5.11.2021

Avízo – Polévka a guláš opět přispějí dobré věci, výtěžek půjde dětskému oddělení litoměřické nemocnice Krajské zdravotní

Již pátý ročník dobročinné akce pro litoměřickou nemocnici se uskuteční v sobotu 13. listopadu. Jde o vaření tradiční maďarské kapustnice a guláše, které na vlastní náklady pouze s pomocí sponzorů a přátel připraví a za dobrovolný příspěvek nabídne všem příchozím hlavní iniciátor celé akce Jozef Pásztor. Veškerý výtěžek, stejně jako ve všech předchozích ročnících, následně věnuje dětskému oddělení litoměřické nemocnice.

Akce, která se pomalu stává tradicí, se opět uskuteční od 13 hodin v Krušovické pivnici v Litoměřicích a kromě výborného jídla nebude chybět ani zábava, o kterou se opět postará skupina Hazard či terezínští sapéři, pro děti je připraveno malování na obličej. 

Jozef Pásztor v roce 2019, kdy se akce konala naposledy, za polévku a guláš vybral rekordních 45 000 korun. Ty byly dětským oddělením následně využity k nákupu dvou nových velmi přesných a metrologicky ověřitelných digitálních kojeneckých vah.

Za uplynulé čtyři ročníky této dobročinné akce bylo díky dobrovolným příspěvkům veřejnosti za polévku a guláš dětskému oddělení litoměřické nemocnice věnováno již přes 90 tisíc korun.


Zdroj: info@kzcr.eu


 


3.11.2021

Krajská zdravotní omezuje návštěvy ve svých nemocnicích

Krajská zdravotní, a.s., v souvislosti s nepříznivým vývojem epidemiologické situace v Ústeckém kraji, v návaznosti na doporučení Krajské hygienické stanice Ústeckého kraje a rozhodnutí Krizového štábu Ústeckého kraje, zavádí preventivní opatření na ochranu před nákazou koronavirem SARS-CoV-2 způsobujícím onemocnění COVID-19.

Omezení spočívá v zákazu návštěv na všech lůžkových stanicích ve všech nemocnicích Krajské zdravotní, a.s., a to s platností od 4. listopadu 2021 do odvolání.

Omezení se netýká návštěv pacientů v terminálním stavu, kde jsou nadále návštěvy povoleny, stejně jako třetí osoby u porodu a přítomnost jednoho zákonného zástupce u nezletilých dětí, nenaruší-li jeho přítomnost poskytování zdravotních služeb. Prokáží se však platným očkováním, nebo platným testem, či potvrzením o prodělání onemocnění COVID-19 v posledních 180 dnech.

 

Zdroj: info@kzcr.eu


3.11.2021

Seminář v mostecké nemocnici rozšířil zdravotníkům možnosti využití vysokoprůtokové oxygenoterapie

Nasal high flow (NHF) je metoda aplikace kyslíku vysokým průtokem nosní kanylou pomocí přístroje AIRVO 2. Jedná se o metodu, která je zdravotníkům Krajské zdravotní, a.s., dobře známá. V době pandemie onemocnění COVID-19 se lékařům díky rychlému nasazení těchto přístrojů podařilo zachránit spoustu lidských životů. Hlavním smyslem použití AIRVA je vyhnout se intubaci s následnou mechanickou ventilací a zabránit eskalaci péče. Udržení pacienta na neinvazivní formě dechové podpory výrazně zvyšuje šanci na přežití a zkracuje dobu pobytu pacienta na jednotce intenzivní péče. Na semináři, který se uskutečnil v pondělí 1. listopadu v Nemocnici Most, o.z., si zdravotníci rozšířili obzory ohledně využítí NHF i mimo COVID-19, možnosti vykazování takové péče, ale i obecně algoritmech a studiích s touto metodou souvisejících.

„Na seminářích se snažíme lékařům rozšířit obzory, aby věděli, jak s těmito přístroji a metodou dále pracovat. AIRVO 2 totiž nepomáhá jen lidem s onemocněním COVID-19, ale všem, kteří mají respirační potíže,“ uvedl k akci Ing. Karel Michalík, produktový specialista společnosti Polymed medical CZ. Tato společnost v loňské vlně pandemie zajistila 1800 přístrojů pro Správu státních hmotných rezerv, jejíž koordinátoři ji následně rozdělovali do jednotlivých krajů. V nemocnici Most je těchto přístrojů aktuálně 28, v celé Krajské zdravotní jich je 61. Dalších 61 kusů nakoupila přímo Krajská zdravotní.

„Díky firmě Polymed medical CZ a Správě státních hmotných rezerv se nám podařilo zachránit spoustu životů ve chvíli, kdy tyto přístroje nebyly v nemocnicích plošně a bylo jich nesmírně potřeba. Díky rychlé reakci jsme mohli pacienty připojovat i pro dosaturování, oxygenoterapii a tak dále. I díky tomu jsme byli schopni saturovat i jipové oddělení a postcovidové pacienty. Nyní zřejmě většina těchto přístrojů opět přijde do provozu. Využívat je ale hojně budeme i následně, mimo covidové období,“ doplnil primář Anesteziologicko-resuscitačního oddělení Nemocnice Most, o.z., MUDr. Miroslav Peleška.

         

 Zdroj: info@kzcr.eu

MUDr. Miroslav Peleška.

MUDr. Miroslav Peleška.


1.11.2021

Na riziko výskytu mozkových výdutí upozorňovala u příležitosti Světového dne mrtvice Krajská zdravotní

Na riziko výskytu mozkových výdutí upozorňovali osvětovou akcí zdravotníci z Krajské zdravotní, a.s. (KZ). V atriu hlavní budovy ústecké Masarykovy nemocnice byl v úterý 26. října připraven stánek s materiály k prevenci cévní mozkové příhody s přítomností lékaře a zdravotní sestry. Zájemci si mohli nechat změřit krevní tlak a hladinu cukru v krvi. Obdobné kontaktní body byly zřízeny ve stejný den i v nemocnicích v Chomutově, Mostě a Teplicích. Iktová centra a neurologická oddělení KZ ve spolupráci s iniciativou Čas je mozek připravily osvětovou akci ke Světovému dni mrtvice, který si každoročně připomínáme 29. října.

Mrtvice je závažné onemocnění s vysokou úmrtností a často s následnou trvalou invaliditou v případě přežití. Proto ve všech iktových centrech KZ byla navíc zveřejněna akce iktového programu Ústeckého kraje - „Odhal své aneuryzma“ k prevenci rodinných výskytů mozkových krvácení v souvislosti s prasknutím mozkové výdutě (aneuryzmatu). Pokud se v rodině pacienta vyskytla krvácivá cévní mozková příhoda nebo přímo poznaná ruptura aneuryzmatu, bylo po poučení nabídnuto pacientovi a blízkým příbuzným vyšetření, které skrytou výduť odhalí. Možnost přihlásit se na vyšetření mají zájemci i nadále cestou emailového kontaktu na adrese kcc.mnul@kzcr.eu.

„Léčení neprasklých aneuryzmat má výborné výsledky a je nejlepší prevencí těžkého krvácení při ruptuře. Pokud výduť praskne, je z velkých studií známo, že třetina pacientů ataku ruptury nepřežije, druhá třetina má neurologické postižení, pouze třetina se vrátí do plnohodnotného života,“ upozorňuje přednosta Neurochirurgické kliniky Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a Krajské zdravotní, a.s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o.z., prof. MUDr. Martin Sameš, CSc.

Komplexní cerebrovaskulární centrum Krajské zdravotní, a.s. - Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o.z., (KCC) ve spolupráci se všemi iktovými centry v kraji trvale poskytuje nejvyšší možnou péči v léčbě akutní cévní mozkové příhody. „S nemenším nasazením se věnujeme i aktivitám v oblasti prevence vzniku mozkové příhody. Naším aktivním zapojením do iniciativy Čas je mozek se tak aktivně účastníme i osvětové činnosti v problematice cévní mozkové příhody. Proto nyní přicházíme s akcí Odhal své aneuryzma, a to symbolicky v návaznosti k Světovému dni mrtvice,“ doplňuje vedoucí KCC MUDr. Ing. David Černík, Ph.D., MBA.


Zdroj: info@kzcr.eu

 

Osvětová akce ke Světovému dni mrtvice proběhla i v mostecké nemocnici. Foto: Krajská zdravotní  a.s.

Osvětová akce ke Světovému dni mrtvice proběhla i v mostecké nemocnici. Foto: Krajská zdravotní, a.s.


25.10.2021

Krajská zdravotní upravuje provozní dobu v očkovacích centrech

Krajská zdravotní, a.s., s okamžitou platností upravuje provozní dobu očkovacích center v nemocnicích ve správě společnosti. Cílem je přizpůsobit provozní dobu aktuálnímu počtu očkovaných a zachovat vysokou dostupnost zdravotnického pracoviště.

Očkovací centrum Masarykovy nemocnice v pavilonu „I“ (Infekční pavilon) je nově v provozu denně od 7:00 do 19:00 hodin.

 

V pondělí jsou přednostně očkovány děti od 12 do 15 let. Ve středu přednostně probíhá očkování samoplátců. Na Infekčním oddělení ústecké Masarykovy nemocnice je možné i očkování 3. dávkou vakcíny.

 

Telefonický kontakt: 477 112 609

 

Přehled dalších očkovacích míst v působnosti nemocnic Krajské zdravotní, a.s.:

Děčín

Krajská zdravotní, a.s. – Nemocnice Děčín, o.z.

U nemocnice 1, 405 99 Děčín II, budova E, I. patro, vlevo.

PROVOZNÍ DOBA: Po, st, čt, pá 8:00 – 12:00 hodin

Očkování bez předchozí registrace bude možné pouze v pondělí a čtvrtek.

Očkovací místo pro děti ve věku 12 – 15 let je na dětské ambulanci, budova I, zadní vchod.

PROVOZNÍ DOBA: Pá 8:00 – 15:00 hodin

 

Teplice

Krajská zdravotní, a.s. – Nemocnice Teplice, o.z.

Duchcovská 53, 415 29 Teplice, Interní pavilon J

PROVOZNÍ DOBA: Po – Pá 8:00 – 15:00 hodin

Očkovací místo pro děti ve věku 12 – 15 let je v ordinaci Lékařské pohotovostní služby, Interní pavilon J

PROVOZNÍ DOBA: Pá 8:00 – 14:00 hodin

 

Most

Krajská zdravotní, a.s. – Nemocnice Most, o.z.

J. E. Purkyně 270, 434 64 Most, budova „B“, prostor vstupní vestibul – přednáškový sál, 1. podlaží.

PROVOZNÍ DOBA: Po – So 7:30 – 15:00 hodin (od 1. 11. 2021 bude provozní doba rozšířena do 18:00 hodin)

Očkovací místo pro děti ve věku 12 – 15 let je v budově „B“, 1. podlaží, vstupní vestibul

PROVOZNÍ DOBA: Pá 7:30 – 15:00 hodin

 

Chomutov

Krajská zdravotní, a.s. – Nemocnice Chomutov, o.z.

Kochova 1185, 430 12 Chomutov, pavilon H (je označeno)

PROVOZNÍ DOBA: Po – Ne 8:00-18:00 hodin

Očkovací místo pro děti ve věku 12 – 15 let je v pavilonu H

PROVOZNÍ DOBA: Pá 15.00 – 19.00 hodin

 

Litoměřice

Krajská zdravotní, a.s. – Nemocnice Litoměřice, o.z.

Žitenická 2084, 412 01 Litoměřice, pavilon A – hlavní vstup (vlevo za podatelnou)

PROVOZNÍ DOBA: Po – Pá 15:00 – 20.00 hodin (poslední registrace jsou na 19:15)

Očkovací místo pro děti ve věku 12 – 15 let je na stejném místě v pavilonu A (přístup z haly nemocnice, za podatelnou vlevo)

PROVOZNÍ DOBA: Po nebo čt 14:00 – 19:30 hodin (poslední registrace k očkování je možná na 18:45)

 

Rumburk

Krajská zdravotní, a.s. – Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem, o.z. – pracoviště Rumburk

V prostorách bývalé interní ambulance.

Lesní 1062/26, 408 01 Rumburk

PROVOZNÍ DOBA: Po, st a čt:  7:00 – 14:00 hodin (28. 10. je zavřeno. Od 1. 11. 2021 bude provozní doba rozšířena ve středu a čtvrtek do 15:00 hodin), ve čtvrtek možnost očkování i bez předchozí registrace

Očkovací místo pro děti ve věku 12 – 15 let – pouze ve čtvrtek od 12:00 do 15:00 hodin – ve stejném areálu (pediatr dochází z oddělení, které je v těsné blízkosti).

 

Více informací k vakcinaci proti nemoci COVID-19 najdete na www.kzcr.eu nebo na www.kr-ustecky.cz.

 

Zdroj: info@kzcr.eu

 


25.10.2021

Avízo – Krajská zdravotní upozorňuje na otevírací dobu lékáren na státní svátek Den vzniku samostatného československého státu

Krajská zdravotní, a.s., upozorňuje na otevírací dobu lékáren na Den vzniku samostatného československého státu, který připadá na čtvrtek 28. října 2021. Pohotovostní lékárenská služba ve městech působnosti jejích zdravotnických zařízení bude zajištěna takto:

Děčín:

Nemocniční lékárna Krajské zdravotní, a.s. – Nemocnice Děčín, o.z., U Nemocnice 1 (telefon 412 705 440) bude otevřena pro veřejnost od 9:00 do 15:00 hodin. 

Ústí nad Labem:

Lékárna Dr. Max – Kaufland, Všebořická 396 (telefon 472 717 275) bude otevřena pro veřejnost od 8:00 do 20:00 hodin.

Teplice:

Lékárna BENU – OC Galerie Teplice, Náměstí Svobody 3316 (telefon 731 638 173) bude otevřena pro veřejnost od 9:00 do 21:00 hodin.

Lékárna Dr. Max – OC Olympia Teplice, Srbická 464 (telefon 474 689 538) bude otevřena pro veřejnost od 9:00 do 21:00 hodin.

Most:  

Lékárna BENU - OC Central, Radniční 3400 (telefon 731 638 040) bude otevřena pro veřejnost od 8:00 do 20:00 hodin.

Chomutov:

Nemocniční lékárna Krajské zdravotní, a.s. - Nemocnice Chomutov, o.z., Kochova 1185 (telefon 474 447 248) bude otevřena pro veřejnost od 10:00 do 20:00 hodin.

Litoměřice:

Nemocniční lékárna Krajské zdravotní, a.s. - Nemocnice Litoměřice, o.z., Žitenická 2084 (telefon 416 723 505) bude otevřena pro veřejnost od 10:00 do 14:00 hodin.

 

Zdroj: info@kzcr.eu


25.10.2021

Nová publikace Ošetřovatelská péče o nemocné v neurochirurgii je pokřtěna

Neurochirurgická klinika Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a Krajské zdravotní, a.s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o.z., ve čtvrtek 21. října 2021 slavnostně pokřtila odbornou publikaci Ošetřovatelská péče o nemocné v neurochirurgii.  

Autory publikace jsou zaměstnanci neurochirurgické kliniky Bc. Monika Tesařová, Bc. Lucie Lippertová, Kateřina Tomová a prof. MUDr. Martin Sameš, CSc. Kniha vznikla ve spolupráci s Fakultou zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem (FZS UJEP). Editace knihy se ujal RNDr. Karel Hrach, Ph.D. z FZS UJEP. Knihu recenzovaly Mgr. Věra Berková z Neurochirurgické kliniky Fakultní nemocnice Plzeň a Mgr. Alena Kohlová z Katedry ošetřovatelství FZS UJEP.

Hostem večera koncipovaného do stylu Great Gatsby 1920 byl populární zpěvák Václav Noid Bárta, který knize popřál spoustu čtenářů zejména z řad zdravotnického personálu a poděkoval všem přítomným za jejich nelehkou práci. Profesor Sameš vyjádřil přesvědčení, že kniha pomůže zdokonalit ošetřovatelskou péči o neurochirurgické pacienty.  


Zdroj: info@kzcr.eu

 

Křest nové publikace Ošetřovatelská péče o nemocné v neurochirurgii. Foto: Krajská zdravotní  a.s.

Křest nové publikace Ošetřovatelská péče o nemocné v neurochirurgii. Foto: Krajská zdravotní, a.s.


22.10.2021

Avízo – Zdravotníci Krajské zdravotní připomenou Světový den mrtvice a upozorní na riziko výskytu mozkových výdutí

Mrtvice je závažné onemocnění s vysokou úmrtností a často s následnou trvalou invaliditou v případě přežití. Před riziky cévní mozkové příhody varuje i Světový den mrtvice, který si každoročně připomínáme 29. října. Iktová centra a neurologická oddělení Krajské zdravotní, a.s., ve spolupráci s iniciativou Čas je mozek při této příležitosti připravily osvětovou akci.

V atriu hlavní budovy ústecké Masarykovy nemocnice bude v úterý 26. října od 10.00 do 14.00 hodin umístěn stánek s materiály k prevenci cévní mozkové příhody s přítomností lékaře a zdravotní sestry. Zájemci si budou moci nechat změřit krevní tlak a hladinu cukru v krvi. Obdobné kontaktní body budou zřízeny ve stejný den také v nemocnicích Chomutov, Most a Teplice.

Ve všech iktových centrech Krajské zdravotní, a.s., bude v tento den navíc zveřejněna akce iktového programu Ústeckého kraje - „Odhal své aneuryzma“ k prevenci rodinných výskytů mozkových krvácení v souvislosti s prasknutím mozkové výdutě (aneuryzmatu). Pokud se v rodině pacienta vyskytla krvácivá cévní mozková příhoda nebo přímo poznaná ruptura aneuryzmatu, bude po poučení nabídnuto pacientovi a blízkým příbuzným vyšetření, které skrytou výduť odhalí. Možnost přihlásit se na vyšetření budou mít zájemci i v následujícím období cestou emailového kontaktu na adrese kcc.mnul@kzcr.eu.

„Léčení neprasklých aneuryzmat má výborné výsledky a je nejlepší prevencí těžkého krvácení při ruptuře. Pokud výduť praskne, je z velkých studií známo, že třetina pacientů ataku ruptury nepřežije, druhá třetina má neurologické postižení, pouze třetina se vrátí do plnohodnotného života,“ upozorňuje přednosta Neurochirurgické kliniky Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a Krajské zdravotní, a.s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o.z., prof. MUDr. Martin Sameš CSc.

Komplexní cerebrovaskulární centrum Krajské zdravotní, a.s. - Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o.z., (KCC) ve spolupráci se všemi iktovými centry v kraji trvale poskytuje nejvyšší možnou péči v léčbě akutní cévní mozkové příhody. „S nemenším nasazením se věnujeme i aktivitám v oblasti prevence vzniku mozkové příhody. Naším aktivním zapojením do iniciativy Čas je mozek se tak aktivně účastníme i osvětové činnosti v problematice cévní mozkové příhody. Proto nyní přicházíme s akcí Odhal své aneuryzma, a to symbolicky v návaznosti k Světovému dni mrtvice,“ doplňuje vedoucí KCC MUDr. Ing. David Černík, Ph.D., MBA.

  

Zdroj: info@kzcr.eu


22.10.2021

Kardiochirurgové v Krajské zdravotní vytvořili pacientovi srdeční chlopeň z části jeho vlastního osrdečníku

Operační zákrok na srdci 57letého pacienta, náhradu aortální chlopně novou metodou, provedli v úterý 19. října specialisté Kardiochirurgického oddělení Krajské zdravotní, a.s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o.z., společně s primářem Kardiochirurgického oddělení Fakultní nemocnice v Motole MUDr. Romanem Gebauerem. Při výkonu na operačním sále nejprve u muže, který v minulosti podstoupil dvě neurochirurgické operace, voperovali aortokoronární bypass, a dále vytvořili náhradu chlopně z osrdečníku, z tkáně vazivového obalu srdce pacienta. Tu pak všitím cípů umístili na aortální pozici.  

Techniku poprvé aplikoval před jedenácti lety japonský kardiochirurg Ozaki. Z Čechů první takovou operaci provedl v roce 2018 doc. MUDr. Jaroslav Benedík, který již několik let působí v Německu – nejprve v Essenu a nyní v Krefeldu, a stal se jejím školitelem. Již ve stejném roce MUDr. Roman Gebauer se svým týmem tento výkon uskutečnil jako první v České republice u dětského pacienta.  

„Snahou našeho oddělení je dále rozšiřovat portfolio kardiochirurgických výkonů. Oproti standardu nejde o umělou, ani biologickou chlopeň, tedy vepřovou nebo hovězí. Pacientovi se vytvoří biologická chlopeň z jeho vlastního materiálu, z osrdečníku. Z něho se přesně vystřihnou jednotlivé cípy nové chlopně, které se všijí na místo poškozené chlopně. Cípy náhrady musí do sebe přesně zapadat, každý musí mít správnou velikost. Operace vyžaduje preciznost, protože kardiochirurg musí novou chlopeň vytvořit přímo na sále. Výhodou je, že pacient s touto chlopní nepotřebuje užívat léky na ředění krve, které jsou jinak v případě implantace nutností, a hlavně, že není trvale ohrožen infekcí, jako tomu je u implantované umělé chlopně,“ řekl MUDr. Miroslav Kolesár, primář Kardiochirurgického oddělení Krajské zdravotní, a.s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o.z.

„Dodnes je to celosvětově, dá se říci, mladá operace. Během deseti let byla reoperována pouze 4 % pacientů pro nález na chlopni a 7 % má nedomykavost, kterou nebylo potřeba řešit reoperací. Výsledky se sdílejí, dají se dohledat. U dětských pacientů – v teenagerovském věku, protože u malých dětí takovou operaci neuděláte – se začalo později, výsledky jsou tedy asi sedmileté,“ vysvětlil vedoucí operačního týmu MUDr. Roman Gebauer, primář Kardiochirurgického oddělení Fakultní nemocnice v Motole.

„Kromě spolupráce s panem primářem Gebauerem, který tuto techniku pro implantaci chlopně používá, spolupracujeme ještě s doc. MUDr. Janou Rubáčkovou Popelovou, CSc. Ta se věnuje vrozeným srdečním vadám v dospělosti a má také malý soubor pacientů, kteří již byli operováni v Nemocnici Na Homolce. Po ročním sledování mají vynikající výsledky. My jsme tady operovali dosud dva pacienty a podle krátkodobého sledování jsou v pořádku,“ uzavřel MUDr. Miroslav Kolesár s tím, že do budoucna chce pozvat ke spolupráci kolegu, který se technikou této náhrady chlopně zabývá a v současnosti pracuje ve Spolkové republice Německo.

 

Segmenty kardiovaskulární péče v Krajské zdravotní, a. s.:

Krajská zdravotní, a.s., (KZ) získala od Ministerstva zdravotnictví České republiky pro pracoviště Kardiocentra v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem, o.z., statut centra vysoce specializované komplexní kardiovaskulární péče pro dospělé. KZ je největším poskytovatelem lůžkové zdravotní péče v České republice a vedení společnosti, za významné kontinuální podpory vedení Ústeckého kraje, usilovalo o rozšíření statutu centra vysoce specializované kardiovaskulární péče na komplexní prakticky čtyři předchozí roky.  

V lednu 2018 bylo vedle zavedené Kardiologické kliniky Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a Krajské zdravotní, a.s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o.z., založeno kardiochirurgické oddělení, na podzim téhož roku pak kardioanesteziologické oddělení. Všechna tato pracoviště společně s cévní chirurgií a angiologií tvoří od roku 2019 vše zastřešující Kardiocentrum. Vedoucím Kardiocentra je přednosta kardiologické kliniky prof. MUDr. Pavel Červinka, Ph.D., FESC, FSCAI. Kooperující zdravotnická pracoviště se přestěhují do nového pavilonu, který se v říjnu 2020 začal stavět v areálu ústecké Masarykovy nemocnice na Severní Terase.

Kardiochirurgické oddělení poskytuje komplexní kardiochirurgickou péči, provádí operace srdce a velkých cév s výjimkou transplantace srdce. Nejčastěji se jedná o operace aortokoronárních bypassů, prováděné jak za použití přístroje pro mimotělní oběh, tak operace na bijícím srdci bez jeho použití, dále  operace získaných vad  srdečních chlopní, včetně operací záchovných (tzv. plastik), operace akutních a chronických onemocnění hrudní aorty a chirurgickou léčbu arytmií. Některé typy kardiochirurgických operací tým provádí z miniinvazivních přístupů. Primářem oddělení je MUDr. Miroslav Kolesár.

 

Zdroj: info@kzcr.eu

Kardiochirurgové nejprve pacientovi voperovali aortokoronární bypass a dále vytvořili náhradu chlopně z osrdečníku  z tkáně vazivového obalu srdce pacienta. Tu pak všitím cípů umístili na aortální pozici. Foto: Krajská zdravotní  a.s.

Kardiochirurgové nejprve pacientovi voperovali aortokoronární bypass a dále vytvořili náhradu chlopně z osrdečníku, z tkáně vazivového obalu srdce pacienta. Tu pak všitím cípů umístili na aortální pozici. Foto: Krajská zdravotní, a.s.


21.10.2021

V Nemocnici Děčín začala stavba nového pavilonu. Práce omezily dopravu v areálu

V areálu děčínské nemocnice začala výstavba nového pavilonu Emergency včetně operačních sálů, centrální sterilizace a jednotek intenzivní péče. Se zahájením stavebních prací bylo nutné přistoupit ke změně průjezdnosti nemocnice. V areálu nemocnice je umístěno dočasné dopravní značení. K budovám C, D a E je umožněn vjezd pouze na vykládku a nakládku, není možné v těchto prostorách parkovat.

V průběhu výstavby bude zřejmě nutné uzavřít také jednotlivé průjezdy pro překopy. Tyto uzavírky budou trvat minimální dobu a komunikace budou opatřeny například přejezdovými plechy. Další nutná opatření budou prováděna na základě zjištěných skutečností v průběhu stavby. 

V souvislosti s dopravními omezeními byl prodloužen interval pro bezplatné parkování na přilehlém parkovišti z 30 na 60 minut.

Vybudování nového pavilonu se všemi důležitými zdravotnickými pracovišti je dalším krokem ke zkvalitnění péče pro město Děčín i celou spádovou oblast. „Přeji si, abychom to my zaměstnanci v průběhu prací vydrželi, protože stavba bude ohromná a výrazně zasáhne do chodu nemocnice. Apeluji také na obyvatele Děčína. Výsledek totiž přinese lepší kvalitu péče,“ zdůraznil MUDr. Michal Hanauer, MBA, ředitel zdravotní péče Krajské zdravotní, a.s. – Nemocnice Děčín, o.z.

Výstavba nového pavilonu Emergency včetně operačních sálů, centrální sterilizace a jednotek intenzivní péče s cenou díla dle veřejné zakázky 784 406 795 Kč včetně DPH bude v areálu Nemocnice Děčín, o.z., probíhat přibližně do poloviny prosince 2023.


Zdroj: info@kzcr.eu

 

 

Vyznačení ohraničení staveniště.

Vyznačení ohraničení staveniště.


Prosím, čekejte