3.9.2024

Kardiochirurgové mají za sebou první operaci na supermoderním pracovišti v novém pavilonu J ústecké Masarykovy nemocnice Krajské zdravotní

Operační sál ve 4. nadzemním podlaží. Je pondělí ráno, 2. září roku 2024. Specialisté z Kardiocentra Krajské zdravotní (KZ) zahajují operaci v nově vybudovaném pavilonu „J“ Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem. Je tomu bezmála čtyři roky, kdy KZ se stavbou jednoho z nejmodernějších zdravotnických objektů v České republice začala. Objekt byl budován především pro pracoviště zajišťující špičkovou kardiovaskulární péči pro obyvatele Ústeckého kraje. A tak výkon na srdci 71leté pacientky, vedený týmem přednosty kardiochirurgické kliniky doc. MUDr. Michala Semráda, CSc., je první operací uskutečněnou v ústeckém supermoderním pavilonu.

„Pacientka byla indikována s těžkou aortální stenózou, tedy s postižením chlopně, které vedlo k jejímu zúžení. Proto byla naplánována biologická náhrada aortální chlopně. Provedli jsme i rozšíření poměrně malého anulu pacientky, což je vazivový prstenec u kořene aorty, abychom mohli voperovat větší náhradu chlopně,“ přiblížil výkon MUDr. Petr Křiváček, MBA, náměstek pro řízení kardiovaskulární péče KZ.

„Jsem velmi rád, že se pro pacienty s onemocněními srdce a cév podařilo v Ústeckém kraji zajistit dostupnost kardiovaskulární péče na vynikající úrovni, a od letoška i v prostředí odpovídajícím medicíně 21. století. To jistě ocení jak pacienti, tak zdravotníci, a věřím, že inspirací a pozvánkou bude i pro mladé lékaře a sestry, kteří se rozhodují, kam svou profesní dráhu směřovat. Vybudování nového pavilonu Krajské zdravotní a jeho vybavení nejmodernější zdravotnickou technikou – vše za bezmála 1,8 miliardy korun – by nebylo možné bez důsledného využívání dotačních titulů a podpory jediného akcionáře, Ústeckého kraje, kterému za ni jménem vedení společnosti děkuji. Lékařům a sestrám k úspěšné první operaci v novém pavilonu blahopřeji,“ vyzdvihl Ing. Jakub Komárek, předseda představenstva KZ.

 

Kontakt pro média:
Petra Roubíčková                                                                                                                                            
Tisková mluvčí Krajské zdravotní, a.s.
Telefon: 739242382
E-mail: petra.roubickova@kzcr.eu
 
První kardiochirurgická operace v pavilonu "J" Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem

První kardiochirurgická operace v pavilonu "J" Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem


2.9.2024

Porodnice ústecké Masarykovy nemocnice bude dočasně uzavřena z důvodu malování

Z důvodu plánované výmalby porodnice v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem čeká její oddělení uzavření na nezbytně nutnou dobu od 16. září 2024. Příjem k porodům bude ukončen 15. 9. v 6.00 hodin a opět zahájen 22.9. v 18.00 hodin. Ostatní porodnice Krajské zdravotní jsou v tomto období plně připraveny pacientky k porodu přijímat. Omezený provoz denní porodnické ambulance je v rámci Masarykovy nemocnice zajištěn v náhradní ambulanci, taktéž pohotovostní služba pro těhotné, gynekologické pacientky, operační sál a jeden porodní box budou k dispozici i během výluky.

Data přerušení provozu jednotlivých porodnických oddělení:

• Porodní sál                                      16. 9. – 22. 9.    provoz zahájen 22. 9. v 18 hodin
• Šestinedělí standard                        16. 9. – 22. 9.    provoz zahájen 22. 9. v 18 hodin
• Šestinedělí nadstandard                   16. 9. – 22. 9.    provoz zahájen 22. 9. v 18 hodin
• Rizikové těhotenství                        16. 9. – 22. 9.    provoz zahájen 22. 9. v 18 hodin
• Fetomaternální ambulance               18. 9. – 20. 9.    provoz zahájen 23. 9. v 7 hodin
 
Příjem k porodům bude ukončen 15. 9. v 6.00 hodin, provoz opět zahájen 22. 9. v 18.00 hodin
 
Kontakty pro urgentní porodní a gynekologické stavy v ústecké Masarykově nemocnici:
 
-        Omezený provoz denní porodnické ambulance – v náhradní ambulanci, pavilon D1, 4. p., tel. 477 113 649
-        Pohotovostní služba pro těhotné a gynekologické pacientky – pavilon D1, 4. p., tel. 477 113 622
-        Po celou dobu uzavírky porodnické části bude pro urgentní stavy k dispozici operační sál a jeden porodní box
 
Prosíme, aby si pacientky s termínem porodu v době uzavírky zajistily registraci v jiné porodnici.
Jejich přehled je zveřejněn i na webových stránkách naší kliniky. Informovány jsou nemocnice v Mostu, Teplicích, Děčíně, Chomutově, Rumburku a Litoměřicích.

Kontakt pro média:
Petra Roubíčková
Tisková mluvčí Krajské zdravotní, a.s.
Telefon: 739242382
Email: petra.roubickova@kzcr.eu

26.8.2024

Petr Holba, vedoucí Centra porodní asistence litoměřické nemocnice Krajské zdravotní, má cenu sympaťáka z Anděla mezi zdravotníky 2024

Držitelem Ceny Sympatie Anděl mezi zdravotníky časopisu Florence je MUDr. Petr Holba, vedoucí lékař Centra porodní asistence nemocnice Krajské zdravotní v Litoměřicích. Rozhodla o tom porota složená z osobností kulturního, společenského a politického života na galavečeru, který se uskutečnil tradičně v divadle v Náchodě. Doktor Holba byl jedním ze 14 finalistů projektu Anděl mezi zdravotníky, který se uskutečnil již popáté.

„Cítím podporu každého, kdo mi věnoval svůj čas a hlasoval v anketě Anděl mezi zdravotníky 2024 a časopisu Florence. Vaše účast pro mě znamená mnohem víc než “cena sympatie” publika. Je to potvrzení, že práce mého skvělého týmu v Centru porodní asistence Litoměřice má smysl a že se dotýká vašich životů. Každý hlas, který jste odevzdali, je pro mě důkazem, že naše společné úsilí v péči o zdraví má dopad. Anděl mezi zdravotníky 2024 a Florence – cena sympatie diváků – není jen titul, ale zodpovědnost a motivace pokračovat v tom, co děláme. Děkuji vám, široké veřejnosti, budoucím klientkám i těm, které již prožily jedinečný okamžik porodu. Společně tvoříme komunitu, která si navzájem pomáhá v těžkých chvílích a slaví úspěchy. Žádný úspěch by nebyl možný bez vaší podpory,“ říká MUDr. Petr Holba.

V roce 2022 se stala jeho absolutní vítězkou Anděla mezi zdravotníky primářka Neurologického oddělení a vedoucí RS centra Nemocnice Teplice MUDr. Marta Vachová.

MUDr. Holba přebírá Cenu Sympatie Anděl mezi zdravotníky časopisu Florence

MUDr. Holba přebírá Cenu Sympatie Anděl mezi zdravotníky časopisu Florence


20.8.2024

Domácí komunitní péči maminkám nově nabízí v chomutovské nemocnici Krajské zdravotní

Domácí komunitní péči nabízí od letošního července budoucím rodičkám, stejně jako novorozencům a jejich maminkám, Nemocnice Chomutov. Novou službu nabízí chomutovská porodnice jako první z šesti porodnic Krajské zdravotní.

Většina dnešních mladých žen má povědomí o poskytování péče porodní asistentkou v nemocničním prostředí, avšak nevědí o možnosti využití komunitní péče v období šestinedělí. Péče porodní asistentky o ženy po porodu v domácím prostředí je v dnešní době v České republice stále opomíjená. Chomutovská porodnice je teprve druhou porodnicí v Ústeckém kraji, která tuto službu maminkám poskytuje. Jde o zdravotní službu, kdy porodní asistentky dojíždějí za rodičkami přímo domů, aby je připravily na jejich brzký porod a ženám, které byly propuštěny z porodnice, zajišťují doma i poporodní péči a kontroly miminek.

„Nová generace rodiček přichází s jasnými představami o svém porodu. Cílí na moderní vybavení, nové trendy v porodnictví, a především na individuální přístup. Právě porodní asistentky jsou nedílnou součástí individuálního přístupu k ženě i porodu. Vztah mezi rodičkou a porodní asistentkou se v domácím prostředí stává těsnějším a budoucí maminka si tak vytváří i větší důvěru k našemu zařízení a personálu, cítí se bezpečněji,“ říká primář gynekologicko-porodnického oddělení MUDr. Radek Kochlöfl.

Služba zahrnuje celkem čtyři návštěvy, které jsou plně hrazeny pojišťovnou. Z toho jedna návštěva je ještě v těhotenství, další tři návštěvy jsou již prováděny v době šestinedělí. Aby mohla nastávající maminka službu domácí komunitní péče využít, musí se nejdříve dostavit do těhotenské poradny k registraci. Zde ji bude provedena kompletní anamnéza, na základě které lékař rozhodne, zda může další poradna proběhnout v pohodlí domova. Důležitou podmínkou je fyziologická gravidita. Pokud je vše v pořádku, nabídne sestra rodičce další návštěvu doma, kdy se jí s konkrétním termínem ozve porodní asistentka, která ji bude mít v péči.

„Dříve bylo zcela běžné, že si šestinedělky hlídala převážně porodní asistentka a my bychom na to rádi navázali. Pro maminky v šestinedělí je velká výhoda, že nemusí nikam dojíždět s čerstvě narozeným miminkem, mohou zůstat doma, a přesto mít jistotu, že v případě potřeby budou mít potřebnou podporu a pomoc v domácím prostředí, kde se cítí nejpřirozeněji,“ vysvětluje vrchní sestra Bc. Veronika Hýblová.

Komunitní porodní asistentka pečuje o fyzický i psychický stav šestinedělky, kontroluje novorozence, edukuje maminku o kojení, přebalování i manipulaci s novorozencem, péči o prsy, jizvu či pupík.

Kromě služby domácí komunitní péče nabízí chomutovská porodnice další novinky. Jednou z nich je porodní gauč, jehož největší předností je jeho variabilita a umožnění porodu v téměř jakékoliv poloze, kterou si rodička zvolí a cítí se v ní dobře. Ještě letos rozšíří své služby o rebozo šátek. Masírování a cvičení se šátkem uvolňuje nadměrně zatížené svaly, a tedy i napětí. Úvaz pak pomáhá bříško polohovat do potřebné polohy, čímž se rovněž odstraňuje bolest zad, vazů pod břichem, beder nebo třísel. A správnou polohou bříška se navíc posiluje pánev a usnadňuje orientace plodu do správné polohy.

Dlouhodobě nabízí chomutovská porodnice svým klientkám možnost využití aromaterapie, muzikoterapie s vlastním playlistem nebo vaginální bylinné napářky. Velkou výhodou pro rodičky je nonstop dostupná možnost epidurální analgezie, kterou využívá 30 % rodiček. Při pobytu v porodnici je maminkám k dispozici služba laktační poradkyně, možnost zapůjčení kojících polštářů nebo návštěva nutriční terapeutky.

 „Byli bychom moc rádi, aby budoucí maminky věděly, že chceme být porodnicí otevřenou a naslouchající. Naší snahou je porozumět a plnit přání rodiček, ovšem vždy s ohledem na bezpečnost jejich i dítěte. Budoucí maminky se k nám mohou přijít kdykoliv podívat, zeptat se na to, co je trápí, i mimo předporodní kurz,“ podotýká lékařka MUDr. Kamila Žižková.

Domácí komunitní službu se chystá poskytovat také porodnice v Litoměřicích a Děčíně.

 

Kontakt pro média:
Petra Roubíčková
Tisková mluvčí Krajské zdravotní, a.s.
Telefon: 739242382
E-mail: petra.roubickova@kzcr.eu
Areál chomutovské nemocnice Krajské zdravotní

Areál chomutovské nemocnice Krajské zdravotní


19.8.2024

Upozornění na omezený provoz Dětského a dorostového oddělení v teplické nemocnici Krajské zdravotní

Krajská zdravotní upozorňuje na omezený provoz Dětského a dorostového oddělení v teplické nemocnici, a to v době od 26. 8. – 8. 9. 2024. Důvodem jsou nutné opravy a výmalba prostor lůžkové části oddělení.

Lůžková část bude po celou dobu prací prostor uzavřena. Ambulantní část, tj. příjmové i odborné ambulance, bude i nadále v provozu ve všední dny v obvyklých ordinačních hodinách.

Případnou hospitalizaci dětských pacientů po dobu uzavírky zajistí Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem, Nemocnice Most, Nemocnice Litoměřice, případně Nemocnice Děčín.

 

Za komplikace se omlouváme.

 

Kontakt pro média:
Petra Roubíčková
Tisková mluvčí Krajské zdravotní, a.s.
Telefon: 739242382
Email: petra.roubickova@kzcr.eu
 

14.8.2024

Stanoviště Krajské zdravotní na Olympijském festivalu u jezera Most navštívily tisíce lidí

Krajská zdravotní, a.s. (KZ), úspěšně dokončila svou misi na Olympijském festivalu (OF), který současně s Letními olympijskými hrami 2024 v Paříži probíhal od 26. července do 11. srpna u jezera Most. Speciální stanoviště KZ zaznamenalo velký zájem návštěvníků jedinečné akce. Díky spolupráci s Českým olympijským výborem zde po celých sedmnáct dní nabízelo program zaměřený na zdraví a životní styl: poradenství, praktické ukázky, prevenci i soutěže pro děti.

Na stanovišti KZ, které bylo zařazeno jako místo k plnění úkolů do Hrací karty, soutěže pro děti, si v průběhu konání OF s Hrací kartou vyzkoušelo na figuríně resuscitaci celkem 5624 dětí. Při procházení stanovišť, z nichž 23 bylo umístěno v areálu u jezera Most – a další tři jako bonusová mimo něj, na OF sbíraly do své Hrací karty razítka a podle počtu splněných úkolů za ně hráči dostali diplom, medaili a ti nejpilnější i dárek.

Během OF zde měla KZ připraveny ukázky a konzultace z různých medicínských oborů. Z mostecké nemocnice se představilo například oddělení následné a dlouhodobé intenzivní ošetřovatelské péče, oddělení následné péče a rehabilitace, psychiatrické oddělení mimo jiné s prevencí zaměřenou na zdravý životní styl u dětí „GO OFFLINE“, oddělení nemocniční hygieny a epidemiologie, neurologické oddělení s prevencí cévní mozkové příhody či oddělení klinické farmacie s radami k optimální sestavě léčiv, které pacienti potřebují k řešení svých obtíží. K dárcovství krve a kostní dřeně podávali informace zdravotníci z transfuzního oddělení. S tématem „Nemocnice pro plyšáky aneb do nemocnice se nebojíme“ a soutěžemi se zdravotnickou tematikou dorazilo dětské a dorostové oddělení, ve stánku se objevila i nutriční poradna. Ortopedičtí specialisté z ústecké Masarykovy nemocnice, kromě ukázky vyšetření, přiblížili problematiku kloubních náhrad i využití 3D tisku v oboru, nechybělo oddělení sportovní medicíny.

Na zajištění provozu stánku KZ na OF u jezera Most se vystřídalo celkem 81 lidí, lékaři a sestry, dobrovolníci z Nemocnice Most a pracovníci Tiskového a komunikačního oddělení KZ, kteří se podíleli na organizaci a mediální prezentaci.

„Jsme rádi, že jsme měli možnost představit práci našich zdravotníků na ojedinělé akci, která přitáhla pozornost lidí z celé České republiky. Jsem přesvědčen, že naše účast na Olympijském festivalu, zaměřená na podporu zdravého životního stylu a na prevenci, splnila očekávání, s nimiž jsme ji připravovali. Velké poděkování, uznání a obdiv za nasazení patří všem zaměstnancům a dobrovolníkům, kteří chod stanoviště Krajské zdravotní po dny konání festivalu zajišťovali,“ uvedl Ing. Pavel Markalous, ředitel mostecké nemocnice.

Po sedmnácti dnech jsme uzavřeli náš stánek na Olympijském festivalu u jezera Most. Naším kurzem resuscitace a prezentací mnoha oddělení prošly tisíce lidí. Bylo to náročné, ale máme skvělý pocit, že jsme mohli oslovit tolik lidí. Moc děkujeme za spolupráci všem kolegům, kteří se s námi na stánku Krajské zdravotní za celou dobu vystřídali a pomáhali nám s organizací, přípravou a provozem našeho stanoviště. Byli jste skvělí a odvedli jste úžasnou práci. Ještě jednou moc děkujeme,“ shrnul David Hlinka, specialista Úseku řízení lidských zdrojů KZ, který se společně s koordinátorkou dobrovolnického programu mostecké nemocnice Evou Hlaváček denně o provoz stanoviště na OF staral.

 

Kontakt pro média:
Petra Roubíčková
Tisková mluvčí Krajské zdravotní, a.s.
Telefon: 739242382
Email: petra.roubickova@kzcr.eu
 
Stanoviště Krajské zdravotní na Olympijském festivalu u jezera Most

Stanoviště Krajské zdravotní na Olympijském festivalu u jezera Most


13.8.2024

V novém pavilonu ústecké Masarykovy nemocnice zahájilo provoz další pracoviště

Klinika hrudní chirurgie je druhým pracovištěm, které zahájilo provoz v nově vybudovaném pavilonu „J“ v areálu Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem. První pacienti se z nových moderních prostor mohli těšit již v pondělí 12. srpna.

Oddělení hrudní chirurgie má v ústecké nemocnici tradici více než 70 let. Poskytuje chirurgickou péči pacientům s nádorovými a zánětlivými chorobami plic, mezihrudí, hrudní stěny, bránice, včetně TBC. Zajišťuje 24hodinovou torakochirurgickou pohotovost pro poranění hrudníku včetně operací netransportabilních pacientů v příslušné nemocnici.

„Jsme jedním z osmi pracovišť, které získalo statut Centra vysoce specializované pneumoonkochirurgické péče. Zajišťujeme služby nejen pro Ústecký, ale částečně také pro Liberecký a Karlovarský kraj. V této oblasti jsme jediným pracovištěm tohoto typu, působíme nadregionálně. Přidělení statutu vyžadovalo splnění náročných podmínek zahrnujících nejen personální a technické vybavení, ale především schopnost zajistit na vysoké úrovni komplexní chirurgicko-onkologickou péči o pacienty s chirurgicky řešitelnými stádii plicní rakoviny,“ říká prof. MUDr. Vladimír Bobek, Ph.D., přednosta kliniky hrudní chirurgie. „Oddělení hrudní chirurgie se dlouhá léta dělila o prostory s jinými odděleními. Přestěhováním do nového pavilonu, do moderně vybavených prostor, jsme se opět posunuli o krok dále v kvalitě a komfortu poskytované zdravotní péče pro obyvatele našeho kraje,“ dodává přednosta.

„Přestěhování Kliniky hrudní chirurgie z pavilonu A, kde jsme péči našim pacientům poskytovali 20 let, do nově vybudovaného pavilonu J, bylo velice náročné pro veškerý personál kliniky, protože proběhlo za provozu během 5 dní. Při vybavování a oživování kliniky jsme cítili velkou podporu provozních pracovníků Masarykovy nemocnice a Krajské zdravotní, za což jim patří velký dík“, podotkl primář kliniky MUDr. Ivan Staněk, MBA.

„Prostory jsou krásné, moderní, hodny 21. století. Prostředí si budou určitě pochvalovat nejen pacienti, ale i zdravotnický personál, který zde získal důstojné zázemí,“ říká vrchní sestra Vlasta Havlátková, která věří, že nové pracoviště přiláká i více zdravotních sester.

 

Do pavilonu J, na oddělení hrudní chirurgie, se pacienti v současné době dostanou následující trasou:

-        vstoupit do budovy A, směr Klinika anesteziologie, perioperační a intenzivní medicíny (značeno cedulí)

-        po vstupu do prostoru kliniky zahnout doleva, do prosklených dveří s označením písmene J

-        projít chodbou, před prosklenými dveřmi zahnout doprava

-        minout první 4 výtahy (pro zdravotníky)

-        pokračovat za prosklenými dveřmi, kde jsou výtahy pro veřejnost

-        klinika sídlí v 5. NP

       

Kontakt pro média:
Petra Roubíčková
Tisková mluvčí Krajské zdravotní, a.s.
Telefon: 739242382
E-mail: petra.roubickova@kzcr.eu
 
 
Lůžka Kliniky hrudní chirurgie v novém pavilonu J Masarykovy nemocnice Ústí nad Labem

Lůžka Kliniky hrudní chirurgie v novém pavilonu J Masarykovy nemocnice Ústí nad Labem


12.8.2024

Litoměřická porodnice se dočasně přestěhovala do plnohodnotných náhradních prostor. Kvalita služeb i komfort rodiček zůstaly zachovány

Krajská zdravotní zahajuje v nemocnici Litoměřice dlouho očekávanou plánovanou generální rekonstrukci porodnice. Ta si vyžádala dočasné přestěhování do náhradních prostor. Maminky se však nemají čeho obávat. Jedná se o plnohodnotné náhradní prostory, které jim nabídnou bezpečné zázemí a pohodlí, jako doposud. Komfort i kvalita služeb zůstanou zachovány včetně možnosti porodu na gauči či do vody.

Nové prostory mění Centrum porodní asistence od pondělí 12. srpna 2024. Porodnice, CPA, ultrazvuk i ambulance budou nově umístěny v budově E do 2. patra gynekologicko-porodnického oddělení, které jsou shodné s patrem stanice šestinedělí.

S tímto přesunem souvisí i jedna důležitá logistická změna. Zadní vchod do porodnice již nebude funkční. Přístup bude možný pouze hlavním vchodem či od emergency.

 

Kontakt pro média:
Petra Roubíčková
Tisková mluvčí Krajské zdravotní, a.s.
Telefon: 739242382

Email: petra.roubickova@kzcr.eu


Vizualizace porodního apartmánu po rekonstrukci gynekologicko-porodnického oddělení litoměřické nemocnice

Vizualizace porodního apartmánu po rekonstrukci gynekologicko-porodnického oddělení litoměřické nemocnice


6.8.2024

Klinika anesteziologie, perioperační a intenzivní medicíny v ústecké Masarykově nemocnici Krajské zdravotní zahájila provoz v novém pavilonu

Klinika anesteziologie, perioperační a intenzivní medicíny (KAPIM) je prvním z pracovišť, které zahájilo provoz v nově vybudovaném pavilonu „J“ v areálu Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem na Severní Terase. Prvního pacienta tu intenzivisté z největšího oddělení v rámci nemocnic Krajské zdravotní na jednotku intenzivní péče (JIP) převzali v pondělí 5. srpna 2024 ráno.

„Dnes jsme otevřeli JIP 1, dříve jednotku perioperační péče. Je to jednotka takzvaně vysokootáčková, pacienti na lůžkách pobývají v řádu několika hodin, maximálně jeden dva dny. Péče se liší od klasické resuscitační pouze tím, že pacienty zde invazivně neventilujeme a nepoužíváme přístrojovou náhradu funkce ledvin a podpory oběhu typu ECMO. Jinak je JIP 1 vybavena stejně jako ostatní jednotky intenzivní péče," informoval primář KAPIM MUDr. Petr Vojtíšek.

„Zahájení provozu našeho prvního pracoviště v nových moderně vybavených a velkoryse koncipovaných prostorách je dalším důležitým mezníkem v rozvoji zdravotní péče pro obyvatele Ústeckého kraje. Zajistit a realizovat přestěhování oddělení do nových prostor z těch stávajících v pavilonu „A“ stálo vedení kliniky a její tým velké úsilí a nasazení a jsem rád, že jsme mohli provoz spustit tak, jak jsme měli naplánováno. Děkuji všem, kteří se na tom podíleli,“ vyzdvihl ředitel ústecké Masarykovy nemocnice MUDr. Aleš Chodacki. „Postupné stěhování jednotlivých oddělení do nového pavilonu pokračuje a již 12. srpna zde zahájí provoz klinika hrudní chirurgie,“ dodal ředitel Chodacki.

Součástí nového pavilonu jsou operační sály, lůžka klinik kardiochirurgie, kardiologie a hrudní chirurgie i ambulance jednotlivých oddělení, a KAPIM a JIP. Jde o nemocniční koncept budovy vycházející z nejnovějších trendů.

Výstavba nového pavilonu byla částečně financována z dotačních zdrojů, a to konkrétně z 98. výzvy IROP, tzv. REACT– EU, s výší dotace 500 000 000 Kč. Z finanční investiční podpory Ústeckého kraje, pro zajištění vyrovnaného cash flow, využívá Krajská zdravotní investiční úvěr od Komerční banky, a. s. Celkové cenové náklady jsou bezmála 1,8 miliardy Kč včetně DPH.

 

Kontakt pro média:
Petra Roubíčková
Tisková mluvčí Krajské zdravotní, a.s.
Telefon: 739242382
E-mail: petra.roubickova@kzcr.eu
 
Pracoviště JIP 1 v novém pavilonu Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem

Pracoviště JIP 1 v novém pavilonu Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem


2.8.2024

O stanoviště Krajské zdravotní na Olympijském festivalu u jezera Most je mezi jeho návštěvníky zájem

Na Olympijském festivalu (OF), který běží současně s Letními olympijskými hrami 2024 v Paříži hry od 26. července do 11. srpna u jezera Most, zaznamenává speciální stanoviště Krajské zdravotní (KZ) velký zájem návštěvníků. Díky spolupráci s Českým olympijským výborem zde po celých sedmnáct dní nabízí program zaměřený na zdraví a životní styl: poradenství, praktické ukázky, prevenci i soutěže pro děti.

V uplynulých dnech mohli zájemci na stanovišti KZ hovořit se zdravotníky různých oborů. Na OF se již představilo například oddělení následné a dlouhodobé intenzivní ošetřovatelské péče, oddělení následné péče a rehabilitace, psychiatrické oddělení mimo jiné s prevencí zaměřenou na zdravý životní styl u dětí „GO OFFLINE“, oddělení nemocniční hygieny a epidemiologie, neurologické oddělení s prevencí cévní mozkové příhody či oddělení klinické farmacie s radami k optimální sestavě léčiv, které pacienti potřebují k řešení svých obtíží.

Pacienty mostecké nemocnice přišel ve čtvrtek 1. srpna potěšit maskot olympijských her, červená figurka Phryges. Úsměvy vykouzlil především pacientům na dětském a dorostovém oddělení, ale překvapil i návštěvníky na řadě dalších míst v nemocnici.

Stanoviště KZ je zařazeno jako místo k plnění úkolů do Hrací karty, soutěže pro děti. Při procházení stanovišť na OF mohou návštěvníci sbírat razítka do své Hrací karty za různé splněné úkoly. Celkem jde o 23 stanovišť spojených se sportem či edukací, plus tři bonusová místa, která jsou umístěna mimo areál festivalu: Oblastní muzeum a galerie v Mostě, Hrad Hněvín a rozhledna Elektrárny Ledvice. Za splnění úkolů na 12 stanovištích získají hráči diplom, na 16 stanovištích kromě diplomu i medaili. A pokud splní 20 výzev, tak k diplomu a medaili dostanou i dárek. Hrací kartu lze zakoupit za 50 korun hned u vchodu do areálu, odměny je možné si vyzvednout v centru Hracích karet.

Poděkování za každodenní práci, zajištění provozu stánku i přípravu programu stanoviště KZ na Olympijském festivalu u jezera Most patří dobrovolníkům z Nemocnice Most, kteří se spolu s Tiskovým a komunikačním oddělením KZ na organizaci spolupodílejí. „Jsem velmi ráda, že se podařilo díky skvělé spolupráci s Českým olympijským výborem zajistit účast Krajské zdravotní na tak krásné a výjimečné akci, jakou Olympijský festival je. Všem zdravotníkům, kteří se v uplynulých dnech návštěvníkům v našem stánku věnovali, patří velké poděkování. Stejně jako těm, kteří se tu ještě vystřídají do neděle 11. srpna, kdy máme na poslední den připravenou prezentaci dobrovolnického programu a sociálních služeb,“ řekla Eva Hlaváček, koordinátorka dobrovolnického programu mostecké nemocnice.

Pro následující dny Olympijského festivalu u Jezera Most KZ má na svém stanovišti připraveny ukázky a konzultace z dalších medicínských oborů. Například k dárcovství krve a kostní dřeně podají informace zdravotníci z transfuzního oddělení. Ortopedičtí specialisté, kromě ukázky vyšetření, přiblíží problematiku kloubních náhrad i využití 3D tisku v oboru, nemůže zde chybět oddělení sportovní medicíny. S tématem „Nemocnice pro plyšáky aneb do nemocnice se nebojíme“ a soutěžemi se zdravotnickou tematikou dorazí dětské a dorostové oddělení, a ve stánku se objeví i nutriční poradna. Program na každý den je vyvěšen přímo na stanovišti, najít ho lze také na facebooku Krajské zdravotní, stáhnout ho je možné i na webu www.kzcr.eu.


Kontakt pro média:
Petra Roubíčková
Tisková mluvčí Krajské zdravotní, a.s.
Telefon: 739242382
Email: petra.roubickova@kzcr.eu

 

Stanoviště Krajské zdravotní na Olympijském festivalu u jezera Most

Stanoviště Krajské zdravotní na Olympijském festivalu u jezera Most


Prosím, čekejte