance se přemístí do 5. nadzemního podlaží pavilonu „I“, kde ve 13 hodin obnoví úplný provoz. Ambulantní ordinace zde bude během rekonstrukce ve standardním režimu, tj. nepřetržitě. Předpokládaná doba tohoto opatření je dva týdny.

Revitalizaci pavilonu „I“, kde sídlí pracoviště interních oborů, zahájila Krajská zdravotní, a. s., na začátku června. Jedna z největších investičních akcí v děčínské nemocnici za poslední roky by měla být ukončena letos v prosinci, protože předpokládaná doba prací je sedm měsíců. Předmětem realizace díla je mj. zateplení obvodového pláště budovy, výměna oken, výměna výtahů, výměna radiátorů a nová výměníková stanice. Cena dle veřejné zakázky je 27 milionů korun včetně DPH. 

Zdroj: info@kzcr.eu


18.8.2017

Krajská zdravotní se zapojila do projektu pro zvýšení povědomí veřejnosti o problematice předčasného porodu

Novorozenecké oddělení Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., se zapojilo do celosvětového projektu Socks for Life, jehož cílem je zvýšit povědomí široké veřejnosti o problematice předčasného porodu. Do listopadových oslav Světového dne předčasně narozených dětí chce zapsaný spolek Nedoklubko v rámci projektu shromáždit přes devět tisíc párů novorozeneckých ponožek a vytvořit tzv. ponožkový rekord. V České republice se ročně narodí zhruba 9 000 dětí předčasně.

Ústecké novorozenecké oddělení je jedním z perinatologických center, kde mohou dobrovolnice upletené ponožky pro novorozence darovat. „Projekt jsme se rozhodli podpořit, jelikož se v Ústeckém kraji, oproti ostatním krajům České republiky, rodí nejvíce nezralých novorozenců. Celorepublikový průměr je okolo devíti procent, u nás v Ústeckém kraji je to procent dvanáct. Ročně se v průměru na našem perinatologickém centru narodí dětí s porodní váhou nižší než patnáct set gramů okolo stovky, u porodní váhy do dva tisíce pět set gramů jde zhruba o tři sta padesát novorozenců,“ uvedl primář Novorozeneckého oddělení Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., MUDr. Petr Janec, MHA.

Dobrovolnice, které upletou nebo zakoupí ponožky pro nezralé novorozence a chtějí je poskytnout ústeckému novorozeneckému oddělení, se mohou informovat na e-mailu: usteckeminideti@minideti.cz. Sbírka trvá do 31. října 2017. Všechny darované ponožky i s osobními vzkazy darujících budou vystaveny 10. listopadu u příležitosti Světového dne předčasně narozených dětí na Slovanském ostrově v Praze.

Novorozenecké oddělení Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., pořádá v ústeckém muzeu 16. listopadu setkání Ústeckých minidětí. „Jedná se o děti, o které pečoval zdravotnický personál ústeckého perinatologického centra. Pro děti a jejich blízké bude připraven doprovodný program. O den později, 17. listopadu, bude v rámci oslav Světového dne předčasně narozených dětí nasvícen purpurovou barvou výletní zámeček Větruše, který je jednou z dominant statutárního města Ústí nad Labem,“ dodal MUDr. Petr Janec, MHA. 

Rodiče nedonošených dětí, hospitalizovaných v ústeckém novorozeneckém oddělení, kteří mají zájem se akce zúčastnit, se mohou přihlásit na e-mailu: usteckeminideti@minideti.cz.

          

Zdroj: info@kzcr.eu

Zdravotnický tým ústeckého novorozeneckého oddělení. Foto: KZ  a. s./Petr Sochůrek

Zdravotnický tým ústeckého novorozeneckého oddělení. Foto: KZ, a. s./Petr Sochůrek


18.8.2017

Přednosta ústecké neurochirurgické kliniky se zúčastnil prestižní zahraniční konference

Přednosta Neurochirurgické kliniky Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., prof. MUDr. Martin Sameš, CSc., se v červenci zúčastnil prestižní konference "Sapporo Live Microneurosurgery Course" v japonském Sapporu na ostrově Hokkaido. Na tento intenzivní, velmi žádaný a sledovaný kurz se sjelo 110 neurochirurgů z 19 zemí světa, čtyř kontinentů. 

Hlavním tématem a atraktivitou kurzu je excelentní kvalita a jedinečná rychlost a preciznost provedení mozkových bypassů, chirurgie aneurysmat a chirurgie na bazi lební. „Hlavním proponentem této techniky je profesor Rokuya Tanikawa a jeho učitel Hiroyasu Kamiyama. Oba neurochirurgové začínali v regionální nemocnici na ostrově Hokkaido, jejich brilantní technika a filozofie revaskularizace mozku se stala v posledních 10 letech fenoménem a po otevření nové kliniky v olympijském a kosmopolitním městě Sapporu se jejich centrum stalo pojmem ve vývoji světové neurochirurgie,“ uvedl přednosta ústecké neurochirurgické kliniky prof. MUDr. Martin Sameš, CSc.

Kurz začal jednodenním tréninkem cévních anastomóz na anatomických preparátech na umělých cévách. „Profesor Tanikawa demonstroval zásady, principy a triky u tří druhů bypasů. V dalších pěti dnech probíhaly "live operace" na třech až čtyřech sálech paralelně s vysvětlováním moderního zobrazení pomocí 4D Computed Tomography (CT), výkladem anatomických podrobností a mikrochirurgických technik. Každý následující den ráno byly všechny případy předchozího dne znovu shrnuty na video sestřihu, referovány byly pooperační snímky na počítačové tomografii a magnetické rezonanci, neurologický stav operovaných pacientů. V pozdním odpoledni následovaly přednášky pozvaných zahraničních hostů a japonských špičkových neurochirurgů z Tokya, Sappora a Kobé,“ dodal prof. MUDr. Martin Sameš, CSc.

Na "Sapporo Live Microneurosurgery Course" jsou každý rok zváni zahraniční specialisté. „V letošním roce byl pozván přednosta kliniky ze švýcarského Zurichu prof. Luca Regli a já, jako přednosta ústecké neurochirurgie. Týdenní pobyt na takto vyspělém pracovišti přinese oboustranně řadu nových poznatků, strategií a detailů pro zlepšení péče o naše pacienty. Nadále bude probíhat spolupráce mezi oběma klinikami, v Ústí nad Labem a Sapporu, v organizování mezinárodních kurzů cévních bypassů v České republice pod hlavičkou Světové federace World Federation of Neurosurgical Societies  (WFNS). Tyto kurzy a workshopy mají za cíl rozšířit pokročilé techniky mozkových cévních rekonstrukcí za dostupných podmínek i pro evropské specialisty,“ uvedl závěrem prof. MUDr. Martin Sameš, CSc.

 

Zdroj: info@kzcr.eu

Operační sál během Live surgery kurzu  v Teishinkai Hospital v Sapporu

Operační sál během Live surgery kurzu v Teishinkai Hospital v Sapporu


Prosím, čekejte