11.9.2020

Charitativní projekt „Krása pomáhá dětem“ finančně podpořil dětská oddělení Krajské zdravotní

Na dětská oddělení Krajské zdravotní, a. s., putuje v letošním roce finanční výtěžek v hodnotě 360 tisíc Kč z charitativního projektu „Krása pomáhá dětem“. Slavnostní galavečer proběhl ve čtvrtek 10. září 2020 v Severočeském divadle opery a baletu v Ústí nad Labem. Organizátorkou akce byla Ing. Lenka Kocmanová Taussigová (Miss sympatie ČR 2002). Záštitu nad letošním ročníkem převzal hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

Šeky pro dětská zdravotnická pracoviště Krajské zdravotní, a. s., převzal generální ředitel Ing. Petr Fiala.  „Charitativní projekt ,Krása pomáhá dětem´ je největší dobročinnou akcí, která přináší dary dětským oddělením největšího poskytovatele zdravotní péče v Ústeckém kraji. Děkuji organizátorce Ing. Lence Kocmanové Taussigové, které se díky této akci podařilo ve prospěch nemocných dětí získat za patnáct let více než 5 milionů Kč,“ řekl Ing. Petr Fiala.

Tradičním příjemcem daru je Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., která letos získala částku 100 tisíc Kč. Za získané finanční prostředky vedení dětské úrazové chirurgie pořídí bipolární preparační jemné nůžky, aplikátor klipů a stojan na misky s ohřevem. Dalším obdarovaným zdravotnickým pracovištěm je dětské a dorostové oddělení Nemocnice Děčín., o. z., na které putuje částka v hodnotě 50 tisíc Kč od pravidelného dárce Nadace ČEZ na pořízení vah pro kojence, přebalovací pulty a kojenecké postýlky. Třetím zdravotnickým pracovištěm, mezi které byl rozdělen letošní výtěžek, je Dětské a dorostové oddělení Nemocnice Teplice, o. z. Ze získaných 210 tisíc Kč zdravotníci pořídí přístroj pro fototerapii, pulzní oxymetr a váhu s výškoměrem. V průběhu předchozích ročníků putovaly finanční dary na všechna dětská oddělení Krajské zdravotní, a. s., v nemocnici v Děčíně, Ústí nad Labem, Teplicích, Mostě a Chomutově.

Na začátku galavečera převzal od ředitele OC Olympia Tomáše Stárka šek na 80 620 Kč - výtěžek akce „Kabelky pomáhají“ - předseda Správní rady Nadačního fondu KZ, a. s., Jiří Vondra.

Letošní ročník akce „Krása pomáhá dětem“ pomohl čtyřiceti tisíci korun i čtyřletému Tadeáškovi narozenému v únoru roku 2016 na novorozeneckém oddělení ústecké Masarykovy nemocnice. Po tři čtvrtě roce jeho života mu lékaři diagnostikovali genetickou vadu, kterou trpí pouze 20 dětí na celém světě.  Získané finanční prostředky rodina chlapce využije na lázeňský pobyt v Klimkovicích.

Galavečerem provázela Iva Kubelková, 1. vícemiss roku 1996. Mezi ukázkami jednotlivých módních kolekcí návštěvníci zhlédli doprovodný kulturní program.

Zdroj: info@kzcr.eu

Charitativní projekt „Krása pomáhá dětem“ finančně podpořil dětská oddělení Krajské zdravotní. Foto: KZ  a. s./Petr Sochůrek

Charitativní projekt „Krása pomáhá dětem“ finančně podpořil dětská oddělení Krajské zdravotní. Foto: KZ, a. s./Petr Sochůrek


10.9.2020

Krajská zdravotní podpoří charitativní běh proti mozkové mrtvici v Ústí nad Labem

Krajská zdravotní, a. s., podpoří charitativní běh proti mozkové mrtvici v Ústí nad Labem zvaný „Čas je mozek“. Sportovní akci pořádá Česká společnost intervenční radiologie, Cerebrovaskulární sekce České neurologické společnosti České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně a Nadační fond Čas je mozek za podpory Centra vysoce specializované cerebrovaskulární péče Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z. Cílem je upozornit na zákeřnost této nemoci, letošní výtěžek z běhu bude věnován na pomoc pacientce, která cévní mozkovou příhodu prodělala v sedmém měsíci těhotenství.

Start běhu je 15. září 2020 v 16:00 hodin,
u Speciální základní školy, Mateřské školy a Praktické školy, Pod Parkem 2788/2, Ústí nad Labem – Severní Terasa

Registrace účastníků běhu proběhne od 15:00 do 15:45 hodin. Trať dlouhá zhruba 3 kilometry povede Centrálním parkem na Severní Terase, má minimální převýšení a každý účastník ji může zdolat během i chůzí.

Startovné je 100 Kč na osobu. Návštěvníci akce si budou moci zakoupit tričko vyrobené speciálně pro charitativní běh, láhev na pití nebo nákrčník. Registrace a platba startovného bude možná pouze v místě charitativního běhu a v hotovosti.

Těšíme se na setkání s vámi.

Z akce vydáme tiskovou zprávu a zveřejníme fotografie na http://www.kzcr.eu  

 Zdroj: info@kzcr.eu

Ilustrační snímek. Foto: KZ  a. s./Petr Sochůrek

Ilustrační snímek. Foto: KZ, a. s./Petr Sochůrek


9.9.2020

Zdravotníci z ústecké Masarykovy nemocnice převzali ocenění za výsledky v oblasti vědy a výzkumu

Krajská zdravotní, a. s. – Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., uspořádala v úterý 8. září 2020 Výroční vědeckou konferenci (VVK) spojenou s předáním ocenění za nejlepší výsledky v oblasti vědy a výzkumu za rok 2019 nejúspěšnějším jednotlivcům a kolektivům z řad lékařů a zdravotních sester. Akce se uskutečnila již podesáté, tentokrát v Červené aule Kampusu Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem.

Záštitu nad letošní vědeckou konferencí převzali Oldřich Bubeníček, hejtman Ústeckého kraje, a Ing. Jiří Novák, předseda představenstva Krajské zdravotní, a. s. (KZ). Zúčastnili se jí představitelé Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem (UJEP) – rektor doc. RNDr. Martin Balej, Ph.D., kvestor Ing. Leoš Nergl, děkan Fakulty zdravotnických studií doc. PhDr. Zdeněk Havel, CSc. - a RSDr. Stanislav Rybák, náměstek hejtmana Ústeckého kraje.

„Krajská zdravotní je základním pilířem zdravotnictví v Ústeckém kraji. Je proto potěšitelné, že se zvyšuje počet lékařů a sester, zapojujících se do vědecké a publikační činnosti v ústecké Masarykově nemocnici. Nejde pochopitelně jen o kvantitu, ale i o kvalitu, která je měřitelná a v některých případech přesahující výsledky ze státních fakultních nemocnic. Za vedení Ústeckého kraje děkuji, že posouvají hranice kvality zdravotní péče na stále vyšší úroveň,“ uvedl PhDr. Martin Klika, MBA, DBA, 1. náměstek hejtmana Ústeckého kraje.

„Krajská zdravotní a její největší ústecká nemocnice díky skvělé práci odborníků, kteří mají vynikající výsledky na poli vědy, výzkumu a mnohokrát vyzkoušeli jako první v České republice, ale i v mezinárodním měřítku, nové léčebné postupy, dosáhla bezesporu vysokého renomé. Velmi oceňuji, že zkušení lékaři vedou své mladé kolegy a kolegyně a motivují je k jejich zapojení do oblasti vědy a výzkumu ve zdravotnictví. Všem oceněným za jejich práci děkuji a přeji ještě mnoho úspěchů,“ řekl při hodnocení VVK předseda představenstva KZ Ing. Jiří Novák.

„Výsledky v oblasti vědy a výzkumu pomohou tvůrcům v jejich další praktické odborné činnosti, jejich profesním růstu. V neposlední řadě ale pomohou také přilákat do celé Krajské zdravotní další nové zdravotníky, kteří tak zjistí, že vzdělávání, vědecká a výzkumná činnost na vysoké úrovni probíhá i mimo fakultní nemocnice. Dobrá reprezentace zásadně pozitivně mění pohled nejen na Masarykovu nemocnici v Ústí nad Labem, ale také na celou Krajskou zdravotní,“ je přesvědčen Ing. Petr Fiala, generální ředitel KZ.

„Věda a výzkum mají v Masarykově nemocnici pevné místo a trvalou podporu Ústeckého kraje a představenstva Krajské zdravotní. Děkuji vedení Ústeckého kraje v čele s panem hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem, představenstvu v čele s předsedou Ing. Jiřím Novákem. Prof. MUDr. Martinu Samešovi, CSc., předsedovi Vědecké rady KZ, děkuji za mnohaletou prezentaci výsledků v oblasti vědy a výzkumu,“ řekl MUDr. Aleš Chodacki, ředitel zdravotní péče Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z.

Hodnocení vědecké, výzkumné a publikační činnosti v ústecké Masarykově nemocnici prezentovali prof. MUDr. Martin Sameš, CSc., předseda Vědecké rady Krajské zdravotní, a. s., a Elen Černá, moderátorka slavnostního podvečera. Celkem bylo vyhlášeno 32 cen spojených s finanční odměnou, a to v pěti kategoriích.

První oceněnou byla kategorie „Vědecké a odborné aktivity oddělení“. Na první pozici se umístila Neurochirurgická klinika, dále Klinika anesteziologie, perioperační a intenzivní medicíny a Neurologické oddělení. Ceny vítězům předali Ing. Jiří Novák, předseda představenstva Krajské zdravotní, a. s., a prof. MUDr. Martin Sameš, CSc., který se podílel na předávání cen ve všech následujících kategoriích.

V kategorii „Republiková prvenství“ diplomy získal kolektiv Kliniky úrazové chirurgie přednosta MUDr. Karel Edelmann, Ph.D. a MUDr. Lubomír Kopp, Ph.D., dále Plicní oddělení za proceduru provedenou MUDr. Ondřej Fibigrem společně s MUDr. Ing. Janem Benešem z Kliniky anesteziologie, perioperační a intenzivní medicíny (KAPIM) a Oddělením klinické imunologie a alergologie vedeným MUDr. Daliborem Jílkem, CSc., a také kolektiv Komplexního cerebrovaskulárního vedený MUDr. Ing. David Černíkem, Ph.D., MBA, z Neurologického oddělení, společně s Radiologickou klinikou vedenou MUDr. Filipem Cihlářem, Ph.D. Oceněna v kategorii byla i Kardiologická klinika vedená jejím přednostou prof. MUDr. Pavlem Červinkou, Ph.D., FESC, FSCAI, dále doc. MUDr. Petr Vachata, Ph.D., MBA, z Neurochirurgické kliniky, a jeho kolega ze stejné kliniky MUDr. Tomáš Radovnický, Ph.D. Cenu předali PhDr. Martin Klika, MBA, DBA, 1. náměstek hejtmana Ústeckého kraje, a prof. MUDr. Martin Sameš, CSc.

Další oceněnou kategorií byla „Příkladná reprezentace Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem“. Cenu z rukou Ing. Petra Fialy, generálního ředitele Krajské zdravotní, a. s., získali: MUDr. Ing. David Černík, Ph.D., MBA, MUDr. Tomáš Novotný, Ph.D., dnes přednosta Ortopedické kliniky, kolektiv Kliniky úrazové chirurgie reprezentovaný MUDr. Lubomírem Koppem, Ph.D. a MUDr. Petrem Obrubou, Ph.D., dále prof. MUDr. Martin Sameš, CSc., přednosta Neurochirurgické kliniky a z téže kliniky i doc. MUDr. Petr Vachata, Ph.D., MBA.

Ve čtvrté vyhlášené kategorii „Publikace, články, mezinárodní přednášková činnost“ ocenění obdržel kolektiv oddělení hrudní chirurgie MUDr. Ivan Staněk, MBA, MUDr. Vilém Malý, MUDr. Vladimír Bobek, Ph.D., za vysoce hodnotnou publikační činnost – 4 články, dále MUDr. Karel Sláma, Ph.D. za spoluautorství a autorství 2 kapitol v monografiích, MUDr. Jakub Svěcený a rovněž MUDr. Tomáš Radovnický, Ph.D. Cenu předal MUDr. Aleš Chodacki, ředitel zdravotní péče Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z.

Pátá kategorie, ve které se udílely ceny při příležitosti VVK Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, nesla název „Sesterské prezentace“. Ocenění získaly: Bc. Kateřina Bělinová a Bc. Petra Janoušová z Oddělení emergency, Lenka Mikšová z KAPIM, Mgr. Bc. Et Bc. Michaela Rothová z Oddělení dětské chirurgie, Bc. Eva Horálková z Chirurgického oddělení a Ivana Vernerová a Lucie Lippertová z Neurochirurgické kliniky. Cenu předali prof. MUDr. Martin Sameš, CSc., a Mgr. Markéta Svobodová, hlavní sestra Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z.

Součástí doprovodného programu konference bylo vystoupení houslového virtuóza Pavla Šporcla.                          

Zdroj: info@kzcr.eu

Ocenění zdravotníci ústecké Masarykovy nemocnice. Foto: KZ  a. s./Petr Sochůrek

Ocenění zdravotníci ústecké Masarykovy nemocnice. Foto: KZ, a. s./Petr Sochůrek


4.9.2020

Nový pavilon operačních sálů teplické nemocnice Krajské zdravotní je v plném provozu

Po vstupu do prvního nadzemního podlaží je slyšet mírný hukot technického zařízení rozvádějící energie do celé budovy. O patro výše jsou čtyři operační sály. Ve třech právě operují dva týmy chirurgů a jeden tým gynekologů. V nejvyšším podlaží zdravotní sestry jednotky intenzivní péče (JIP) pečují o odoperované pacienty. Pacienty, kterým selhávaly životní funkce, mají v péči lékaři a sestřičky z přilehlého anesteziologicko-resuscitačního oddělení. Čilý ruch panuje v celé budově. Nově vybudovaný pavilon operačních sálů Krajské zdravotní, a. s. – Nemocnice Teplice, o. z., je od posledního srpnového týdne v plném provozu.

„Jde o největší dokončenou investiční akci v historii Krajské zdravotní. Výstavba nové budovy v teplické nemocnici přišla s investiční dotační podporou Ústeckého kraje celkem na 392,5 milionů Kč a trvala tři roky. V první fázi došlo k vybudování čtyř operačních sálů s technickým zázemím, na kterou rozhodnutím představenstva navázala druhá část investice, nadstavba pro jednotku intenzivní péče a anesteziologicko-resuscitační oddělení. V Teplicích dále chystáme například rekonstrukci gynekologicko-porodnického oddělení včetně operačního sálku nebo rekonstrukci stravovacího provozu,“ uvedl Ing. Jiří Novák, předseda představenstva Krajské zdravotní, a. s.

Představenstvo největšího poskytovatele zdravotní péče v Ústeckém kraji plní slib, který si na počátku svého působení předsevzalo a postupně investuje do všech svých nemocnic. „V následujících týdnech v ústecké Masarykově nemocnici zahájíme výstavbu nového pavilonu s operačními sály, odděleními JIP a standardními lůžkovým oddělením pro kardiochirurgii. V děčínské nemocnici vybudujeme nový pavilon Emergency s operačními sály, centrální sterilizací a jednotkou intenzivní péče. Výstavba nového pavilonu Emergency, centrálních operačních sálů, včetně JIP a nadzemní spojovací koridor se stávajícím pavilonem D je připravena v chomutovské nemocnici,“ doplnil k nejbližším a nejvýznamnějším investičním akcím Ing. Jiří Novák.

Historicky první operaci v novém pavilonu operačních sálů teplické nemocnice provedli 13. srpna 2020 ortopedi. „Následovali je se svými zákroky urologové s gynekology. Jako poslední se do nových operačních sálů přestěhovaly operační týmy chirurgického oddělení. Došlo tak k postupnému přesunu velkých zákroků chirurgických oborů teplické nemocnice do nových prostor.  Do 3. září proběhlo v nových operačních sálech 90 výkonů,“ řekl k operativě MUDr. Tomáš Hrubý, náměstek pro řízení zdravotní péče Krajské zdravotní, a. s., který je zároveň ředitelem zdravotní péče teplické nemocnice.

„Jednotka intenzivní péče čítá šest oddělených boxů a celkem 10 lůžek. V každé směně o odoperované pacienty pečují čtyři zdravotní sestry a jeden sanitář. Na anesteziologicko-resuscitačním oddělení sousedícím s jednotkou intenzivní péče je sedm jednolůžkových boxů. Zde o tyto pacienty v každé směně pečují čtyři zdravotní sestry a další personál,“ dodal k medicínskému provozu MUDr. Tomáš Hrubý.

„Poděkování patří současnému vedení Ústeckého kraje za dlouhodobou finanční investiční podporu, které se Krajské zdravotní dostává. Bez ní by rozvoj nemocnic, cílený představenstvem společnosti v čele s Ing. Jiřím Novákem, nebyl možný v takovém tempu, jak se to v posledních letech děje,“ uvedl Ing. Petr Fiala, generální ředitel Krajské zdravotní, a. s.

V souvislosti s vybudováním nových operačních sálů teplické nemocnice, Krajská zdravotní, a. s., z vlastních zdrojů kompletně modernizovala trafostanici zajišťující rozvod elektrické energie na všechna zdravotnická pracoviště. „Primárně došlo k modernizaci technologické části jakou je nová vysokonapěťová rozvodna, transformátory, nová rozvodna nízkého napětí a nový záložní zdroj – dieselagregát. Museli jsme provést rovněž nezbytné stavební úpravy a sanaci celého objektu,“ doplnil Ing. Petr Fiala.

BLIŽŠÍ INFORMACE O VÝSTAVBĚ NOVÉHO PAVILONU NEMOCNICE TEPLICE, o. z.:

1. ČÁST - Výstavba čtyř operačních sálů a sterilizace Nemocnice Teplice, o. z.

Předmětem této zakázky byla novostavba operačních sálů, demolice stávajícího objektu zařízení staveniště a částečné stavební úpravy stávajícího objektu „F“. Náplň objektu zahrnovala vybudování
4 operačních sálů, centrální sterilizace a pooperačního pokoje na 2. NP. Dále bylo součástí zakázky také zřízení dvou parkovišť o celkové kapacitě 89 parkovacích míst včetně dvou míst pro osoby tělesně postižené.

  • Celková cena díla: 180 841 637 Kč vč. DPH

  • Zhotovitel: VW WACHAL, a.s.

  • Termín dokončení dle SoD: 11. 7. 2019

    Investice byla podpořena Ústeckým krajem

2. ČÁST - Nástavba 3. NP na pavilon COS k umístění JIP a ARO Nemocnice Teplice, o. z.

Na základě plánované rekonstrukce oddělení ARO proběhlo posouzení technických  a ekonomických možností realizace rekonstrukce nebo přemístění zmíněného oddělení. Po technické i ekonomické stránce byla shledána jako ekonomicky i technicky nejlepší varianta dostavby objektu operačních sálů.

  • Cena díla dle veřejné zakázky: 144 460 763,24 Kč vč. DPH

  • Zhotovitel: VW WACHAL, a.s.

  • Termín dokončení stavebních prací: 26. 11. 2019

NÁKLADY NA NOVÝ PAVILON V MILIONECH Kč (přehled):

stavba celkem 

   325,3

zdravotnická technika

   60,8

výpočetní technika

   1,1

další vybavení    

   5,3

CELKEM

   392,5

Investice byla podpořena Ústeckým krajem

KOMPLETNÍ MODERNIZACE TRAFOSTANICE

V souvislosti s rozvojem teplické nemocnice vznikly nové potřeby k jichž krytí bylo nezbytné provést kompletní modernizaci trafostanice. Předmětem investice byla primárně modernizace technologické části trafostanice (nová rozvodna vysokého napětí, transformátory, nová nízkonapěťová rozvodna a nový záložní zdroj – dieselagregát) v této souvislosti dále došlo nutné stavební rekonstrukci a sanaci objektu.

  • Celkové náklady investice:           35 mil. Kč vč. DPH

  • Zhotovitel:                                 ECOREM, a. s.

  • V současné době je dokončena modernizace a v souvislosti se změnou napěťové hladiny prováděné společností ČEZ Distribuce (unifikace) ještě dojde k přepojení z 35 kV na 22 kV.

Zdroj: info@kzcr.eu

Pult jednotky intenzivní péče. Na snímku zdravotní sestra Bc. Tereza Grodlová (vlevo) s ošetřovatelkou Zuzanou Michálkovou. Foto: KZ  a. s./Petr Sochůrek

Pult jednotky intenzivní péče. Na snímku zdravotní sestra Bc. Tereza Grodlová (vlevo) s ošetřovatelkou Zuzanou Michálkovou. Foto: KZ, a. s./Petr Sochůrek


3.9.2020

Krajská zdravotní vydala zákaz návštěv na oddělení následné péče v Ryjicích

Krajská zdravotní, a. s., s okamžitou platností omezuje návštěvy na všech pracovištích Oddělení následné péče Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., v Ryjicích. Důvodem k zákazu návštěv je nepříznivá epidemiologická situace v souvislosti s výskytem COVID-19 v České republice a nařízení karanténních opatření.

Uvedená opatření platí od dnešního dne na 14 dní, tedy do 16. září 2020. Další opatření mohou následovat s ohledem na vývoj epidemiologické situace.


Zdroj: info@kzcr.eu


3.9.2020

Nadační fond Krajské zdravotní, a. s., vyplatí studentům zdravotnických oborů v akademickém/školním roce 2020 – 2021 více než 8 milionů Kč

Stipendijní program Nadačního fondu Krajské zdravotní, a. s. (NF KZ), projednalo představenstvo společnosti dne 28. 8. 2020. Členové představenstva souhlasili s podporou Stipendijního programu NF KZ pro akademický/školní rok 2020 – 2021 dle předložených propozic rozšiřující tento stipendijní program o nově podporované studijní programy (obory) a intenzivnější motivaci studentů.

„Úspěšný projekt již řadu let podporuje formou finančního příspěvku určeného na úhradu nákladů spojených se studiem studenty lékařských fakult, ale také studenty vybraných nelékařských oborů, kteří v budoucnu uzavřou dle smluvních stipendijních podmínek pracovní poměr s Krajskou zdravotní. V minulých letech mohli studenti získat měsíčně až 7 tisíc Kč, pro letošní rok schválilo představenstvo maximální výši stipendia 10 tisíc Kč,“ uvedl předseda představenstva Krajské zdravotní, a. s., Ing. Jiří Novák.

„Účelem stipendijního programu je podpora budoucích zdravotníků při jejich studiu, a současně motivace k tomu, aby po dokončení studia pracovali v oboru, který vystudovali,“ vysvětlil Jiří Vondra, předseda Správní rady NF KZ.

Stipendium ze Stipendijního programu NF KZ budou moci získat:

studenti 4. a vyššího ročníku vysokoškolského prezenčního studia v oborech lékař, zubní lékař, farmaceut

-          maximální výše stipendia činí 10 000 Kč měsíčně (v minulém období 7 000 Kč měsíčně)

studenti 2. a vyššího ročníku vysokoškolského prezenčního studia nebo vyššího odborného prezenčního studia v oboru všeobecná sestra, dětská sestra, porodní asistentka, zdravotnický záchranář, zdravotnický laborant, radiologický asistent, fyzioterapeut, ergoterapeut

-          maximální výše stipendia činí 10 000 Kč měsíčně (v minulém období 5 000 Kč měsíčně, radiologický asistent 7 000 Kč měsíčně)

studenti 4. a vyššího ročníku VŠ prezenčního studia nebo studenti 1. a vyššího magisterského navazujícího prezenčního studia v oborech psycholog a logoped (s předpokladem následného získání specializované způsobilosti ve zdravotnictví)

-          maximální výše stipendia činí 10 000 Kč měsíčně (jedná se o nově zařazené obory)

studenti 3. a vyššího ročníku středoškolského prezenčního studia v oboru praktická sestra

-          maximální výše stipendia činí 5 000 Kč měsíčně (v minulém období 2 000 Kč měsíčně pro studenty 3. ročníku, 4 000 Kč měsíčně pro studenty 4. ročníku)

studenti 6. ročníku vysokoškolského prezenčního studia v oboru lékař, kteří deklarují zájem působit v konkrétních odštěpných závodech Krajské zdravotní, a.s., v definovaných oborech s dlouhodobým nedostatkem lékařů

-          stipendium ve výši 50 % roční částky stipendia za 4. ročník (tzn. 50 000 Kč) + 75 % roční částky stipendia za 5. ročník (tzn. 75 000 Kč) + stipendium ve výši 10 000 Kč / měsíc v akademickém roce 2020/2021, tedy celkem 225 000 Kč (v minulém období celkem 157 500 Kč).

Přehled oddělení a klinik, u kterých je možnost uplatnění zvláštní nabídky pro studenty 6. ročníku lékařských fakult (stipendium ve výši až 225 000 Kč) pro akademický rok 2020 - 2021, pokud se příjemce stipendia zaváže na jednom z níže uvedených pracovištích Krajské zdravotní, a. s., po úspěšném dokončení studia pracovat:

Krajská zdravotní, a. s. Nemocnice Děčín, o. z.:

neurologické oddělení, anesteziologicko-resuscitační oddělení, otorinolaryngologické oddělení, rehabilitační oddělení, radiodiagnostické oddělení, interní oddělení, chirurgické oddělení, dětské a dorostové oddělení

Krajská zdravotní, a. s. Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem, o. z.:

plicní oddělení, onkologické oddělení, klinika urologie a robotické chirurgie, patologické oddělení, neurologické oddělení, kardiologická klinika, nefrologicko-dialyzační oddělení, psychiatrické oddělení, klinika úrazové chirurgie, klinika ORL a chirurgie hlavy a krku, chirurgické oddělení

Krajská zdravotní, a. s. Nemocnice Teplice, o. z.:

radiodiagnostické oddělení, ortopedické oddělení, chirurgické oddělení, gynekologicko-porodnické oddělení, neurologické oddělení

Krajská zdravotní, a. s. Nemocnice Most, o. z.:

chirurgické oddělení, neurologické oddělení, psychiatrické oddělení, dětské a dorostové oddělení, plicní oddělení, anesteziologicko-resuscitační oddělení, radiodiagnostické oddělení, interní oddělení, otorinolaryngologické oddělení, gynekologicko-porodnické oddělení

Krajská zdravotní, a. s. Nemocnice Chomutov, o. z.:

onkologické oddělení, interní oddělení, ortopedické oddělení, hematologicko-transfuzní oddělení, oddělení nukleární medicíny, dětské a dorostové oddělení, gynekologicko-porodnické oddělení, radiodiagnostické oddělení, neurologické oddělení, anesteziologicko-resuscitační oddělení

Konečný termín pro podávání žádostí je stanoven do 2. 11. 2020.

Přehled o počtu studentů zařazených do stipendijního programu NF KZ od roku 2014

akademický rok:        nově zařazeno          pokračující      celkem
2014/2015                  12                               20                       32
2015/2016                  48                               13                       61
2016/2017                  63                               27                       90
2017/2018                  29                               53                       82
2018/2019                  42                               30                       72
2019/2020                  72                               32                      104

V letošním roce očekává Krajská zdravotní, a. s., celkem 51 nových nástupů do pracovního poměru ze stipendijního programu Nadačního fondu Krajské zdravotní, a. s., a to 23 lékařů, 6 všeobecných sester, 13 praktických sester, 2 porodní asistentky, 2 radiologické asistenty, a 5 fyzioterapeutů.

Zdroj: info@kzcr.cz


2.9.2020

Krajská zdravotní interními granty letos podpoří třináct projektů

Třináct z celkem dvaceti přihlášených projektů uspělo v grantové soutěži v rámci Interní grantové podpory vědecké, výzkumné a inovační činnosti zaměstnanců Krajské zdravotní, a. s. (KZ), pro rok 2020. Sedmé kolo grantové soutěže v rámci Interní grantové podpory vědecké, výzkumné a inovační činnosti zaměstnanců Krajské zdravotní, a. s., na léta 2020 až 2023, vyhlásil generální ředitel společnosti Ing. Petr Fiala dne 4. 5. 2020. Zhodnocení návrhů projektů provedla Interní grantová komise KZ ve spolupráci s pracovišti odpovědnými za hodnocení formálních náležitostí projektů a ekonomické hodnocení žádostí. Informaci o výsledku 7. kola interní grantové soutěže Krajské zdravotní, a. s., projednalo představenstvo společnosti dne 28. srpna 2020.

„Financování sedmého kola interní grantové soutěže je dle schváleného finančního plánu zajištěno z vlastních zdrojů společnosti. Alokace této výzvy byla 5 milionů Kč, maximální výše rozpočtu jednoho projektu je 500 000 Kč včetně DPH. Investice do vědy a vzdělávání jsou tou nejlepší investicí pro rozvoj. I proto investujeme do grantové podpory stále více finančních prostředků a do budoucna bychom je chtěli dále navyšovat“, uvedl Ing. Jiří Novák, předseda představenstva KZ. Od roku 2016 poskytla Krajská zdravotní, a. s., interní grantovou podporu v celkové výši 23 milionů Kč. 

„Předpokladem pro zařazení do soutěže bylo předložení grantového projektu v souladu s pravidly Interní grantové podpory vědecké, výzkumné a inovační činnosti zaměstnanců Krajské zdravotní, a. s. Zahájení řešení vybraných projektů bylo 1. 8. 2020, ukončení projektů je nutné nejpozději do 31. 7. 2023. Předkládat bylo možno žádosti na nové i pokračovací projekty,“ vysvětlil generální ředitel KZ Ing. Petr Fiala.

Účelem interní grantové podpory KZ, zavedené v roce 2016, je stimulace vědeckých, výzkumných a inovačních aktivit zaměstnanců KZ. Podporovány jsou zejména projekty vědecké, výzkumné a inovační povahy prostřednictvím grantových soutěží.

Vědecko-výzkumné práce doporučené k podpoře jsou zaměřeny na vybraná badatelsky a společensky závažná témata z chirurgie, neurochirurgie, neurologie, ortopedie, klinické hematologie a dalších oborů. Stěžejní aktivity se týkají mimo jiné rozšířené laboratorní diagnostiky u pacientů s antifosfolipidovým syndromem, 3D tisku ve spondylochirurgii, robotické pravostranné hemikolektomii s CME, hodnocení množství makulárního pigmentu s použitím dvou vlnových délek auto-fluorescenčního zobrazení fundu, hodnocení reinervačních změn po rekonstrukčních výkonech na periferních nervech, hodnocení pohybu kraniocervikálního přechodu a dalších.

Předsedou grantové komise je přednosta Neurochirurgické kliniky Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem (FZS UJEP) a Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., prof. MUDr. Martin Sameš, CSc., který je zároveň předsedou Vědecké rady KZ.

Dalšími členy grantové komise jsou doc. PhDr. Zdeněk Havel, CSc., děkan FZS UJEP, RNDr. Karel Hrach, Ph.D., proděkan pro rozvoj a kvalitu, odborný asistent FZS UJEP a Ing. Martin Zeman, digitální zmocněnec Ministerstva zdravotnictví ČR a tajemník vědecké rady KZ. „Řešení projektů končí závěrečnou zprávou, kde příjemce předloží hlavní dosažené výsledky projektů včetně místa vydání nebo publikování. Závěrečná zpráva je hodnocena podle kvality do tří kategorií - A, B, C. Pokud řešitel nedosáhl výsledku s publikací v časopise (kategorie C), není mu po dobu následujících 3 let udělena grantová podpora KZ. Celkově však grantová komise konstatuje vysokou úroveň výstupů dokončených projektů. Dokončené projekty přinesly nejenom hodnotné vědecko-výzkumné poznatky, ale byly okamžitým přínosem i pro medicínskou praxi Krajské zdravotní a vytvořily předpoklady pro partnerskou spolupráci s renomovanými pracovišti a vědci a pro řešení dalších projektů financovaných z vnějších zdrojů. Řada projektů je zároveň součástí doktorandské přípravy lékařů Krajské zdravotní nebo přípravou pro jejich habilitační řízení,“ uvedl prof. MUDr. Martin Sameš, CSc.            

Zdroj: info@kzcr.eu


1.9.2020

Krajská zdravotní rozšiřuje v teplické nemocnici provozní dobu odběrového místa pro testy na nákazu způsobující onemocnění COVID-19

Krajská zdravotní, a. s. (KZ), v teplické nemocnici od středy 2. září rozšiřuje provoz odběrového místa pro testování na přítomnost nákazy způsobující onemocnění COVID-19. Odběrové místo bude v Nemocnici Teplice, o. z., nově fungovat i ve středu. Provoz odběrových míst v děčínské, ústecké, mostecké a chomutovské nemocnici zůstává beze změn. V ústecké Masarykově nemocnici se odběrové místo od 1. září přesunulo z pavilonu „I“ do pavilonu „T“.

Krajská zdravotní, a. s., navíc i nadále zajišťuje v rámci svých pěti nemocnic provoz jednoho odběrového místa pro testování na nový koronavirus na každý z víkendů, a to prozatím do prvního říjnového víkendu.

Jedno vyšetření zahrnující odběr a zpracování vzorku přijde samoplátce na 1 756 Kč.

Provoz odběrových míst ke stěru z nosohltanu na COVID–19 v nemocnicích Krajské zdravotní, a. s. (všední dny):

Nemocnice Děčín, o. z., U Nemocnice 1, 405 99  Děčín, budova „H“, telefon: 603 392 217 (úterý a pátek od 10:00 do 13:00 hodin)

Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., Sociální péče 3316/12A, 400 11 Ústí nad Labem, budova „T“, telefon: 704 969 854 (pondělí až pátek od 8:00 do 12:00 hodin)

Nemocnice Teplice, o. z., Duchcovská 53, 415 29 Teplice, budova „J“, telefon: 730 849 970 (úterý, středa, čtvrtek od 8:00 do 12:00 hodin)

Nemocnice Most, o. z., J. E. Purkyně 270, 434 64 Most, budova „F“, telefon: 704 873 960 (pondělí, středa, pátek od 7:30 do 11:30 hodin)

Nemocnice Chomutov, Kochova 1185, 430 12 Chomutov, budova „A“, telefon: 477 755 361 (pondělí až pátek od 8:00 do 12:00 hodin)

Provoz odběrových míst ke stěru z nosohltanu na COVID–19 v nemocnicích Krajské zdravotní, a. s. (soboty, neděle, státní svátek 28. září):

-  5. 9. a 6. 9. 2020 od 8.00 do 12.00 hodin - Nemocnice Most, o. z., J. E. Purkyně 270, 434 64 Most, budova „F“, telefon: 704 873 960

12. 9. a 13. 9. 2020 od 8.00 do 12.00 hodin - Nemocnice Chomutov, Kochova 1185, 430 12 Chomutov, budova „A“, telefon: 477 755 361

19. 9. a 20. 9. 2020 od 8.00 do 12.00 hodin - Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., Sociální péče 3316/12A, 400 11 Ústí nad Labem, budova „T“, telefon: 704 969 854

26. 9., 27. 9. a 28. 9. 2020 od 8.00 do 12.00 hodin - Nemocnice Děčín, o. z., U Nemocnice 1, 405 99  Děčín, budova „H“, telefon: 603 392 217

3. 10. a 4. 10. 2020 od 8.00 do 12.00 hodin - Nemocnice Teplice, o. z., Duchcovská 53, 415 29 Teplice, budova „J“, telefon: 730 849 970


Zdroj: info@kzcr.eu

V ústecké Masarykově nemocnici se odběrové místo od 1. září přesunulo z pavilonu „I“ do pavilonu „T“.

V ústecké Masarykově nemocnici se odběrové místo od 1. září přesunulo z pavilonu „I“ do pavilonu „T“.


1.9.2020

Krajská zdravotní zprovoznila v ústecké Masarykově nemocnici nové prostory pro oddělení klinické imunologie a alergologie a centrum léčby chronické bolesti

Krajská zdravotní, a. s. (KZ), pokračuje v revitalizaci pavilonu „T“ v ústecké Masarykově nemocnici. V pondělí 31. srpna 2020 došlo ve 4. nadzemním podlaží ke slavnostnímu představení nových prostor oddělení klinické imunologie a alergologie (OKIA) a centra léčby chronické bolesti.

„Představenstvo společnosti investuje do rozvoje všech svých nemocnic v Děčíně, Ústí nad Labem, Teplicích, Mostě a Chomutově dlouhodobě. Minulý týden jsme slavnostně uvedli do provozu nově revitalizované a vybudované prostory v děčínské nemocnici, nyní otevíráme nové prostory v Ústí nad Labem,“ uvedl Ing. Jiří Novák předseda představenstva KZ a dodal: „V ústecké Masarykově nemocnici nás v nejbližších týdnech navíc čeká realizace největší investice v hlavním areálu, kterou je výstavba nového moderního pavilonu pro Kardiocentrum. Jde o logické pokračování plnění strategických zájmů naší společnosti.“

„Prostory ve 4. nadzemním podlaží nejstaršího pavilonu ústecké Masarykovy nemocnice byly dlouho nevyužívané. Adaptací vyhovují jak požárním normám, tak současným ostatním platným předpisům. Jsem přesvědčen, že nyní budou dobře sloužit i potřebám oddělení klinické imunologie a alergologie a centru léčby chronické bolesti. Za rozvoj celé Krajské zdravotní a za revitalizaci jednotlivých pracovišť v posledních letech děkuji představenstvu Krajské zdravotní v čele s Ing. Jiřím Novákem,“ řekl Ing. Petr Fiala, generální ředitel KZ.

„Oddělení klinické imunologie a alergologie i centrum léčby chronické bolesti mají v ústecké Masarykově nemocnici svou historickou pozici. Přestěhováním do nových prostor obě zdravotnická pracoviště získávají prostor pro centralizaci, další rozvoj a rozšíření komfortu v péči o pacienty. I já děkuji panu předsedovi představenstva Krajské zdravotní Ing. Jiřímu Novákovi za jeho neutuchající zájem o rozvoj Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem,“ doplnil MUDr. Aleš Chodacki, ředitel zdravotní péče ústecké Masarykovy nemocnice.  

„Samostatné oddělení klinické imunologie a alergologie bylo organizačně zřízeno v ústecké Masarykově nemocnici 1. dubna 2018 a navázalo tak na tradici tohoto medicínského oboru ve Zdravotním ústavu se sídlem v Ústí nad Labem. Poskytuje komplexní ambulantní klinickou péči o nemocné s alergickými a imunologickými chorobami, zabývá se diagnostikou, léčbou a dispenzarizací pacientů s poruchami imunity. Lékaři OKIA rovněž zajišťují konziliární činnost pro další oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem. Pracovní náplň oddělení zahrnuje činnost dvou center. Prvním je centrum pro léčbu těžkého bronchiálního astmatu, které funguje ve spolupráci s plicním oddělením, druhým je centrum pro léčbu primárních imunodeficitů, které provádí diagnostiku a zajišťuje substituční léčbu podkožními imunoglobuliny a ambulantní poskytování léčby intravenózními imunobloguliny,“ představil činnost oddělení klinické imunologie a alergologie primář MUDr. Dalibor Jílek.

Centrum léčby chronické bolesti bylo v ústecké Masarykově nemocnici založeno dne 1. ledna 2019. „Specialisté dosud využívali ambulanci v 5. nadzemním podlaží pavilonu ‚C‘ hlavního areálu. Na pracovišti léčby chronické bolesti většinu případů tvoří chronická nenádorová bolest, zejména bolesti pohybového aparátu, případně některé typy bolesti neuropatické. Menší podíl, ale nikoli nevýznamný, tvoří pacienti s nádorovým onemocněním, kde se při organizaci léčby úzce spolupracuje s onkologickým oddělením. Na novém místě v pavilonu ‚T‘ budou nezávisle na sobě fungovat dvě ambulance, ve kterých mohou pracovat současně dva algeziologové, neurolog a psycholog, případně fyzioterapeut. Součástí je i místnost pro intervenční léčbu a denní stacionář, jenž je k dispozici i pro infuzní analgetickou léčbu u ambulantních pacientů. Centrum léčby chronické bolesti patří též mezi neurostimulační centra v České republice a může tedy u přísně indikovaných pacientů poskytnout nejmodernější metody léčby chronické neztišitelné bolesti, kterou nelze zvládnout jinými způsoby,“ uvedl během prohlídky vedoucí centra MUDr. Jan Procházka, Ph.D., lékař Kliniky anesteziologie, perioperační a intenzivní medicíny Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z.

Rekonstrukce 4. nadzemního podlaží pavilonu „T“ v ústecké Masarykově nemocnici

Investičním záměrem bylo vybudování nových ambulantních prostor Oddělení klinické alergologie

a imunologie a Centra léčby chronické bolesti Krajské zdravotní, a. s. - Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z.

Došlo k celkové rekonstrukci prostor, které byly před rekonstrukcí nevyužívané, a jejich uspořádání byla pro zřízení nových oddělení nevyhovující. Proto byly stavební úpravy navrženy tak, aby nové dispoziční řešení splňovalo požadavky na řádný provoz dle platných norem a požární bezpečnost, a respektovalo potřeby uživatele. Celková plocha rekonstruovaných prostor byla cca 490 m2. Konkrétně došlo k provedení kompletních stavebních prací, nové silno a slaboproudé elektroinstalace, instalaci nového osvětlení, nových rozvodů vzduchotechniky a chlazení, zřízení nových hygienických zařízení, nového vytápění, rozvodů medicinálních plynů a ZTI. Byly osazeny nové dveře a okna včetně venkovních elektronických žaluzií. Dále byla provedena nová přístavba výtahu k budově „T“ (včetně stavebních úprav nových stanic v jednotlivých podlažích), úpravy vstupu do objektu v 1. PP u výtahu, nový spojovací můstek ve 4. NP vedoucí do schodiště ve střední části pavilonu a rekonstrukce střechy nad novým pracovištěm.

Stavebně dokončeno:                             30. 4.2020

Závěrečná kolaudační prohlídka:             25. 8. 2020

Celková cena díla:                                 22 935 564 Kč včetně DPH

Zhotovitel:                                           Metall Quatro, s. r. o.

Vybavení pracovišť dosáhlo hodnoty jeden milion Kč včetně DPH.

Zdroj: info@kzcr.eu

Předseda představenstva Krajské zdravotní  a. s.  Ing. Jiří Novák (vlevo) předává logo oddělení klinické imunologie a alergologie primáři MUDr. Daliboru Jílkovi. Foto: KZ  a. s./Petr Sochůrek

Předseda představenstva Krajské zdravotní, a. s., Ing. Jiří Novák (vlevo) předává logo oddělení klinické imunologie a alergologie primáři MUDr. Daliboru Jílkovi. Foto: KZ, a. s./Petr Sochůrek


31.8.2020

Nadační fond Krajské zdravotní získá výtěžek ve prospěch registru dárců kostní dřeně

Nadační fond Krajské zdravotní, a. s., získá ze 4. ročníku akce „Kabelky pomáhají“, pořádané ve spolupráci s Obchodním centrem Olympia v Teplicích, 80 620 Kč ve prospěch registru dárců kostní dřeně.

„Vstoupit do registru dárců kostní dřeně může každý zdravý člověk ve věku 18 až 35 let. Dříve se odběry prováděly pouze z krevního vzorku. Dnes v době DNA se odběr provádí stěrem z bukální sliznice. Metoda je rychlá a bezbolestná,“ řekla MUDr. Klára Váchová, lékařka Transfuzního oddělení Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z. 

„Musím poděkovat všem, kteří nám kabelku věnovali nebo si ji přišli koupit. Letos jsme měli čtyřicet sběrných míst, takže se sluší poděkovat i partnerům akce,“ doplnila Jaroslava Konečná, marketingová manažerka OC Olympia.

Šek na 80 625 Kč bude Nadačnímu fondu Krajské zdravotní, a. s., předán v rámci charitativní módní přehlídky „Krása pomáhá dětem“, která proběhne 10. září od 19:00 hodin v Severočeském divadle baletu a opery v Ústí nad Labem. Výtěžek z této akce bude věnován na dětská oddělení Krajské zdravotní, a. s., v děčínské, ústecké a teplické nemocnici.

Zdroj: info@kzcr.eu

Nadační fond Krajské zdravotní získá výtěžek ve prospěch registru dárců kostní dřeně. Zdroj foto: OC Olympia

Nadační fond Krajské zdravotní získá výtěžek ve prospěch registru dárců kostní dřeně. Zdroj foto: OC Olympia


Prosím, čekejte