3.9.2020

Nadační fond Krajské zdravotní, a. s., vyplatí studentům zdravotnických oborů v akademickém/školním roce 2020 – 2021 více než 8 milionů Kč

Stipendijní program Nadačního fondu Krajské zdravotní, a. s. (NF KZ), projednalo představenstvo společnosti dne 28. 8. 2020. Členové představenstva souhlasili s podporou Stipendijního programu NF KZ pro akademický/školní rok 2020 – 2021 dle předložených propozic rozšiřující tento stipendijní program o nově podporované studijní programy (obory) a intenzivnější motivaci studentů.

„Úspěšný projekt již řadu let podporuje formou finančního příspěvku určeného na úhradu nákladů spojených se studiem studenty lékařských fakult, ale také studenty vybraných nelékařských oborů, kteří v budoucnu uzavřou dle smluvních stipendijních podmínek pracovní poměr s Krajskou zdravotní. V minulých letech mohli studenti získat měsíčně až 7 tisíc Kč, pro letošní rok schválilo představenstvo maximální výši stipendia 10 tisíc Kč,“ uvedl předseda představenstva Krajské zdravotní, a. s., Ing. Jiří Novák.

„Účelem stipendijního programu je podpora budoucích zdravotníků při jejich studiu, a současně motivace k tomu, aby po dokončení studia pracovali v oboru, který vystudovali,“ vysvětlil Jiří Vondra, předseda Správní rady NF KZ.

Stipendium ze Stipendijního programu NF KZ budou moci získat:

studenti 4. a vyššího ročníku vysokoškolského prezenčního studia v oborech lékař, zubní lékař, farmaceut

-          maximální výše stipendia činí 10 000 Kč měsíčně (v minulém období 7 000 Kč měsíčně)

studenti 2. a vyššího ročníku vysokoškolského prezenčního studia nebo vyššího odborného prezenčního studia v oboru všeobecná sestra, dětská sestra, porodní asistentka, zdravotnický záchranář, zdravotnický laborant, radiologický asistent, fyzioterapeut, ergoterapeut

-          maximální výše stipendia činí 10 000 Kč měsíčně (v minulém období 5 000 Kč měsíčně, radiologický asistent 7 000 Kč měsíčně)

studenti 4. a vyššího ročníku VŠ prezenčního studia nebo studenti 1. a vyššího magisterského navazujícího prezenčního studia v oborech psycholog a logoped (s předpokladem následného získání specializované způsobilosti ve zdravotnictví)

-          maximální výše stipendia činí 10 000 Kč měsíčně (jedná se o nově zařazené obory)

studenti 3. a vyššího ročníku středoškolského prezenčního studia v oboru praktická sestra

-          maximální výše stipendia činí 5 000 Kč měsíčně (v minulém období 2 000 Kč měsíčně pro studenty 3. ročníku, 4 000 Kč měsíčně pro studenty 4. ročníku)

studenti 6. ročníku vysokoškolského prezenčního studia v oboru lékař, kteří deklarují zájem působit v konkrétních odštěpných závodech Krajské zdravotní, a.s., v definovaných oborech s dlouhodobým nedostatkem lékařů

-          stipendium ve výši 50 % roční částky stipendia za 4. ročník (tzn. 50 000 Kč) + 75 % roční částky stipendia za 5. ročník (tzn. 75 000 Kč) + stipendium ve výši 10 000 Kč / měsíc v akademickém roce 2020/2021, tedy celkem 225 000 Kč (v minulém období celkem 157 500 Kč).

Přehled oddělení a klinik, u kterých je možnost uplatnění zvláštní nabídky pro studenty 6. ročníku lékařských fakult (stipendium ve výši až 225 000 Kč) pro akademický rok 2020 - 2021, pokud se příjemce stipendia zaváže na jednom z níže uvedených pracovištích Krajské zdravotní, a. s., po úspěšném dokončení studia pracovat:

Krajská zdravotní, a. s. Nemocnice Děčín, o. z.:

neurologické oddělení, anesteziologicko-resuscitační oddělení, otorinolaryngologické oddělení, rehabilitační oddělení, radiodiagnostické oddělení, interní oddělení, chirurgické oddělení, dětské a dorostové oddělení

Krajská zdravotní, a. s. Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem, o. z.:

plicní oddělení, onkologické oddělení, klinika urologie a robotické chirurgie, patologické oddělení, neurologické oddělení, kardiologická klinika, nefrologicko-dialyzační oddělení, psychiatrické oddělení, klinika úrazové chirurgie, klinika ORL a chirurgie hlavy a krku, chirurgické oddělení

Krajská zdravotní, a. s. Nemocnice Teplice, o. z.:

radiodiagnostické oddělení, ortopedické oddělení, chirurgické oddělení, gynekologicko-porodnické oddělení, neurologické oddělení

Krajská zdravotní, a. s. Nemocnice Most, o. z.:

chirurgické oddělení, neurologické oddělení, psychiatrické oddělení, dětské a dorostové oddělení, plicní oddělení, anesteziologicko-resuscitační oddělení, radiodiagnostické oddělení, interní oddělení, otorinolaryngologické oddělení, gynekologicko-porodnické oddělení

Krajská zdravotní, a. s. Nemocnice Chomutov, o. z.:

onkologické oddělení, interní oddělení, ortopedické oddělení, hematologicko-transfuzní oddělení, oddělení nukleární medicíny, dětské a dorostové oddělení, gynekologicko-porodnické oddělení, radiodiagnostické oddělení, neurologické oddělení, anesteziologicko-resuscitační oddělení

Konečný termín pro podávání žádostí je stanoven do 2. 11. 2020.

Přehled o počtu studentů zařazených do stipendijního programu NF KZ od roku 2014

akademický rok:        nově zařazeno          pokračující      celkem
2014/2015                  12                               20                       32
2015/2016                  48                               13                       61
2016/2017                  63                               27                       90
2017/2018                  29                               53                       82
2018/2019                  42                               30                       72
2019/2020                  72                               32                      104

V letošním roce očekává Krajská zdravotní, a. s., celkem 51 nových nástupů do pracovního poměru ze stipendijního programu Nadačního fondu Krajské zdravotní, a. s., a to 23 lékařů, 6 všeobecných sester, 13 praktických sester, 2 porodní asistentky, 2 radiologické asistenty, a 5 fyzioterapeutů.

Zdroj: info@kzcr.cz


2.9.2020

Krajská zdravotní interními granty letos podpoří třináct projektů

Třináct z celkem dvaceti přihlášených projektů uspělo v grantové soutěži v rámci Interní grantové podpory vědecké, výzkumné a inovační činnosti zaměstnanců Krajské zdravotní, a. s. (KZ), pro rok 2020. Sedmé kolo grantové soutěže v rámci Interní grantové podpory vědecké, výzkumné a inovační činnosti zaměstnanců Krajské zdravotní, a. s., na léta 2020 až 2023, vyhlásil generální ředitel společnosti Ing. Petr Fiala dne 4. 5. 2020. Zhodnocení návrhů projektů provedla Interní grantová komise KZ ve spolupráci s pracovišti odpovědnými za hodnocení formálních náležitostí projektů a ekonomické hodnocení žádostí. Informaci o výsledku 7. kola interní grantové soutěže Krajské zdravotní, a. s., projednalo představenstvo společnosti dne 28. srpna 2020.

„Financování sedmého kola interní grantové soutěže je dle schváleného finančního plánu zajištěno z vlastních zdrojů společnosti. Alokace této výzvy byla 5 milionů Kč, maximální výše rozpočtu jednoho projektu je 500 000 Kč včetně DPH. Investice do vědy a vzdělávání jsou tou nejlepší investicí pro rozvoj. I proto investujeme do grantové podpory stále více finančních prostředků a do budoucna bychom je chtěli dále navyšovat“, uvedl Ing. Jiří Novák, předseda představenstva KZ. Od roku 2016 poskytla Krajská zdravotní, a. s., interní grantovou podporu v celkové výši 23 milionů Kč. 

„Předpokladem pro zařazení do soutěže bylo předložení grantového projektu v souladu s pravidly Interní grantové podpory vědecké, výzkumné a inovační činnosti zaměstnanců Krajské zdravotní, a. s. Zahájení řešení vybraných projektů bylo 1. 8. 2020, ukončení projektů je nutné nejpozději do 31. 7. 2023. Předkládat bylo možno žádosti na nové i pokračovací projekty,“ vysvětlil generální ředitel KZ Ing. Petr Fiala.

Účelem interní grantové podpory KZ, zavedené v roce 2016, je stimulace vědeckých, výzkumných a inovačních aktivit zaměstnanců KZ. Podporovány jsou zejména projekty vědecké, výzkumné a inovační povahy prostřednictvím grantových soutěží.

Vědecko-výzkumné práce doporučené k podpoře jsou zaměřeny na vybraná badatelsky a společensky závažná témata z chirurgie, neurochirurgie, neurologie, ortopedie, klinické hematologie a dalších oborů. Stěžejní aktivity se týkají mimo jiné rozšířené laboratorní diagnostiky u pacientů s antifosfolipidovým syndromem, 3D tisku ve spondylochirurgii, robotické pravostranné hemikolektomii s CME, hodnocení množství makulárního pigmentu s použitím dvou vlnových délek auto-fluorescenčního zobrazení fundu, hodnocení reinervačních změn po rekonstrukčních výkonech na periferních nervech, hodnocení pohybu kraniocervikálního přechodu a dalších.

Předsedou grantové komise je přednosta Neurochirurgické kliniky Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem (FZS UJEP) a Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., prof. MUDr. Martin Sameš, CSc., který je zároveň předsedou Vědecké rady KZ.

Dalšími členy grantové komise jsou doc. PhDr. Zdeněk Havel, CSc., děkan FZS UJEP, RNDr. Karel Hrach, Ph.D., proděkan pro rozvoj a kvalitu, odborný asistent FZS UJEP a Ing. Martin Zeman, digitální zmocněnec Ministerstva zdravotnictví ČR a tajemník vědecké rady KZ. „Řešení projektů končí závěrečnou zprávou, kde příjemce předloží hlavní dosažené výsledky projektů včetně místa vydání nebo publikování. Závěrečná zpráva je hodnocena podle kvality do tří kategorií - A, B, C. Pokud řešitel nedosáhl výsledku s publikací v časopise (kategorie C), není mu po dobu následujících 3 let udělena grantová podpora KZ. Celkově však grantová komise konstatuje vysokou úroveň výstupů dokončených projektů. Dokončené projekty přinesly nejenom hodnotné vědecko-výzkumné poznatky, ale byly okamžitým přínosem i pro medicínskou praxi Krajské zdravotní a vytvořily předpoklady pro partnerskou spolupráci s renomovanými pracovišti a vědci a pro řešení dalších projektů financovaných z vnějších zdrojů. Řada projektů je zároveň součástí doktorandské přípravy lékařů Krajské zdravotní nebo přípravou pro jejich habilitační řízení,“ uvedl prof. MUDr. Martin Sameš, CSc.            

Zdroj: info@kzcr.eu


1.9.2020

Krajská zdravotní rozšiřuje v teplické nemocnici provozní dobu odběrového místa pro testy na nákazu způsobující onemocnění COVID-19

Krajská zdravotní, a. s. (KZ), v teplické nemocnici od středy 2. září rozšiřuje provoz odběrového místa pro testování na přítomnost nákazy způsobující onemocnění COVID-19. Odběrové místo bude v Nemocnici Teplice, o. z., nově fungovat i ve středu. Provoz odběrových míst v děčínské, ústecké, mostecké a chomutovské nemocnici zůstává beze změn. V ústecké Masarykově nemocnici se odběrové místo od 1. září přesunulo z pavilonu „I“ do pavilonu „T“.

Krajská zdravotní, a. s., navíc i nadále zajišťuje v rámci svých pěti nemocnic provoz jednoho odběrového místa pro testování na nový koronavirus na každý z víkendů, a to prozatím do prvního říjnového víkendu.

Jedno vyšetření zahrnující odběr a zpracování vzorku přijde samoplátce na 1 756 Kč.

Provoz odběrových míst ke stěru z nosohltanu na COVID–19 v nemocnicích Krajské zdravotní, a. s. (všední dny):

Nemocnice Děčín, o. z., U Nemocnice 1, 405 99  Děčín, budova „H“, telefon: 603 392 217 (úterý a pátek od 10:00 do 13:00 hodin)

Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., Sociální péče 3316/12A, 400 11 Ústí nad Labem, budova „T“, telefon: 704 969 854 (pondělí až pátek od 8:00 do 12:00 hodin)

Nemocnice Teplice, o. z., Duchcovská 53, 415 29 Teplice, budova „J“, telefon: 730 849 970 (úterý, středa, čtvrtek od 8:00 do 12:00 hodin)

Nemocnice Most, o. z., J. E. Purkyně 270, 434 64 Most, budova „F“, telefon: 704 873 960 (pondělí, středa, pátek od 7:30 do 11:30 hodin)

Nemocnice Chomutov, Kochova 1185, 430 12 Chomutov, budova „A“, telefon: 477 755 361 (pondělí až pátek od 8:00 do 12:00 hodin)

Provoz odběrových míst ke stěru z nosohltanu na COVID–19 v nemocnicích Krajské zdravotní, a. s. (soboty, neděle, státní svátek 28. září):

-  5. 9. a 6. 9. 2020 od 8.00 do 12.00 hodin - Nemocnice Most, o. z., J. E. Purkyně 270, 434 64 Most, budova „F“, telefon: 704 873 960

12. 9. a 13. 9. 2020 od 8.00 do 12.00 hodin - Nemocnice Chomutov, Kochova 1185, 430 12 Chomutov, budova „A“, telefon: 477 755 361

19. 9. a 20. 9. 2020 od 8.00 do 12.00 hodin - Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., Sociální péče 3316/12A, 400 11 Ústí nad Labem, budova „T“, telefon: 704 969 854

26. 9., 27. 9. a 28. 9. 2020 od 8.00 do 12.00 hodin - Nemocnice Děčín, o. z., U Nemocnice 1, 405 99  Děčín, budova „H“, telefon: 603 392 217

3. 10. a 4. 10. 2020 od 8.00 do 12.00 hodin - Nemocnice Teplice, o. z., Duchcovská 53, 415 29 Teplice, budova „J“, telefon: 730 849 970


Zdroj: info@kzcr.eu

V ústecké Masarykově nemocnici se odběrové místo od 1. září přesunulo z pavilonu „I“ do pavilonu „T“.

V ústecké Masarykově nemocnici se odběrové místo od 1. září přesunulo z pavilonu „I“ do pavilonu „T“.


1.9.2020

Krajská zdravotní zprovoznila v ústecké Masarykově nemocnici nové prostory pro oddělení klinické imunologie a alergologie a centrum léčby chronické bolesti

Krajská zdravotní, a. s. (KZ), pokračuje v revitalizaci pavilonu „T“ v ústecké Masarykově nemocnici. V pondělí 31. srpna 2020 došlo ve 4. nadzemním podlaží ke slavnostnímu představení nových prostor oddělení klinické imunologie a alergologie (OKIA) a centra léčby chronické bolesti.

„Představenstvo společnosti investuje do rozvoje všech svých nemocnic v Děčíně, Ústí nad Labem, Teplicích, Mostě a Chomutově dlouhodobě. Minulý týden jsme slavnostně uvedli do provozu nově revitalizované a vybudované prostory v děčínské nemocnici, nyní otevíráme nové prostory v Ústí nad Labem,“ uvedl Ing. Jiří Novák předseda představenstva KZ a dodal: „V ústecké Masarykově nemocnici nás v nejbližších týdnech navíc čeká realizace největší investice v hlavním areálu, kterou je výstavba nového moderního pavilonu pro Kardiocentrum. Jde o logické pokračování plnění strategických zájmů naší společnosti.“

„Prostory ve 4. nadzemním podlaží nejstaršího pavilonu ústecké Masarykovy nemocnice byly dlouho nevyužívané. Adaptací vyhovují jak požárním normám, tak současným ostatním platným předpisům. Jsem přesvědčen, že nyní budou dobře sloužit i potřebám oddělení klinické imunologie a alergologie a centru léčby chronické bolesti. Za rozvoj celé Krajské zdravotní a za revitalizaci jednotlivých pracovišť v posledních letech děkuji představenstvu Krajské zdravotní v čele s Ing. Jiřím Novákem,“ řekl Ing. Petr Fiala, generální ředitel KZ.

„Oddělení klinické imunologie a alergologie i centrum léčby chronické bolesti mají v ústecké Masarykově nemocnici svou historickou pozici. Přestěhováním do nových prostor obě zdravotnická pracoviště získávají prostor pro centralizaci, další rozvoj a rozšíření komfortu v péči o pacienty. I já děkuji panu předsedovi představenstva Krajské zdravotní Ing. Jiřímu Novákovi za jeho neutuchající zájem o rozvoj Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem,“ doplnil MUDr. Aleš Chodacki, ředitel zdravotní péče ústecké Masarykovy nemocnice.  

„Samostatné oddělení klinické imunologie a alergologie bylo organizačně zřízeno v ústecké Masarykově nemocnici 1. dubna 2018 a navázalo tak na tradici tohoto medicínského oboru ve Zdravotním ústavu se sídlem v Ústí nad Labem. Poskytuje komplexní ambulantní klinickou péči o nemocné s alergickými a imunologickými chorobami, zabývá se diagnostikou, léčbou a dispenzarizací pacientů s poruchami imunity. Lékaři OKIA rovněž zajišťují konziliární činnost pro další oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem. Pracovní náplň oddělení zahrnuje činnost dvou center. Prvním je centrum pro léčbu těžkého bronchiálního astmatu, které funguje ve spolupráci s plicním oddělením, druhým je centrum pro léčbu primárních imunodeficitů, které provádí diagnostiku a zajišťuje substituční léčbu podkožními imunoglobuliny a ambulantní poskytování léčby intravenózními imunobloguliny,“ představil činnost oddělení klinické imunologie a alergologie primář MUDr. Dalibor Jílek.

Centrum léčby chronické bolesti bylo v ústecké Masarykově nemocnici založeno dne 1. ledna 2019. „Specialisté dosud využívali ambulanci v 5. nadzemním podlaží pavilonu ‚C‘ hlavního areálu. Na pracovišti léčby chronické bolesti většinu případů tvoří chronická nenádorová bolest, zejména bolesti pohybového aparátu, případně některé typy bolesti neuropatické. Menší podíl, ale nikoli nevýznamný, tvoří pacienti s nádorovým onemocněním, kde se při organizaci léčby úzce spolupracuje s onkologickým oddělením. Na novém místě v pavilonu ‚T‘ budou nezávisle na sobě fungovat dvě ambulance, ve kterých mohou pracovat současně dva algeziologové, neurolog a psycholog, případně fyzioterapeut. Součástí je i místnost pro intervenční léčbu a denní stacionář, jenž je k dispozici i pro infuzní analgetickou léčbu u ambulantních pacientů. Centrum léčby chronické bolesti patří též mezi neurostimulační centra v České republice a může tedy u přísně indikovaných pacientů poskytnout nejmodernější metody léčby chronické neztišitelné bolesti, kterou nelze zvládnout jinými způsoby,“ uvedl během prohlídky vedoucí centra MUDr. Jan Procházka, Ph.D., lékař Kliniky anesteziologie, perioperační a intenzivní medicíny Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z.

Rekonstrukce 4. nadzemního podlaží pavilonu „T“ v ústecké Masarykově nemocnici

Investičním záměrem bylo vybudování nových ambulantních prostor Oddělení klinické alergologie

a imunologie a Centra léčby chronické bolesti Krajské zdravotní, a. s. - Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z.

Došlo k celkové rekonstrukci prostor, které byly před rekonstrukcí nevyužívané, a jejich uspořádání byla pro zřízení nových oddělení nevyhovující. Proto byly stavební úpravy navrženy tak, aby nové dispoziční řešení splňovalo požadavky na řádný provoz dle platných norem a požární bezpečnost, a respektovalo potřeby uživatele. Celková plocha rekonstruovaných prostor byla cca 490 m2. Konkrétně došlo k provedení kompletních stavebních prací, nové silno a slaboproudé elektroinstalace, instalaci nového osvětlení, nových rozvodů vzduchotechniky a chlazení, zřízení nových hygienických zařízení, nového vytápění, rozvodů medicinálních plynů a ZTI. Byly osazeny nové dveře a okna včetně venkovních elektronických žaluzií. Dále byla provedena nová přístavba výtahu k budově „T“ (včetně stavebních úprav nových stanic v jednotlivých podlažích), úpravy vstupu do objektu v 1. PP u výtahu, nový spojovací můstek ve 4. NP vedoucí do schodiště ve střední části pavilonu a rekonstrukce střechy nad novým pracovištěm.

Stavebně dokončeno:                             30. 4.2020

Závěrečná kolaudační prohlídka:             25. 8. 2020

Celková cena díla:                                 22 935 564 Kč včetně DPH

Zhotovitel:                                           Metall Quatro, s. r. o.

Vybavení pracovišť dosáhlo hodnoty jeden milion Kč včetně DPH.

Zdroj: info@kzcr.eu

Předseda představenstva Krajské zdravotní  a. s.  Ing. Jiří Novák (vlevo) předává logo oddělení klinické imunologie a alergologie primáři MUDr. Daliboru Jílkovi. Foto: KZ  a. s./Petr Sochůrek

Předseda představenstva Krajské zdravotní, a. s., Ing. Jiří Novák (vlevo) předává logo oddělení klinické imunologie a alergologie primáři MUDr. Daliboru Jílkovi. Foto: KZ, a. s./Petr Sochůrek


31.8.2020

Nadační fond Krajské zdravotní získá výtěžek ve prospěch registru dárců kostní dřeně

Nadační fond Krajské zdravotní, a. s., získá ze 4. ročníku akce „Kabelky pomáhají“, pořádané ve spolupráci s Obchodním centrem Olympia v Teplicích, 80 620 Kč ve prospěch registru dárců kostní dřeně.

„Vstoupit do registru dárců kostní dřeně může každý zdravý člověk ve věku 18 až 35 let. Dříve se odběry prováděly pouze z krevního vzorku. Dnes v době DNA se odběr provádí stěrem z bukální sliznice. Metoda je rychlá a bezbolestná,“ řekla MUDr. Klára Váchová, lékařka Transfuzního oddělení Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z. 

„Musím poděkovat všem, kteří nám kabelku věnovali nebo si ji přišli koupit. Letos jsme měli čtyřicet sběrných míst, takže se sluší poděkovat i partnerům akce,“ doplnila Jaroslava Konečná, marketingová manažerka OC Olympia.

Šek na 80 625 Kč bude Nadačnímu fondu Krajské zdravotní, a. s., předán v rámci charitativní módní přehlídky „Krása pomáhá dětem“, která proběhne 10. září od 19:00 hodin v Severočeském divadle baletu a opery v Ústí nad Labem. Výtěžek z této akce bude věnován na dětská oddělení Krajské zdravotní, a. s., v děčínské, ústecké a teplické nemocnici.

Zdroj: info@kzcr.eu

Nadační fond Krajské zdravotní získá výtěžek ve prospěch registru dárců kostní dřeně. Zdroj foto: OC Olympia

Nadační fond Krajské zdravotní získá výtěžek ve prospěch registru dárců kostní dřeně. Zdroj foto: OC Olympia


31.8.2020

Krajská zdravotní upozorňuje na přesunutí odběrového místa na nákazu způsobující onemocnění COVID-19 v ústecké Masarykově nemocnici

Krajská zdravotní, a. s. (KZ), v ústecké Masarykově nemocnici přesouvá od 1. září odběrové místo pro testování na přítomnost nákazy způsobující onemocnění COVID-19 z pavilonu „I“ do pavilonu „T“. Odběrová místa v děčínské, teplické, mostecké a chomutovské nemocnici zůstávají v současných prostorách. Největší poskytovatel zdravotní péče v Ústeckém kraji navíc vždy v jedné ze svých nemocnic i nadále provádí odběry i ve dnech volna, a to od 8 do 12 hodin. 

„Krajská zdravotní, a. s., nadále zajišťuje v rámci svých pěti nemocnic provoz jednoho odběrového místa pro testování na nový koronavirus na každý z víkendů, a to prozatím do prvního říjnového víkendu. Vývoj epidemiologické situace v Ústeckém kraji stále sledujeme, a jsme připraveni provoz odběrových míst v rámci Krajské zdravotní rozšířit,“ uvedl MUDr. Tomáš Hrubý, náměstek pro řízení zdravotní péče Krajské zdravotní, a. s.

Jedno vyšetření zahrnující odběr a zpracování vzorku přijde samoplátce na 1 756 Kč.

Provoz odběrových míst ke stěru z nosohltanu na COVID–19 v nemocnicích Krajské zdravotní, a. s. (soboty, neděle, státní svátek 28. září):

 

  • 5. 9. a 6. 9. 2020 od 8.00 do 12.00 hodin - Nemocnice Most, o. z., J. E. Purkyně 270, 434 64 Most, budova „F“, telefon: 704 873 960

  • 12. 9. a 13. 9. 2020 od 8.00 do 12.00 hodin - Nemocnice Chomutov, Kochova 1185, 430 12 Chomutov, budova „A“, telefon: 477 755 361

  • 19. 9. a 20. 9. 2020 od 8.00 do 12.00 hodin - Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., Sociální péče 3316/12A, 400 11 Ústí nad Labem, budova „T“, telefon: 704 969 854

  • 26. 9., 27. 9. a 28. 9. 2020 od 8.00 do 12.00 hodin - Nemocnice Děčín, o. z., U Nemocnice 1, 405 99  Děčín, budova „H“, telefon: 603 392 217

  • 3. 10. a 4. 10. 2020 od 8.00 do 12.00 hodin - Nemocnice Teplice, o. z., Duchcovská 53, 415 29 Teplice, budova „J“, telefon: 730 849 970

     

Provoz odběrových míst ke stěru z nosohltanu na COVID–19 v nemocnicích Krajské zdravotní, a. s. (všední dny):

 

  • Nemocnice Děčín, o. z., U Nemocnice 1, 405 99  Děčín, budova „H“, telefon: 603 392 217

    (úterý a pátek od 10:00 do 13:00 hodin)

  • Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., Sociální péče 3316/12A, 400 11 Ústí nad Labem, budova „T“, telefon: 704 969 854 (pondělí až pátek od 8:00 do 12:00 hodin)

  • Nemocnice Teplice, o. z., Duchcovská 53, 415 29 Teplice, budova „J“, telefon: 730 849 970

    (úterý a čtvrtek od 8:00 do 12:00 hodin)

  • Nemocnice Most, o. z., J. E. Purkyně 270, 434 64 Most, budova „F“, telefon: 704 873 960

    (pondělí, středa, pátek od 7:30 do 11:30 hodin)

  • Nemocnice Chomutov, Kochova 1185, 430 12 Chomutov, budova „A“, telefon: 477 755 361
    (pondělí až pátek od 8:00 do 12:00 hodin)

Zdroj: info@kzcr.eu

Hlavní hygienička Krajské zdravotní  a. s.  Mgr. Dana Vaculíková v nové odběrové ambulanci pro testování na přítomnost nákazy způsobující onemocnění COVID-19. Foto: KZ  a. s./Petr Sochůrek

Hlavní hygienička Krajské zdravotní, a. s., Mgr. Dana Vaculíková v nové odběrové ambulanci pro testování na přítomnost nákazy způsobující onemocnění COVID-19. Foto: KZ, a. s./Petr Sochůrek


28.8.2020

Krajská zdravotní podává žádost o poskytnutí dotace v rámci dotačního programu na podporu mimořádného finančního ohodnocení zaměstnanců poskytovatelů lůžkové péče v souvislosti s epidemií COVID-19

Představenstvo Krajské zdravotní, a. s., dnešním dnem rozhodlo o podání žádosti o poskytnutí dotace v rámci dotačního programu Ministerstva zdravotnictví České republiky s názvem „Dotační program na podporu mimořádného finančního ohodnocení zaměstnanců poskytovatelů lůžkové péče v souvislosti s epidemií COVID-19“ v celkové výši 524 221 839, 15 Kč, tj. v maximální výši alokované pro Krajskou zdravotní, a. s.

„Krajská zdravotní, jako největší poskytovatel zdravotní péče v Ústeckém kraji, prošla při zvládání následků pandemie nemoci COVID-19 velkou zkouškou. Lékaři, sestry a další zdravotnický personál našich nemocnic předvedli v průběhu několika měsíců obdivuhodnou ukázkovou profesionalitu a vysoké nasazení. Proto chci všem našim zdravotníkům v čele s těmi v první linii upřímně poděkovat za profesionalitu a nasazení při jejich práci. Jsem rád, že kromě slov díků je můžeme ocenit i finančně,“ uvedl předseda představenstva Krajské zdravotní, a. s., Ing. Jiří Novák.

„Vedení Krajské zdravotní, a. s., považuje odměňování zaměstnanců za nesmírně důležité. Finanční plán zahrnuje významné navýšení mezd pro rok 2020, které činí celkem 330 milionů Kč a přináší navýšení osobních nákladů o 7,3 %. V návaznosti na ně získali všichni zaměstnanci od 1. 4. 2020 navýšení tarifní mzdy o 1 500 Kč měsíčně. V nelehké době koronavirové krize vedení společnosti uvolnilo významné finanční prostředky pro zdravotníky pracující v první linii. Děkujeme všem zdravotníkům, kteří ve ztížených podmínkách při boji s nemocí COVID-19, za velkého nasazení, odvedli obrovský kus práce,“ dodal generální ředitel krajské zdravotní, a. s., Ing. Petr Fiala.

Dotační řízení Ministerstva zdravotnictví České republiky s názvem „Dotační program na podporu mimořádného finančního ohodnocení zaměstnanců poskytovatelů lůžkové péče v souvislosti s epidemií COVID-19“ bylo vyhlášeno dne 5. 8. 2020 v návaznosti na usnesení vlády č. 809 z jednání vlády dne 27. 7. 2020, s termínem příjmu žádostí od 5. 8. 2020 do 5. 9. 2020.

Program je zaměřen na vyplacení mimořádných odměn zaměstnancům v pracovním poměru (nebo pracujících mimo pracovní poměr v dohodách o provedení práce a dohodách o pracovní činnosti) jako zvláštní ocenění státu pro zaměstnance poskytovatelů lůžkové péče. Dotace se poskytuje na úhradu mimořádné odměny ke mzdě za práci ve ztíženém pracovním prostředí, kdy byl zaměstnanec vystaven riziku nákazy z důvodu nezbytného soustavného přímého osobního kontaktu s jinými fyzickými osobami při výkonu sjednaného druhu práce nebo ztíženého provozu v souvislosti s aplikací opatření proti šíření nákazy COVID-19.

Maximální výše dotace pro Krajskou zdravotní, a. s., se vypočte jako součet odměn pro jednotlivé zaměstnance, na jejichž odměnu je dotace určena. Odměna pro každého zaměstnance, na jehož odměnu je dotace určena, se vypočte jako násobek základu pro výši odměny a koeficientu pro odvody ve výši 1,338 a podílu uznatelných odpracovaných hodin na pracovišti a fondu pracovní doby konkrétního zaměstnance v měsících březnu, dubnu a květnu roku 2020. Základ pro výši odměny je 25 000 Kč za 1 měsíc při úvazku 1,0 pro všechny zdravotnické pracovníky, pro ostatní zaměstnance je základ pro výši odměny 10 000 Kč za 1 měsíc při úvazku 1,0. Vyplacená odměna z tohoto programu u každého zdravotnického pracovníka nesmí přesáhnout 75 000 Kč a u každého nezdravotnického pracovníka 30 000 Kč za uznatelné odpracované hodiny v období od 1. 3. 2020 do 31. 5. 2020.

Odměny z dotačního programu budou poskytnuty za vykonanou práci a dle ustanovení § 351 a násl. zákoníku práce, který stanoví závazný postup při výpočtu průměrného výdělku, se tak musí promítnout do průměrného výdělku. Za každou hodinu práce přesčas přísluší zaměstnanci část mzdového tarifu, osobního příplatku a dalších příplatků, připadající na jednu hodinu práce bez práce přesčas v kalendářním měsíci, ve kterém práci přesčas koná, a příplatek ve výši 25 % průměrného hodinového výdělku. Jde-li o dny nepřetržitého odpočinku v týdnu, náleží příplatek ve výši 50 %. Průměrný výdělek je také základem při výpočtu náhrady mzdy za dovolenou a dále se používá při stanovení výše odstupného nebo při odškodňování pracovních úrazů. V souvislosti s významným objemem předpokládaných odměn budou v období následujícího kalendářního čtvrtletí (I. čtvrtletí roku 2021) po vyplacení těchto odměn výrazně ovlivněny průměrné výdělky, což představuje navýšení osobních nákladů ve výši až 10 % objemu dotace, tedy až cca 52 mil. Kč. O objem vyplacených odměn se také zvýší vyměřovací základ zákonného pojištěné odpovědnosti zaměstnavatele. Jedná se o nezpůsobilé výdaje, které nejsou dotací kryty. Tímto vyvolaný nárůst osobních nákladů nastane v první čtvrtletí roku 2021, kryt bude prostředky z valorizace úhradové vyhlášky pro rok 2021. 

Dle stanovených podmínek dotačního programu poskytovatel lůžkové péče, který obdržel jiné veřejné finanční prostředky na mimořádné odměny pro zaměstnance specifikované v tomto dotačním programu (např. dotace kraje) dojde k odečtení této částky od požadované dotace MZ ČR. Částku jiných zdrojů uvede žadatel přímo do žádosti, aby tím bylo zamezeno duplicitě financování z veřejných zdrojů. Krajské zdravotní, a. s., v rámci projektu „Odměňování zdravotnických pracovníků při řešení mimořádných opatření souvisejících s COVID-19“, poskytl Ústecký kraj na základě Smlouvy o poskytnutí neinvestiční dotace z Fondu Ústeckého kraje ze dne 27. 5. 2020, v souladu s unesením Zastupitelstva Ústeckého Kraje č. 024/29Z/2020 ze dne 20. 4. 2020, neinvestiční dotaci ve výši 15 000 000 Kč.

Dle zjištěných informací Ministerstvo zdravotnictví České republiky finanční prostředky uvolní na základě žádostí na začátku října 2020.

Zdroj: info@kzcr.eu


28.8.2020

Krajská zdravotní pokračuje v revitalizaci děčínské nemocnice

Krajská zdravotní, a. s. (KZ), pokračuje v plánované revitalizaci Nemocnice Děčín, o. z. S dokončenými investičními akcemi včetně realizované údržby se ve čtvrtek 27. srpna 2020 seznámilo vedení největšího poskytovatele zdravotní péče v Ústeckém kraji.

„Současné představenstvo plní úkol, který si na svém počátku předsevzalo, rozvoj a investice do všech svých nemocnic v Děčíně, Ústí nad Labem, Teplicích, Mostě a Chomutově. V děčínské nemocnici byl právě dokončen centrální příjem pacientů včetně pokladen a podatelny. V dubnu letošního roku jsme zde v Děčíně uvedli do provozu magnetickou rezonanci, čímž jsme završili projekt, který lze jednoduše popsat jako ‚Magnetická rezonance do každé nemocnice KZ‘.  Díky přístavbě k pavilonu ‚I‘ pro toto vysoce specializované pracoviště vznikla v děčínské nemocnici další dvě zdravotnické pracoviště, kterým jsou interní příjem a gastroenterologické oddělení,“ uvedl Ing. Jiří Novák, předseda představenstva KZ.

„Dokončit tyto investiční akci se podařilo Krajské zdravotní díky významné finanční podpoře Ústeckého kraje, který je jediným akcionářem společnosti. Děkuji všem, kdo se na přípravě, koordinaci a realizaci těchto investic podíleli. Tím ale investiční akce v děčínské nemocnici nekončí. Dnes jsme v rámci veřejné zakázky s názvem ‚Zvýšení kvality návazné péče Krajské zdravotní, a.s. – Počítačový tomograf‘ provedli posouzení nabídek a vybrali dodavatele přístroje. Největší připravovanou investiční akcí, která začne v nejbližších týdnech, je výstavba nového pavilonu centrálních operačních sálů včetně urgentního příjmu Emergency, nového pavilonu péče o matku a dítě, nového patrového parkoviště a spojovacího koridoru mezi budovami,“ řekl Ing. Petr Fiala, generální ředitel KZ.

„Děkuji jménem svým i jménem všech mých kolegů za podporu vedení společnosti Krajská zdravotní za realizaci investic v děčínské nemocnici. Zrekonstruované a nově vybodované prostory odpovídají standardům medicíny 21. století, což je velký přínos nejen pro zdravotníky, ale také pro samotné pacienty,“ doplnil MUDr. Michal Hanauer, MBA, ředitel zdravotní péče Krajské zdravotní, a. s. – Nemocnice Děčín, o. z.

Gastroenterologie v minulosti v Nemocnici Děčín, o. z., spadala pod interní oddělení. „V současné době jako samostatné zdravotnické pracoviště poskytujeme péči o gastroenterologické a hepatologické pacienty, provádíme ambulantní endoskopická vyšetření horní i dolní části trávicího traktu,“ řekla během prohlídky nových prostor oddělení MUDr. Klára Zámečníková, primářka Gastroenterologického oddělení Krajské zdravotní, a. s. – Nemocnice Děčín, o. z.

Zřízení centrálního příjmu pacientů včetně pokladen a podatelny

Investičním záměrem bylo vybudování nových prostor centrálního příjmu pacientů, pokladen a podatelny v budově „A“, které byly přemístěny ze stávajících prostor u Nemocniční lékárny KZ v budově „C“, kde v současné době již probíhají práce za účelem rekonstrukce a rozšíření lékárny. Došlo k vybudování centrálního příjmu pacientů (2x přepážka), pokladny (2x přepážka) a prostor podatelny. Za tímto účelem byly provedeny nezbytné stavební úpravy, výměna oken a dveří, zřízení nové vzduchotechniky a chlazení, nové silno a slaboproudé elektroinstalace, nové osvětlení, nové rozvody ZTI, vytápění atd. Nově byl zřízen také bezbariérový vstup do nově vzniklých prostor včetně nového zádveří a nových automatických dveří.  

Celková cena díla:                                     7 098 358 Kč vč. DPH
Stavebně dokončeno:                                13. 7. 2020
Závěrečná kolaudační prohlídka:                18. 8. 2020 Zhotovitel:                                               KOMPLEX DC, s.r.o.

Pracoviště pokladny a podatelny byla vybavena drobným dlouhodobým hmotným majetkem (DDHM) v hodnotě asi 140 000 Kč včetně DPH.

Zřízení pracovišť magnetické rezonance, interního příjmu a oddělení gastroenterologie

V roce 2020 Krajská zdravotní, a. s., úspěšně dokončila dlouhodobý projekt, jehož záměrem bylo vybudování pracovišť magnetické rezonance v každé z pěti nemocnic, které v Ústeckém kraji společnost spravuje.

Pracoviště MR jsou v rámci KZ v provozu v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem, o. z., kde jsou MR dvě (1,5 T a 3 T), Nemocnici Teplice, o. z., Nemocnici Chomutov, o. z. (1,5 T) a Nemocnici Most, o. z. Pracoviště MR v Nemocnici Děčín, o. z., je šestým v nemocnicích Krajské zdravotní, a. s.

Celkové náklady na vybudování a zprovoznění pracoviště magnetické rezonance, interního příjmu a pracoviště gastroenterologie v děčínské nemocnici dosáhly téměř 107 milionů korun. Z toho stavební část více než 71,5 milionu Kč včetně DPH, za dodání a instalaci magnetické rezonance téměř 30 milionů Kč včetně DPH a dalších přístrojů, technologií a příslušenství 3,65 milionů Kč včetně DPH. Další vybavení nových pracovišť přišlo na 1,4 milionu Kč včetně DPH.

Stavební část:

Proběhla výstavba nového pavilonu, ve kterém je umístěno nové pracoviště magnetické rezonance a pracoviště interního příjmu. Součástí je také reorganizace stávajícího gastroenterologického pracoviště v 1. PP navazujícího pavilonu „I“ - Interny.

Náklady na stavební práce:                        57 324 412,03 Kč vč. DPH Zhotovitel:                                                Metall Quatro, s.r.o.
Zahájení stavebních prací:                          15. 1. 2019
Celkové dokončení díla:                              31. 1. 2020

Součástí realizace bylo i několik dalších vyvolaných investičních záměrů jako např. rekonstrukce komunikací a parkovacích ploch, dodávka a montáž medicinálních plynů a osvětlení s celkovými náklady téměř 14,3 mil. Kč vč. DPH. Investice byla podpořena Ústeckým krajem. Celkové náklady na nový pavilon a související vyvolané investiční náklady tak činí více než 71,5 mil. Kč. 

Zdroj: info@kzcr.eu

Zprava: Ing. Jiří Novák předseda představenstva KZ předává nové logo děčínské nemocnice řediteli zdravotní péče MUDr. Michalu Hanauerovi  MBA. Foto: KZ  a. s./Petr Sochůrek

Zprava: Ing. Jiří Novák předseda představenstva KZ předává nové logo děčínské nemocnice řediteli zdravotní péče MUDr. Michalu Hanauerovi, MBA. Foto: KZ, a. s./Petr Sochůrek


27.8.2020

Krajská zdravotní vydala zákaz návštěv na 2. oddělení následné péče v Ryjicích

Krajské zdravotní, a. s., s okamžitou platností omezuje návštěvy na 2. Oddělení následné péče Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., v Ryjicích. Společnost tak reaguje na doporučení Krajské hygienické stanice Ústeckého kraje se sídlem v Ústí nad Labem v souvislosti s výskytem COVID-19 v České republice.

Uvedené opatření platí do odvolání, další mohou následovat s ohledem na vývoj epidemiologické situace.


Zdroj: info@kzcr.eu

 

 


25.8.2020

Nadační fond Krajské zdravotní, a.s., připravil pro studenty zdravotnických oborů stipendijní program pro akademický/školní rok 2020 - 2021

Nadační fond Krajské zdravotní, a. s. (NF KZ), má připraven stipendijní program pro akademický/školní rok 2020 – 2021. Úspěšný projekt již řadu let podporuje formou finančního příspěvku určeného na úhradu nákladů spojených se studiem studenty lékařských fakult, ale také studenty vybraných nelékařských oborů, kteří v budoucnu uzavřou dle smluvních stipendijních podmínek pracovní poměr s Krajskou zdravotní, a. s. (KZ).

V minulých letech mohli studenti získat měsíčně až 7 tisíc Kč. Výši finančních prostředků určených na podporu Stipendijního programu Nadačního fondu Krajské zdravotní, a. s., pro nadcházející akademický/školní rok pro jednotlivé podporované studijní obory projedná Představenstvo KZ na svém zasedání dne 28. srpna 2020.

„Účelem stipendijního programu je podpora budoucích zdravotníků, kteří jsou tím motivováni k tomu, aby po dokončení studia pracovali v oboru, který vystudovali,“ vysvětlil Jiří Vondra, předseda Správní rady NF KZ.

Stipendium ze Stipendijního programu NF KZ budou moci získat:

- studenti 4. a vyššího ročníku vysokoškolského prezenčního studia v oborech lékař, zubní lékař, farmaceut

- studenti 2. a vyššího ročníku vysokoškolského prezenčního studia nebo vyššího odborného prezenčního studia v oboru všeobecná sestra, dětská sestra, porodní asistentka, zdravotnický záchranář, zdravotnický laborant, radiologický asistent, fyzioterapeut, ergoterapeut

- studenti 4. a vyššího ročníku VŠ prezenčního studia nebo studenti 1. a vyššího magisterského navazujícího prezenčního studia v oborech psycholog a logoped (s předpokladem následného získání specializované způsobilosti ve zdravotnictví)

- studenti 3. a vyššího ročníku středoškolského prezenčního studia v oboru praktická sestra

- studenti 6. ročníku vysokoškolského prezenčního studia v oboru lékař, kteří deklarují zájem působit v konkrétních odštěpných závodech Krajské zdravotní, a.s., v definovaných oborech s dlouhodobým nedostatkem lékařů

Přehled o počtu studentů zařazených do stipendijního programu NF KZ od roku 2014

akademický rok:        nově zařazeno          pokračující      celkem
2014/2015                  12                               20                         32
2015/2016                  48                               13                 
        61
2016/2017                  63                               27                         90
2017/2018                  29                               53                         82
2018/2019                  42                               30                         72
2019/2020                  72                               32                         104

V letošním roce očekává Krajská zdravotní, a. s., celkem 51 nových nástupů do pracovního poměru ze stipendijního programu Nadačního fondu Krajské zdravotní, a. s., a to 23 lékařů, 6 všeobecných sester, 13 praktických sester, 2 porodní asistentky, 2 radiologické asistenty, a 5 fyzioterapeutů.

Zdroj: info@kzcr.cz


Prosím, čekejte