15.3.2024

V ústecké Masarykově nemocnici otevřel pod hlavičkou Krajské zdravotní praxi nový pediatr

Krajská zdravotní a.s. (KZ) otevřela na počátku letošního roku v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem novou ordinaci praktického lékaře pro děti a dorost. Zahájila tím tak oficiálně činnost své dceřiné společnosti KZ jednodenní chirurgie a ambulance s.r.o., jejímž záměrem je mimo jiné, vytvoření a provozování sítě ambulancí s různou odborností napříč celým Ústeckým krajem. Dceřiná společnost je jedním z nástrojů současného vedení Ústeckého kraje a Krajské zdravotní ke zkvalitňování a rozšiřování zdravotní péče obyvatelům Ústecké kraje.

V Ústeckém kraji chybí praktičtí lékaři pro děti a dorost. Téměř polovina lékařů tohoto zaměření je ve věku nad 60 let, populace pediatrů stárne a noví nepřicházejí. Jen v samotném Ústí nad Labem ukončili činnost za posledních 10 let tři praktičtí lékaři pro děti a dorost, což představuje více jak 3 200 zdravotnických dokumentací, které jsou uloženy na Krajském úřadě ÚK a tedy pacientů, kteří o svého lékaře přišli a nejsou nikde registrováni. Otevření nové pediatrické praxe pod hlavičkou dceřiné společnosti KZ je jednoznačně pozitivním krokem ke zkvalitnění a také ke zvýšení dostupnosti zdravotní péče obyvatel regionu.

„Jsem velmi rád, že vedení KZ plní cíle, které jsme si společně stanovili v rámci oblasti zdravotnictví. Já osobně si od toho slibuji lepší dostupnost primární péče pro občany našeho kraje, ale návazně také nezahlcování urgentních příjmů v našich nemocnicích. Pevně věřím, že otevřením ordinace praktického lékaře pro děti a dorost v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem to nekončí, neboť v plánu je otevření dalších ordinací i v jiných spádových oblastech Ústeckého kraje,“ uvedl Ing. Radim Laibl, radní Ústeckého kraje pro oblast zdravotnictví.

„Čísla, která demonstrují nedostatek lékařů primární péče jsou alarmující. Jsem velice rád, že k otevření tolik exponované ambulance dochází a věřím, že veřejnost její provozování ocení. Krajská zdravotní je největším poskytovatelem zdravotní péče v Ústeckém kraji a největším poskytovatelem nemocniční péče v celé České republice a velmi jí záleží na tom, aby kvalitní zdravotní péče byla pro obyvatele kraje co nejdostupnější. Pro zajištění efektivního a kvalitního zdravotního systému, který bude dostupný všem občanům regionu připravila projekt pod hlavičkou dceřiné společnosti KZ jednodenní chirurgie a ambulance, která je součástí krajské koncepce zdravotnictví. V rámci tohoto projektu bude postupně vznikat síť především ambulancí primární péče. Ordinace dětského lékaře tady v Ústí je prvním počinem,“ řekl MUDr. Ondřej Štěrba, předseda představenstva KZ.

KZ jednodenní chirurgie a ambulance s.r.o. si klade hned několik cílů. Za prvé vytvořit Centrum jednodenní péče, které zajistí poskytování jednodenní chirurgie v oborech ortopedie, gynekologie, urologie a chirurgie v nemocnici Teplice. Dále chce nabídnout svým lékařům vlastní ambulantní provoz a tím omezit odliv lékařů do ambulantní sféry mimo KZ. „Záměrem společnosti je provozování jednodenní péče, a především pak podpora primární péče, tedy zejména podpora praktických lékařů pro děti a dorost a lékařů pro dospělé, a to formou nabídky poskytnutí vybavených ambulantních ordinací včetně zajištění administrativy. Naší snahou je zajištění absolutně nedostatkových lékařů, zajištění lepší dostupnosti péče pro pacienty a jejich zkrácení cesty k léčbě. K přínosům projektu počítáme i to, že díky lékařům primární péče klesne postupně tlak na pohotovostní ambulance v našich nemocnicích i na zdravotnickou záchrannou službu,“ osvětlila MUDr. Taťána Soharová, generální ředitelka KZ a zároveň zakladatelka projektu vybudování a provozování sítí ambulancí s různou odborností.


Registrace dětí je možná na: www.kzambulance.eu

 

Kontakt pro média:
Petra Roubíčková
Tisková mluvčí Krajské zdravotní, a.s.
Telefon: 739242382
E-mail: petra.roubickova@kzcr.eu


Nová ordinace lékaře pro děti a dorost v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem

Nová ordinace lékaře pro děti a dorost v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem


15.3.2024

Novým obchodním náměstkem se stal Jiří Šimon

Do obchodního úseku Krajské zdravotní, a.s. (KZ) nastupuje od 15. března 2024 na pozici obchodního náměstka Mgr. Jiří Šimon. Do KZ přináší dlouholeté zkušenosti z oblasti výkladu legislativy a zadávání veřejných zakázek. V KZ se bude podílet na revizi dosavadních procesů zadávání veřejných zakázek a stabilizaci obchodního úseku. KZ zapojí i do pilotních projektů Národní strategie veřejného zadávání Ministerstva pro místní rozvoj.

„Mým úkolem je stabilizovat oblast nákupu a veřejných zakázek, a to jak po stránce procesní, tak personální. Dávám k dispozici své znalosti včetně poznatků o zahraniční praxi a zkušenosti se zaváděním kontrolního systému zakázek resortních organizací na Ministerstvu zemědělství a compliance programu na Technické správě komunikací hlavního města Prahy. Zároveň zůstávám v úzkém kontaktu s Ministerstvem pro místní rozvoj, s Krajskou zdravotní je počítáno jako se strategickým partnerem při vytváření příkladů dobré praxe,“ uvedl ke své roli Mgr. Jiří Šimon.

„Jiří Šimon je vítanou a věříme, že tou nejlepší posilou, která pomůže Krajské zdravotní s revizí procesů na úseku obchodním, jak jsme slíbili veřejnosti i našim dodavatelům na nedávné tiskové konferenci v návaznosti na nemocniční kauzu. Můžeme ujistit naše partnery i veřejnost, že Krajská zdravotní v tuto chvíli posiluje tzv. compliance management včetně dohledu nad dodržováním etického kodexu naší společnosti a dalších interních pravidel. Na konci transformačního procesu bude silnějším a stabilnějším zaměstnavatelem,“ uvedla k aktuálním změnám v Krajské zdravotní generální ředitelka MUDr. Taťána Soharová.    

Mgr. Jiří Šimon

je právník se specializací na veřejné zakázky se širokou, téměř 15letou praxí. Podílel se na úpravách a výkladu zákona o zadávání veřejných zakázek, působil ve vládních expertních skupinách. Řešil problematiku ICT, staveb, centrálního nakupování i zavádění rámcových dohod a dynamických nákupních systémů. Pro Integrovaný operační program (IROP) prováděl externě kontroly dotovaných zakázek. Lektoroval desítky odborných seminářů.

Je propagátorem zohledňování kvality v zakázkách, což byl i důvod ocenění 2. místem v soutěži Fair Sourcing Award – ceny čestného nákupu na festivalu eBF v Ostravě v roce 2022.

Působil na Ministerstvu zemědělství, Generálním finančním ředitelství, Technické správě komunikací hl. m. Prahy a Ministerstvu pro místní rozvoj, odkud přichází z pozice ředitele Odboru strategií, práva a elektronizace veřejných zakázek – gestora zákona o zadávání veřejných zakázek.

Je ženatý, s manželkou vychovávají svých sedm dětí.

 

Kontakt pro média:
Petra Roubíčková
Tisková mluvčí Krajské zdravotní, a.s.
Telefon: 739242382
E-mail: petra.roubickova@kzcr.eu

13.3.2024

Světový týden mozku

Mozek jeden z nejsložitější orgánů těla, u dospělého člověka váží 1200 až 1400 gramů. Mozek může za to, že si uvědomujeme si, co vidíme, slyšíme, cítíme, chutnáme a čeho se dotýkáme. Zajišťuje to, že jsme schopni se pohybovat, mluvit a rozumět. Pamatujeme si naučená fakta a prožité události. Sami usínáme a probouzíme se,  uvědomujeme si sami sebe, prožíváme emoce, navazujeme vztahy, umíme milovat a nenávidět.

Bohužel někdy dojde k poruše a to, co bylo samozřejmostí, najednou není možné.

Popletou se geny, do mozku vstoupí toxiny (těžké kovy, alkohol, drogy..), napadnou ho viry nebo baktérie, vzbouří se imunitní systém, stane se nějaký úraz, vznikne mozková příhoda nebo se objeví nádor. Mozek onemocní a projevy mohou být různé: poruchy řeči, poruchy hybnosti končetin, poruchy zraku, poruchy vědomí, poruchy paměti, poruchy nálady, poruchy chování a další.

Pokud se objeví již zmíněné poruchy,  je třeba navštívit lékaře - neurologa. V dnešní době zaznamenala léčba neurologických chorob velký pokrok. Centra pro léčbu cerebrovaskulárních poruch dokážou řešit mozkové mrtvice a zachránit život či odvrátit riziko invalidity u značného počtu nemocných. Biologická léčba migrenozní bolesti hlavy významně snižuje intenzitu a četnost záchvatů. Nová  léčiva na epilepsii přinesla kontrolu nad záchvaty a zlepšení kvality života. Pacienti s roztroušenou sklerózou dnes profitují z biologické léčby  a často vykonávají své zaměstnání v plném rozsahu a žijí bez snížení kvality života. A tak bychom mohli pokračovat, v dnešní době mají neurologická onemocnění široké možnosti terapie a doufáme, že se brzy dočkáme i léčby Alzheimerovy choroby či amyotrofické laterální sklerózy. V případech, kdy není samotná medikamentózní terapie dostatečná, existuje široká škála neurochirurgických výkonů, které dokážou odstranit například nádory či cévní výdutě. Dalším odvětvím, které o mozek pečuje, je psychiatrie, zabývající se složitou rovnováhou neurotransmiterů v mozku a jejich ovlivněním pomocí léků, psychoterapie či novými metodami (například transkraniální magnetická stimulace). 

A jak svůj mozek co nejlépe chránit?

Obecně je doporučovaný zdravý životní styl - udržení normálního hmotnosti (BMI), příjem dostatku zeleniny a ovoce a omezení živočišných bílkovin, navýšení potravin rostlinného původu a omega 3 mastných kyselin. Pohybová aktivita je doporučována alespoň 3 hodiny týdně, v různé intenzitě. Velmi vhodný je kognitivní trénink: učit se nové věci a trénovat ty staré. Pro starší generaci je klíčové udržovat dostatečně sociální kontakty a provozovat koníčky. Samozřejmostí by mělo být nepít alkohol, nekouřit a neužívat drogy a předcházet úrazům hlavy - např. používáním ochranných helem.

MUDr. Radka Vojíková, Neurologické oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem


13.3.2024

Neurologické oddělení chomutovské nemocnice pořádalo celostátní konferenci

Dvacátý devátý ročník konference Podkrušnohorské elektrofyziologické dny se uskutečnil ve dnech 8. a 9. března v prostorách Červeného Hrádku. Celostátní dvoudenní akci pořádalo neurologické oddělení Krajské zdravotní, a.s. – Nemocnice Chomutov, o.z, pod vedením primáře MUDr. Jiřího Neumanna, FESO. Tradičně se jej zúčastnilo velké množství lékařů a specialistů na nemoci nervového a svalové systému.

„Letos byla hlavním tématem diagnostika a léčba dystonií, které se projevují mimovolními svalovými stahy a křečemi, které vedou ke kroutivým pohybům a nepřirozené poloze. Přední odborníci na toto onemocnění profesor Robert Jech a docent Edvard Ehler seznámili posluchače s novými trendy ve vyšetřování a léčebných postupech u tohoto onemocnění,“ uvedl jeden z organizátorů konference a lékař neurologického oddělení MUDr. Jan Kubík.

V dalších sděleních si posluchači vyslechli příspěvky zaměřené na onemocnění lícního nervu, které způsobuje ochrnutí tváře. Zajímavé příspěvky také zazněly o nemocech z povolání nebo poranění nervů. Nechyběla ani aktuální témata, např. informace o ultrazvukové diagnostice a metodách rekonstrukčních operací poškozených nervů.

„Velmi přínosné byly také workshopy a praktické ukázky, např. sonografické vyšetření nervů nebo specifické elektromyografické testy na vyšetření třesu,“ doplnila MUDr. Petra Bodnárová z neurologického oddělení chomutovské nemocnice.   

„Těší mě, že jsme schopni konferenci v takovém rozsahu a významu pravidelně uspořádat. Jedním z důležitých aspektů je společná diskuze nad současnými možnostmi péče o naše pacienty. Předáváme si cenné informace nejen o výsledcích naší práce, ale i o novinkách, které v oblasti nervových a svalových nemocí zavádíme, abychom zlepšili výsledky léčby. Je skvělé, že se konference zúčastňují odborníci z různých pracovišť, kteří přinášejí zajímavé pohledy na léčbu a diagnostiku závažných onemocnění,“ shrnul jeden z organizátorů konference a primář neurologie MUDr. Jiří Neumann, FESO.

              Na odborné konferenci specialisté prezentovali i výsledky práce s pacienty v elektromyografické laboratoři Neurologického oddělení Nemocnice Chomutov.

Na odborné konferenci specialisté prezentovali i výsledky práce s pacienty v elektromyografické laboratoři Neurologického oddělení Nemocnice Chomutov.


12.3.2024

Krajská zdravotní zve zájemce do svých nemocnic v Děčíně a Teplicích k bezplatnému vyšetření u příležitosti Světového dne ledvin

Krajská zdravotní se připojuje ke Světovému dni ledvin. Na nefrologicko-dialyzačních oddělením Nemocnice Děčín a Nemocnice Teplice je pro zájemce připraven Den otevřených dveří. Akce je určena zejména pro pacienty s onemocněním ledvin v rodinné anamnéze, pacienty nad 50 let s onemocněním srdce, vysokým krevním tlakem, cukrovkou, nadváhou a urologickými problémy.

 V rámci „Dne otevřených dveří“ nabídneme všem zájemcům starším 18 let zdarma a bez objednání

Ø  změření krevního tlaku

Ø  orientační vyšetření moči

Ø  stanovení hladiny krevního cukru

Ø  kontrolu tělesné hmotnosti

Ø  konzultaci s lékařem

Akce se uskuteční ve čtvrtek 14. března

 od 7:00 do 11:00 hodin,

v ambulantních prostorách Nefrologicko-dialyzačního oddělení Nemocnice Děčín, pavilon „R“ (prostřední vchod), 1. nadzemní podlaží, U Nemocnice 1, Děčín II

 od 8:00 do 12:00 hodin,

v ambulantních prostorách Nefrologicko-dialyzačního oddělení Nemocnice Teplice, pavilon „A“ (poliklinika), 2. nadzemní podlaží, Duchcovská 53, Teplice

   

Kontakt pro média:
Petra Roubíčková
Tisková mluvčí Krajské zdravotní, a.s.
Telefon: 739242382
Email: petra.roubickova@kzcr.eu

11.3.2024

Krajská zdravotní zve zájemce do svých nemocnic v Děčíně a Teplicích k bezplatnému vyšetření u příležitosti Světového týdne glaukomu

Krajská zdravotní se připojuje ke Světovému týdnu glaukomu (zeleného zákalu), který je pro letošní rok vyhlášen v týdnu od 10. do 16. března. V rámci osvětové kampaně, kterou připravuje Česká glaukomová společnost na základě společného projektu Světové glaukomové asociace a Světové asociace pacientů s glaukomem, se uskuteční akce pro širokou veřejnost na očních odděleních v nemocnicích v Děčíně a v Teplicích.

Akce se koná ve středu 13. března.

V rámci „Dne otevřených dveří a den prevence zeleného zákalu“ nabídneme všem zájemcům zdarma a bez objednání

od 13:00 do 17:00 hodin,

v ambulantních prostorách Očního oddělení Nemocnice Děčín, pavilon „E“, 1. podlaží -1, U Nemocnice 1, Děčín II

Ø  vyšetření zraku

Ø  změření nitroočního tlaku

Ø  odbornou konzultaci lékařů očního oddělení

Ø  vyšetření zrakového nervu (OCT vyšetření) dle nálezu

Ø  objednání k vyšetření v případě nálezu odchylky od normy

od 13:00 do 16:00 hodin,

v ambulantních prostorách Očního oddělení Nemocnice Teplice, pavilon „E“, 4. nadzemní podlaží, Duchcovská 53, Teplice

Ø  změření nitroočního tlaku

Ø  objednání k vyšetření v případě nálezu odchylky od normy


Kontakt pro média:
Petra Roubíčková
Tisková mluvčí Krajské zdravotní, a.s.
Telefon: 739242382
Email: petra.roubickova@kzcr.eu


6.3.2024

Co všechno ukrývá sanitka záchranky, objevíte v Prokopni to

Nikdo z dospělých v ní jet netouží, ale všechny zajímá, jak je vybavena. Co všechno ukrývá sanitka záchranky? Jak je připravena, aby v ní zdravotničtí záchranáři mohli okamžitě zjistit u pacienta stav základních životních funkcí a zajistit je? Jak vypadají přístroje a co dalšího se do vozidla musí vejít, aby mohlo vyjet zachraňovat lidské životy? Průvodci pořadem Prokopni to vám právě v tomto díle všechno ukáží.

Prokopni to je autorský videopodcast Krajské zdravotní, který běží od května 2023. Cílem pořadu Prokopni to je společně s Prokopem a Prokopem prokopnout strach a obavy z poskytování první pomoci či z návštěvy nemocnice. V hlavních rolích se představují MUDr. Prokop Seif, lékař Anesteziologicko-resuscitačního oddělení Nemocnice Most, a Bc. Prokop Voleník, záchranář a tiskový mluvčí Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje.

Prokop Voleník (vpravo) spolu s Prokopem Seifem ukázali vybavení sanity Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje

Prokop Voleník (vpravo) spolu s Prokopem Seifem ukázali vybavení sanity Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje

Dvacátý sedmý díl Prokopni to


6.3.2024

Krajská zdravotní ve svých nemocnicích ruší protiepidemická opatření zavedená kvůli zvýšenému výskytu akutních respiračních onemocnění

S ohledem na příznivý trend ve výskytu akutních respiračních onemocnění včetně chřipky a COVID-19 se s účinností od 6. 3. 2024 ruší dříve nařízená plošná protiepidemická opatření ve vztahu k návštěvám pacientů všech lůžkových oddělení Krajské zdravotní, a.s. V rámci České republiky je v regionu pátá nejnižší celková nemocnost. Ta dosahuje 1 200 případů na 100 000 obyvatel a postupně klesá.

„Opatření jsme s ohledem na zhoršující se epidemiologickou situaci zavedli na začátku února. Přestože každoročně protiepidemická opatření vzbudí nevoli mezi částí veřejnosti, ochrana a bezpečí našich pacientů i personálu jsou pro nás vždy prioritou. A ochrana dýchacích cest, případně částečné omezení návštěv v době vzrůstajících respiračních onemocnění, je tou nejjednodušší, ale současně nejúčinnější cestou. Děkujeme všem zodpovědným návštěvníkům nemocnic Krajské zdravotní, kteří dodržováním opatření přispěli k prevenci vzniku a šíření nákazy,“ uvedl MUDr. Jiří Laštůvka, náměstek pro řízení zdravotní péče Krajské zdravotní, a.s.

 

Kontakt pro média:
Petra Roubíčková
Tisková mluvčí Krajské zdravotní, a.s.
Telefon: 739242382
Email: petra.roubickova@kzcr.eu

4.3.2024

Jak optimálně sestavit léčiva poradí v nové ambulanci klinické farmacie v mostecké nemocnici Krajské zdravotní

Činnost ambulance klinické farmacie zahajuje Krajská zdravotní (KZ) 6. března 2024 ve své nemocnici v Mostě. Kliničtí farmaceuti se zaměřují na optimální sestavu léčiv, které pacienti potřebují k řešení svých zdravotních obtíží. Ambulance ve 3. nadzemním podlaží polikliniky v budově A bude otevřena ve středu a ve čtvrtek od 13 do 15 hodin. V dopoledních hodinách je vyhrazena hospitalizovaným pacientům.

Do ambulance klinické farmacie musí být pacienti vždy předem objednáni. Objednat se mohou na telefon čísle 705 847 247, a to ve středu a ve čtvrtek mezi 8.00 a 10.00 hodin. S sebou by měli mít seznam užívaných léků, včetně jejich gramáže a frekvence užívání, dále poslední laboratorní výsledky, propouštěcí zprávu z poslední hospitalizace, jestliže byli hospitalizováni, zapsanou aktuální váhu a hodnotu krevního tlaku. V ambulanci nejsou předepisována žádná léčiva.

Konzultační činnost, kterou poskytuje klinický farmaceut, jde nad rámec poradenských služeb poskytovaných praktickým lékárníkem v lékárně. Lékař hledá příčinu pacientových obtíží, klinický farmaceut se zaměřuje na optimální sestavu léčiv, která pacient k řešení svých obtíží potřebuje. Sleduje, zda se léčiva navzájem „neperou“ více než by bylo zdrávo a pokud ano, navrhuje taková opatření, která „bitvám“ mezi jednotlivými léky brání. Někdy mohou být pacientovy obtíže projevem například nežádoucího účinku léčiv – zejména v situacích, kdy pacientovi nefungují úplně ideálně játra nebo ledviny či se rozvinula masivní forma zánětu a léčivo se tak v těle může hromadit. Tyto potíže je potřeba včas rozeznat a upravit dávku medikamentu, či jej nahradit látkou s vhodnějšími vlastnostmi,“ vysvětluje Mgr. Olga Mučicová, náměstek pro řízení lékárenské péče KZ.

V Krajské zdravotní od září loňského roku již funguje ambulance klinické farmacie v Nemocnici Teplice. „Většinu klientely naší ambulance tvoří pacienti z ambulancí teplické nemocnice, nachází si k nám cestu i pacienti s doporučením praktických lékařů a ambulantních specialistů nejen z okresu Teplice. Důvodem konzultace jsou z větší části podezření na rizika kombinací medikamentů u pacientů užívajících větší počet tablet. V některých případech řešíme i rizika kombinací farmak s rostlinnými extrakty,“ hodnotí PharmDr. Kateřina Langmaierová, která teplickou ambulanci vede. Při dobrém personálním obsazení by činnost postupně rádi rozšířili o klienty domovů pro seniory.

Tato služba je plně hrazena ze zdravotního pojištění ve frekvenci 8 konzultací (po 15 minutách) za rok pro ambulantního pacienta formou vyžádané péče praktického lékaře či specialisty – nutno předložit lékařem vyplněnou a podepsanou žádanku typu K.

Pokud pacient přijde bez žádanky svého praktického lékaře či specialisty, bude mu poskytnuta klinickofarmaceutická konzultace, ale formou výkonu nehrazeného ze zdravotního pojištění.

Pro jaké pacienty je tato služba vhodná?

 

Pacient užívající trvale 8 a více léčiv.

Pacient s renální nebo hepatální insuficiencí (s dialýzou i bez dialýzy).

Pacient, se syndromem krátkého střeva nebo po bariatrickém výkonu.

Pacient, který má zavedenou výživu střevním vstupem (např. PEG).

Pacient, který užívá léčivo vyžadující monitoraci lékové hladiny (farmakokinetická interpretace hladin pomocí farmakokinetické modelace).

Pacient s podezřením na jakoukoliv lékovou interakci mezi užívanými léčivy.

Pacient s atypicky nízkou či naopak velmi vysokou tělesnou hmotností.

Pacient se suspektními polékovými nežádoucími účinky (kromě alergií).

Pacient, u něhož je podezření na selhávání účinnosti léčby (např. zvyšování dávky k dosažení stejného terapeutického cíle).

 

Kontakt pro média:
Petra Roubíčková
Tisková mluvčí Krajské zdravotní, a.s.
Telefon: 739242382
Email: petra.roubickova@kzcr.eu

29.2.2024

V dubnu se konají volby do dozorčí rady Krajské zdravotní, a.s.

V souladu se zákonem o obchodních korporacích je třetina devítičlenné dozorčí rady Krajské zdravotní, a.s., volena zaměstnanci společnosti. Pětileté funkční období současných členů dozorčí rady, kteří byli zvoleni zaměstnanci v dubnu 2019, uplyne v dubnu 2024 a zaměstnanci tak budou mít možnost zvolit 3 nové členy dozorčí rady.

Volby se uskuteční ve dnech 9. 4. 2024 od 10:30 do 19:00 a 10. 4. 2024 od 6:00 do 14:30.

Postavení a funkce dozorčí rady

Dozorčí rada je kontrolním orgánem představenstva a managementu Krajské zdravotní. Členové dozorčí rady mají např. právo nahlížet do všech dokladů a záznamů týkajících se činnosti společnosti, dostávají k dispozici zápisy ze zasedání představenstva společnosti (včetně podkladových materiálů) a mají pravidelnou možnost se na zasedáních dozorčí rady osobně ptát předsedy představenstva a generální ředitelky společnosti. Role dozorčí rady je tak při řízení společnosti velmi významná.

Kdo může volit členy DR? Právo volit má zaměstnanec společnosti, který je v době volby v pracovním poměru ke společnosti.

Kdo může být zvolen členem DR? Zaměstnanec, který je v pracovním poměru ke společnosti. Dále musí jít o zaměstnance plně svéprávného, bezúhonného ve smyslu § 46 odst. 1 zákona o obchodních korporacích a zároveň daný zaměstnanec nesmí být současně členem představenstva nebo jinou osobou oprávněnou podle zápisu v obchodním rejstříku jednat za společnost.

Kdo může navrhnout kandidáta pro volbu členů DR? Návrh na volbu členů dozorčí rady je oprávněno podat představenstvo společnosti, odborová organizace nebo alespoň 10 % zaměstnanců v pracovním poměru ke společnosti.

Do kdy je možné podat návrh kandidáta pro volbu členů DR? Návrhy musí být podány nejpozději 21 dnů před konáním voleb. Podrobnosti k podání návrhů stanoví volební řád v příloze této zprávy.

Každý zaměstnanec bude mít možnost volit ve svém odštěpném závodu, v jednotlivých volebních obvodech stanovených následovně

Volební obvod č. 1:        Krajská zdravotní, a.s. – Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem, o.z.

                                            Krajská zdravotní, a.s. – Centrála

Volební obvod č. 2:        Krajská zdravotní, a.s. – Nemocnice Most, o.z.

Volební obvod č. 3:        Krajská zdravotní, a.s. – Nemocnice Teplice, o.z.

Volební obvod č. 4:        Krajská zdravotní, a.s. – Nemocnice Chomutov, o.z.

Volební obvod č. 5:        Krajská zdravotní, a.s. – Nemocnice Děčín, o.z.

Volební obvod č. 6:        Krajská zdravotní, a.s. – Nemocnice Litoměřice, o.z.

Volební obvod č. 7:        Krajská zdravotní, a.s. – Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem, o.z., pracoviště Rumburk                                        

 


Prosím, čekejte