1.3.2022

Mostecká nemocnice zahájila provoz iktového centra

Krajská zdravotní, a.s. – Nemocnice Most, o.z., začala poskytovat neurologickým pacientům superakutní centrovou péči, od února tam funguje centrum vysoce specializované péče o pacienty s iktem. Iktové centrum je součástí neurologického oddělení mostecké nemocnice pod vedením primáře MUDr. Stanislava Slavíka, MBA. Podrobnosti přiblíží vedoucí iktového centra mostecké nemocnice MUDr. Ján Macko.

Čím se zabývá iktové centrum?

Iktové centrum je pracoviště zřízené v rámci našeho neurologického oddělení poskytující rychlou diagnostiku a léčbu pacientům s cévní mozkovou příhodou (CMP). Disponuje mezioborovým týmem specialistů. Pečujeme o pacienty se všemi typy mozkových příhod. V indikovaných případech provádíme léčbu intravenózní trombolýzou (spočívá v podání léku do žíly, který naředí krev a rozpouští krevní sraženiny) a ve spolupráci s komplexním centrem v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem zajišťujeme pro naše pacienty i léčbu mechanickou rekanalizací – vyjmutí krevní sraženiny z cévy. Pacienti, kteří jsou léčení v iktovém centru, mají prokazatelně nižší riziko úmrtí na cévní mozkovou příhodu a výrazně menší riziko závažných následků.

Co je vlastně cévní mozková příhoda a jaké jsou příčiny jejího vzniku?

Cévní mozková příhoda neboli mozková mrtvice, známa i pod pojmem iktus, je akutní, náhle vznikající onemocnění, které člověka může přímo ohrozit na životě nebo zanechat těžké zdravotní postižení. Často přichází bez varování. V zásadě rozlišujeme dva typy mozkových příhod. S ischemickou CMP se v naší praxi setkáváme nejčastěji.  Tvoří až 90 procent všech mozkových příhod. Podstatou jejich vzniku je porucha zásobení mozkové tkáně krví při zúžení nebo uzávěru tepny. K tomu může dojít např. aterosklerózou, trombózou tepny nebo embolií, například uvolněním krevní sraženiny ze srdce při poruše srdečního rytmu. Méně častými příčinami, vyskytujícími se zejména v mladém věku, jsou třeba záněty cév, autoimunitní nemoci, úrazy, poruchy srážlivosti krve, vrozené anomálie srdce a další. Prognosticky závažnější, s vyšší úmrtností, jsou hemoragické mozkové příhody – tzv. „krvácení do mozku“. Krvácení může nastat přímo do mozkové tkáně nebo mezi mozek a mozkové obaly (typicky z výdutě, tzv. subarachnoidální krvácení). Riziko vzniku mrtvice zvyšuje přítomnost rizikových faktorů.

Jaké jsou nejčastější rizikové faktory?

Mezi nejčastější rizikové faktory ischemické CMP řadíme vysoký krevní tlak, kouření, nemoci srdce (především arytmie či chlopenní vady), vysokou hladinu tuků v krvi, cukrovku, nedostatek pohybu, obezitu a další. Často vídáme u našich pacientů kombinaci několika rizikových faktorů najednou, což riziko vzniku CMP násobí (například současný výskyt vysokého krevního tlaku, cukrovky a obezity není vzácností). U mladých žen je riziková kombinace hormonální antikoncepce a kouření. Hlavním rizikovým faktorem krvácení do mozku je nedostatečné léčený nebo neléčený vysoký krevní tlak.

Jaké jsou příznaky cévní mozkové příhody?

Změna výrazu tváře, neschopnost dát sousto jídla do úst nebo udržet hrnek v ruce, případně náhle vzniklé problémy s chůzí, by měli vzbudit podezření na mozkovou mrtvici. Právě pokles ústního koutku, porucha hybností končetin a porucha řeči patří k nejčastějším projevům mrtvice. Na základě těchto příznaků byl vytvořen FAST test – jednoduchá pomůcka pro záchranáře, ale využitelná i širokou veřejností, k rychlému rozpoznání mrtvice. FAST je zkratkou anglických slov FACE (tvář - pokleslý koutek, člověk se symetricky neusměje, nevycení zuby, nezapíská), ARM (ruka - pokles končetiny po předpažení), SPEECH (porucha řeči - člověk nedokáže zopakovat jasně větu nebo řeč je setřelá, špatně srozumitelná), tak T značí čas (TIME) a zdůrazňuje nutnost okamžité pomoci, neboť „čas je mozek“.

Jak se zachovat v případě podezření na CMP?

Pokud zpozorujete alespoň jeden z výše popsaných příznaků, například u vašeho příbuzného nebo známého, kontaktujte okamžitě záchrannou službu. Nesnažte se postiženého odvést k praktickému lékaři nebo do nejbližší nemocnice. Důležité je kontaktovat právě záchrannou službu, která ví, kam pacienta směřovat, které iktové centrum je pro něj nejdostupnější. Ne každá nemocnice má neurologické oddělení, a už vůbec ne každá provozuje iktové centrum. Pro pacienta je zásadní dosáhnout na léčbu v co nejkratším čase.  V České republice jsou postupy diagnostiky a léčby nastaveny velmi kvalitně, a v organizaci péče o pacienty s mrtvicí patříme ke světové špičce.

A jedno takové centrum nyní vzniklo v Mostě.

Ano, mostecká nemocnice získala statut iktového centra v říjnu loňského roku. Z důvodu koronavirové pandemie bylo zahájení provozu komplikované. Značná část našeho personálu se podílela na zajištění akutní péče o pacienty s onemocněním COVID-19. Nyní již naše centrum poskytuje nepřetržitou péči o pacienty s mrtvicí.

Co se vznikem iktového centra změnilo pro personál nemocnice?

Museli jsme rozšířit oddělení intenzivní péče, posílit personál – lékařský i sesterský, zavést do běžné praxe našeho oddělení nové postupy. Důležité bylo zkoordinovat spolupráci několika pracovišť – centrálního příjmu, RTG pracoviště – především CT, neurologické a interní části multioborové jednotky intenzivní péče a ARO oddělení. Toto „ladění strun“ bylo docela náročné, ale přineslo své ovoce. Za současného stavu jsme schopni pacienta s mrtvicí klinicky vyšetřit a v indikovaných případech zaléčit trombolýzu za dobu kratší než 20 minut. Významnou součástí našeho iktového centra je i oddělení akutní rehabilitace.

A co se změnilo pro pacienty?

Jednoznačně dostupnost a rychlost diagnostiky a léčby. Nemocnice Most má nadregionální charakter, velkou spádovou oblast, je druhým největším zdravotnickým zařízením v kraji. Pacient s mrtvicí nemusí být převážen záchrannou službou do okolních okresů, aby dosáhl na moderní a účinnou léčbu. Jak jsem již uvedl, rozhodujícím faktorem při léčbě mozkové příhody je čas, to znamená, že čím dříve pacient léčbu podstoupí, tím má větší šanci na úplné vyléčení nebo na dosažení dobrého celkového stavu s minimálními následky. Každá ušetřená minuta má smysl…

Jaká je aktuálně úspěšnost léčby mozkové mrtvice?

V současnosti máme možnost mozkový infarkt zaléčit intravenózní trombolýzou, která je indikována do 4,5 hodiny od počátku příznaků. Pacienti s uzávěrem velkých tepen dosáhnou na léčbu mechanickou rekanalizací do 6 hodin od vzniku, ve výjimečných případech může být tato doba i delší. Pokud léčbu trombolýzou provedeme do jedné hodiny od začátku nemoci, můžeme dosáhnout úplného vyléčení v 50 % až 70 % případů. Nicméně i přes výrazné pokroky, které byly v prevenci a léčbě cévních mozkových příhod v poslední době dosaženy, zůstává toto onemocnění jedním z nejčastějších příčin úmrtí a invalidity.

Děkujeme za vyčerpávající odpovědi, pane doktore.

Dovolte mi prosím na závěr touto cestou vyjádřit poděkování všem kolegům a kolegyním – lékařskému i nelékařskému personálu za jejích úsilí, odhodlanost, vytrvalost i trpělivost při budování iktového centra a formování iktové péče v nemocnici Most.  Zvlášť poděkování patří panu primáři MUDr. Stanislavu Slavíkovi, MBA, vedení nemocnice Most a vedení Krajské zdravotní, a.s., za jejich aktivní přístup a podporu, s cílem zajistit pro obyvatele Ústeckého kraje co nejdostupnější kvalitní zdravotní péči.


Zdroj: info@kzcr.eu

MUDr. Ján Macko.

MUDr. Ján Macko.


24.2.2022

Odběrová centra Krajské zdravotní upravují provozní dobu, v ústecké Masarykově nemocnici od pondělí

Odběrová centra vzorků na testy k nemoci COVID-19, jejichž provoz zajišťuje prostřednictvím svých nemocnic Krajská zdravotní, a.s., (KZ), upravují provozní dobu. Od pondělí 28. února 2022 v pavilonu „T“ Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, od 1. března v pavilonu „J“ Nemocnice Teplice. Úprava provozní doby pracovišť reaguje na aktuální zájem veřejnosti o testování přítomnosti viru způsobujícího onemocnění COVID-19.

Přehled odběrových center v nemocnicích Krajské zdravotní, a.s., k testování přítomnosti viru způsobujícího onemocnění COVID-19 :

Děčín

Nemocnice Děčín
U Nemocnice 1, 405 99  Děčín
PRO VEŘEJNOST SE ODBĚR VZORKŮ NA TESTY K NEMOCI COVID-19 NEPROVÁDÍ, s ohledem na výstavbu nového pavilonu Emergency bylo odběrové místo v děčínské nemocnici 8. listopadu 2021 uzavřeno.

Ústí nad Labem

Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem
Budova T, Sociální péče 3316/12A, 400 11 Ústí nad Labem
PROVOZNÍ DOBA OD 28. ÚNORA: PO - PÁ 7:00 – 15:00 hodin, SO a NE 8:00 – 14:00 hodin

Teplice

Nemocnice Teplice
Budova J, Duchcovská 53, 415 29 Teplice
PROVOZNÍ DOBA OD 1. BŘEZNA: PO, ST, PÁ 8:00 – 12:00 hodin

Most

Nemocnice Most
Budova F, J. E. Purkyně 270, 434 64 Most
PROVOZNÍ DOBA: ÚT, ČT, NE 8:00 – 12:00 hodin

Chomutov

Nemocnice Chomutov
Budova A, Kochova 1185, 430 12 Chomutov
PROVOZNÍ DOBA: PO - NE 8:00 – 13:00 hodin  

Litoměřice

Nemocnice Litoměřice
Žitenická 2084, 412 01 Litoměřice, v pavilonu A, vstup okolo Nemocniční lékárny KZ
PROVOZNÍ DOBA:
PO - PÁ 8:00 – 12:00 hodin (na základě rezervace místa prostřednictvím rezervačního formuláře)

Rumburk

Krajská zdravotní, a.s. - Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem, o.z. - pracoviště Rumburk
U Nemocnice 1298/6, 408 01 Rumburk
PROVOZNÍ DOBA: PO, ÚT, ČT a PÁ 8:00 – 9:00 hodin (PCR test), PO a PÁ 7:00 – 7:30 hodin (antigenní test)

 

Zdroj: info@kzcr.eu


23.2.2022

Avízo – V ústecké Masarykově nemocnici proběhne odstávka elektrické energie, Krajská zdravotní bude pacienty odklánět do sousedních zdravotnických zařízení

V areálu Krajské zdravotní, a.s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o.z., se uskuteční odstávka dodávky elektrické energie. Plánována je na sobotu 26. února 2022 od 11:30 hodin. Předpokládaná doba odstávky je maximálně 10 hodin, skončí tedy nejpozději v 21:30 hodin.

V době odstávky bude nemocnice zásobena elektrickou energií ze záložních zdrojů, což si vyžádá omezení provozu na zdravotnických pracovištích. Lékaři budou odklánět nové pacienty do sousedních nemocnic v rámci Ústeckého kraje, respektive do specializovaných center především v Praze.

Upozorňujeme, že v uvedenou dobu budou postupně odstavovány všechny výtahy v nemocničním areálu na Severní Terase. Žádáme proto návštěvníky, aby funkční výtahy v avizované době odstávky nepoužívali a ponechali je jako evakuační. Po dobu odstávky žádáme veřejnost, aby omezila vjezd do areálu nemocnice. Umožní tím plynulý průběh celého procesu.

 

Zdroj: info@kzcr.eu


22.2.2022

Spolupráce mezi urology z Krajské zdravotní v době pandemie nepolevila, v dubnu začne v Rumburku fungovat poradna

Spolupráce odborníků se specializací urologie v rámci nemocnic Krajské zdravotní, a.s., (KZ) nepolevila ani v době pandemie nemoci COVID-19. Společnost je největším poskytovatelem nemocniční péče v České republice a urologická lůžková oddělení má ve čtyřech ze sedmi svých nemocnic. Ambulantní péči specialisté aktuálně poskytují v Děčíně, Ústí nad Labem, Teplicích, Mostě, Chomutově a Litoměřicích. V nemocnici v Rumburku od dubna zahájí činnost urologická poradna.

„V rámci kooperace s kolegy z ostatních nemocnic Krajské zdravotní se snažíme o zajištění lepší dostupnosti zdravotní péče i pro obyvatele Šluknovského výběžku. Od dubna letošního roku proto zahájí činnost v rumburské nemocnici urologická poradna, která bude tamním pacientům k dispozici nejprve jednou měsíčně,“ informoval MUDr. Jan Schraml, Ph.D., přednosta Kliniky urologie a robotické chirurgie Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a Krajské zdravotní, a.s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o.z. 

„Naše klinika spolupracuje s dalšími pracovišti v oboru napříč nemocniční sítí Krajské zdravotní, a.s., využíváme pro to možnosti personálního propojení. Lékaři naší kliniky dojíždí do ambulance v děčínské nemocnici. V době pandemie jsme navíc začali v Děčíně provádět i urologické operace, abychom eliminovali čekání pacientů z tohoto regionu na plánované operace. Některé výkony tam provádíme dodnes. MUDr. Miloš Bočan z Urologického oddělení Nemocnice Most jezdí do Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem. Je mimo jiné platným operatérem Centra robotické chirurgie při klinice. Mostecké urologické oddělení pod vedením primáře MUDr. Jiřího Krále, se svou lůžkovou částí, hraje důležitou roli v zajišťování péče pro pacienty ze spádové oblasti Chomutovska, protože se svým lékařským týmem zajišťuje ambulantní urologickou péči v chomutovské nemocnici,“ shrnul MUDr. Jan Schraml, Ph.D., který je zároveň proktorem, tedy školitelem robotické chirurgie pro svou specializaci.

 

Zdroj: info@kzcr.eu

MUDr. Jan Schraml  Ph.D.  přednosta Kliniky urologie a robotické chirurgie Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a Krajské zdravotní  a.s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem  o.z.

MUDr. Jan Schraml, Ph.D., přednosta Kliniky urologie a robotické chirurgie Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a Krajské zdravotní, a.s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o.z.


22.2.2022

Jednání vedení Krajské zdravotní, a.s., s odborovými organizacemi o navýšení mzdových tarifů vedlo ke shodě

Jednání vedení Krajské zdravotní, a.s., s odborovými organizacemi o navýšení mzdových tarifů vedlo ke shodě

V pátek 18. 2. 2022 proběhlo jednání zástupců vedení Krajské zdravotní, a.s., v čele s MUDr. Ondřejem Štěrbou, předsedou představenstva, a zástupců odborových organizací o navýšení mzdových tarifů pro další období.  Za odbory se jednání zúčastnili také předsedkyně OSZSP ČR Bc. Dagmar Žitníková a předseda LOK-SČL MUDr. Martin Engel.

Odbory požadovaly, a to po celé období kolektivního vyjednávání, navýšení mzdových tarifů o 6 % pro všechny zaměstnance, a navýšení benefitů přiznaných současnou kolektivní smlouvou. Jakékoliv jiné informace neodpovídaly průběhu kolektivního vyjednávání.

Tuto záležitost si obě strany vyjasnily.

Jednání skončilo dohodou. S účinností od 1. 3. 2022 dochází k navýšení mzdových tarifů, a to o 6 % pro všechny zaměstnance Krajské zdravotní beze změn již přiznaných benefitů.

„Vážíme si práce všech našich zaměstnanců, bez kterých by nemocnice sdružené v Krajské zdravotní nemohly poskytovat zdravotní péči v co nejvyšší možné a dostupné kvalitě. Jsme rádi, že jsme nakonec došli ke shodě se zástupci odborových organizací,“ říká k uzavření dohody předseda představenstva Krajské zdravotní, a.s., MUDr. Ondřej Štěrba.

Nyní je před vedením Krajské zdravotní, a.s., a odbory závěrečné jednání o kolektivní smlouvě, která bude účinná od 1. března 2022.

 

Zdroj: info@kzcr.eu


21.2.2022

Nové injekční aplikátory TUGI získalo Centrum pro léčbu roztroušené sklerózy v teplické nemocnici Krajské zdravotní jako první v České republice

Deset silikonových aplikátorů TUGI model 1 se vzhledem stylizovaného mrkajícího kocoura získalo Centrum pro léčbu roztroušené sklerózy při Neurologickém oddělení Krajské zdravotní, a.s. – Nemocnice Teplice, o.z. (RS centrum). Je prvním zdravotnickým pracovištěm v Českém republice, které díky daru věnovaného ve spolupráci výrobce TUGI a společnosti SWISS PHARMA může tohoto pomocníka při aplikaci léků z předplněných injekčních stříkaček při domácí léčbě svým pacientům nabídnout.

„Velmi děkujeme za tento originální dar. Těší nás, že budeme prvním pracovištěm, které může nový aplikátor TUGI vyzkoušet.  Věříme, že umožní odbourat u řady pacientů obavy a stres spojený s aplikací injekční léčby,“ řekla MUDr. Marta Vachová, primářka Neurologického oddělení Krajské zdravotní, a.s. – Nemocnice Teplice, o.z., a vedoucí RS centra.

„Tento unikátní silikonový aplikátor pro podkožní aplikaci biologické léčby injekcí ve tvaru roztomilého zvířátka je svým designem, konstrukčním řešením a zajištěním bezpečnosti při použití opravdu revoluční. Pacient běžně dostává aplikátory, kde si zvolí délku vpichu eventuálně i rychlost aplikace, ve formě pera nebo jiného automatu, při nastavování pracuje s čísly. U této jednoduché „hračky“ vše určuje tím, jak hluboko zasune jehličku mezi uši kočičky. Nezmáčkne knoflík, který by za něj jako dosud aplikaci provedl, ale sám si parametry nastaví. Podle mého mínění mu novinka přináší větší svobodu, než umožňuje přístroj. Použitý materiál vzbuzuje příjemné emoce. To je velmi důležité, protože se snažíme, aby biologická injekční léčba, která není příliš příjemná, byla snesitelná, a aby k ní pacient zaujal kladný postoj. Lék, který si pacient aplikuje s pozitivní emocí je více účinný,“ vysvětlila MUDr. Marta Vachová.

Světově unikátní aplikátor TUGI s lidským příběhem, který naleznete na stránkách www.tugi.cz, byl vyvinut a je vyráběn v České republice a má celosvětový potenciál, stejně jako TUGI model 2 ve tvaru růžového slona na aplikaci nízkomolekulárních heparinů.

                                                                     

Zdroj: info@kzcr.eu

 


MUDr. Marta Vachová  primářka Neurologického oddělení Nemocnice Teplice  o.z.  a vedoucí tamního Centra pro léčbu roztroušené sklerózy s novým injekčním aplikátorem TUGI – mrkajícím kocourem. Foto: Krajská zdravotní  a.s.

MUDr. Marta Vachová, primářka Neurologického oddělení Nemocnice Teplice, o.z., a vedoucí tamního Centra pro léčbu roztroušené sklerózy s novým injekčním aplikátorem TUGI – mrkajícím kocourem. Foto: Krajská zdravotní, a.s.


17.2.2022

Očkovací centra Krajské zdravotní upraví provozní dobu, v ústecké Masarykově nemocnici již od soboty

Očkovací centra proti nemoci COVID-19, jejichž provoz zajišťuje prostřednictvím svých nemocnic Krajská zdravotní, a.s., (KZ) upraví provozní dobu. Jako první v pavilonu „I“ Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem již od soboty 19. února 2022. Následovat budou změny u očkovacích center i v dalších městech, kde má KZ své nemocnice. Úprava provozní doby jednotlivých pracovišť reaguje na aktuální zájem veřejnosti o očkování proti nemoci COVID-19.

Přehled očkovacích míst proti nemoci COVID-19 v působnosti nemocnic Krajské zdravotní, a.s., po úpravě provozní doby:

Děčín

Budova ČVUT, Pohraniční 1288/1, 405 01 Děčín
PROVOZNÍ DOBA DO 27. ÚNORA: ÚT a SO 8:00 – 11:00 hodin, ČT 13.00 – 15.30 hodin
V týdnu od 28. února do 6. března je očkovací centrum uzavřeno. V následujícím týdnu bude provozní doba upravena dle množství registrací.

Očkování zaregistrovaných dětí ve věku 12 – 15 let proti onemocnění COVID-19 probíhá v pátek od 8:00 do 12:00 hodin v budově E, 1. patro, a to do pátku 4. března. V následujícím týdnu bude provozní doba upravena dle množství registrací.

Ústí nad Labem

Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem
Infekční oddělení, budova I, Sociální péče 3316/12A, 400 11 Ústí nad Labem
PROVOZNÍ DOBA OD 19. ÚNORA: PO, ST, PÁ 7:00 – 19:00 hodin, So 7:00 – 13:00 hodin (poslední očkování 30 minut před koncem provozní doby)

Děti od 5 do 15 let jsou očkovány v pondělí. Ve středu probíhá také očkování samoplátců.

Očkují se také zájemci bez předchozí registrace.

Teplice

Nemocnice Teplice
budova J, Duchcovská 53, 415 29 Teplice
PROVOZNÍ DOBA OD 21. ÚNORA: PO a PÁ 8:00 – 15:00 hodin (polední přestávka 12:15 – 13:00 hodin), po předchozí registraci a rezervaci termínu (poslední pacient bude naočkován nejpozději v 14:55)

Očkování zaregistrovaných nezletilých ve věku 12 – 15 let probíhá v ordinaci Lékařské pohotovostní služby, Interní pavilon J, vždy v PÁ 8:00 – 11:00 hodin.

Most

Nemocnice Most
budova B, vstupní vestibul, 1. podlaží
J. E. Purkyně 270, 434 64 Most
PROVOZNÍ DOBA OD 1. BŘEZNA: PO – SO 7:20 – 15:20 hodin (polední přestávka 12:00 – 12:30 hodin)

Očkování zaregistrovaných nezletilých ve věku 12 – 15 let v budově C, 1. podlaží, dětské odborné ambulance, pouze v PÁ 7:30 – 14:30 hodin (polední přestávka 12:00 – 12:30 hodin).

Chomutov

Nemocnice Chomutov
budova H (je označeno, vchod od "lesa"), Kochova 1185, 430 12 Chomutov
PROVOZNÍ DOBA OD 1. BŘEZNA: PO a ST 8:00 – 16:00 hodin, PÁ 8:00 – 18:00 hodin (polední přestávka 12:30 – 13:30 hodin)

Očkování zaregistrovaných nezletilých ve věku 12 - 15 let v pavilonu H každý PÁ 15:00 – 18:00 hodin.

Litoměřice

Nemocnice Litoměřice
Pavilon A – hlavní vstup (vlevo za podatelnou), Žitenická 2084, 412 01 Litoměřice
PROVOZNÍ DOBA DO 25. ÚNORA: PO 14:00 – 20.00 hodin, ÚT – PÁ 15:00 – 20.00 hodin (poslední registrace jsou na 19:15)

PROVOZNÍ DOBA OD 28. ÚNORA: PO 14:00 – 20:00 hodin, přičemž čas bude vyhrazen 14:00 – 16:00 hodin pro děti ve věku 5 – 11 let, 15:30 – 19:00 hodin pro děti ve věku 12 – 15 let od a 17:00 – 20:00 hodin pro dospělé

PÁ 15:00 – 20:00 hodin - vyhrazeno starším 16 let pro všechny dávky a všechny dostupné očkovací látky.

Rumburk

Krajská zdravotní, a.s. - Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem, o.z. - pracoviště Rumburk
areál Podhájí, v prostorách bývalé interní ambulance, Lesní 1062/26, 408 01 Rumburk
PROVOZNÍ DOBA OD 28. ÚNORA: PO, ST a ČT 7:00 – 14:00 hodin (polední přestávka 11:30 – 12:00 hodin, poslední očkování 15 minut před koncem provozní doby), ČT 12:00 – 14:00 hodin očkování dětí ve věku 12 – 15 let

Očkování pouze zaregistrovaných nezletilých ve věku 5 –11 let každý PÁ 8:00 – 12:00 hodin.

Více informací k vakcinaci proti nemoci COVID-19 najdete na www.kzcr.eu nebo na www.kr-ustecky.cz.

          

Zdroj: info@kzcr.eu

 


17.2.2022

Krajská zdravotní povolí návštěvy ve svých nemocnicích

Krajská zdravotní, a.s., na základě rozhodnutí Krizového štábu Ústeckého kraje od 21. února 2022 povolí návštěvy na lůžkových odděleních nemocnic ve správě společnosti, tedy v Děčíně, Ústí nad Labem, Teplicích, Mostě, Chomutově, Litoměřicích a Rumburku.

Pro návštěvy však bude i nadále platit povinnost dodržovat platná protiepidemická opatření v podobě používání ochrany nosu a úst respirátory FFP2, dodržování minimalizace počtu návštěvníků a patřičných rozestupů ve zdravotnických zařízeních.

Návštěvy na neinfekční části oddělení následné péče se řídí dle platného domácího řádu. Na infekčních odděleních jsou pak návštěvy i nadále výrazně omezeny. Přesný režim návštěv je v gesci ředitelů jednotlivých nemocnic.

Zákaz návštěv na všech lůžkových stanicích ve všech nemocnicích Krajské zdravotní, a.s., platil od 4. listopadu 2021 jako preventivní opatření na ochranu před nákazou koronavirem SARS-CoV-2 způsobujícím onemocnění COVID-19.

 

Zdroj: info@kzcr.eu


17.2.2022

Stabilizace a modernizace rumburské nemocnice pokračuje, chystají se rozsáhlé změny

Rumburská nemocnice úspěšně rozšiřuje svůj zdravotnický tým, nejnovější posilou je zkušený primář chirurgického oddělení MUDr. Eidi Hakimi, který je ve funkci od 1. 2. 2022. Kvalitní zdravotní péče vyžaduje i odpovídající materiální zázemí. Nemocnici proto čeká celá řada výrazných změn. Na nové přístrojové vybavení již bylo získáno 150 milionů z programu REACT-EU, plánovaná je také rozsáhlá rekonstrukce stávajících prostor, a i nová výstavba v areálu nemocnice. Na stavební část schválil Ústecký kraj dotaci ve výši 400 milionů korun.

Krajská zdravotní, a.s., (KZ) připravila zadávací řízení na novostavbu budoucí hlavní budovy a souvisejících provozů s projektovou cenou, která lehce přesahuje již přislíbené finanční prostředky. Rozdíl byla KZ připravena krýt z vlastních zdrojů. Nabídky podané ve výběrovém řízení ale převýšily předpokládanou cenu stavby tak zásadně, že představenstvo společnosti muselo kvůli nedostatečnému finančnímu krytí tuto zakázku zrušit.

Výsledek výběrového řízení odráží aktuální napjatou situaci ve stavebnictví. Jedním z důvodů vysoké ceny však mohla být i skutečnost, že zadávací řízení bylo připraveno metodou „Design and Build“, kdy dodavatel zpracovává dokumentaci k realizaci stavby a provádí i stavbu samotnou. Tato metoda může vést k jejímu urychlení, dodavatel však nese poněkud vyšší riziko a tomu jsou v současné době stavební firmy méně otevřené kvůli nepředvídatelným výkyvům v cenách stavebních materiálů.

Příprava rozsáhlých investic v nemocnici v Rumburku dále pokračuje. KZ vyhodnocuje všechny možnosti a ve spolupráci s Ústeckým krajem jako jediným akcionářem hledá řešení, jak zajistit případné úpravy projektu a jeho financování tak, aby výsledek byl komfortní pro pacienty a zdravotníky rumburské nemocnice a zvládnutelný pro KZ. Vedení Krajské zdravotní, a.s. kromě kraje komunikuje i s jednotlivými municipalitami, jejichž součinnost vnímá jako jednu ze zásadních.

 

Zdroj: info@kzcr.eu


16.2.2022

Nadační fond věnoval kufříky pro odložené děti v Nemocnici Most

Nedonošenecká část perinatologického centra Krajské zdravotní, a.s. – Nemocnice Most, o.z., převzala od Nadačního fondu La Vida Loca speciální kufříky v rámci projektu „Kufříky pro život“ určené pro novorozené děti, se kterými se život nemazlil.

„Projekt vznikl na podkladě toho, že až 500 dětí je každoročně odloženo nebo z různých důvodů odebráno matce přímo v porodnici. Aby jednou netápaly, jak přišly na svět, jak vypadaly a zda je vůbec měl někdo rád, uchováváme vzpomínky na začátek jejich života v kufřících a pomáháme jim tak v období hledání vlastní identity,“ vysvětluje primářka Dětského a dorostového oddělení Nemocnice Most MUDr. Marie Váchová.

Kufřík je určen pro novorozence, kteří rovnou z porodnice putují do pěstounské péče, do adopce nebo do kojeneckého ústavu. Jeho součástí je první hračka, fotoalbum s fotografiemi po porodu, oblečení, dudlíky a lahvička, někdy i otisky malých nožiček.

„Spolupráce s Nadací La Vida Loca funguje v Nemocnici Most od dubna 2019. Od té doby tu nadační fond rozdal celkem 27 kufříků. Projekt běží v rámci 60 porodnic v celé republice,“ dodává MUDr. Marie Váchová.

 

Zdroj: info@kzcr.eu

Staniční sestra Petra Bláhová a primářka MUDr. Marie Váchová (vpravo)

Staniční sestra Petra Bláhová a primářka MUDr. Marie Váchová (vpravo)


Prosím, čekejte