11.3.2019

Zdravotníci ústecké Masarykovy nemocnice se rozloučili s emeritním primářem a špičkovým chirurgem doc. MUDr. Ottou Trefným, CSc.

Na smuteční obřad se rozloučit s doc. MUDr. Ottou Trefným, CSc., přišli v pondělí 11. března 2019 do nového krematoria na Střekově bývalí kolegové emeritního primáře včetně současného managementu Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z. Špičkový chirurg během své čtyřicetileté kariéry v ústecké nemocnici vychoval řadu dnes uznávaných odborníků.

„Doc. MUDr. Otto Trefný, CSc., odešel navždy 2. března letošního roku ve věku 87 let. Šlo o dalšího představitele ústecké chirurgické poválečné školy, která svým významem přesáhla hranice okresu i kraje. Patřil do generace, která položila základy chirurgie a traumatologie v ústecké nemocnici. Byla to generace velkých osobností tvrdých k sobě i k nám žákům. Žili a pracovali v poněkud jiné době, v době stavovské hrdosti, kdy charakter vítězil nad zbytečnými půtkami a šarvátkami. Doc. MUDr. Otto Trefný, CSc., převzal oddělení úrazové chirurgie po jeho zakladateli primáři MUDr. Čestmíru Dolejším. Udržel a rozvíjel vynikající odbornou úroveň tohoto zdravotnického pracoviště. Byl zdatným operatérem s přirozeným nadáním. Dokázal i v těžkých dobách sehnat moderní zdravotnickou techniku. Oddělení předal svému nástupci MUDr. Janu Houserovi, který jej charakterizoval jako velmi charismatického člověka s demokratickým smýšlením, mezi kolegy a pacienty velmi známého a oblíbeného. Emeritní primář doc. MUDr. Otto Trefný, CSc., trpěl a podporoval diskuzi a odborný růst mladých kolegů. Zapsal se zlatým písem do historie ústecké nemocnice. Čest jeho památce, nikdy nezapomeneme,“ uvedl ředitel zdravotní péče Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., MUDr. Josef Liehne.

Do ústecké nemocnice nastoupil doc. MUDr. Otto Trefný, CSc., v roce 1957 a zůstal jí věrný následujících 40 let. Oddělení úrazové a neodkladné chirurgie vedl 15 let. V roce 2014 toto zdravotnické pracoviště získalo statut Kliniky úrazové chirurgie Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z. „Pan doc. MUDr. Otto Trefný, CSc., byl můj první šéf a učitel, když jsem v roce 1984 nastoupil do ústecké nemocnice. Zažil jsem jej ještě v době jeho vrcholné chirurgické slávy. Obdivoval jsem na něm vždy brilanci jeho operační techniky a velký přehled nad celým oborem. Jeho vstřícnost k pacientům mi byla vzorem. Když odešel v důchodovém věku do ústraní, zůstal s námi stále v úzkém kontaktu a naše přátelské vztahy a oboustranné kontakty trvaly až do konce jeho bohatého života,“ zavzpomínal na svého medicínského učitele přednosta MUDr. Karel Edelmann, Ph.D.

Doc. MUDr. Otto Trefný, CSc., byl 22 let lékařem hokejové reprezentace. Fanoušci ho často vídali v jeho typickém kloboučku na střídačce v nejslavnějších dobách československého hokeje. Po zásluze byl uveden do hokejové síně slávy. Měl celou řadu koníčků, za všechny stojí zmínit myslivost.

Zdroj: info@kzcr.eu

Smuteční obřad. Foto: KZ  a. s./Petr Sochůrek

Smuteční obřad. Foto: KZ, a. s./Petr Sochůrek


11.3.2019

Krajská zdravotní se na ústecké oční klinice připojí ke Světovému týdnu glaukomu

Oční klinika Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., se Dnem otevřených dveří pro širokou veřejnost připojí ke Světovému týdnu zeleného zákalu (glaukomu), který je pro letošní rok vyhlášen v týdnu od 10. do 16. března a upozorňuje na rizika onemocnění zeleným zákalem. Jedná se o společný projekt Světové glaukomové asociace a Světové asociace pacientů s glaukomem.

Akce proběhne ve čtvrtek 14. března 2019 od 12:30 do 16:00 hodin,

v ambulantních prostorách Oční kliniky Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., pavilon „G“, 1. nadzemní podlaží, Sociální péče 3316/12A, 401 13 Ústí nad Labem.

  • Preventivní měření nitroočního tlaku

  • Měření zraku

Zdroj: info@kzcr.eu

Vyšetření zraku. Na snímku MUDr. Ivana Liehneová  Ph.D.  přednostka ústecké oční kliniky. Foto: KZ  a. s./Petr Sochůrek

Vyšetření zraku. Na snímku MUDr. Ivana Liehneová, Ph.D., přednostka ústecké oční kliniky. Foto: KZ, a. s./Petr Sochůrek


8.3.2019

Městská hromadná doprava nebude projíždět děčínskou nemocnicí

Autobusy linky 207 Dopravního podniku města Děčína, a. s., od 11. 3. do 20. 3. 2019 nebudou projíždět areálem Krajské zdravotní, a. s. – Nemocnice Děčín, o. z. Důvodem omezení je výstavba nové budovy vedle pavilonu „I“, která přinesla dopravní omezení se sníženou průjezdností.

Pacienti a návštěvy mířící na zdravotnická pracoviště děčínské nemocnice budou muset po dobu omezení využívat stanice „U nemocnice“, v níž bude linka 207 končit.

Zdroj: info@kzcr.eu


7.3.2019

Krajská zdravotní se připojila k Evropskému dni logopedie

Ve středu 6. března 2019 měli možnost rodiče menších dětí a předškoláků dozvědět se více o jejich výslovnosti. Otorinolaryngologické oddělení (ORL) Krajské zdravotní, a. s. – Nemocnice Děčín, o. z., se Dnem otevřených dveří, na svém pracovišti klinické logopedie, připojilo k Evropskému dni logopedie. 

Logopedka Mgr. Štěpánka Mališová uvedla, že pro malé pacienty byly připraveny dvě ambulance, ve kterých probíhalo orientační vyšetření výslovnosti dítěte. „Rodiče poté obdrželi informaci, zda je vše v pořádku nebo je nutné zahájit u dítěte logopedickou péči. V případě doporučení další návštěvy logopeda byla pro rodiče s dětmi připravena třetí ambulance, ve které kolegyně ukazovala, jak pracovat na odstranění problému za pomoci věcí a hraček běžně dostupných v domácnosti, než začne u dítěte logopedická péče,“ řekla Mgr. Štěpánka Mališová.

Dne otevřených dveří k návštěvě logopeda se svou tříletou dcerou Johankou využila Pavla Horáková z Děčína. „Na problém s výslovností u dcery nás upozornila dětská lékařka při povinné prohlídce a dala nám doporučení k logopedovi. Jelikož je těžké sehnat specialistu logopeda a jsou dlouhé objednací lhůty, využila jsem dnešní akce, abych se poradila, jak pracovat na odstranění problému, než zahájí dcera péči. O Dni otevřených dveří jsem se dozvěděla z facebookové stránky společnosti Krajská zdravotní a ze Zpravodaje města Děčín,“ uvedla Pavla Horáková.

V rámci Evropského dne logopedie se věnovali odborníci pozornost dalším vývojovým vadám u dětí, které mohou zapříčinit špatnou výslovnost. „Zaměřujeme se jak na sluchové, tak na zrakové vnímání dítěte, hrubou a jemnou motoriku a paměť. Hlavně sluch a paměť mají na výslovnost velký vliv. Hodně záleží na tom, jak má člověk slova odposlouchaná a jak si je pamatuje,“ doplnila Mgr. Štěpánka Mališová.

„S nápadem uspořádat na zdravotnickém pracovišti klinické logopedie děčínského otorinolaryngologického oddělení Den otevřených dveří přišla vrchní sestra Bc. Lenka Lolloková. Dorazilo 20 dětí se svými rodiči či prarodiči. Cílem akce bylo představit naše pracoviště, kde logopedky pracují nejen s dětmi v ambulancích, ale dochází i na lůžkové stanice našich zdravotnických pracovišť, zejména na neurologii a rehabilitaci, kde s hospitalizovanými pacienty, například po mozkových příhodách, trénují výslovnost,“ dodala Mgr. Danuše Tomášková, hlavní sestra děčínské nemocnice.

V loňském roce se uskutečnilo v ambulantní logopedii Otorinolaryngologického oddělení (ORL) Krajské zdravotní, a. s. – Nemocnice Děčín, o. z., 3359 návštěv dětských pacientů. Logopedky pečovaly o 536 hospitalizovaných nemocných.

Zdroj: info@kzcr.cz

Krajská zdravotní se připojila k Evropskému dni logopedie. Na snímku logopedka Mgr. Vladimíra Škopová. Foto: KZ  a. s./Petr Sochůrek

Krajská zdravotní se připojila k Evropskému dni logopedie. Na snímku logopedka Mgr. Vladimíra Škopová. Foto: KZ, a. s./Petr Sochůrek


5.3.2019

V Krajské zdravotní přednášel předseda České resuscitační rady doktor Anatolij Truhlář

„Resuscitace v proměnách času: od zázraků k výsledkům…“ byla tématem další z cyklu přednášek „Osobnosti české medicíny“, při němž se již čtvrtý rok scházejí zdravotníci ve Vzdělávacím institutu Krajské zdravotní, a. s., v Ústí nad Labem (VIKZ) se špičkovými odborníky, zástupci různých lékařských oborů. Ve středu 20. února 2019 se zde představil MUDr. Anatolij Truhlář, Ph.D., FERC, lékařský náměstek Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje, vedoucí lékař Letecké záchranné služby Hradec Králové a předseda České resuscitační rady. 

Doktor Truhlář přijal pozvání Kliniky anesteziologie, perioperační a intenzivní medicíny Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., která společně s VIKZ cyklus pořádá.

„Přednáška bude především o kardiopulmonální resuscitaci, což je moje hlavní specializace. Pokusím se nejprve o průřez historií a postihnutí vývoje této metody. Ve druhé části přednášky vyzdvihnu zvláště systémové věci, které jsou nejdůležitější pro to, abychom do budoucna mohli zvýšit počet lidí, kteří srdeční zástavu přežijí. Pokud chceme výsledky léčby dále zlepšovat, záleží především na systémových změnách. A k tomu je důležitá organizace, lidé, kteří mají schopnost rozhodovat a stávající systém změnit,“ přiblížil téma přednášky MUDr. Anatolij Truhlář, Ph.D., FERC.

„Česká republika je v kardiopulmonální resuscitaci na špičce v Evropě. Je to samozřejmě výsledek práce celého řetězce pracovišť, která se péčí o tyto pacienty zabývají. Počínaje operačními středisky, kde naši operátoři problém rozpoznají po telefonu a donutí volajícího provádět laickou resuscitaci, na níž navazuje práce zdravotnické záchranné služby. Stále důležitější je ale poresuscitační péče ve správné nemocnici, což dneska už není nejbližší anesteziologicko-resuscitační oddělení, ale systém tzv. center pro nemocné po srdeční zástavě. Jde většinou o krajské nemocnice s kardiocentry, kde je poskytována komplexní péče umožňující návrat řady nemocných zpátky do plnohodnotného života,“ vysvětlil tento náš přední odborník.

Projekt „Osobnosti české medicíny“ od roku 2016 umožňuje především mladým lékařům načerpat v krátké době mnoho poznatků a informací od těch nejlepších, kteří v České republice v různých medicínských oborech působí. Přednášky se konají jednou měsíčně, výjimkou je prázdninové období červenec - srpen.

Fotografie z akce naleznete na www.kzcr.eu

Zdroj: info@kzcr.cz


1.3.2019

Krajská zdravotní odvolala zákaz návštěv ve svých pěti nemocnicích

Krajská zdravotní, a. s., odvolala zákaz návštěv ve svých pěti nemocnicích, vydaný z důvodu zvýšené nemocnosti na akutní respirační infekce v Ústeckém kraji v uplynulých týdnech. Návštěvy na všech odděleních bez omezení jsou opět povoleny ve zdravotnických zařízeních:

Nemocnice Děčín, o. z.
Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem, o. z. 
Nemocnice Teplice, o. z. 
Nemocnice Most, o. z.
Nemocnice Chomutov, o. z. 
 

Zdroj: info@kzcr.eu


25.2.2019

V mostecké nemocnici se uskutečnil čtvrtý ročník konference Bez laboratoře se neobejdete

Oddělení laboratorního komplementu Krajské zdravotní, a. s. – Nemocnice Most, o. z., uspořádalo pod záštitou Ing. Jiřího Nováka, předsedy představenstva Krajské zdravotní, a. s., 4. ročník odborné konference na téma „Bez laboratoře se neobejdete“. Konference, která se konala ve středu 20. února 2019 v kinosále mostecké nemocnice, představila obory biochemie, hematologie, toxikologie a klinické farmacie, které jsou ve zdejší nemocnici spojeny do jediného Oddělení laboratorního komplementu.

V rámci vysoce odborného programu zazněla celá řada přednášek postihujících široké spektrum problematiky. Mezi témata, která přednášející pro letošní ročník konference zvolili, patřilo např. „Kompletní řešení akutní diagnostiky u lůžka pacienta“, „Využití POCT metod v pediatrii“, „Spolupráce klinického farmaceuta s laboratoří“, „Jsou v ČR syntetické kanabinoidy problémem?“, „Intoxikace paracetamolem nebo Verifikace lékové interakce - pomoc laboratoře?“.

„Obory laboratorní diagnostiky, jakými jsou biochemie, hematologie, toxikologie a klinická farmacie jsou pro klinickou nemocniční část již běžné a nepostradatelné. Pro zdejší pracoviště Krajská zdravotní pořizuje nový kapalinový chromatograf s hmotovou spektrometrií za šest milionů korun. Jsem rád, že se podařilo loni nově otevřít odběrovou místnost v Litvínově. Všem zaměstnancům, kteří zajišťují chod mosteckého oddělení laboratorního komplementu, za jejich práci děkuji,“ uvedl jménem představenstva a managementu Krajské zdravotní, a. s., Mgr. Radek Scherfer, místopředseda představenstva společnosti.

Odbornými garanty konference byly MUDr. Hana Mrázková, primářka Plicního oddělení Krajské zdravotní, a. s. - Nemocnice Most, o. z., a Ing. Eva Herkommerová, Ph.D., vedoucí Centrální laboratoře Oddělení laboratorního komplementu Krajské zdravotní, a. s. - Nemocnice Most, o. z.

„První dva ročníky byly ještě, řekněme, rozpačité, ale postupně jsme si vytvořili závislost na prezentacích, které propojují klinické obory a laboratoře a dokáží nám všem přiblížit aktuální možnosti diagnostiky včetně jejich limitací. Zároveň bych ráda všechny účastníky pozvala na setkání, které se bude konat příští rok, a bude to již 5. ročník konference Bez laboratoře se neodejdete,“ řekla MUDr. Hana Mrázková.

„Doplnila bych paní primářku Mrázkovou s tím, že se vzrůstajícím číslem konference roste významně odborná úroveň přednášek, a to především díky přednášejícím, kteří přijímají naše pozvání, aby se s námi podělili o své odborné zkušenosti a znalosti ze svých oborů laboratorní diagnostiky, za což jim velmi děkuji. Věřím, že i v dalších ročnících bude naše konference pro posluchače přínosem a že si z našeho setkání odnesou jako každý rok bohaté informace, které jim budou v jejich klinické i laboratorní praxi užitečné,“ zhodnotila letošní konferenci Ing. Eva Herkommerová, Ph.D.

Oddělení laboratorního komplementu Krajské zdravotní, a. s. - Nemocnice Most, o. z., poskytuje akutní lůžkovou, neakutní lůžkovou i ambulantní péči ve spádové oblasti okresu Most s přesně definovaným spektrem akutních, rutinních a specializovaných vyšetření. Oddělení je ve všech oborech hematologie, biochemie a toxikologie vybaveno nejmodernější přístrojovou technikou, kdy úsek forenzní toxikologie bude na jaře doplněn o kapalinový chromatograf s hmotovou spektrometrií v hodnotě 6 milionů Kč, pořízený díky dotaci Ústeckého kraje.  

Spojením oddělení laboratorního komplementu a oddělení klinické mikrobiologie vznikla centrální laboratoř, která provádí biochemická, hematologická, imunologická, sérologická, toxikologická a mikrobiologická vyšetření pro spádovou oblast okresu Most. Jako součást akreditované multioborové nemocniční laboratoře Krajské zdravotní, a. s. - Nemocnice Most, o. z., byla 1. září 2018 otevřena nová odběrová místnost v Litvínově.

Fotografie naleznete na http://www.kzcr.eu

Zdroj: info@kzcr.eu


20.2.2019

Děčínská nemocnice si připomene Evropský den logopedie Dnem otevřených dveří

Máte pochybnosti o výslovnosti svého dítěte, potřebujete poradit? Otorinolaryngologické oddělení (ORL) Krajské zdravotní, a. s. – Nemocnice Děčín, o. z., se na svém zdravotnickém pracovišti klinické logopedie připojí Dnem otevřených dveří k Evropskému dni logopedie. Akce je určena především rodičům, kteří si nejsou jisti, zda jejich dítě mluví dobře nebo mají pochybnosti ohledně řečového vývoje potomka.

Akce proběhne 6. března 2019 od 8:30 do 13:00 hodin,

v ambulanci Klinické logopedie při ORL oddělení Krajské zdravotní, a. s. – Nemocnice Děčín, o. z., budova „R“, 1. podlaží, U nemocnice 1, 405 99 Děčín (konečná stanice autobusu č. 1).

  • Pro předem objednané možnost logopedického vyšetření.

  • Objednávat se mohou pacienti na telefonních číslech 412 705 256, 412 705 299.

Zdroj: info@kzcr.eu


19.2.2019

V Krajské zdravotní se školili robotičtí operatéři z českobudějovické nemocnice

Ve Školicím centru robotické chirurgie Krajské zdravotní, a. s., v ústecké Masarykově nemocnici, se v uplynulých dnech školil chirurgický tým z Urologického oddělení Nemocnice České Budějovice, a. s. Výcvik robotických operatérů proběhl při radikální prostatektomii a resekci ledviny pro nádor, což jsou nejčastější urologické robotické operace ve světě.

Jedním ze školených operatérů byl MUDr. Zdeněk Staněk. „Do školicího centra v Ústí nad Labem dojíždím od konce listopadu loňského roku několikrát za měsíc. Od pondělí 11. února se několikadenního školení zúčastnil celý tým českobudějovické robotické chirurgie, včetně asistujícího lékaře a dvou zdravotních sester – instrumentářek. Musím vyzdvihnout vstřícnost zdejšího školicího personálu, kdy nám vždy ochotně zodpověděl všechny naše dotazy. Bylo to pro nás přínosné jak po praktické, tak teoretické stránce,“ pochvaloval si MUDr. Zdeněk Staněk z Urologického oddělení Nemocnice České Budějovice, a. s.

Hlavním školitelem byl přednosta Kliniky urologie a robotické chirurgie Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., MUDr. Jan Schraml, Ph.D. „Na robotické operaci je nejdůležitější pochopit jiné možnosti operativy, jako je ohebnost nástrojů a jiný úhel pohledu díky vysoké kvalitě zobrazení,“ uvedl MUDr. Jan Schraml, Ph.D.

Výhodou současného školícího centra robotické chirurgie Krajské zdravotní, a. s., v ústecké Masarykově nemocnici je, že se robotičtí operatéři školí na nejnovějším typu robota da Vinci Xi, který disponuje dvěma konzolemi. V praxi to znamená, že na jedné konzoli operuje zkušený operatér a vedle toho se na druhé konzoli operace zúčastňuje školený operatér. Školící centrum rovněž disponuje tréninkovým modulem, na kterém se operatéři zdokonalují ve vedení robotického systému, aniž by zatížili pacienta. 

Zdroj: info@kzcr.eu
Na snímku hlavní školitel MUDr. Jan Schraml  Ph.D.  přednosta Kliniky urologie a robotické chirurgie Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a Krajské zdravotní  a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem  o. z.  se školeným robotickým chirurgem z českobudějovické nemocnice MUDr. Zdeňkem Staňkem. Foto: KZ  a. s./Petr Sochůrek

Na snímku hlavní školitel MUDr. Jan Schraml, Ph.D., přednosta Kliniky urologie a robotické chirurgie Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., se školeným robotickým chirurgem z českobudějovické nemocnice MUDr. Zdeňkem Staňkem. Foto: KZ, a. s./Petr Sochůrek


15.2.2019

Ředitel zdravotní péče Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem je osobností Ústeckého kraje

Novou osobností Ústeckého kraje prestižní čtenářské ankety Osobnost roku 2018 Ústeckého kraje v kategorii Veřejná správa se stal ředitel zdravotní péče Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., MUDr. Josef Liehne. Ocenění si zasloužil za úzkou spolupráci s Fakultou zdravotnických studií UJEP v Ústí nad Labem a za vznik jedenácti klinik v ústecké Masarykově nemocnici. Cenu převzal z rukou předsedy představenstva Krajské zdravotní, a. s., Ing. Jiřího Nováka. Výsledky 8. ročníku byly slavnostně vyhlášeny 14. února 2019 v Zahradním domě v Teplicích. Nad akcí převzal osobní záštitu hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

„Blahopřeji panu řediteli zdravotní péče ústecké Masarykovy nemocnice k získání titulu. Zároveň mu děkuji za úsilí a péči, se kterou odvádí svoji práci. Velmi mě těší, že zaměstnanci naší společnosti se pravidelně umisťují na předních příčkách této ankety, kdy o vítězi nerozhodují jen odborníci, ale také široká laická veřejnost,“ uvedl předseda představenstva Krajské zdravotní, a. s., Ing. Jiří Novák.

Právě Ing. Jiří Novák získal již v roce 2015 tuto cenu v kategorii Podnikání a management, za osobní přínos pro rozvoj největšího poskytovatele zdravotní péče v Ústeckém kraji při modernizaci pěti nemocnic, investic do nejmodernějšího přístrojového vybavení, zvyšování mezd zaměstnanců i měnícího se obrazu vnímání společnosti u veřejnosti.

„Titulu Osobnost Ústeckého kraje si velmi vážím, považuji jej za ocenění práce celé naší nemocnice. Proto děkuji všem zaměstnancům za jejich každodenní nasazení v boji o zdraví a život nás všech v podmínkách personálního oslabení. Rovněž děkuji za podporu při realizaci obnovy a modernizace nemocnice vedení a představenstvu Krajské zdravotní, osobně předsedovi představenstva Ing. Jiřímu Novákovi a generálnímu řediteli Ing. Petru Fialovi. Ustavení klinik je důsledkem úspěšné vědecké a pedagogické činnosti našich lékařů a vynikající spolupráce s Fakultou zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a  jejím děkanem doc. PhDr. Zdeňkem Havlem, CSc.,“ řekl k umístění v anketě ředitel zdravotní péče Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem MUDr. Josef Liehne.

V předchozích letech uspěli v anketě Osobnost roku Ústeckého kraje i další lékaři z Krajské zdravotní, konkrétně z ústecké Masarykovy nemocnice, MUDr. Karel Edelmann, Ph.D., MUDr. Jan Schraml, Ph.D., prof. MUDr. Martin Sameš, CSc., MUDr. Jana Dušánková a z teplické nemocnice MUDr. Marta Vachová.

Fotografie z akce naleznete na http://www.kzcr.eu/


Zdroj: info@kzcr.eu


Prosím, čekejte