7.9.2022

Litoměřická nemocnice Krajské zdravotní má nové vrchní sestry na chirurgickém a anesteziologicko-resuscitačním oddělení

V Krajské zdravotní, a.s. – Nemocnici Litoměřice, a.s., došlo od 1. září ke změnám ve vedení dvou klíčových zdravotnických pracovišť. Vrchní sestrou chirurgického oddělení se stala Bc. Katarína Vlčková. Na této pozici vystřídala Bc. Miroslavu Ikoniakovou, která vedla nelékařský personál oddělení 20 let. Vrchní sestrou anesteziologicko-resuscitačního oddělení a mezioborové jednotky intenzivní péče (ARO a MOJIP) byla jmenována Mgr. Kateřina Cermanová, která post převzala po Petruši Mezerové. Ta na oddělení působila jako vrchní sestra 27 let. 

„Chtěl bych poděkovat paní Ikoniakové a paní Mezerové za skvělou práci, kterou v pozici vrchních sester pro litoměřickou nemocnici odvedly. Vedení společnosti si toho velmi váží. Novým vrchním sestrám přeji hodně sil a jsem rád, že obě tyto nové pracovní výzvy přijaly,“ uvedl v souvislosti s personálními změnami na pozicích vrchních sester ředitel litoměřické nemocnice Ing. Vladimír Kestřánek, MBA, DiS.

    

Zdroj: info@kzcr.eu

 


5.9.2022

Kuchyně teplické nemocnice kvůli malování dočasně omezí teplá jídla, studená obohatí o ovoce a zeleninu

Krajská zdravotní, a.s. – Nemocnice Teplice, o.z., informuje všechny, kdo využívají služby zdejšího stravovacího provozu, o dočasném omezení možnosti přípravy teplých jídel, a to v září na dobu jednoho pracovního týdne. Důvodem je plánované vymalování nemocniční kuchyně.

„V termínu 8. – 13. září bude probíhat plánované komplexní malování nemocniční kuchyně. V tuto dobu nebude možné vařit teplá jídla. Stravování pacientů tudíž bude zajištěno studenou kuchyní, obohacenou o ovoce a zeleninu, dle možností jednotlivých diet. Za způsobené komplikace se omlouváme,“ uvedla Mgr. Kateřina Vágnerová, hlavní sestra Krajské zdravotní, a.s. – Nemocnice Teplice, o.z.

 

Zdroj: info@kzcr.eu



5.9.2022

Primářem Sexuologického oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem se stal Marek Broul

Primářem Sexuologického oddělení Krajské zdravotní, a.s. - Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o.z., se od 1. září 2022 stal MUDr. Marek Broul, Ph.D., MBA, FECSM. Ve vedení primariátu vystřídal MUDr. Miroslava Zoubka. Zdravotnické pracoviště, kterému i nadále náleží statut samostatného oddělení, sídlí v Ústí nad Labem na adrese Stará 1799/1, mimo areál nemocnice na Severní Terase. Je jediným této specializace v rámci Krajské zdravotní, a.s. (KZ).  

„Gratuluji doktoru Broulovi ke jmenování a přeji mu na nové pozici hodně úspěchů. Jsem přesvědčen, že toto v rámci Krajské zdravotní unikátní pracoviště se pod jeho vedením bude dál rozvíjet a nadále zajišťovat na vysoké úrovni odbornou pomoc všem pacientům, kteří ji potřebují,“ řekl MUDr. Petr Malý, MBA, generální ředitel KZ.

„Jsem rád, že oddělení bude nadále fungovat jako oddělení samostatné, a to nejen v rámci Masarykovy nemocnice, ale i v rámci celé Krajské zdravotní. Podařilo se udržet jeho odbornou úroveň a bude tedy i nadále poskytovat komplexní sexuologickou péči o pacienta. Velice děkuji panu primáři Zoubkovi za dosavadní práci a velmi mě těší, že zůstal na zkrácený úvazek. Oddělení vedl celých 22 let a mělo výbornou pověst  v sexuologické odborné společnosti. Novým členem týmu se stala MUDr. Petra Kučerová, kterou vítám a přeji jí dlouhou a úspěšnou kariéru sexuoložky,“ uvedl v souvislosti se svým uvedením do funkce MUDr. Marek Broul, Ph.D., MBA, FECSM.

Sexuologické oddělení se při pomoci pacientům zaměřuje na diagnózy a vyšetření: mužské sexuální dysfunkce, andrologie, ženské sexuální dysfunkce, neplodnost páru, párový nesoulad, parafilie a deviace, transexualismus, soudně nařízené ochranné ambulantní sexuologické léčby, vyšetření spermiogramu a ejakulátu na kultivační vyšetření, falopletysmografické a vulvopletysmografické vyšetření. „Pacienti se k nám nemusí obávat objednat, rádi se postaráme o každého. Při objednání není nutné doporučení praktického či jiného odborného lékaře," ujistil primář Broul.

Primář Sexuologického oddělení Krajské zdravotní, a.s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o.z., MUDr. Marek Broul, Ph.D., MBA, FECSM

vystudoval 3. lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Praze a hned po ukončení studia se vrátil do rodného kraje. Začínal na Chirurgickém oddělení Nemocnice Teplice a po dvou letech nastoupil na chirurgickou kliniku v Ústí nad Labem. Po složení atestace z chirurgie ho uchvátila urologie a změnil obor. Jako svou specializaci si vybral andrologii, tedy obor, jehož název je odvozen od řeckého „andros“ = muž. Zabývá se fyziologií a patologií mužských reprodukčních funkcí, diagnostikou a terapií poruch mužské plodnosti. Nástavbová atestace ze sexuální medicíny pak byla logickým pokračováním v oboru. V tomto oboru získal i evropskou atestaci - Fellow of the European Comittee of Sexual Medicine. V současné době pracuje jako zástupce přednosty Kliniky urologie a robotické chirurgie Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a Krajské zdravotní, a.s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o.z. Nyní se stal také primářem Sexuologického oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem.

             

Zdroj: info@kzcr.eu


MUDr. Marek Broul  Ph.D.  MBA  FECSM

MUDr. Marek Broul, Ph.D., MBA, FECSM


31.8.2022

Benefice sportovců přinesla chomutovskému onkologickému oddělení 333 530 korun

Na podporu Onkologického oddělení Krajské zdravotní, a.s. - Nemocnice Chomutov, o.z., se uskutečnil v sobotu 27. srpna 2022 již 7. ročník dobročinné akce „Memoriál Peti Hezlové“, poprvé na výstavišti v Lounech. Celé odpoledne zde probíhaly sportovní akce, cvičení a dětské soutěže, v jeho závěru i módní přehlídka. Pořadatel akce, sportovní spolek Befit Louny, si dal za cíl přilákat ke společným pohybovým aktivitám i rodiny s dětmi a přinést z registrace a vstupného pro chomutovskou onkologii co nejlepší finanční výsledek.

„Myslím, že obojí se nám povedlo. Letos tak budeme moct předat Onkologickému oddělení Nemocnice Chomutov, kde se naše kamarádka, kolegyně a členka našeho sportovního sdružení Petra Hezlová léčila, krásných 333 530 korun. Náš projekt pomáhá usnadnit život těm, kteří potřebují pomoc a kvalitní lékařskou péči. Proto jsme rádi, že oslovuje stále více lidí – v předchozích letech pro chomutovskou onkologii přinesl celkem tři čtvrtě milionu korun. Děkujeme všem, kdo naše snažení podpořili a podporují,“ uvedla Ing. Andrea Kloučková z pořádajícího Befit Louny.

„Velmi si vážím letité podpory a spolupráce členů Befit Louny a všech obyvatel Lounska, kteří už mnoho let jako jediní z našeho regionu finančně podporují chomutovskou onkologii. Je velmi milé se každoročně setkávat na Memoriálu Peti Hezlové s takovým nadšením lidí, kteří i v této nelehké době plné negativních informací neváhají přispět na zlepšení prostředí pro onkologické pacienty. Jsem moc ráda, že chomutovská onkologie má tolik úžasných podporovatelů a všem jim patří náš velký dík,“ řekla MUDr. Martina Chodacká, primářka Onkologického oddělení Krajské zdravotní, a.s. - Nemocnice Chomutov, o.z.

„To, že díky aktivitám sportovců z Loun a jejich přátel celková částka získaná na podporu našeho onkologického oddělení od roku 2016 již přesáhla hranici jednoho milionu korun, je jedinečné a skutečně obdivuhodné. Děkujeme za ni,“ uvedl ředitel chomutovské nemocnice MUDr. Michal Zeman, Ph.D.

Z příspěvků získaných díky aktivitě členů Befit Louny mohlo na chomutovském onkologickém oddělení dojít k jeho rekonstrukcím a úpravám, aby se zde pacienti v době hospitalizace cítili příjemněji. Nadstandardně se vybavily a revitalizovaly pro ně pokoje, zrekonstruovaly společné prostory a dále se vylepšují i místnosti pro zaměstnance. „V letošním roce je naším cílem upravit společné prostory oddělení, což jistě ocení i návštěvy pacientů,“ dodala Ing. Andrea Kloučková.


Zdroj: info@kzcr.eu


Primářka Onkologického oddělení Krajské zdravotní  a.s. - Nemocnice Chomutov  o.z.  MUDr. Martina Chodacká při vyhlášení výtěžku z benefiční akce sportovců Befit Louny na lounském výstavišti.

Primářka Onkologického oddělení Krajské zdravotní, a.s. - Nemocnice Chomutov, o.z., MUDr. Martina Chodacká při vyhlášení výtěžku z benefiční akce sportovců Befit Louny na lounském výstavišti.


29.8.2022

Vítězem soutěže Anděl mezi zdravotníky je primářka Marta Vachová z teplické nemocnice Krajské zdravotní

Vítězství v soutěži Anděl mezi zdravotníky 2022 patří MUDr. Martě Vachové, primářce Neurologického oddělení Krajské zdravotní, a.s. – Nemocnice Teplice, o.z., a vedoucí tamního RS centra pro pacienty s roztroušenou sklerózou. Na slavnostním večeru, který se uskutečnil v sobotu 27. srpna v náchodském divadle i za účasti ředitelů teplické nemocnice MUDr. Tomáše Hrubého a děčínské nemocnice MUDr. Michala Hanauera, MBA, o jejím prvenství mezi dvanáctkou finalistů rozhodla odborná porota.

„Ocenění, kterého si velmi vážím, vnímám zároveň jako ohodnocení nejen mojí práce, ale dlouhodobého snažení celého našeho týmu na teplickém neurologickém oddělení a v RS centru. Nikdy nechci mít pocit, že má práce je rutina, mluvit s našimi pacienty a vyslechnout je považuji za nesmírně důležité. Snažíme se být jim spíše jakýmisi průvodci – přátelský přístup je osvědčeným receptem a díky tomu centrum dobře funguje,“ reagovala na svou účast v projektu Anděl mezi zdravotníky a na své prvenství MUDr. Marta Vachová.

„Vím, že paní primářka Vachová dlouhodobě odvádí výbornou práci. Jsem rád, že její výsledky a empatický přístup celého jejího týmu k pacientům, kteří celoživotně potřebují pomoc při léčbě roztroušené sklerózy, neunikly pozornosti ostatních,“ vyzdvihl MUDr. Ondřej Štěrba, předseda představenstva Krajské zdravotní, a.s.

„Paní primářce gratuluji a velice děkuji za vše, co pro naše pacienty dělá. Díky tomu, že svou práci zastává skvěle a dává do ní velký kus sebe, jí ocenění Anděl mezi zdravotníky patří naprosto zaslouženě,“ řekl MUDr. Petr Malý, MBA, generální ředitel Krajské zdravotní, a.s.

„Vítězkám samozřejmě gratuluji, ale vím, že osobně bych první místo nejraději rozdal všem. Byli neskuteční a rád jsem s nimi spolupracoval,“ uvedl ředitel soutěže Anděl mezi zdravotníky David Novotný.

 

Vizitka MUDr. Marty Vachové:

Od dokončení studia medicíny na Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Plzni v roce 1996 pracuje na neurologickém oddělení teplické nemocnice. Od školy se věnuje problematice roztroušené sklerózy mozkomíšní (RS). Její úsilí vedlo v roce 2005 k zařazení původní ambulance pro RS do sítě RS center, kterých je v České republice nyní 15. Jako vedoucí lékař tohoto centra vysoce specializované péče pracuje doposud. Centrum kromě standardní léčby poskytuje nemocným i možnost účasti v mezinárodních studiích s novými léky pro nemocné s RS.V  tomto směru MUDr. Marta Vachová zastává funkci hlavního investigátora od roku 2006.

Neurologické oddělení Krajské zdravotní, a.s. – Nemocnice Teplice, o.z., má nejvyšší typ akreditace (akreditace II. typu) pro vzdělávání specialistů v oboru Neurologie. Nadregionální centrum pro léčbu roztroušené sklerózy, disponuje statutem centra vysoce specializované péče. Při tomto oddělení dále funguje Centrum vysoce specializované péče o pacienty s iktem, které opakovaně obdrželo prestižní diamantový statut za péči o pacienty s cévní mozkovou příhodou a má mezinárodní certifikát evropské asociace ESO pro léčbu mozkových příhod. Třetím specializovaným pracovištěm při tomto oddělení je Centrum specializované péče pro diagnostiku a léčbu bolestí hlavy. Oddělení má lůžkovou, ambulantní a diagnostickou část. Spolupracuje s organizacemi nemocných: ROSKA, SMS, Parkinson, Aura, Iktus a Sdružení nemocných s CMP.

Paní primářka každoročně pořádá odborné konference pro lékaře, lékárníky, zdravotní sestry ze spádové oblasti pracoviště – Ústeckého, Libereckého, ale také Karlovarského kraje, studenty Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem, zástupce pacientské organizace ROSKA. Je iniciátorkou mnoha charitativních akcí.

Paní primářka se stala absolutní vítězkou v kategorii Veřejná správa prestižní čtenářské ankety Osobnost roku Ústeckého kraje 2017. Jde o anketu, ve které hlasuje široká veřejnost.

MUDr. Marta Vachová získala celostátní Cenu Ď za podporu a rozvoj zdravotních programů a zdraví za rok 2020.

 

Zdroj: info@kzcr.eu



26.8.2022

Krajská zdravotní z důvodu rekonstrukce na čtyři dny uzavře porodní sál ve své nemocnici v Teplicích

Gynekologicko-porodnické oddělení Krajské zdravotní, a.s. – Nemocnice Teplice, o.z., z důvodu rekonstrukce oddělení ve dnech 30. srpna – 2. září 2022 uzavře porodní sál. Porody v teplické nemocnici budou ukončeny v úterý 30. srpna v 0:00 hodin, provoz porodního sálu bude opět zahájen nejpozději v pátek 2. září v 15:00 hodin. Péči o rodičky zajistí v uvedeném období porodnice v dalších zdravotnických zařízeních Krajské zdravotní, a.s., v Děčíně, Ústí nad Labem, Mostě, Chomutově a Litoměřicích. 

„Porodní sál uzavíráme z důvodu zahájení rekonstrukce naší porodnice a nutnosti přestěhovat celý porodní sál do náhradních prostor. Uzavření  jsme naplánovali na čtyři dny s otevřením nejpozději v pátek odpoledne. Rekonstrukce gynekologicko-porodnického oddělení teplické nemocnice je dlouhodobě plánovanou investiční akcí, v jejímž průběhu samozřejmě bude docházet k jistým provozním omezením, za něž se předem omlouváme. Všichni se však těšíme na výsledek, který pacientky, jejich rodiny a také personál určitě ocení,“ uvedl MUDr. Tomáš Hrubý, ředitel Krajské zdravotní, a.s. – Nemocnice Teplice, o.z.


Zdroj: info@kzcr.eu


Porodnice Nemocnice Teplice před rekonstrukcí.

Porodnice Nemocnice Teplice před rekonstrukcí.


25.8.2022

Oddělení sportovní medicíny z ústecké nemocnice Krajské zdravotní je partnerem tradičního cyklistického závodu v Rumburku

Zdravotníci z Kliniky úrazové chirurgie a Oddělení sportovní medicíny v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem se letos, stejně jako v loňském roce, zúčastní vyhlášeného cyklistického závodu „Tour de Zeleňák“, který se uskuteční v sobotu 3. září v Rumburku. Obě oddělení z největší nemocnice Krajské zdravotní, a.s., spolu velice úzce spolupracují jak na poli medicínském, tak sportovním. Závod má dlouholetou tradici a ve Šluknovském výběžku patří k nejvýznamnějším akcím ve sportovním kalendáři. Každoročně se ho účastní téměř tisíc cyklistů.

„Atmosféra na Lužickém náměstí v Rumburku, kde se začíná i končí, je fantastická. Po celé trase závodu přihlížejí, fandí a povzbuzují davy diváků. Kromě profesionálních týmů zde soutěží a snaží se o co nejlepší čas amatéři a stejní nadšenci do sportu, jako jsme my,“ přibližuje MUDr. Jakub Malý, primář Oddělení sportovní medicíny Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, které se letos stalo jedním z partnerů závodu.

Pohyb je v lidském životě velice důležitý a prospěšný, jestliže se provádí v přiměřené intenzitě úměrné kondici sportovce. „Každý sportovec má své limity zátěže, kterou je schopen tolerovat, nastavené jinde. Tyto limity testujeme na oddělení sportovní medicíny. Při kontrolovaném zatížení na rotopedu sledujeme mimo jiné srdeční aktivitu na EKG záznamu a zjišťujeme, jestli srdce dokáže zvýšené nároky při sportu bez problémů zvládnout, anebo jestli například nedochází k arytmiím,“ říká MUDr. Jakub Malý a upozorňuje: „Tato vyšetření, jak je mylně vnímáno v širší laické populaci, nenáleží jen profesionálním sportovcům. Hobby sportovci by měli z preventivních důvodů po 35. roku života také absolvovat vyšetření, protože se u nich zvyšuje riziko poškození zdraví.“


Zdroj: info@kzcr.eu


Tým z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem na loňském ročníku „Tour de Zeleňák“. Zleva MUDr. Martin Debnar  MUDr. Vít Bába  MUDr. Jakub Malý a MUDr. Lubomír Kopp  Ph.D.

Tým z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem na loňském ročníku „Tour de Zeleňák“. Zleva MUDr. Martin Debnar, MUDr. Vít Bába, MUDr. Jakub Malý a MUDr. Lubomír Kopp, Ph.D.


24.8.2022

Krajská zdravotní úspěšně pokračuje v realizaci významných investičních akcí ve svých nemocnicích

Krajská zdravotní, a.s. (KZ), úspěšně pokračuje v realizaci významných investičních akcí ve svých nemocnicích. V současnosti je nejdále s budováním pavilonu v areálu Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem na Severní Terase. Dostavbu nemocnice za bezmála 1,4 miliardy korun společnost částečně financuje z dotačních zdrojů, a to konkrétně z 98. výzvy IROP částku 500 milionů korun, a také z finanční investiční podpory Ústeckého kraje. Pro zajištění vyrovnaného cash flow KZ využívá investiční úvěr od Komerční banky, a.s. Stejným způsobem je zajištěno financování dostavby nemocnic v Děčíně a Chomutově, kde dotace z evropských zdrojů činí shodně 150 milionů korun.

„Dokončení pro sektor zdravotnictví v Ústeckém kraji stěžejních investičních akcí přinese jeho obyvatelům významné zkvalitnění zdravotní péče. Pro vedení společnosti je proto právě probíhající dostavba nemocnic jednoznačnou prioritou. Dění na stavbách sledujeme a jsem rád, že běží podle stanoveného časového plánu, vyjma stavby v chomutovské nemocnici, kde nabraná časová ztráta v souvislosti s problémy s přeložkami páteřních sítí v úvodu stavby se aktuálně daří zkracovat. Příprava nových pavilonů pochopitelně přináší nezbytná omezení, proto musím poděkovat zaměstnancům, pacientům a dalším návštěvníkům za pochopení a trpělivost. Jsem přesvědčen, že výsledek, na který se všichni těšíme, ocení,“ uvedl MUDr. Ondřej Štěrba, předseda představenstva Krajské zdravotní, a.s.

„Krajská zdravotní, a.s., je se svými sedmi nemocnicemi největším poskytovatelem zdravotní péče a i největším zaměstnavatelem v Ústeckém kraji. Dostavby nemocničních areálů, které tu v historii rezortu zdravotnictví nemají obdoby, umožní nabídnout pacientům péči a našim zaměstnancům prostředí odpovídající nejnovějším trendům medicíny 21. století. Děláme maximum pro to, abychom hotová díla mohli převzít a pavilony zprovoznit v dohodnutých termínech. Děkuji všem, kdo se na naplnění tohoto nelehkého úkolu podílejí,“ zdůraznil MUDr. Petr Malý, MBA, generální ředitel KZ.

„Dostavby nemocničních areálů, na jejichž realizaci se Ústecký kraj jako jediný akcionář Krajské zdravotní, a.s., významně finanční podílí, hrají v plánech dalšího rozvoje zdravotnictví v našem rozsáhlém regionu klíčovou roli. Vznik nových pavilonů jednoznačně přispěje k ještě lepšímu zajištění dostupnosti kvalitní zdravotní péče tak, abychom co nejlépe ochránili zdraví a životy občanů. Těší mě, že u tak zásadních událostí mohu za Ústecký kraj být,“ řekl Ing. Jan Schiller, hejtman Ústeckého kraje.

Výstavba pavilonu v areálu Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o.z., s cenou díla dle veřejné zakázky 1 397 493 298 Kč včetně DPH, bude probíhat do 20. 12. 2023. Předmětem investičního záměru je nový pavilon s operačními sály, odděleními JIP a standardními lůžkovými odděleními včetně umístění kardiochirurgie. V objektu je navrženo celkem 12 nových operačních sálů, 54 lůžek pro intenzivní či intermediární péči, 70 standardních lůžek a 11 ambulancí. Dále nezbytné technické a administrativní zázemí včetně například nového centrálního dispečinku pro sanitáře. Nový pavilon bude sloužit zejména pro ústecké Kardiocentrum, dále pak pro Oddělení centrálních operačních sálů a sterilizace, Kliniku anesteziologie, perioperační a intenzivní medicíny (KAPIM) a Oddělení hrudní chirurgie. V letošním roce bude dokončena hrubá stavba.

Výstavba pavilonu s cenou díla dle veřejné zakázky za téměř 784 406 795 Kč včetně DPH bude probíhat v areálu Nemocnice Děčín, o.z., do poloviny prosince 2023. Předmětem investičního záměru je nový objekt tvořící přístavbu ke stávajícímu pavilonu „E“. Jedná se o I. etapu dostavby děčínské nemocnice, jejíž součástí je demolice stávajících objektů, výstavba nového pavilonu Emergency (expektační pokoj, 2 zákrokové sálky, 3 lůžka crash room, RDG – CT), 4 operačních sálů, centrální sterilizace, jednotek intenzivní péče (8 lůžek) a ARO (6 lůžek). Dále modernizace energocentra – trafostanice včetně náhradního zdroje elektrické energie – a výstavba patrového objektu pro parkování osobních automobilů. Do konce roku se počítá s dokončováním hrubé stavby a zahájením instalace rozvodů technického zařízení budovy.

V děčínské nemocnici by výstavba měla pokračovat ještě druhou fází, při které vznikne nový Pavilon péče o matku a dítě včetně hemodialyzačního střediska a nadzemního propojovacího koridoru. Předmětem tohoto investičního záměru je nový objekt na místě stávajícího nevyužívaného objektu, bývalého dětského pavilonu. Stavební program nového pavilonu tvoří Gynekologicko-porodnické oddělení, konkrétně se jedná o porodnici (3 porodní pokoje, 4 lůžka 1. doby porodní, 1 operační sál - porodní, 17 standardních lůžek), gynekologie (16 standardních lůžek, 4 pooperační pokoje, zákrokový sál) a hemodialyzační středisko (14 křesel, 2 lůžka a ambulance). Zároveň je součástí investičního záměru i výstavba nadzemního propojovacího koridoru, který propojí nový pavilon Emergency a operačních sálů (I. etapa) s novým pavilonem Péče o matku a dítě včetně hemodialyzačního střediska (II. etapa), a též se stávajícím pavilonem I.

V areálu Nemocnice Chomutov, o.z., bude výstavba pavilonu s cenou díla dle veřejné zakázky 833 862 444 Kč včetně DPH probíhat do poloviny prosince roku 2023. Předmětem investičního záměru je výstavba nového pavilonu s urgentním příjmem (5 ambulancí, RTG, 5 expektačních lůžek, crash room), COS (5 operačních sálů), centrální sterilizace, JIP (10 lůžek), ARO (10 lůžek) a technickým a administrativním zázemím, a to v návaznosti na stávající pavilon C. Novostavba je navržena jako samostatně stojící objekt, avšak s provozním a technickým propojením na stávající pavilon C včetně nadzemního spojovacího koridoru na stávající pavilon D. V chomutovské nemocnici se do konce roku počítá s dokončováním hrubé stavby a zahájením instalace rozvodů technického zařízení budovy.

  

Zdroj: info@kzcr.eu


Pokračující dostavba Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem.

Pokračující dostavba Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem.


23.8.2022

Předsedkyní dozorčí rady Krajské zdravotní byla zvolena Jitka Bártová

Členství v dozorčí radě Krajské zdravotní, a.s., na vlastní žádost ukončil Mgr. Karel Krejza. Počet členů nově doplnil MUDr. Ivan Staněk, MBA. Předsedkyní dozorčí rady společnosti byla zvolena Ing. Jitka Bártová, která je členkou dozorčí rady od června 2021.

„Vedení Krajské zdravotní děkuje panu Karlu Krejzovi za dosavadní práci. Paní Jitce Bártové přejeme v nové funkci hodně úspěchů. Těšíme se na pokračování spolupráce mezi oběma statutárními orgány společnosti,“ uvedl ke změnám v dozorčí radě předseda představenstva Krajské zdravotní, a.s., MUDr. Ondřej Štěrba.

„Děkuji za projevenou důvěru a těším se na nové pracovní výzvy, které mi funkce předsedkyně dozorčí rady přinese,“ doplnila Ing. Jitka Bártová.

Dozorčí rada Krajské zdravotní, a.s., má celkem devět členů. Předsedkyní je Ing. Jitka Bártová, místopředsedou Marian Čapek. Dalšími členy jsou MUDr. Vlastimil Woznica, MUDr. Miroslav Ouzký, prof. MUDr. Martin Sameš, CSc., MUDr. Tomáš Hanek, Vladimír Vaněk, MUDr. Petr Najman a MUDr. Ivan Staněk, MBA.

 

Zdroj: info@kzcr.eu


18.8.2022

Interní oddělení rumburské nemocnice vypomůže místním lékařům a plánuje lůžka JIP

Nemocnice v Rumburku, která je pracovištěm Krajské zdravotní, a.s. – Masarykovy nemocnice v Ústí  nad Labem, o.z., má novou primářku interního oddělení. Stala se jí MUDr. Sylvie Štrégl Hrušková. S oddělením a svým týmem má veliké plány. Jak se konkrétně projeví její záměry v péči o pacienty ve Šluknovském výběžku, nastínila v rozhovoru.  

Pod pojmem interní oddělení se lidem vybaví spíše konkrétní zkušenosti, které tu sami nebo se svými blízkými prožili, než termín „vnitřní lékařství“. Jak činnost „interny“ popsat nejlépe?

Činnost interny by měla být komplexní. Je to nejkomplexnější obor, který jsme se už na medicíně učili. Považuji internu za královnu medicíny, a to, že sdružuje všechny podobory, které jsou vysoce specializované, je pro mne obrovská výzva. Vím, že nemohu umět úplně všechno, ale člověk je také úplný celek, tak stejně bych měla přistupovat k nemoci a k tomu, co se s pacientem děje.

Můžete vaše oddělení rumburské interny krátce představit?

Interní oddělení je v tuto chvíli pouze interní ambulance, která se snaží zajistit péči o pacienty s vnitřními onemocněními. Máme hodně plánů. V nejbližší době jde o otevření diabetologické a endokrinologické poradny včetně obezitologické. To jsou všechno podobory interny, které mají obrovský přesah a zažívají velký rozvoj, protože se objevují nové a nové léky. Dokonce i na kardiologických kongresech se řeší diabetologie, obezitologie ve vztahu k arytmiím a srdečním onemocněním. Výhledově bych přivítala, aby se podařilo otevřít i interní oddělení.

Jaké máte plány pro rozvoj primariátu?

Plánem je rozvoj a vylepšení péče o celý Šluknovský výběžek. Je to poměrně velká spádová oblast. Vypomůžeme nynějším lékařům, kteří se snaží zajistit péči co nejkomplexněji a daří se jim to tak, jak stíhají ve svém časovém rozvrhu. V budoucnosti je v plánu zahájení provozu interního oddělení včetně JIP lůžek pro základní stabilizaci pacientů a rozvoj již zmíněných ambulancí.

Na co jste na oddělení hrdá a co je jeho největší bolístkou?

Mohu říct, že jsem hrdá na práci našeho zdravotnického personálu, hlavně sestřiček a ošetřovatelského personálu. V tom, jak se starají o pacienty nejlépe, jak mohou, klobouk dolů. Líbí se mi to a vím, že je mohu ještě trošku podpořit a někam dál posunout. Bolístkou je jistě nedostatek lékařského personálu. V tuto chvíli by se nám hodilo pár čerstvých sil, které mají chuť se učit a projít nějakou představou klidného interního oddělení.

Proč jste si vybrala zrovna rumburskou nemocnici a jak se vám zde líbí?

Rumburskou nemocnici mám v hledáčku již nějakou dobu, neboť moji rodiče i já jsme z nedalekého místa odsud a ještě v dětství jsme hodně navštěvovali místní bazén, který je hned vedle nemocnice. Můj prastrýc byl údajně primářem neurologie tady V Podhájí, takže to tak nějak samo vyšlo. V tuto chvíli mohu říct, že jsem spokojená, ale je potřeba hodně práce od všech, kteří jsou zde zúčastnění a chtějí zlepšovat péči o pacienty.

Lidé vás vídají s úsměvem na tváři. Co vám osobně dodává životní energii a dobrou náladu?

Je to pravda. Moc ráda se směji a šokuji tím, že i lékař, který má nějaké starosti, může mít úsměv na rtu a s pacientem jednat s úsměvem. Starosti ale samozřejmě jsou. Energii mi dodává určitě rodina a mé sportovní aktivity. Hodně ráda běhám, ráda jezdím na kole a místečko k životu jsme našli v Podještědí. Je to blízko Lužických hor a hory teď vyhledávám často. Horské kolo nebo silničku využívám i k přejezdu směrem sem do výběžku. Je to pro mě veliký odpočinek, veliký relax a dobíjí mi to hodně energii. 

 

Odkaz na video: https://youtu.be/W13hId4WIJM

 

Zdroj: info@kzcr.eu

MUDr. Sylvie Štrégl Hrušková  primářka interního oddělení rumburské nemocnice

MUDr. Sylvie Štrégl Hrušková, primářka interního oddělení rumburské nemocnice


Prosím, čekejte