18.12.2023

Prokopové přejí hezké Vánoce a šťastný nový rok

Ve svátečním 22. díle pořadu Prokopni to jeho protagonisté přejí divákům vše, co se před vánočními svátky a v závěru roku přeje. S úsměvem a humorem se v tomto netypickém díle Prokopové vrhají do děkování a lehkého bilancování. Vždyť společně s týmem, který videa s nimi připravuje, si při natáčení nejen užili hodně radosti, ale i setkání se spoustou zajímavých lidí. Pokud se vám Prokopni to líbí a jakkoli pomohlo, těšte se na další díly v roce 2024.

Prokopni to je autorský videopodcast Krajské zdravotní, který běží od května 2023. Cílem pořadu Prokopni to je společně s Prokopem a Prokopem prokopnout strach a obavy z poskytování první pomoci či z návštěvy nemocnice. V hlavních rolích se představují MUDr. Prokop Seif, lékař Anesteziologicko-resuscitačního oddělení Nemocnice Most, a Bc. Prokop Voleník, záchranář a tiskový mluvčí Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje.

Zleva Prokop Voleník a Prokop Seif

Zleva Prokop Voleník a Prokop Seif

Dvacátý druhý díl pořadu Prokopni to


18.12.2023

Vedení Krajské zdravotní ocenilo věrné zaměstnance rumburské nemocnice

Více než padesát let práce v jedné nemocnici. To je jistě důvod nejen k ohlédnutí, ale i k poděkování zaměstnancům, kteří tuto úctyhodnou metu překročili. V rumburské nemocnici Jsou jimi paní Iva Tischerová, která zde nastoupila před více než 54 lety, a RNDr. Marie Pechová, která tu pracuje jen o rok méně. Obě na stejném pracovišti, na oddělení klinické biochemie a hematologie. V pátek 15. prosince se jim dostalo ocenění a poděkování od vedení nemocnice a Krajské zdravotní.

„Na stejném oddělení a ve stejné laboratoři v Podhájí jsem od 28. července 1969, kdy jsem do rumburské nemocnice nastoupila. Dá se říct, že pracoviště jsem opouštěla jen kvůli atestaci. Za tu dobu se pochopitelně laboratorní práce neuvěřitelně změnila – z ruční práce na strojovou. Nebyl žádný automat, vše se zapisovalo do sešitu, roztoky jsme připravovali ručně, s paní vedoucí jsme v laboratoři dlouhou zůstávaly. Postupně přicházely první stroje, nové metody, nová chemie, přechod na automaty. Vyhodnocení vzorků je dnes rychlejší a přesnější. Stále se učím, protože mě práce pořád baví,“ řekla paní Iva Tischerová.

„Datum zahájení mého pracovního poměru zde v Rumburku je 9. února 1970. Přišla jsem jako vysokoškolačka a později jsem se dostala na pozici vedoucí oddělení. Tehdy v laboratoři nebylo téměř žádné vybavení, a tak jsem na ně začala shánět peníze. Nejdříve na ministerstvu a později oslovováním sponzorů. A že se to stále daří, je úžasné. Prvním takto získaným byl přístroj pro vyšetření tepenné či kapilární krve, na jehož základě se zjišťuje koncentrace krevních plynů a stav acidobazické rovnováhy organizmu. Postupně se povedlo pracoviště modernizovat a doplňovat až na současnou úroveň, z čehož máme velkou radost,“ připomněla RNDr. Marie Pechová.

„Těší mě, že si Krajská zdravotní váží zaměstnanců, kteří v nemocnicích pracují prakticky celou svou profesní kariéru. Jsem proto velmi rád, že mohu za vedení nemocnice v Rumburku oběma dámám z našeho diagnostického komplementu poděkovat za obdivuhodných více než padesát let práce ve prospěch pacientů ve Šluknovském výběžku,“ uvedl MUDr. Michal Tichý, Ph.D., MPH, ředitel Nemocnice Rumburk.


Kontakt pro média:
Petra Roubíčková
Tisková mluvčí Krajské zdravotní, a.s.
Telefon: 739242382
Email: petra.roubickova@kzcr.eu
Setkání s oceněnými zaměstnankyněmi Nemocnice Rumburk. Zleva hlavní sestra Andrea Prchalová  Iva Tischerová  RNDr. Marie Pechová a ředitel Nemocnice Rumburk MUDr. Michal Tichý  Ph.D.  MPH

Setkání s oceněnými zaměstnankyněmi Nemocnice Rumburk. Zleva hlavní sestra Andrea Prchalová, Iva Tischerová, RNDr. Marie Pechová a ředitel Nemocnice Rumburk MUDr. Michal Tichý, Ph.D., MPH,


11.12.2023

Vedení Krajské zdravotní ocenilo věrné zaměstnance děčínské nemocnice

Více než padesát let práce v jedné nemocnici. To je jistě důvod nejen k ohlédnutí, ale i k poděkování zaměstnancům, kteří tuto úctyhodnou metu překročili. Takovou je MUDr. Alice Lodlová z Nemocnice Děčín, kam nastoupila před více než 51 lety a v současnosti pracuje v ambulanci pohotovostní péče pro děti. Společně s dalšími třemi kolegyněmi, kteří v děčínské nemocnici působí přes půl století, se jí dostalo 7. prosince ocenění a poděkování od vedení nemocnice a Krajské zdravotní.

„Pediatrii jsem vždycky chtěla dělat. V době, kdy jsem studovala, byla pro ni ještě na medicíně samostatná fakulta. A dětským pacientům se věnuji celý svůj profesní život. Do děčínské nemocnice jsem nastoupila 1. srpna 1972 a pak pracovala až do důchodu v obvodní ordinaci, která patřila pod nemocnici. Práce s dětskými pacienty mě stále baví, tak jsem, už v důchodovém věku, přešla přímo sem do nemocnice a sloužím na dětské pohotovosti,“ prozradila MUDr. Alice Lodlová.

Spolu s ní vedení Krajské zdravotní a Nemocnice Děčín ocenilo za více než 50 let práce ve zdejší nemocnici také MUDr. Jaroslavu Linhartovou z radiodiagnostického oddělení, Jiřinu Kotalíkovou z gynekologicko-porodnického oddělení a MUDr. Annu Briestenskou z oddělení hlavní sestry.

„Jsem velmi rád, že mohu poděkovat a setkat se s těmi, kdo přes neuvěřitelné půlstoletí pracují v náročné oblasti zdravotnictví a jsou stejnou dobu věrné děčínské nemocnici. Jejich práce si velmi vážím a jsem přesvědčen, že nadále budou inspirací a oporou mladším kolegům,“ řekl MUDr. Michal Hanauer, MBA, ředitel Nemocnice Děčín.

 

Kontakt pro média:
Petra Roubíčková
Tisková mluvčí Krajské zdravotní, a.s.
Telefon: 739242382
Email: petra.roubickova@kzcr.eu 
Setkání s oceněnými zaměstnankyněmi Nemocnice Děčín. Zleva MUDr. Anna Briestenská  Jiřina Kotalíková  ředitel MUDr. Michal Hanauer  MBA  MUDr. Alice Lodlová a hlavní sestra Mgr. Danuše Tomášková.

Setkání s oceněnými zaměstnankyněmi Nemocnice Děčín. Zleva MUDr. Anna Briestenská, Jiřina Kotalíková, ředitel MUDr. Michal Hanauer, MBA, MUDr. Alice Lodlová a hlavní sestra Mgr. Danuše Tomášková.


8.12.2023

Krajská zdravotní zahájila druhou etapu dostavby děčínské nemocnice u základního kamene Pavilonu matka a dítě

Poklepem na základní kámen nového Pavilonu matka a dítě zahájila 8. prosince 2023 Krajská zdravotní (KZ) druhou etapu dostavby areálu Nemocnice Děčín. Symbolický slavnostní akt se uskutečnil mezi pavilonem interních oborů a právě dostavovaným novým pavilonem pro Emergency, operační sály, centrální sterilizaci a jednotky intenzivní péče. Zúčastnili se ho za KZ předseda představenstva Ondřej Štěrba, generální ředitel Petr Malý a ředitel Nemocnice Děčín Michal Hanauer. Ústecký kraj reprezentovali hejtman Jan Schiller a radní pro oblast zdravotnictví Radim Laibl, přítomni byli i primátor statutárního města Děčín Jiří Anděl a zástupci zhotovitele – společností VW Wachal a Metrostav DIZ.

„Vybudování pavilonu péče o matku a dítě bude dalším krokem ke zkvalitnění zdravotní péče v jednom ze základních medicínských oborů, a to nejen pro samotné město Děčín, ale i celou spádovou oblast včetně oblasti Šluknovského výběžku. Obyvatelé zdejšího regionu na něj dlouho čekali. Rád bych poděkoval všem, kdo se na přípravě tohoto projektu podíleli, především pak týmu Krajské zdravotní a řediteli děčínské nemocnice,“ uvedl hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller.

„Krajská zdravotní finišuje s dokončením dosud největšího projektu ve své šestnáctileté historii – výstavbou nových pavilonů ve svých nemocnicích v Ústí nad Labem, Chomutově a Děčíně. A právě v Děčíně začíná psát další kapitolu v naplňování generelu, výhledu dlouhodobého rozvoje svých nemocnic, kde vznikne další stavba, která umožní významný kvalitativní posun péče v porodnictví v nejsevernější části Ústeckého kraje. Děkuji Ústeckému kraji za jeho zásadní finanční podporu při naplňování vizí a cílů Krajské zdravotní,“ zdůraznil předseda představenstva KZ Ondřej Štěrba. 

„Jsem rád, že se Krajské zdravotní daří postupně obnovovat nemocnice ve svém portfoliu. V Děčíně vedle nového pavilonu pro urgentní příjem, operační sály, sterilizaci a jednotky intenzivní péče, s jehož zprovozněním počítáme od dubna příštího roku, stojíme na začátku další stavby, která významně posune kvalitu porodnictví na Děčínsku a zároveň poskytne nové prostory pro další důležité pracoviště, hemodialyzační středisko,“ řekl Petr Malý, generální ředitel KZ.

Výstavba pavilonu s cenou díla dle veřejné zakázky 477 572 236 Kč včetně DPH bude v areálu Nemocnice Děčín probíhat od ledna 2024, hotovo by mělo být do konce roku 2025. Investiční akce je financována z investiční podpory SOHZ (služby obecného hospodářského zájmu) od Ústeckého kraje.


Nový pavilon péče o matku a dítě vč. hemodialyzačního střediska a nadzemního propojovacího koridoru, Krajská zdravotní, a.s. – Nemocnice Děčín, o.z. (II. etapa rozvoje)

Předmětem tohoto investičního záměru je nový objekt na místě stávajícího nevyužívaného objektu, bývalého dětského pavilonu. Stavební program nového pavilonu tvoří gynekologicko-porodnické oddělení (porodnice, šestinedělí, lůžkové oddělení gynekologie vč. zákrokového sálu) a hemodialyzační středisko.

Zároveň je součástí investičního záměru i výstavba nadzemního propojovacího koridoru, který propojí nový pavilon Emergency a operačních sálů (I. etapa) s novým pavilonem Péče o matku a dítě vč. hemodialyzačního střediska (II. etapa), a též se stávajícím pavilonem I.

Zhotovitel: Sdružení firem VW WACHAL a.s. a Metrostav DIZ s.r.o.

Cena stavebních prací: 477 572 236 Kč vč. DPH

Smlouva podepsána dne: 7. 11. 2023

Délka realizace: 660 dnů od předání staveniště

Předpoklad zahájení stavebních prací: 01/2024

Předpoklad dokončení: 11-12/2025

 

Kontakt pro média:
Petra Roubíčková
Tisková mluvčí Krajské zdravotní, a.s.
Telefon: 739242382
Email: petra.roubickova@kzcr.eu
Slavnostní poklepání na základní kámen nového Pavilonu matka a dítě v areálu Nemocnice Děčín

Slavnostní poklepání na základní kámen nového Pavilonu matka a dítě v areálu Nemocnice Děčín


7.12.2023

Díky sponzorskému daru mají v mostecké nemocnici nové monitory dechu miminek

Primářka Dětského a dorostového oddělení mostecké nemocnice Krajské zdravotní MUDr. Marie Váchová dnes převzala od koordinátorů Nadace Křižovatka a paní Evy Maříkové za sponzora, skupinu Sev.en Česká energie, 10 monitorů dechu v hodnotě 30 tisíc korun. Monitory dechu pomáhají předcházet syndromu náhlého úmrtí kojenců, k zástavě dechu u malých miminek může dojít ale i vlivem nachlazení nebo při vysokých horečkách. Jsou tak nezbytné při péči o novorozence a kojence. Nadace Křižovatka pomáhá v rámci projektu „Maminko, dýchám“ vybavit monitorem dechu každou postýlku pro miminko na porodnických, novorozeneckých a JIP odděleních nemocnic po celé České republice.

„Děkuji Nadaci Křižovatka za krásnou dlouholetou spolupráci a společnosti Sev.en za tento dar. Monitory dechu pomáhají v péči o novorozence, ale i o malé kojence, takže je využívají nejen zdravotníci, ale stále častěji i maminky. Navíc od letošního roku všechny porodnice Krajské zdravotní dávají rodičkám poukázku v hodnotě 2000 Kč, která se mimo jiné vztahuje i na nákup těchto monitorů,“ uvedla primářka MUDr. Marie Váchová.

„Zdraví našich zaměstnanců a jejich rodin je pro nás velmi důležité. Proto je pro nás Krajská zdravotní přirozeným partnerem a podpoře zdravotnických zařízení v regionech, kde podnikáme, věnujeme velkou pozornost,“ řekla za donátora paní Eva Maříková, manažerka komunikace skupiny Sev.en Česká energie.

„Naší hlavní činností je zprostředkování předání monitorů dechu mezi dárcem a nemocnicí. Společně se nám daří zajišťovat postupné obnovování těchto citlivých přístrojů v 70 nemocnicích v celé ČR. Během prvního roku života dítěte totiž může dojít k nepravidelnému dýchání nebo dokonce k zástavě dechu. Zpomalení nebo zástavu dechu může způsobit jak Syndrom náhlého úmrtí kojenců, tak nachlazení, vysoké horečky či jiný chorobný stav. Při dechové zástavě delší než 20 vteřin nebo při snížení dechové frekvence pod 10 dechů za minutu upozorní zvukový a světelný signál přístroje personál nemocnice nebo rodiče, díky čemuž může být dítěti ihned poskytnuta první pomoc. Monitor zároveň dokáže odhalit i mělké dýchání či apnoické pauzy.“ popsala regionální manažerka pro Čechy, paní Miloslava Stibůrková.

O projektu Nadace Křižovatka „Maminko, dýchám“

Cílem a smyslem projektu „Maminko, dýchám“ je vybavit monitorem dechu každou postýlku pro miminko na porodnických, novorozeneckých a JIP odděleních nemocnic v České republice. Dále pak umožnit rodičům výpůjčku monitoru dechu na nezbytně nutné období, když odcházejí z porodnice se svým dítětem domů. Nadace Křižovatka se jako jediná nadace v České republice aktivně věnuje podpoře povědomí veřejnosti o SIDS a o možnostech ochrany ohrožených dětí do 1 roku věku. Díky dárcům pomáhá nadace vybavit české nemocnice a porodnice monitory dechu Babysense, který je registrován u Ministerstva zdravotnictví ČR jako zdravotnická pomůcka a prošel několikaletými klinickými testy. Tento monitor dechu hlídá nejen zástavu dechu, ale také apnoe pauzy (bezdeší), a jakékoliv nepravidelnosti dechu děťátka. V případě potíží okamžitě spustí alarm, aby přivolal pomoc dospělého, který může včas poskytnout dítěti první pomoc.

Za 28 let své existence se nadaci podařilo díky štědrosti sponzorů a dárců vybavit novorozenecká a dětská oddělení českých nemocnic 11 200 monitory dechu v celkové hodnotě bez mála 40 milionů Kč.


Kontakt pro média:
Petra Roubíčková
Tisková mluvčí Krajské zdravotní, a.s.
Telefon: 739242382
Email: petra.roubickova@kzcr.eu
Převzetí sponzorského daru deseti monitorů dechu v mostecké nemocnici

Převzetí sponzorského daru deseti monitorů dechu v mostecké nemocnici


7.12.2023

Vedení Krajské zdravotní oceňuje věrné zaměstnance v Nemocnici Litoměřice

Více než padesát let práce v jedné nemocnici. To je jistě důvod nejen k ohlédnutí, ale i k poděkování zaměstnancům, kteří tuto úctyhodnou metu překročili. V Nemocnici Litoměřice je to také Marcela Ženklová z ambulance pohotovostní péče, které se 5. prosince dostalo ocenění od vedení nemocnice a Krajské zdravotní. Jejich zástupci zde nedávno poděkovali za věrnost jedinému zdravotnickému zařízení i MUDr. Milanu Zbořilovi a sestře Růženě Hanuskové, oběma z interního oddělení.

Paní Marcela Ženklová pracuje v litoměřické nemocnici více než 57 let – od 15. 7. 1966, v současné době na dětské pohotovosti. „Práce s dětskými pacienty byl můj sem. Proto jsem byla moc ráda, že jsem se dostala ke studiu oboru dětská sestra na střední zdravotnickou školu v Teplicích. Po škole jsem nastoupila na dětské lůžkové oddělení v litoměřické nemocnici. Později jsem působila ve vedení nemocnice, ale na dětské jsem se nakonec vrátila. S mladšími kolegy si velmi rozumím, konec konců mezi mladými lidmi se pohybuji stále, z rodin od mých dvou dětí mám i dva pravnuky. Dělají mi radost, stejně jako práce. Proto se ráda do ordinace vracím,“ prozradila o sobě.

„Velice si vážím kolegů, kteří zasvětili svůj profesní život litoměřické nemocnici a stále předávají zkušenosti svým mladším spolupracovníkům. Za svůj neutuchající zájem nadále nám pomáhat v péči o pacienty mají mou úctu. Těší mě, že mohu paní Ženklové takto za její práci poděkovat,“ uvedl ředitel Nemocnice Litoměřice Ing. Vladimír Kestřánek, MBA, DiS.


Kontakt pro média:
Petra Roubíčková
Tisková mluvčí Krajské zdravotní, a.s.
Telefon: 739242382
Email: petra.roubickova@kzcr.eu
Marcela Ženklová z ambulance pohotovostní péče s ředitelem Nemocnice Litoměřice Vladimírem Kestřánkem a hlavní sestrou Markétou Rufferovou

Marcela Ženklová z ambulance pohotovostní péče s ředitelem Nemocnice Litoměřice Vladimírem Kestřánkem a hlavní sestrou Markétou Rufferovou


6.12.2023

Vedení Krajské zdravotní ocenilo věrné zaměstnance ústecké Masarykovy nemocnice

Více než padesát let práce v jedné nemocnici. To je jistě důvod nejen k ohlédnutí, ale i k poděkování zaměstnancům, kteří tuto úctyhodnou metu překročili. Takovým je MUDr. František Pátek z Oddělení všeobecného lékařství Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem. Do nemocnice nastoupil před více než 63 lety. Společně s dalšími čtrnácti zaměstnanci, kteří v ústecké nemocnici pracují přes půl století, se mu na setkání 4. prosince dostalo ocenění a poděkování od vedení nemocnice a Krajské zdravotní.

Po promoci na Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze v roce 1959 jsem nastoupil na onkologické oddělení, kde v té době bylo málo možností zlepšit průběh nádorových onemocnění a prodloužit život pacientům. Bylo to značně deprimující, a tak po povinné vojenské službě, která v té době byla půl roku, jsem chtěl pracovat v nějakém klinickém oboru – nejlépe na interně. To se mi přes krátkodobé působení na radiodiagnostickém oddělení nakonec podařilo a od podzimu 1960 jsem se stal sekundárním lékařem na I. interním oddělení,“ na své profesní začátky vzpomenul MUDr. František Pátek, emeritní primář II. interního oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem. Pan doktor ještě do svých 85 let poskytoval interní konzilia pro neinterní obory v nemocnici. Nyní má na starosti zdravotní prohlídky pro školy.

Spolu s ním vedení Krajské zdravotní a Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem ocenilo za více než 50 let práce v ústecké nemocnici další zaměstnance. Jsou jimi MUDr. Petr Kačer z chirurgického oddělení, MUDr. Zbyněk Danda z kliniky úrazové chirurgie, MUDr. Karel Sláma z kliniky ORL a chirurgie hlavy a krku, MUDr. Jiří Král z kliniky hrudní chirurgie a MUDr. Vítězslava Zellerinová z ortopedické kliniky. Nejvíce vytrvalci se však může pochlubit interní oddělení, kde pracují MUDr. Jan Nebáznivý, MUDr. Ivana Zdichyncová, Ilona Helclová, Alena Platichová a MUDr. Věra Vyleťalová. Více než 50 let pracují v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem z nefrologicko-dialyzačního Eva Jeřábková, z Kliniky anesteziologie, perioperační a intenzivní medicíny MUDr. Daniel Nalos, z gynekologicko-porodnické kliniky Jitka Kordová a z ambulance pohotovostní péče Mgr. Hana Karbanová.

„V Masarykově nemocnici pracuje řada kolegů, kteří jí zasvětili svůj profesní život a stále předávají zkušenosti svým mladším spolupracovníkům. Za svůj neutuchající zájem nadále nám pomáhat v péči o pacienty mají mou úctu. Těší mě, že jim takto můžeme poděkovat,“ uvedl ředitel Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem MUDr. Aleš Chodacki.


Kontakt pro média:
Petra Roubíčková
Tisková mluvčí Krajské zdravotní, a.s.
Telefon: 739242382
Email: petra.roubickova@kzcr.eu
Setkání v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem s oceněním a poděkováním zaměstnancům se uskutečnilo ve Vzdělávacím institutu Krajské zdravotní  a.s.

Setkání v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem s oceněním a poděkováním zaměstnancům se uskutečnilo ve Vzdělávacím institutu Krajské zdravotní, a.s.


4.12.2023

Virózu zvládne většina z nás sama, rizikoví se očkují, dozvíte se v Prokopni to

Co je viróza a jsou na ní léky? Jak se při onemocnění chovat, pokud nepatřím do rizikové skupiny pacientů? Kdo by se měl testovat? Je možné se očkovat najednou na covid a chřipku? Objasnit se to pokusí host 21. dílu Prokopni to, kterým je primář Infekčního oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem MUDr. Pavel Dlouhý.

Prokopni to je autorský videopodcast Krajské zdravotní, který běží od května 2023. Cílem pořadu Prokopni to je společně s Prokopem a Prokopem prokopnout strach a obavy z poskytování první pomoci či z návštěvy nemocnice. V hlavních rolích se představují MUDr. Prokop Seif, lékař Anesteziologicko-resuscitačního oddělení Nemocnice Most, a Bc. Prokop Voleník, záchranář a tiskový mluvčí Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje.

Zleva Prokop Voleník  Pavel Dlouhý a Prokop Seif

Zleva Prokop Voleník, Pavel Dlouhý a Prokop Seif

Dvacátý první díl pořadu Prokopni to


1.12.2023

Vedení Krajské zdravotní ocenilo věrné zaměstnance teplické nemocnice

Více než padesát let práce v jedné nemocnici. To je jistě důvod nejen k ohlédnutí, ale i k poděkování zaměstnancům, kteří tuto úctyhodnou metu překročili. Takovým je MUDr. Jan Nosek z Interního oddělení I Nemocnice Teplice, kam nastoupil před více než 62 lety. Společně s dalšími jedenácti zaměstnanci, kteří v teplické nemocnici pracují přes půl století, se mu dostalo ocenění a poděkování od vedení nemocnice a Krajské zdravotní.

„Interní obor jsem chtěl od začátku dělat. Na 3. interní klinice v Praze vedené akademikem Charvátem jsem se jako student podílel na výzkumu a vyhrál konkurz na místo na klinice. Nakonec jsem na ní nenastoupil, protože se mi v Praze nepodařilo sehnat byt. Po krátkém působení v nemocnici v Duchcově, na tehdy výborně obsazené interně, která spadala pod nemocnici v Teplicích, mě povolali do Teplic, kde hledali druhoatestovaného internistu. A tak jsem se stal zástupcem primáře interního oddělení v této nemocnici,“ vzpomenul na své profesní začátky MUDr. Jan Nosek, který od přechodu do důchodu pracuje na poliklinice, v lipidové poradně. „Mám pocit, že mě tu ještě potřebují. A to mi pochopitelně dělá dobře,“ dodal s úsměvem.

Spolu s ním vedení Krajské zdravotní a Nemocnice Teplice ocenilo za více než 50 let práce v teplické nemocnici další zaměstnance. Jsou jimi MUDr. Jan Němec, rovněž z Interního oddělení I, z kožního oddělení MUDr. Libuše Němcová, z oddělení intenzivní medicíny Helena Reidlová, z urgentního příjmu Zdenka Šimralová a z radiodiagnostického oddělení MUDr. Magdalena Frajsová a Jarmila Kronďáková. Více než 50 let pracují v Nemocnici Teplice z dětského a dorostového oddělení MUDr. Petr Eichl a MUDr. Marta Kučerová, z oddělení hlavní sestry Magdalena Jílková a Drahuše Feďjuková. A také Stanislava Handlířová z oddělení správy a údržby nemovitostí.

„Jsem velmi rád, že Krajská zdravotní myslí na své zaměstnance, kteří tak dlouhou dobu pracují ve zdravotnictví. V oblasti, kde práce nikdy nebyla jednoduchá, ale zároveň nesmírně zodpovědná. A nejen to, tito lidé jsou věrní své profesi déle než 50 let v jedné nemocnici. Jménem vedení společnosti je mi ctí poděkovat vám za práci, které si velmi vážím,“ řekl Ing. Jakub Komárek, člen představenstva Krajské zdravotní.

„Moc mě těší, že v teplické nemocnici máme kolegy, kteří na odděleních předávají zkušenosti a jsou mladším spolupracovníkům oporou. Jejich elán a chuť nadále pomáhat pacientům je pro nás ostatní inspirující. Děkuji všem za odvedenou práci a za to, že se s vámi v naší nemocnici stále mohu potkávat,“ dodal na setkání s oceněnými zaměstnanci 30. listopadu ředitel Nemocnice Teplice MUDr. Tomáš Hrubý.


Kontakt pro média:
Petra Roubíčková
Tisková mluvčí Krajské zdravotní, a.s.
Telefon: 739242382
Email: petra.roubickova@kzcr.eu

Ocenění zaměstnanci s představiteli vedení Nemocnice Teplice a Krajské zdravotní

Ocenění zaměstnanci s představiteli vedení Nemocnice Teplice a Krajské zdravotní


1.12.2023

Nadělte svým blízkým zdraví a krásu z Nemocničních lékáren Krajské zdravotní

Nemocniční lékárny Krajské zdravotní, a.s., (KZ) zařadily do svého sortimentu dárkové poukazy. Zákazníci tak mají možnost pořídit svým blízkým pod stromeček širokou škálu produktů pro zdraví a krásu. Poukázky v hodnotě 500 a 1000 korun je možné zakoupit v kterékoli ze sedmi Nemocničních lékáren KZ. Poukázky je možné využít na nákup libovolného zboží z dostupného sortimentu.

„Dárkové poukázky je možné pořídit v kterékoli z našich lékáren, které jsou v Ústí nad Labem, Děčíně, Teplicích, Mostě, Chomutově a Litoměřicích. Poukázky jsou dostupné v hodnotách 500 a 1000 korun a zakoupit jimi lze veškeré zboží, které v lékárnách a prodejnách zdravotnických potřeb máme. Využít je lze také pro zaplacení doplatku za léky na recept, jen je potřeba využít hodnotu poukázky celou najednou, nelze ji dělit,“ vysvětluje Olga Mučicová, náměstek pro řízení lékárenské péče KZ

Dárkové poukázky budou v Nemocničních lékárnách KZ dostupné od 4. prosince. Kontakty na jednotlivé prodejny a jejich provozní dobu zájemci najdou na webu www.kzcr.eu.


Kontakt pro média:
Petra Roubíčková
Tisková mluvčí Krajské zdravotní, a.s.
Telefon: 739242382
Email: petra.roubickova@kzcr.eu
Náměstek pro řízení lékárenské péče Krajské zdravotní Olga Mučicová s dárkovými poukázkami

Náměstek pro řízení lékárenské péče Krajské zdravotní Olga Mučicová s dárkovými poukázkami


Prosím, čekejte