25.1.2022

Zdravotníci Krajské zdravotní obdrželi děkovné balíčky od Skupiny ČEZ

Doplnit síly zdravotníkům, jejichž energie zachraňuje lidské životy, se rozhodla společnost ČEZ. Zdravotníkům z covidových oddělení více než 60 nemocnic po celé České republice proto společnost doručila děkovné balíčky plné dobrot. Obsah balíčků plných energie zajistily místní chráněné dílny, na severu Čech to byla organizace Fokus Labe. Dva tisíce balíčků v celkové hodnotě půl milionu korun putovaly do sedmi nemocnic Krajské zdravotní, a.s.

„Mám k těmto lidem, kteří každý den věnují veškerou energii k záchraně životů covidových pacientů, obrovskou úctu a obdiv. V době, kdy čelí již déle než rok opakovaným vlnám epidemie a bohužel od některých i naprosto nepochopitelným slovním útokům, jim tímto chceme za ČEZ vyjádřit naši podporu a poděkování,“ uvedl předseda představenstva a generální ředitel ČEZ Daniel Beneš.

„Děkujeme Skupině ČEZ za balíčky, které udělaly zdravotníkům z covidových oddělení velkou radost. Nejen zaměstnanci těchto pracovišť jsou už z dlouhotrvající pandemie unavení, jejich ocenění, podporu a možnost doplnění energie proto vítáme,“ uvedl generální ředitel Krajské zdravotní, a.s., MUDr. Petr Malý, MBA.

První stovku balíčků obdrželi zdravotníci covid odběrového místa a sestřičky i lékaři na dětském interním a chirurgickém příjmu Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem již před vánočními svátky. Další následují v těchto dnech do všech nemocnic Krajské zdravotní, a.s., tedy do nemocnic v Děčíně, Ústí nad Labem, Teplicích, Mostě, Chomutově, Litoměřicích a Rumburku.

 

Zdroj: info@kzcr.eu

Zdravotníci ústecké Masarykovy nemocnice s balíčky od Skupiny ČEZ.

Zdravotníci ústecké Masarykovy nemocnice s balíčky od Skupiny ČEZ.


21.1.2022

Ve Fontáně skončí očkování proti nemoci COVID-19, bez registrace dostanou zájemci vakcínu od 26. ledna už jen v teplické nemocnici

Možnost očkovat se proti onemocnění COVID-19 bez registrace v OC Fontána Teplice skončí v úterý 25. ledna 2022. Pro zájemce zůstává v Teplicích v provozu pouze očkovací centrum v nemocnici, kde od středy 26. ledna mohou podstoupit vakcinaci i lidé bez registrace.

Očkování v obchodním centru Fontána zajišťovali zdravotníci z teplické nemocnici, ve spolupráci s Magistrátem statutárního města Teplice. Očkování proti nemoci COVID-19 zde začalo 7. prosince loňského roku. Důvodem zrušení očkovacího centra ve Fontáně je výrazný pokles zájmu o očkování. 

Od 26. ledna, se mohou zájemci o očkování bez registrace dostavit do Očkovacího centra Krajské zdravotní, a.s. - Nemocnice Teplice, o.z., v přízemí budovy „J“ (interní pavilon). „Využít mohou i jiných očkovacích center nebo svých praktických lékařů,“ dodává Ing. Petr Severa, krajský koordinátor očkování.

Očkovací centrum Krajské zdravotní, a.s. – Nemocnice Teplice, o.z.

Nemocnice Teplice
budova J, Duchcovská 53, 415 29 Teplice

PROVOZNÍ DOBA OD 26. LEDNA 2022:

Pondělí + středa + pátek: 8.00 – 15.00 hodin (12:15 – 13:00 hodin přestávka na oběd)

Úterý + čtvrtek: 8.00 – 18.00 hodin (12:15 – 13:00 přestávka na oběd)

Přednostně budou očkováni lidé s platnou rezervací na konkrétní den a čas.

 

Více informací k vakcinaci proti nemoci COVID-19 najdete na www.kzcr.eu nebo na www.kr-ustecky.cz.

       

Zdroj: info@kzcr.eu

 


20.1.2022

Pracoviště spánkové medicíny v chomutovské nemocnici významně rozvíjí svou činnost

Pracoviště spánkové medicíny při Neurologickém oddělení Krajské zdravotní, a.s. – Nemocnice Chomutov, o.z., postupně rozvíjí svou činnost od roku 2018. V současné době nabízí diagnostiku a terapii poruch spánku s dominantním zaměřením na poruchy dýchání ve spánku a poruchy spánku u neurologických onemocnění. V loňském roce získal vedoucí lékař MUDr. Kamil Slowik nadstavbovou specializaci ve spánkové medicíně a pracoviště získalo akreditaci komplexního spánkového centra.

„Po získání akreditace můžeme bez omezení provádět komplexní diagnostiku a léčbu v celé šíři oboru spánkové medicíny. Aktuálně máme v péči kolem 300 pacientů a další rychlým tempem přibývají. V současné covidové době rozvíjíme především telemedicínu. Využíváme všechny dostupné technologie, které minimalizují rizika nákazy infekcí, ale také zlepšují komfort náš i pacientů během diagnostiky i léčby,“ říká MUDr. Kamil Slowik.

Pracoviště spánkové medicíny v chomutovské nemocnici se skládá z ambulantní a laboratorní části. Ambulantní složku představuje spánková poradna pro všechny pacienty s poruchami spánku nebo bdění a ventilační poradna pro pacienty léčené neinvazivní přetlakovou ventilací. Laboratorní část využívá lůžka na standardní stanici neurologického oddělení k limitované polygrafii nebo offline titraci přetlakové ventilace a dvě lůžka na monitorovaném pokoji v rámci neurologické jednotky intenzivní péče k videopolysomnografii nebo online manuální titraci přetlakové ventilace. Dále mají zdravotníci možnost provádět test mnohočetné latence usnutí (MSLT) nebo test udržení bdělosti (MWT).

Pracoviště nabízí komplexní diagnostiku a terapii všech poruch spánku. Primární zaměření je na poruchy dýchání ve spánku (působnost zahrnuje okresy Chomutov, Most a Louny) a neurologická onemocnění s vazbou na spánek (působností je celý Ústecký a Karlovarský kraj). Do poradny přicházejí pacienti s poruchami cirkadiánního rytmu, syndromem neklidných nohou, s různými abnormálními projevy během spánku (například náměsíčnictví či skřípání zuby) nebo s těžkou a chronickou nespavostí. Od prosince roku 2021 provádí specialisté chomutovského pracoviště odbornou supervizi nad vznikajícím pracovištěm nižšího typu v Nemocnici Sokolov, odkud budou proudit další pacienti k zavedení odpovídající léčby.

Zásadním krokem ke stanovení správné diagnózy je získání detailních informací o spánkových návycích, denním režimu, psychické i fyzické kondici pacienta. Z velké části již tyto informace postačují k vysvětlení stesků, pro které pacient do poradny přichází. Kvalitní anamnéza je tedy pro vytvoření pracovní diagnózy zcela základní. Další vyšetřovací metody jsou voleny na základě stanovené pracovní diagnózy – k jejímu potvrzení či vyvrácení. Spánková medicína navíc využívá specializované dotazníky k orientačnímu zhodnocení depresivity, úzkosti, nadměrné denní spavosti, noční nespavosti nebo třeba přítomnosti abnormálního chování ve spánku.

Další pracoviště spánkové medicíny má Krajská zdravotní, a.s., v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem.

 

Rozhovor s vedoucím lékařem pracoviště spánkové medicíny v Krajské zdravotní, a.s. – Nemocnici Chomutov, o.z., MUDr. Kamilem Slowikem

Jaká je aktuální situace na pracovišti spánkové medicíny v chomutovské nemocnici?
V současné době naše pracoviště funguje na maximální výkon za stávajících okolností. Zásadním limitem je nedostatek personálu, jak sesterského, tak lékařského. Veškerý provoz zajišťuji já a moje dvě kolegyně, spánkové laborantky – Lenka Merxbauerová v laboratoři a Michaela Wittmanová na ambulanci. Z pohledu poruch dýchání ve spánku se k rutinní péči o spánkové apnoiky snažíme zavést léčbu hypoventilačních syndromů. Rozvíjíme spolupráci s místním spolkem Esprit, který poskytuje kognitivně-behaviorální terapii pro pacienty s nespavostí. Neustále upravujeme klinické a provozní postupy k maximální efektivitě využitého času pro nás i pro naše pacienty.

Jaký byl důvod vzniku tohoto pracoviště?
Důvodem vzniku byla nedostupnost péče o poruchy spánku v našem regionu a přilehlém okolí. Druhým důvodem byl zájem o tento obor, který jsem projevil nejen já, ale všichni, kteří se aktivně na činnosti pracoviště podílejí. V současné době je to i uspokojení z úspěšně léčených pacientů, kteří nás zastavují i v civilním životě a děkují za pozitivní změnu, kterou jsme jim přinesli. A to velmi potěší.

Kolik máte aktuálně pacientů?
V ambulanci vedeme kolem 300 pacientů. Více jak dvě třetiny z nich jsme nabrali ve druhé polovině předchozího roku a další neustále přibývají. Ventilační terapie byla zahájena v říjnu 2021 a zatím máme přes 40 pacientů na této léčbě. Velká část pacientů čeká na titraci, respektive nastavení ventilační léčby.

S jakými problémy k vám lidé nejčastěji přicházejí?
Mezi absolutně nejčastější důvody návštěvy patří chrápání a dechové zástavy ve spánku. Výslednou diagnózou bývá typicky syndrom obstrukční spánkové apnoe (OSAS). Velmi častým steskem je dlouhodobá nespavost (insomnie), pocit neklidu v dolních končetinách (syndrom neklidných nohou, RLS) či poruchy spánku ze směnného provozu. V dohledné době bychom rádi rozšířili spektrum péče i o vybrané diagnózy dětských poruch spánku.

Jaké procento pacientů jste schopni řešit na dálku a kolik jich k vám chodí fyzicky přespat?
V současné pandemické době se snažíme naprosto minimalizovat počet pacientů k hospitalizacím. Tu indikujeme pouze u polysomnografických vyšetření nebo při online manuální titraci komplikovaných poruch dýchání ve spánku. Většinu diagnostiky a léčby jsme přesunuli do ambulantní části s využitím telemedicíny.

Jak vám situaci komplikuje pandemie onemocnění COVID-19?
V roce 2020 a 2021 nás COVID zasáhl velmi citelně a pracoviště bylo dlouhou dobu uzavřeno. Od května 2021 jsme postupně obnovili činnost a plného provozu jsme dosáhli až na začátku října. V současné době při dodržování všech opatření a maximální prevenci můžeme fungovat bez zásadnějších obtíží. Jiným problémem je nedostatek ventilačních přístrojů v České republice díky pandemii a problémy s čipy a lodní dopravou.

Jak se vaše pracoviště liší od toho v ústecké nemocnici?
To se mi velmi těžko hodnotí. Ústecké pracoviště má tradici v diagnostice a léčbě poruch dýchání ve spánku, je situováno při plicním oddělení. My jsme pod neurologií, takže spektrum našich pacientů je trochu odlišné. Každopádně velmi dobře vycházíme s MUDr. Janem Kordíkem, který tamní pracoviště vede, takže určitě nepanuje nějaká rivalita.

 

Zdroj: info@kzcr.eu

Pracoviště má akreditaci komplexního spánkového centra

Pracoviště má akreditaci komplexního spánkového centra


10.1.2022

Krajská zdravotní se stará o své zaměstnance, ve spolupráci s partnery nabízí benefity

Společnost Krajská zdravotní, která spravuje sedm nemocnic a s devíti tisíci pracovníky, je největším zaměstnavatelem v Ústeckém kraji, rozvíjí program benefitů pro své zaměstnance. Roste tak počet partnerů, s nimiž Krajská zdravotní, a.s., (KZ) spolupracuje.

„Jsem velmi potěšen, že se nám daří postupně naplňovat program benefitů pro zaměstnance, který v loňském roce schválilo vedení společnosti. Personální problematika logicky patří mezi klíčové oblasti zodpovědného zaměstnavatele, proto se jí intenzivně věnujeme. Ve zdravotnictví není situace dlouhodobě příznivá. Snažíme se proto vytvořit jak pro stávající kolegy, tak pro ty nově příchozí takové podmínky, aby naše řady posílit chtěli. Nejedná se pouze o nabídku atraktivního finančního ohodnocení, ale například i pomoc při řešení bytové otázky. Program benefitů je novým příspěvkem, kterým vysíláme v tomto směru našim zaměstnancům další takový signál,“ uvedl MUDr. Petr Malý, MBA, generální ředitel KZ. 

Slevy na služby či produkty mohou zaměstnanci KZ uplatňovat u takových partnerů, jakými jsou společnosti DATART, Lázně Teplice, Jazykové kurzy Skřivánek, Golden travel and tours, prodejce nábytku Bonami, Městské služby Ústí nad Labem, MALL.CZ a další.

Výhodné vstupné pro zaměstnance KZ i jejich rodinné příslušníky nyní nabízí i Botanická zahrada Teplice. „Už téměř dva roky lékaři a zdravotníci bojují s koronavirem. Zaslouží si především odpočinek. Proto jsem rád, že můžeme v roce, kdy slavíme 15 let od otevření současného areálu veřejnosti, každému pracovníkovi Krajské zdravotní poskytnout relaxaci právě v naší botanické zahradě,“ řekl Bc. Petr Šíla, ředitel Botanické zahrady Teplice, p.o.

 

Zdroj: info@kzcr.eu

 


7.1.2022

Krajská zdravotní vydala pro letošní rok originální autorský kalendář

Krajská zdravotní, a.s., není jen synonymem profesionální péče o pacienty, ale odráží také spoustu zajímavých osobních příběhů svých zaměstnanců. Příkladem, kdy se skloubí profesní život s životní vášní, v tomto případě uměleckého směru, je Barbora Koulová, DiS. Výsledkem je, že můžeme s hrdostí představit originální autorský kalendář na rok 2022. Jeho námětem se stala anatomie a autorka na svých kresbách micropenem zachytila vybrané části lidského těla. 

Barbora pracuje jako všeobecná sestra na Klinice anesteziologie, perioperační a intenzivní medicíny Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a Krajské zdravotní, a.s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o.z.

Bářina talentu si všimli i kolegové na pracovišti a právě od nich vzešel prvotní nápad na autorský kalendář. „Oslovila mne naše vrchní sestra, že bychom mé kresby mohli využít pro naši kliniku, ale že to skončí kalendářem pro celou Krajskou zdravotní, bylo veliké překvapení,“ prozradila skromně Barbora Koulová. Hned také dodala, že šlo o její první projekt tohoto formátu a práce na něm jí velice bavila. Nejtěžší byla kresba lidského ucha, nejlépe se autorce pracovalo na obrázku lidské lebky.

„Kalendář jsme vydali především pro naše zaměstnance a partnery, ale plánujeme, že se kresby časem objeví v rámci výstavy v atriu Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, kde si je bude moci prohlédnout i veřejnost,“ doplnil MUDr. Petr Malý, MBA, generální ředitel Krajské zdravotní, a.s.

Krajská zdravotní, a.s., plánuje přihlásit kalendář do profesní soutěže Zlatý středník. Ta hodnotí firemní a externí média a nejlepší komunikační projekty. „Věříme, že nepůjde o jediný počin našich zaměstnanců. Chceme podpořit a dát příležitost i dalším, kteří chtějí svůj um a talent prezentovat,“ dodal MUDr. Petr Malý, MBA.

 

Zdroj: info@kzcr.eu

Titulní strana kalendáře Krajské zdravotní  a.s.  na rok 2022

Titulní strana kalendáře Krajské zdravotní, a.s., na rok 2022


6.1.2022

Město Rumburk darovalo Nadačnímu fondu Krajské zdravotní 500 tisíc Kč na nábor lékařů

Zastupitelstvo města Rumburk schválilo na svém jednání dne 16. prosince 2021 poskytnutí finančního daru do Nadačního fondu Krajské zdravotní, a.s., ve výši 500 tisíc korun. Účelem poskytnutí daru je nábor nových lékařských pracovníků v oboru vnitřního lékařství Krajské zdravotní, a.s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o.z., pracoviště Rumburk.

„Poskytnutí finančního daru do Nadačního fondu Krajské zdravotní chápeme jako další možnou podporu města Rumburk rumburské nemocnici, zejména pak posílení jejího personálního obsazení,“ řekl místostarosta města Ing. Ladislav Růžička.

„Za finanční dar vedení města děkujeme, oboustranná spolupráce nás velmi těší. Zajištění odpovídající zdravotní péče obyvatelům Šluknovského výběžku je dlouhodobým cílem naší společnosti,“ uvedl generální ředitel Krajské zdravotní, a.s., MUDr. Petr Malý, MBA.

„Finanční dar využijeme po vzájemné dohodě s vedením města pro nábor nových lékařů v oboru vnitřního lékařství pro rumburskou nemocnici. Učiníme veškeré kroky k tomu, abychom mohli poskytnutý dar co nejdříve použít,“ doplnil předseda správní rady Nadačního fondu Krajské zdravotní, a.s., Mgr. Miroslav Pajonk.


Zdroj: info@kzcr.eu


1.1.2022

Prvním miminkem narozeným v roce 2022 v porodnicích Krajské zdravotní je Karla (2. aktualizace)

Zdravotníci Krajské zdravotní, a.s., v mostecké, teplické, ústecké a děčínské porodnici, znají svá první novoroční miminka.

V porodnici Nemocnice Most, o.z., se jako první na svět v roce 2022 podívala v 3.01 hodin holčička Karla, měřila 50 cm a vážila 3 600 g. Maminkou je Michaela Čížová z Mostu.

Datum narození 1. 1. 2022 bude mít v rodném listě napsané také Dominik, který přišel na svět v porodnici Nemocnice Teplice, o.z., v 10.38 hodin. Vážil 3 200 gramů. Maminkou je Jana Turková z Teplic.

V ústecké porodnici přivedla na svět Ústečanka Jitka Rúfusová 1. 1. 2022 v 10.50 hodin holčičku Ninu, která vážila 2 700 g.

Mamince Veronice Jořenkové z Křešic se v porodnici Nemocnice Děčín, o.z., narodila 1. 1. 2022 v 11.08 hodin dcera Sarah. Vážila 2 950 g.

V Nemocnici Litoměřice, o.z., se jako první v letošním roce narodil 2. ledna v 5.18 hodin Matouš, měřil 52 cm a vážil 3 500 g. Maminkou je Martina Bohatová z Litoměřic. 

Zdroj: info@kzcr.eu

 



30.12.2021

Krajská zdravotní otevře v Mostě novou odběrovou místnost

Oddělení laboratorního komplementu Krajské zdravotní, a.s. – Nemocnice Most, o.z., otevře v pondělí 3. ledna 2022 nové prostory pro odběry krve pro pacienty a odběry pro testy na COVID-19. Odběrová místnost zahájí provoz na adrese Josefa Skupy 86. Pro pacienty bude otevřena ve všední dny, tedy od pondělí do pátku v čase 7:00 - 15:00 hodin. Samozřejmostí je bezbariérový přístup.

„Přijímáme pacienty se žádankou na odběr krve od lékařů jak praktických, tak odborných specialistů, vyšetřujeme také samoplátce. Odběry krve provádíme pro pacienty pro akreditovaný laboratorní komplement Nemocnice Most, zastřešující obory biochemie, hematologie, mikrobiologie a také pro transfuzní službu. Pracoviště umožňuje laboratorní návaznost na nemocniční péči s okamžitou dostupností a snadnou dohledatelností výsledků krevních odběrů,“ informovala Ing. Eva Herkommerová, Ph.D., MBA, vedoucí Oddělení laboratorního komplementu Krajské zdravotní, a.s. – Nemocnice Most, o.z.

„Naše pracoviště garantuje velmi širokou nabídku vyšetření. Nabízíme odběry krve na vyšetření hladiny protilátek proti COVID-19 a také možnost odběrů PCR, antigenních testů na COVID-19,“ dodala Ing. Eva Herkommerová, Ph.D., MBA.

 

Zdroj: info@kzcr.eu

 


29.12.2021

Avízo – Krajská zdravotní upozorňuje na otevírací dobu lékáren 1. ledna 2022

Krajská zdravotní, a.s., (KZ) upozorňuje na otevírací dobu lékáren 1. ledna 2022. Pohotovostní lékárenská služba v Nemocničních lékárnách KZ bude zajištěna takto:

Děčín:

Nemocniční lékárna Krajské zdravotní, a.s. – Nemocnice Děčín, o.z., U Nemocnice 1 (telefon 412 705 440) bude otevřena pro veřejnost od 9:00 do 15:00 hodin.

Ústí nad Labem:

Nemocniční lékárna Krajské zdravotní, a.s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o.z., Sociální péče 3316 /12A (telefon 477 112 153) bude otevřena pro veřejnost od 9:00 do 18:00 hodin.

Teplice: 

Nemocniční lékárna Krajské zdravotní, a.s. – Nemocnice Teplice, o.z., Duchcovská 53poliklinika, vchod z ulice U nemocnice (telefon 417 519 679) bude otevřena pro veřejnost od 12:00 do 19:00 hodin.

Most:

Nemocniční lékárna Krajské zdravotní, a.s. – Nemocnice Most, o.z., J. E. Purkyně 270 (telefon 478 032 540) bude otevřena pro veřejnost od 9:00 do 19:00 hodin.

 

Zdroj: info@kzcr.eu

27.12.2021

Krajská zdravotní zahájila v ústecké Masarykově nemocnici očkování dětí starších 5 let proti COVID-19

Krajská zdravotní, a.s., (KZ) zahájila v pondělí 27. prosince v Očkovacím centru v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem v pavilonu I očkování dětí ve věku 5 – 11 let proti nemoci COVID-19.  Registrovat k očkování proti koronaviru je u této věkové skupiny možné od 13. prosince. Vakcínu mohou děti starší 5 let dostat v Ústeckém kraji již také v kadaňské nemocnici. V rámci sítě nemocnic KZ se děti starší 5 let kromě ústecké nemocnice budou moci dát očkovat od pátku 31. prosince i v nemocnici v Rumburku.

„Velmi nás těší velký zájem rodičů děti očkovat. Doufáme, že vydrží. Během první hodiny od zahájení očkování v centru v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem dostalo dětskou verzi vakcíny Comirnaty od výrobce Pfizer/BioNTech 33 dětí. Oproti vakcíně pro dospělé se jedná o třetinovou dávku. Podává se rovněž ve dvou dávkách s odstupem tří týdnů,“ shrnula Mgr. Dana Vaculíková, hlavní hygienička KZ, která má zároveň v gesci přípravu a koordinaci očkovacích míst v celém Ústeckém kraji.

Přehled očkovacích míst s možností vakcinace dětí od 5 do 11 let v Ústeckém kraji:

Kadaň (od 22. 12. 2021)

Nemocnice Kadaň, s.r.o.

Dětská poliklinika, 2. patro, zadní vchod, Golovinova 1983, 432 01 Kadaň
OČKOVÁNÍ DĚTÍ 5 – 11 LET: PO – PÁ 13:30 – 14:30 hodin

Ústí nad Labem (od 27. 12. 2021)

Krajská zdravotní, a.s. – Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem, o.z.
Infekční oddělení, budova I, Sociální péče 3316/12A, 400 11 Ústí nad Labem
OČKOVÁNÍ DĚTÍ 5 – 11 LET: PO 7:00 - 19:00 hodin (polední pauza 12:30 – 13:00, poslední očkování v 18:15)

Rumburk (od 31. 12. 2021)

Krajská zdravotní, a.s. – Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem, o.z., pracoviště Rumburk
areál Podhájí, v prostorách bývalé interní ambulance, Lesní 1062/26, 408 01 Rumburk
OČKOVÁNÍ DĚTÍ 5 – 11 LET: PÁ 8:00 – 12:00 hodin

Více informací k vakcinaci proti nemoci COVID-19 najdete na www.kzcr.eu nebo na www.kr-ustecky.cz.


Zdroj: info@kzcr.eu

Vakcínu proti nemoci COVID-19 mohou děti ve věku 5 - 11 let dostat od 27. prosince v Očkovacím centru v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem  které je umístěno v pavilonu I. Foto: Krajská zdravotní  a.s.

Vakcínu proti nemoci COVID-19 mohou děti ve věku 5 - 11 let dostat od 27. prosince v Očkovacím centru v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem, které je umístěno v pavilonu I. Foto: Krajská zdravotní, a.s.


Prosím, čekejte