7.1.2013

Krajská zdravotní uzavřela dodatek Kolektivní smlouvy

S účinností od 1. ledna 2013 vstoupil v platnost dodatek Kolektivní smlouvy, podepsaný mezi Krajskou zdravotní, a. s. a zástupci 11 odborových organizací, které zastupují téměř 6300 zaměstnanců ze všech pěti nemocnic Ústeckého kraje, sloučených do společnosti Krajská zdravotní, a. s.

Smluvní strany uzavřely dodatek Kolektivní smlouvy s cílem udržovat stabilně dobré vzájemné vztahy. Platnost Kolektivní smlouvy se prodlužuje do 30. 6. 2013. Zaměstnavatel tak dál garantuje dosavadní objem mzdových prostředků, stejně jako širokou škálu zaměstnaneckých výhod a benefitů.
 
„Z mého pohledu je dodatek Kolektivní smlouvy v současné době rozumným řešením a umožní pokračování standardně dobrých vztahů mezi Krajskou zdravotní jako zaměstnavatelem a zaměstnanci. Navíc nám toto řešení dává časový prostor a klid na dojednání nové Kolektivní smlouvy,“ řekl Mgr. Radek Scherfer, předseda představenstva Krajské zdravotní, a. s.
 
Kolektivní smlouva upravuje pracovní podmínky a pravidla zaměstnávání zaměstnanců u Krajské zdravotní, a. s. a jejich nároky vyplývající z pracovně právního vztahu mezi zaměstnavatelem a zaměstnanci a mezi zaměstnavatelem a odborovými organizacemi. Kolektivní smlouva vychází z ratifikovaných mezinárodních úmluv, zákoníku práce v platném znění a dalších platných právních předpisů.
 
 
 
 
Jiří Vondra
tiskový mluvčí Krajské zdravotní, a.s.
tel: +420 477 114 103
mobil: +420 774 711 478,

2.1.2013

Děti narozené na Nový rok v nemocnicích Krajské zdravotní, a. s.

Na Nový rok, 1. ledna 2013, se v pěti nemocnicích Krajské zdravotní, a. s. narodilo celkem 11 dětí, z toho 4 dívky a 7 chlapců. První novorozenec (chlapec) přišel na svět v porodnici mostecké nemocnice v 1 hodinu a 00 minut a stal se také prvním novorozencem v Ústeckém kraji.

Celkové počty novorozenců Krajské zdravotní, a. s. v jednotlivých nemocnicích:

Krajská zdravotní, a. s. – Nemocnice Děčín, o. z.
V děčínské nemocnici na Nový rok nepřišel na svět žádný novorozenec.

Krajská zdravotní, a. s. – Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem, o. z.
Celkem: 3 novorozenci, 1 dívka, 2 chlapci
První novorozenec: chlapec o hmotnosti 2980 g a délce 50 cm, narozený v 01:10 hod.

Krajská zdravotní, a. s. – Nemocnice Teplice, o. z.
Celkem: 2 novorozenci, 2 chlapci
První novorozenec: chlapec o hmotnosti 3400 g a délce 49 cm, narozený v 02:32 hod.

Krajská zdravotní, a. s. – Nemocnice Most, o. z.
Celkem: 5 novorozenců, 2 dívky, 3 chlapci
První novorozenec: chlapec o hmotnosti 3540 g a délce 51 cm, narozený v 01:00 hod.

Krajská zdravotní, a. s. – Nemocnice Chomutov, o. z.
Celkem: 1 novorozenec, dívka o hmotnosti 2850 g a délce 49 cm, narozená v 11:58 hod.

 

Jiří Vondra
tiskový mluvčí Krajské zdravotní, a. s.
tel: +420 477 114 103
fax: +420 477 114 900
mobil: +420 774 711 478
email:  jiri.vondra@kzcr.eu


13.12.2012

Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem se může pyšnit Certifikátem bezpečnosti a kvality

Krajská zdravotní, a.s. – Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem, o.z. se jako osmá v pořadí zařadila mezi zdravotnická zařízení v České republice, které získaly čestný Certifikát bezpečnosti a kvality „Bezpečná nemocnice“. Certifikát dnes převzal MUDr. Jiří Madar, náměstek pro zdravotní péči Krajské zdravotní, a. s. Úspěch nemocnice je o to větší, že je prvním zdravotnickým zařízením v regionu, které toto ocenění získalo.

Základní podmínkou získání certifikátu je zavedení používání bezpečnostních prvků do standardů ošetřovatelské péče a jejich důsledné dodržování. Čestným Certifikátem bezpečnosti a kvality „Bezpečná nemocnice“ jsou tak oceněna pouze ta zdravotnická zařízení, která projdou nejpřísnějšími požadavky bezpečnosti pro manipulaci s potenciálně nebezpečným materiálem a zavedou na všechna oddělení moderní zdravotnické prostředky, které zvyšují nejen bezpečnost pacientů, ale především zdravotnického personálu.

Jedná se například o práci s kanylami a infuzními sety kontaminovanými pacientovou krví. Ty jsou vybaveny speciální konstrukcí znemožňující bodná či řezná poranění. Po použití jehly se její hrot automaticky uzavře
a riziko poranění a následné možné infikace zdravotníka nebo pacienta je tím eliminováno téměř na nulu. Ačkoli je zdravotnický personál při manipulaci s jehlami obezřetný, dochází každoročně v celé České republice k několika desítkám poranění. Pracovníkům tak hrozí nakažení celou řadou infekčních chorob, v krajních případech i virem HIV či hepatitidou B a C.

Bezpečnost v poskytování zdravotní péče našim klientům je naší prioritou. Od bezpečnosti v poskytování zdravotní péče se totiž následně odvíjí i spokojenost pacientů. Proto se aktivně nezapojujeme do placených analýz HealthCare, ale raději takové finanční prostředky věnujeme do skutečně a hmatatelně hodnotitelné péče o naše pacienty a ne do placených analýz,“ říká MUDr. Jiří Madar, náměstek pro zdravotní péči Krajské zdravotní, a. s.

„Čestný Certifikát Bezpečná nemocnice je natolik prestižní ocenění, že jej získají pouze nejlepší zdravotnická zařízení splňující přesně definovaná kritéria. Pro pacienty je tak ocenění Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem jasným znamením, že se jim dostane té nejlepší péče. Bezpečnostní prvky navíc chrání nejen zdraví pacientů, ale i zdraví a psychickou pohodu zdravotníků, kteří mohou být prací s rizikovými a vysoce infekčními materiály mnohdy stresováni,“ vysvětluje Jiří Lukeš, člen vedení Skupiny B. Braun.  

Jako velmi pozitivní hodnotí zavedení bezpečnostních prvků i hlavní sestra, Mgr. Markéta Svobodová: „Ráda bych se na bezpečnou nemocnici podívala z trochu jiného pohledu. Naší povinností je dbát na bezpečnost pacientů, je to alfa a omega naší práce. Koneckonců je to i velmi důležité hledisko při certifikaci nemocnice, při každém auditu kvality práce. Ale potřebujeme také dbát o bezpečí našich zaměstnanců, předcházet úrazům, které souvisejí přímo s výkonem práce sestry nebo lékaře. Je nutné chránit sebe. Při práci manipulujeme s ostrými nástroji a pomůckami, stačí chvilka nepozornosti a zdravotník se poraní o použitou jehlu. Jsem proto moc ráda, že máme pomůcky,které toto vylučují. Např. po použití intravenózní kanyly se hrot jehly zatáhne a další manipulace s ní nehrozí poraněním. Věřím, že podobné bezpečnostní prvky budou brzy samozřejmou součástí všech zdravotnických zařízení. Jejich zavedení totiž výrazně přispívá k dobrému jménu českého zdravotnictví.“

Krajská zdravotní, a. s. – Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem, o. z. každý den spotřebuje více než 1000 infuzních setů a přibližně 750 intravenózních kanyl. Při manipulaci s nimi jsou zdravotníci vystaveni každodenní hrozbě rizika poranění a případné nákazy. Díky bezchybně fungujícím ochranným prvkům je nyní riziko poranění téměř nulové.

Více o B. Braun

Koncern B. Braun působí na celosvětovém trhu 173 let a dnes patří k největším výrobcům zdravotnických produktů na světě. Hlavní sídlo je v německém Melsungenu, pobočky má v 60 zemích světa. Skupinu
B. Braun CZ/SK tvoří B. Braun Medical (dodavatel zdravotnických prostředků), B. Braun Avitum (provozovatel 23 dialyzačních středisek) a Aesculap Akademie (mezinárodní vzdělávací instituce). Skupina B. Braun v České a Slovenské republice působí od roku 1993, zaměstnává 600 lidí a její loňský obrat přesáhl 3,6 miliardy korun. Více na
www.bbraun.cz. B. Braun pro život je hlavním charitativním projektem Skupiny B. Braun. Podporuje vybrané neziskové organizace i jednotlivce. Více na www.bbraunprozivot.cz.

Kontakt na Skupinu B. Braun CZ/SK:
Lucie Kocourková
tisková mluvčí
tel. +420-271 091 313, mobil +420-602 167 024
e-mail: lucie.kocourkova@bbraun.com
www.bbraun.cz   

Kontakt na Masarykovu nemocnici v Ústí nad Labem:
Jiří Vondra
Tiskový mluvčí
tel.: +420 477 114 103
e-mail: jiri.vondra@kzcr.eu  


10.12.2012

Vědecká rada Krajské zdravotní, a. s. udělila ceny za nejlepší vědeckou práci za rok 2011

Pro stimulaci publikační a vědecké činnosti vyhlašuje Vědecká rada Krajské zdravotní, a. s. každoročně „Cenu za nejlepší vědeckou práci lékařů nad 35 let“ („Cena ředitele“), „Cenu za nejlepší vědeckou práci lékařů do 35 let“ („Cena náměstka pro zdravotní péči“) a „Cenu za nejlepší vědeckou práci nelékařských zdravotnických pracovníků“.

Nominované práce hodnotila Vědecká rada Krajské zdravotní, a. s. Podle daných pravidel soutěžili pouze první autoři článků, články „v tisku“ nebyly akceptovány. Nelékařští zdravotničtí pracovníci mohli zaslat článek nebo též prezentaci přednášky s uvedením místa a data konání kongresu.

Výsledky soutěže byly slavnostně vyhlášeny 10. prosince, první tři ocenění v každé kategorii získali kromě diplomu i peněžitou odměnu, celkem bylo mezi vítězné autory rozděleno 250 tisíc Kč. V soutěži o „Cenu ředitele“ se na první a druhé pozici umístili MUDr. Jan Procházka, Ph.D. z Oddělení intenzivní medicíny Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem (MN) a MUDr. Karel Edelmann, Ph.D. z Traumatologického oddělení MN na třetím místě MUDr. Robert Bartoš, Ph.D. z Neurochirurgické kliniky MN a Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně (FZS UJEP). V kategorii pro lékaře do 35 let („Cena náměstka pro zdravotní péči“) obsadili MUDr. Amír Zolal první a MUDr. Aleš Hejčl, Ph.D. druhé místo, oba z Neurochirurgické kliniky MN, třetí místo připadlo lékaři z Traumatologického oddělení MN, a to MUDr. Janu Rieglovi.

V kategorii nelékařských zdravotnických profesí byly z mnoha nominovaných příspěvků vybrány tři nejlepší práce, první místo zaujala Mgr. Bc. Michaela Rothová z Oddělení dětské chirurgie MN, na druhém skončila Mgr. Vlasta Čejnová z Oddělení lékařské genetiky MN a třetí místo obsadila Iveta Šebková z Gynekologicko-porodnického oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem. Blahopřejeme všem oceněným autorkám a autorům a těšíme se na nominace do nového ročníku soutěže.

Doprovodné informace:

Složení Vědecké rady Krajské zdravotní, a. s.  

Prof. MUDr. Martin Sameš, CSc., přednosta Neurochirurgické kliniky MN a FZS UJEP, (předseda VR KZ)
Doc. MUDr. Pavel Červinka, Ph.D., FESC, FSCAI, přednosta Kardiologické kliniky MN a FZS UJEP
MUDr. Pavel Dlouhý, primář Infekčního oddělení MN
MUDr. Daniel Nalos, primář Oddělení intenzivní medicíny MN
MUDr. Petr Opletal, CSc., Chirurgická klinika MN
MUDr. Aleš Chodacki, primář Oddělení nukleární medicíny Chomutov
MUDr. Marta Vachová, Neurologické oddělení Teplice
MUDr. Igor Greguš, Ambulance chronické bolesti Most
Mgr. Eva Bendová, Onkologické oddělení MN
Mgr. Vlasta Čejnová, Oddělení lékařské genetiky MN

Připravil:                            
Ing. Martin Zeman                                         
vedoucí Odboru vědy a výzkumu                        
Krajská zdravotní, a. s.                                      
tel: +420 477 117 900                                      
e-mail: martin.zeman@kzcr.eu                          

Zpracoval:
Jiří Vondra
tiskový mluvčí
Krajská zdravotní, a. s.
tel: +420 477 114 103, mobil: +420 774 711 478
email:  jiri.vondra@kzcr.eu


7.12.2012

Mostecká nemocnice počtvrté hostila sympozium očních lékařů

Tradiční akcí se již stalo 4. Mostecké oftalmologické setkání, na kterém se v pátek 7. prosince v kinosále mostecké nemocnice sešlo přes 40 očních lékařů a 30 zdravotních očních sester z celého ústeckého regionu. Jako hosté se akce zúčastnili také oční optici.

Stejně jako v předchozích ročnících, tak i letos se celé organizace ujalo Oční oddělení Nemocnice Most pod vedením primáře MUDr. Radomíra Macha, který je zároveň odborným garantem. Setkání se uskutečnilo pod patronací náměstka pro zdravotní péči mostecké nemocnice MUDr. Luďka Hyky.

„Celá řada odborných přednášek se týkala jak předního segmentu oka – operace šedého zákalu, tak i raritních, méně častých výkonů, dále diagnostiky glaukomu a léčby sítnicových onemocnění v očním lékařství,“ uvedl MUDr. Radomír Mach, primář očního oddělení mostecké nemocnice.

„Váženými přednášejícími hosty setkání byli MUDr. Pavel Sušický, působící na pražské klinice, primářka MUDr. Ivana Liehneová z ústecké Masarykovy nemocnice i MUDr. Jitka Pokorná z dětské ambulance oční kliniky Fakultní nemocnice na Královských Vinohradech.

Velikým přínosem byla také přednáška MUDr. Miroslava Pelešky, primáře anesteziologického oddělení mostecké nemocnice. Poučil lékaře o nejmodernějších léčebných metodách při anafylaktické reakci,“ řekl MUDr. Radomír Mach, garant celé akce.

Dalšími přednášejícími byli čtyři lékaři z Ústí nad Labem a z Loun. Z mostecké nemocnice měli po přednášce MUDr. Lenka Kulichová, MUDr. Veronika Šatka-Sušická a pěti přednáškami o nově zaváděných léčebných postupech přispěl primář MUDr. Radomír Mach. „Prosincový termín je sice nevlídný pro cestování za krásami Mostecka a poznávání jeho upraveného a rekultivovaného okolí, ale při vzájemném předávání odborných poznatků a zkušeností je toto předvánoční období vhodnou dobou k bilancování výsledků,“ uvedl MUDr. Radomír Mach a dodal, že v příštím roce se již páté tradiční setkání bude konat 6. prosince.

Jiří Vondra
tiskový mluvčí Krajské zdravotní, a. s.
tel: +420 477 114 103
fax: +420 477 114 900
mobil: +420 774 711 478
email:  jiri.vondra@kzcr.eu


4.12.2012

Organizátorka benefiční akce „ Krása pomáhá dětem“ dvojnásobnou maminkou

Stejně jako prvního chlapečka Tomáše, porodila Lenka Kocmanová Taussigová i svého druhého syna v ústecké Masarykově nemocnici. Chlapeček se jmenuje Honzík, narodil se 1. prosince, váží 3 700 g a měří 50 cm. Maminka a miminko jsou v pořádku.

„Moc bych chtěla poděkovat MUDr. Al-Eraidi Hilmimu a celému kolektivu Gynekologicko - porodnického oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem za vzornou a ochotnou péči,“ uvedla Ing. Lenka Kocmanová Taussigová, organizátorka a „duše“ benefiční akce „Krása pomáhá dětem“, kterou pravidelně pořádá, s výtěžkem právě pro Novorozenecké a Dětské oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem.

Blahopřejeme a hodně zdraví a štěstí přejeme šťastné mamince i malému Honzíkovi.

Jiří Vondra
tiskový mluvčí Krajské zdravotní, a. s.
tel: +420 477 114 103
fax: +420 477 114 900
mobil: +420 774 711 478
email:  jiri.vondra@kzcr.eu


1.11.2012

Krajská zdravotní jako první léčila novorozence pomocí tříkomorového vaku Numeta

Jednou z prvních zemí, kde se začala používat pokroková forma parenterální (mimostřevní) výživy novorozenců pomocí tříkomorového vaku, byla Česká republika, a úplně první pacient – novorozenec byl léčen s pomocí této metody na Novorozeneckém oddělení v Krajské zdraovotní, a. s. -Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem, o. z.

Parenterální výživu pro novorozence a děti ve formě tříkomorového vaku vyvinula Společnost Baxter a v letošním roce uvedla na trh s obchodním názvem NUMETA. Management společnosti Baxter krátce poté rozhodl, že vyšle na zkušební pracoviště a do rodiny prvního pacienta s tříkomorovým vakem NUMETA tým profesionálních fotografů a získaný materiál použije pro připravovanou prezentaci pokrokové metody.
 
První aplikace a zkušenosti s tříkomorovým vakem NUMETA se tak stanou veřejnou prezentací inovací a nových metod v klinické výživě novorozenců  a dětí. Na základě tohoto rozhodnutí se po nezbytných přípravách vypravil  29. 10. 2012  na Novorozenecké oddělení v Masarykově  nemocnici v Ústí nad Labem  štáb fotografů z americké firmy Paragraph pod vedením paní Robin Zvonek. Ve spolupráci s lékaři a sestrami novorozeneckého oddělení  a primáře MUDr. Petra Jance nafotili materiály zachycující přípravu a aplikaci směsi parenterální výživy s využitím tříkomorového vaku NUMETA u vybraného předčasně narozeného novorozence s indikací parenterální výživy.
 
Po úšpěšné misi v Masarykově  nemocnici v Ústí nad Labem pokračuje štáb fotografů s fotografováním v Malajsii, Číně a Brazílii. Cílem je dál dokumentovat aktivity  společnosti BAXTER na úrovni globální podpory a inovací ve zdravotnictví.
 
 
 
 
Jiří Vondra
tiskový mluvčí Krajské zdravotní, a. s.
tel: +420 477 114 103
mobil: +420 774 711 478
 

23.10.2012

Do babyboxu Krajské zdravotní, a. s. byl dnes odložen chlapec

Do babyboxu Krajské zdravotní, a. s. - Nemocnice Chomutov, o. z. byl dnes (23. října 2012) odložen chlapec, který je osmým dítětem, odloženým do babyboxů Krajské zdravotní, a.s.

Chlapec v odhadovaném stáří 3 až 5 měsíců je v dobrém zdravotním stavu a momentálně je v péči zdravotníků dětského oddělení, kteří již kontaktovali sociální pracovníky chomutovského magistrátu. Chlapec je prvním dítětem chomutovského babyboxu.
 
Babybox v Nemocnici Chomutov je v pořadí prvním instalovaným zařízením svého druhu, z celkového počtu pěti babyboxů, které společnost Krajská zdravotní, a. s. v rozmezí dvou let umístila ve svých nemocnicích.
 
 
 
Jiří Vondra
tiskový mluvčí
tel: +420 477 114 103
fax: +420 477 114 903
mobil: +420 774 711 478
Sociální péče 3316/12,  401 13 Ústí nad Labem
 

10.10.2012

Do babyboxu Krajské zdravotní, a. s. byl dnes odložen novorozenec

Do babyboxu Krajské zdravotní, a. s. - Nemocnice Most, o. z. byl dnes (10. října 2012) odložen novorozenec - holčička, která je sedmým novorozencem, odloženým do babyboxů, které společnost umístila do všech pěti svých nemocnic.

Do schránky byl novorozenec odložen ve středu (10. října 2012). Holčička je v současné době v intenzivní péči zdravotníků dětského oddělení.
 
Babybox v Nemocnici Most, o. z. je v pořadí posledním instalovaným zařízením svého druhu, z celkového počtu pěti babyboxů, které společnost Krajská zdravotní, a. s. v rozmezí dvou let umístila ve svých nemocnicích.
 
Naposled byl do babyboxu Krajské zdravotní, a. s. – Nemocnice Most, o. z. odložen novorozenec 12. dubna 2012. Jednalo se o chlapce, který byl šestým novorozencem, odloženým do babyboxů Krajské zdravotní, a. s.
 
 
 
Jiří Vondra
tiskový mluvčí
tel: +420 477 114 103
fax: +420 477 114 903
mobil: +420 774 711 478
Sociální péče 3316/12,  401 13 Ústí nad Labem
 

12.9.2012

Díky nákupu přes komoditní burzu dosáhla Krajská zdravotní na nejnižší možné ceny energií

Udržení kladného hospodářského výsledku, dosažení maximálních úspor, ale zároveň zkvalitnění služeb jak pro pacienty, tak i zdravotnický personál. To jsou hlavní cíle Krajské zdravotní, a. s., zastřešující nemocnice v Děčíně, Ústí nad Labem, Teplicích, Mostě a Chomutově. Krajská zdravotní, a. s. hospodaří již třetím rokem s kladným hospodářským výsledkem, a to v době, kdy se řada zdravotnických zařízení potýká se zápornými ekonomickými výsledky. Vloni dosáhla dokonce zisku přes 45 milionů korun.

„V této nestabilní době je potřeba hledat dlouhodobá řešení, která zajistí stabilitu nejen samotným nemocnicím, ale především pacientům,“ uvádí předseda představenstva Krajské zdravotní, a. s. Mgr. Radek Scherfer. „Hledáme proto další možnosti, kde ušetřit, aniž by to jakkoliv omezilo provoz našich nemocnic.“

Krajská zdravotní, a. s. si proto nechala zpracovat analýzu dosavadních nákupů energií. Na základě této analýzy se vedení společnosti rozhodlo nakoupit energie pro další období přes Komoditní burzu Praha, ve snaze dosáhnout na minimální ceny při dodržení maximální transparentnosti nákupu.

„Naše náklady jen na elektřinu se i při velmi dobrých cenách pohybují kolem 31 milionů korun. Chtěli jsme nakoupit energie i na další období co nejvýhodněji, a proto jsme se rozhodli pro nákup přes komoditní burzu,“ uvedl Radek Scherfer. „Věřili jsme, že tak dosáhneme znova nejvýhodnějších cen na trhu. Výsledek nás však skutečně překvapil. S tím, že dosáhneme takto významné úspory, jsme nepočítali.“

Za 24 318 MWh (megawatthodin) ve vysokém napětí zaplatí Krajská zdravotní, a. s. jen něco přes 29,7 milionů korun. Společnost tak v nemocnicích ušetří více než milion korun. Výsledek je o to zajímavější, že vysoutěžená cena je lepší než ta, která byla dosažena  před měsícem pro 8 fakultních a krajských nemocnic, přitom objem zakázky KZ, a.s. je mnohonásobně menší.

Snad nejnižší možné ceny na trhu za poslední období dosáhla Krajská zdravotní i v burzovním obchodu na dodávky zemní plynu.

„U zemního plynu se podařilo dosáhnout cen výrazně nižších, než jsou nyní na trhu běžné. Dosažení úspory přes milion korun předčilo naše očekávání. Je to velký úspěch. Celkově jsme díky nákupu přes Komoditní burzu Praha ušetřili téměř 2.150.000 korun. Peníze tak budeme moci použít na další rozvoj nemocnic,“ doplnil Radek Scherfer.

Tímto však záměr Krajské zdravotní, a. s. na hledání úspor v provozních nákladech nekončí. V nemocnicích plánuje zavést systém elektronických nákupů, který by měl nastavit pro nemocnice jednotné procesy při realizování veřejných zakázek. Úspor chce vedení pěti nemocnic dosáhnout i díky centrálním nákupům a využití elektronických aukcí. Snižování nákladů však nesmí být na úkor kvality nakupovaného zdravotnického materiálu, ani na úkor služeb poskytovaných pacientům.

 

 

Jiří Vondra
tiskový mluvčí Krajské zdravotní, a. s.
tel: +420 477 114 103
mobil: +420 774 711 478
email: jiri.vondra@kzcr.eu

 


Prosím, čekejte