13.2.2025

Otevření Ambulance krizového interventa v Nemocnici Teplice

V úterý 18. února otevíráme na Dětském a dorostovém oddělení Nemocnice Teplice Ambulanci krizového interventa. Intervent zde bude pro rodiče dětí, které se potýkají s psychickými potížemi, s depresemi či panickými atakami nebo existuje podezření na sebepoškozování. Rodiče se díky nově otevřené ambulanci budou mít na koho obrátit v těchto těžkých okamžicích a bude jim poskytnuta podpora, kterou potřebují.
V případě potřeby se objednejte zde: https://www.kzcr.eu/.../ambulance-krizoveho-interventa/

11.2.2025

Krajská zdravotní získala finanční podporu dětské paliativní péče od Nadace rodiny Vlčkových

Krajská zdravotní, a.s. (KZ), získala finanční dary Nadace rodiny Vlčkových. Jeden ve výši 1 200 750 Kč na rozvoj Konziliárního týmu dětské paliativní péče v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem a jeho spolupráci s jednotlivými nemocnicemi, druhý v částce 677 500 Kč na implementaci dětské paliativní péče na Dětském a dorostovém oddělení s perinatologickým centrem v Nemocnici Most.

První projekt podpořený částkou 1 200 750 Kč akcentuje rozvoj perinatální a dětské paliativní péče v Ústeckém kraji a navazuje na téměř dvouletou edukaci pracovníků KZ a oficiální sestavení týmu dětské podpůrné a paliativní péče. V následujících dvou letech, kromě péče o dětské pacienty s paliativními potřebami, je v plánu dobře proškolit alespoň jednoho profesionála v každé nemocnici a porodnici KZ, který bude vyhledávat a podporovat rodiny se závažně nemocnými dětmi.

„S proškoleným personálem budeme nadále rozvíjet spolupráci a podporovat jej v poskytování obecné perinatální a dětské paliativní péče v rámci svého pracoviště. Součástí projektu je vytvoření metodiky identifikace dítěte, respektive plodu s paliativními potřebami a jeho rodiny. Dále bychom chtěli vytvořit standard pro plánování budoucí péče. V závěru projektu bude v každé nemocnici Krajské zdravotní působit alespoň jeden pracovník poskytující obecnou dětskou paliativní péči a pracovník poskytující perinatální paliativní péči,“ vysvětluje vedoucí projektu MUDr. Marie Smáková, lékařka se specializovanou způsobilostí v oborech dětské lékařství a paliativní medicína.

Druhý projekt podpořený částkou 677 500 Kč na předchozí přímo navazuje a cílí na implementaci dětské paliativní péče na Dětském a dorostovém oddělení s perinatologickým centrem v mostecké nemocnici. Je zaměřený na vzdělávání v dětské paliativní péči celého spektra zdravotních a zdravotně sociálních pracovníků na Mostecku, kteří pracují s dětmi a jejich rodinami. Cílem je, v kooperaci s paliativním týmem mostecké a ústecké nemocnice, vytvořit standardy odborné péče se zasíťováním místních služeb, které tuto péči poskytují.

„V první řadě nám jde o zlepšení kvality života křehkých rodin s dětmi se závažnou diagnózou na Mostecku, které celkově trpí nedostatkem specialistů, tedy praktických lékařů pro děti a dorost, sociálních služeb, služeb koordinace péče, a zároveň v něm žije poměrně velká populace s nízkým socioekonomickým statusem, vysokou mrtvorozeností a dvojnásobným procentem nedonošenosti v rámci České republiky,“ říká MUDr. Marie Váchová, primářka Dětského a dorostového oddělení Nemocnice Most.

„Nemocnice hrají zásadní roli v identifikaci dětských pacientů, kteří mohou profitovat z poskytování podpůrné a paliativní péče. Naše finanční podpora proto míří na posílení nemocničních týmů v deseti krajích Česka. Díky tomu budou tyto týmy vážně nemocným dětským pacientům a jejich rodinám moci ještě lépe či ve větším rozsahu poskytovat komplexní odbornou péči a poradenství včetně pomoci s přechodem do domácího prostředí," říká ředitelka Nadace rodiny Vlčkových Ivana Plechatá.

Grantová výzva Nadace rodiny Vlčkových zaměřená na rozvoj dětské a perinatální paliativní péče v nemocnicích v České republiky cílí na:
Podporu vzniku a rozvoje dětské a perinatální paliativní péče v nemocnicích různých typů a velikostí.
Zvýšení odborné kvalifikace zdravotnického a jiného personálu.
Podporu různých modelů implementace dětské a perinatální paliativní péče do nemocničního prostředí, přizpůsobených potřebám a možnostem jednotlivých oddělení zdravotnických zařízení.

Nadace rodiny Vlčkových posiluje síť odborníků pečujících o rodiny s vážně nemocnými dětmi. Podporuje odborníky z praxe a zařízení poskytující paliativní a podpůrnou péči tak, aby byly tyto služby dostupné na špičkové úrovni pro ty, kteří je potřebují. Tím zvyšuje úroveň dětské paliativní péče v Česku.

Ilustrační foto: Daniel Šeiner

Ilustrační foto: Daniel Šeiner


10.2.2025

Jak reagovat na emoce pacienta a jeho doprovodu? Jak zklidnit situaci jsme pátrali s Prokopni to

Jak se někdy chovají pacienti a jejich doprovody k záchranářům na výjezdech a ke zdravotníkům na urgentních příjmech, v nemocnicích? Mnohokrát to má do ukázkové konverzace daleko. Pak se hledá společná řeč obtížně. Co udělat pro to, aby se obě strany jen neslyšely, ale také naslouchaly, když emoce pracují na plné obrátky? V jubilejním 40. díle Prokopni to si naši protagonisté nejen o tom povídali s MUDr. Jakubem Albrechtem, Ph.D., přednostou Psychiatrické kliniky v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem a primářem Psychiatrického oddělení Nemocnice Most.

Prokopni to je autorský videopodcast Krajské zdravotní, který běží od května 2023. Cílem pořadu Prokopni to je společně s Prokopem a Prokopem prokopnout strach a obavy z poskytování první pomoci či z návštěvy nemocnice. V hlavních rolích se představují MUDr. Prokop Seif, lékař Anesteziologicko-resuscitačního oddělení Nemocnice Most, a Bc. Prokop Voleník, záchranář a tiskový mluvčí Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje.


Zleva Jakub Albrecht  Prokop Seif a Prokop Voleník v jubilejním 40. díle Prokopni to

Zleva Jakub Albrecht, Prokop Seif a Prokop Voleník v jubilejním 40. díle Prokopni to

Čtyřicátý díl Prokopni to


7.2.2025

Výstava o pěstounství v Masarykově nemocnici: Přijďte se inspirovat!

Putovní výstavu s názvem Jsem pěstoun v Ústeckém kraji si mohou v průběhu února prohlédnout návštěvníci ústecké Masarykovy nemocnice. Výstava zachycuje skutečné příběhy pěstounů a dětí, které našly nový domov. Expozice klade důraz na emoce, které tyto rodiny prožívají – na radosti, starosti, ale také na to, jak hluboké pouto může vzniknout mezi náhradním rodičem a dítětem, které nemělo štěstí na biologickou rodinu.

Autorkou 13 velkoformátových fotografií je renomovaná fotografka Alena Borlová.

Výstava je umístěna v Atriu Masarykovy nemocnice a potrvá do 3. března 2025. Následně poputuje do Nemocnice Most.

Bližší informace o pěstounské péči naleznete na přiloženém plakátu.


5.2.2025

Tematické odběry pokračují i v roce 2025

Transfuzní oddělení Nemocnice Děčín se řadí mezi menší odběrová centra, ale spádová oblast je rozsáhlá. V roce 2024 měli na transfuzním oddělení 1349 evidovaných dárců krve, z toho 1197 opakovaných dárců a 88 prvodárců. Proto je důležité dále motivovat mladé lidi nad 18 let k dlouhodobému dárcovství krve. Jednou z motivací jsou tematické odběry, které se v loňském roce těšili velké oblibě. 

Tyto odběry si děčínská nemocnice připravila proto, aby zároveň i poděkovala dárcům za jejich ochotu pomáhat. Dobrovolní dárci krve jsou nezastupitelnou součástí léčby a krev nelze uměle vyrobit. Bohužel je dlouhodobě evidovaný úbytek nových dárců krve, a proto je výzva stát se dárcem stále aktuální. S tematickými odběry bude oddělení pokračovat i v roce 2025!

V roce 2024 v Nemocnici Děčín vytvořili i první kampaň na podporu dárcovství krve ve spolupráci s basketbalovými kluby BK Armex Energy Děčín a BK Sluneta Ústí nad Labem. Kampaň "Na krev" na chvíli spojila velké severočeské rivali, kteří spolu natočili úderný spot. Podívejte se na kampaň baskeťáků zde!

Děkujeme všem dárcům krve za jejich dobro v krvi, které dál šíří dobrovolně!

Děkujeme našim partnerům za podporu dárcovství krve: DS Smith s.r.o., BK Armex Energy Děčín, Roman Fiedler- Pekařství He-Fi, Děčínská sportovní- Aquapark Děčín, restaurace Arrigo Děčín, Valdemar Grešík- Natura s.r.o., Čokoládovna Jordan Děčín, Město Děčín, Cita.cz.


4.2.2025

V Nemocnici Teplice otevřel pod hlavičkou Krajské zdravotní praxi nový praktický lékař pro dospělé

Společnost Krajská zdravotní (KZ) otevřela v Nemocnici Teplice novou ordinaci praktického lékaře pro dospělé. Její zprovoznění je dalším úspěchem dceřiné společnosti KZ jednodenní chirurgie a ambulance s.r.o., jejímž záměrem je, mimo jiné, vytvoření a provozování sítě ambulancí s různou odborností napříč celým Ústeckým krajem. Dceřiná společnost je jedním z nástrojů současného vedení Ústeckého kraje a Krajské zdravotní ke zkvalitňování a rozšiřování primární zdravotní péče obyvatelům Ústeckého kraje.

Ústecký kraj se potýká s vážným nedostatkem lékařů. V regionu připadá 268 obyvatel na jednoho lékaře, což je druhý nejvyšší počet v České republice. Mimo nemocnice nejvíce chybí nejen praktičtí lékaři pro děti a dorost, ale i praktičtí lékaři pro dospělé. Proto v rámci projektu vybudování a provozování sítí ordinací, který zastřešuje KZ jednodenní chirurgie a ambulance, byla v areálu Nemocnice Teplice otevřena ambulance praktického lékaře pro dospělé.

Slavnostního zahájení provozu nové ordinace se 4. února 2025 zúčastnili za Ústecký kraj PhDr. Martin Blažek, MBA, předseda výboru pro zdravotnictví, Ing. Jakub Komárek, místopředseda představenstva KZ, MUDr. Tomáš Hrubý, ředitel Nemocnice Teplice, Ing. Bc. Jan Ján, projektový manažer KZ jednodenní chirurgie a ambulance, a MUDr. Martin Hovorka, lékař Interního oddělení Nemocnice Teplice a lékař ordinace praktického lékaře pro dospělé.

„Krajská zdravotní je největším poskytovatelem zdravotní péče v Ústeckém kraji a největším poskytovatelem nemocniční péče v celé České republice. Snahou jejího vedení je zajistit obyvatelům regionu co největší dostupnost kvalitní zdravotní péče. A tak pod hlavičkou dceřiné společnosti KZ jednodenní chirurgie a ambulance, která je součástí koncepce zdravotnictví pro Ústecký kraj, postupně vzniká i síť ambulancí primární péče. Jsem velice rád, že se podařilo v rámci toho projektu v Teplicích otevřít ambulanci praktického lékaře, přičemž od loňska jsou v provozu ordinace praktiků pro děti a dorost v nemocnicích v Ústí nad Labem a Chomutově,“ uvedl Ing. Jakub Komárek, místopředseda představenstva KZ.

KZ jednodenní chirurgie a ambulance s.r.o. si klade hned několik cílů. Za prvé vytvořit Centrum jednodenní péče, které zajistí poskytování jednodenní chirurgie v oborech ortopedie, gynekologie, urologie a chirurgie v Nemocnici Teplice. Dále chce nabídnout svým lékařům vlastní ambulantní provoz a tím omezit odliv lékařů do ambulantní sféry mimo KZ.

„Záměrem společnosti je provozování jednodenní péče, a především pak podpora primární péče. Lékařům poskytujeme plně a moderně vybavené ambulance a snažíme se za ně řešit hlavní část administrativy spojené s provozem praxe. Díky tomu jim zbude víc času na péči o pacienty. Naší snahou je zajištění absolutně nedostatkových lékařů, zabezpečení lepší dostupnosti péče pro pacienty a zkrácení jejich cesty k léčbě. K přínosům projektu řadíme i to, že díky lékařům primární péče klesne postupně tlak na pohotovostní ambulance v našich nemocnicích i na zdravotnickou záchrannou službu," vysvětlil Ing. Jan Ján, projektový manažer KZ jednodenní chirurgie a ambulance s.r.o.

„Ordinace se nachází v pavilonu J areálu teplické nemocnice. Pacientům nabízíme primární péči v oboru všeobecného lékařství pro dospělé a péči v oblasti pracovnělékařských služeb pro zaměstnance Krajské zdravotní v Nemocnici Teplice. Ordinace je v provozu třetí týden a zájem pacientů o registraci postupně roste. Aktuálně jich máme v databázi 230. Naší snahou je nabízet špičkovou primární zdravotní péči včetně infuzní terapie, spirometrie a do budoucna i magnetoterapie,“ informoval MUDr. Martin Hovorka, který novou ambulanci praktického lékaře pro dospělé vede.

Více informací na https://www.kzambulance.eu/ordinace/ordinace-praktickeho-lekare-tp/


Tým nové ordinace praktického lékaře pro dospělé v pavilonu J Nemocnice Teplice – MUDr. Martin Hovorka a sestra Andrea Krupičková

Tým nové ordinace praktického lékaře pro dospělé v pavilonu J Nemocnice Teplice – MUDr. Martin Hovorka a sestra Andrea Krupičková


29.1.2025

Teplická nemocnice láká na nelékařské profese, přišli studenti Biskupského gymnázia v Bohosudově

Všeobecné a praktické sestry, sestry specialistky, porodní asistentky, radiologičtí, laboratorní a farmaceutičtí asistenci, farmaceuti, fyzioterapeuti, ergoterapeuti a nutriční terapeuti, kliničtí psychologové, psychoterapeuti, logopedi a zdravotně sociální pracovník. Dvěma slovy: nelékařské profese. V teplické nemocnici Krajské zdravotní na ně lákají středoškoláky, pro které zahájili sérii prohlídek zdravotnických pracovišť, jimiž je provedl zkušený personál.

„Vybrali jsme studenty, kteří v maturitním ročníku navštěvují seminář z biologie a mají zájem o zdravotnické obory. Doplnili jsme je o studenty ze septimy, z nižšího ročníku. Využili jsme nabídku na exkurzi od hlavní sestry Nemocnice Teplice, se kterou dlouhodobě naše škola spolupracuje – každoročně pořádáme charitativní běh, z něhož výtěžek věnujeme některému z oddělení nemocnice,“ sdělila Mgr. Helena Bradáčová, zástupkyně ředitelky a vyučující biologie na Biskupském gymnáziu v Bohosudově, která třináct studentů na prohlídku teplické nemocnice 24. ledna přivedla.

„Máme zájem na tom, aby mladí lidé pokračovali ve zdravotnictví a šli hlavně na nelékařské obory. A studenti gymnázií jsou naše priorita. Pracoviště v naší nemocnici jsme již ukázali budoucím absolventům teplického gymnázia, domluvené máme návštěvy z dalších tříd. Také pro zájemce z řad studentů Biskupského gymnázia v Bohosudově jsme připravili exkurzi na šest zdravotnických pracovišť,“ přiblížila Mgr. Kateřina Vágnerová, hlavní sestra Nemocnice Teplice.

Studenti rozdělení do tří skupin měli možnost si v nemocnici postupně prohlédnout centrální operační sály, porodnici, oddělení intenzivní medicíny, jednotku intenzivní péče interního oddělení, radiodiagnostická pracoviště CT a magnetické rezonance, a protialkoholní a protitoxikomanickou záchytnou stanici.

Studenti Biskupského gymnázia v Bohosudově při prohlídce porodnice teplické nemocnice

Studenti Biskupského gymnázia v Bohosudově při prohlídce porodnice teplické nemocnice


29.1.2025

Úrazoví chirurgové z ústecké Masarykovy nemocnice jako první použili nový hybridní sál s výpočetním tomografem

Lékaři Kliniky úrazové chirurgie Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a Krajské zdravotní, a.s., využili jako první v ostrém provozu hybridní sál s výpočetním tomografem (CT). Ten nově umožňuje sledovat okamžitý stav operovaného místa a v reálném čase kontrolovat výsledek chirurgického výkonu.

Minulý týden měl premiéru další ze špičkových nástrojů, umístěných na centrálních sálech v novém pavilonu J Masarykovy nemocnice. Lékaři kliniky úrazové chirurgie ve spolupráci se specialisty z radiologické kliniky využili hybridní sál osazený CT přístrojem ke kontrole výsledků operace u pacientů se složitými nitrokloubními zlomeninami.

Jedná se teprve o druhý sál v České republice, disponující plnohodnotným CT přístrojem. Výpočetním tomografem je pokročilý produkt firmy Siemens se 128 detektory, umožňující v reálném čase provádět vyšetření na submilimetrové úrovni (řez tenký až 0,4 mm) a vytvářet dvojrozměrné i trojrozměrné rekonstrukce skeletu i měkkých tkání, které si poté operatér může prohlížet a hodnotit výsledek své práce v průběhu operace.

Zásadní výhodou tohoto postupu je získání okamžité a přesné informace o postavení jednotlivých úlomků kostí, částí kloubu a šroubů či kovových dlah, umístěných pacientovi během výkonu. Samotný prostý rentgenový přístroj, zobrazující jen plošné průhledy tkáněmi pacienta, nám neposkytne dostatek informací o situaci v nepřehledných či anatomicky složitých lokalitách. Když jsme neměli k dispozici hybridní sál, CT jsme standardně prováděli až v druhém či třetím dnu po operaci. Nyní máme možnost vyšetřovat přímo v rámci chirurgického výkonu a ihned potvrdit přesnost operace i umístění šroubů. Jakoukoliv nedokonalost lze nyní hned upravit a pacient odjíždí ze sálu s dokonalým výsledkem,“ zhodnotil novou techniku operatér MUDr. Lubomír Kopp, Ph.D.

V minulosti využívali lékaři kliniky úrazové chirurgie k provádění sálového tomografického vyšetření přístroj Izo3D, ten však konstrukčně vycházel z prostého rentgenového zesilovače a neposkytoval dostatečně kvalitní zobrazení, zvláště v přítomnosti zavedeného kovového materiálu. Limitem byl i malý objem zobrazeného prostoru, ohraničený krychlí o hraně zhruba 10 cm. S novým, skutečně plnohodnotným CT přístrojem na hybridním sále, všechny tyto problémy odpadají. Vyšetření je stejně kvalitní jako na běžném CT, využívaném lékaři radiologické kliniky, rozsah a objem zachyceného prostoru není limitován a zavedené dlahy a šrouby nepředstavují překážku v kvalitním zobrazení.

Pro prohlížení zhotoveného CT vyšetření je na novém hybridním sálu k dispozici futuristický monitor, ovládaný gesty operatéra, umožňující práci s CT obrazem bez nutnosti fyzického kontaktu ruky s ovládacími prvky. „Stereoskopická kamera, umístěná nad monitorem, sleduje mé ruce, vyhodnocuje jejich pohyby, vzdálenost i gesta a zobrazuje mi jednotlivé řezy v různých rovinách. Těmi mohu listovat, měnit jejich orientaci, zvětšovat či zmenšovat obraz, provádět 3D rekonstrukce, měnit kontrast a hloubku zobrazení, a to vše bez nutnosti snímat sterilní rukavice. Mohu si tedy kdykoliv během výkonu zobrazit kteroukoli anatomickou část pacienta a procházet jí ve směrech a rychlostí, kterou potřebuji k orientaci v obrazech, aniž bych se musel posléze znovu převlékat do sterilního pláště a rukavic,“ popisuje funkce speciálního monitoru doktor Kopp.

Mimořádnou odbornou, personální i přístrojovou vybavenost kliniky úrazové chirurgie ocenila i prestižní světová vzdělávací Organizace pro otázky osteosyntézy (AO/ASIF) udělením statutu hostitelského centra (AO Fellowship Host Center), s oprávněním vzdělávat stážisty z celého světa. Klinika úrazové chirurgie Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a Krajské zdravotní, a.s. Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o.z., se zařadila po bok tak prestižních pracovišť jako Univerzitní nemocnice Charité v Berlíně nebo Royal London Hospital.

MUDr. Lubomír Kopp  Ph.D.  a vrchní radiologický asistent Petr Košťál právě připravují pacienta k vyšetření sálovým počítačovým tomografem.

MUDr. Lubomír Kopp, Ph.D., a vrchní radiologický asistent Petr Košťál právě připravují pacienta k vyšetření sálovým počítačovým tomografem.


28.1.2025

V chomutovské nemocnici Krajské zdravotní začal sloužit nový přístroj pro počítačovou tomografii

Společnost Krajská zdravotní (KZ) pokračuje v revitalizaci svých nemocnic a obnově, modernizaci zdravotnické techniky. Zajištění kvalitní a dostupné zdravotní péče v nemocnicích, které spravuje, je jednou z priorit vedení společnosti, jejímž jediným akcionářem je Ústecký kraj. Zásadním předpokladem pro naplňování tohoto cíle je plánovaná postupná obměna, modernizace zdravotnické techniky. Aktuálně v Nemocnici Chomutov je instalován nový přístroj pro počítačovou tomografii (CT).

Slavnostního zahájení provozu se 28. ledna 2025 zúčastnili Ing. Jakub Komárek, místopředseda představenstva KZ, MUDr. Jiří Neumann, FESO, zástupce ředitele Nemocnice Chomutov, Mgr. Jana Rejhonová, hlavní sestra Nemocnice Chomutov, MUDr. Vijay Chandra Sekar, primář radiodiagnostického oddělení, který spolu s vedoucím radiologickým asistentem Bc. Alexandrem Kuchařem nové CT představil.

„Nový přístroj pro počítačovou tomografii, jenž nahradil původní CT z roku 2011, nám pomůže udržet vysokou úroveň našich služeb a přinese další zkvalitnění péče pro pacienty. Byl financován z dotačního titulu Ústeckého kraje. Jeho pořizovací hodnota přesáhla 14 milionů korun včetně DPH. Obnova počítačového tomografu, vzhledem ke stáří stávajícího přístroje, byla nutná. V rámci radiodiagnostického oddělení jde totiž o základní diagnostickou modalitu. Jsem proto rád, že se díky finanční podpoře našeho akcionáře podařilo nyní tuto zdravotnickou techniku modernizovat,“ uvedl Ing. Jakub Komárek, místopředseda představenstva KZ.

Na pořízení nového počítačového tomografu pro chomutovské radiodiagnostické oddělení byly vyčleněny finanční prostředky v rámci dotačního titulu Ústeckého kraje „Smlouva o poskytnutí investiční dotace“ pro rok 2023 ve výši 18,5 milionu korun včetně DPH.

„Těší nás, že dochází k pravidelné obnově zdravotnické techniky, ať jde o prostředky Evropské unie nebo vlastní, tedy Krajské zdravotní, případně Ústeckého kraje jako jediného akcionáře společnosti. Stávající CT Siemens Somatom AS 64 již nesplňovalo nároky na moderní diagnostické vyšetřovací metody. Dále bylo avizováno ukončení servisní podpory. Dalším důležitým argumentem byla nutnost zajištění plné funkčnosti počítačového tomografu v rámci iktového centra,“ vysvětlil MUDr. Jiří Neumann, FESO, zástupce ředitele Nemocnice Chomutov, primář neurologického oddělení a také vedoucí lékař iktového centra.

Na základě výsledku veřejné zakázky „Počítačový tomograf včetně příslušenství pro RDG oddělení Krajské zdravotní, a.s. – Nemocnice Chomutov, o.z.“ proběhla v prosinci 2024 v chomutovské nemocnici instalace nového počítačového tomografu Revolution Ascend. Dodavatelem technologie je společnost Stargen EU s.r.o., výrobcem je společnost GE HealthCare. Pořizovací cena počítačového tomografu byla 14 217 500 Kč včetně DPH. Přístroj je umístěn na Radiodiagnostickém oddělení v pavilonu C, Kochova 1185, Chomutov.


Bc. Alexandr Kuchař  vedoucí radiologický asistent Radiodiagnostického oddělení Nemocnice Chomutov  při předvádění nového CT přístroje

Bc. Alexandr Kuchař, vedoucí radiologický asistent Radiodiagnostického oddělení Nemocnice Chomutov, při předvádění nového CT přístroje


27.1.2025

Počty respiračních onemocnění stoupají, ve všech nemocnicích Krajská zdravotní zavádí preventivní opatření

S ohledem na narůstající počet akutních respiračních onemocnění včetně chřipky, a ve snaze chránit pacienty hospitalizované v nemocnicích Krajské zdravotní, a.s., doporučujeme návštěvám dodržovat tato preventivní opatření:
 
·        Při vstupu do zdravotnického zařízení a po celou dobu návštěvy používat ochranný prostředek dýchacích cest (ústní rouška nebo respirátor), řádně zakrývající nos i ústa.
·        Dodržovat hygienu rukou a při vstupu na lůžkové oddělení ruce dezinfikovat, stejně tak při odchodu.
·        Odložit návštěvu v případě teploty nebo příznaků respiračního onemocnění.
 
Z preventivních důvodů je s účinností od úterý 28. 1. 2025 snížen počet návštěv na 2 osoby u pacienta.
 
 

Prosím, čekejte