16.3.2018

Představitelé Krajské zdravotní jednali s řediteli středních zdravotnických škol v Ústeckém kraji

Sjednocení představ o spolupráci středních zdravotnických škol a Krajské zdravotní, a. s. (KZ), vytvoření plánu spolupráce pro rok 2018 a koordinace aktivit směrem k Ústeckému kraji v oblasti podpory zdravotnických oborů na těchto školách. To bylo hlavním cílem jednání zástupců vedení KZ s řediteli středních zdravotnických škol v Ústeckém kraji ve čtvrtek 15. března 2018 ve Vzdělávacím institutu KZ. Přítomni mu byli i náměstci hejtmana Ústeckého kraje RSDr. Stanislav Rybák a Mgr. Bc. Petr Šmíd. Za KZ jednání vedli předseda představenstva Ing. Jiří Novák, generální ředitel Ing. Petr Fiala a náměstek pro řízení lidských zdrojů Ing. Vojtěch Krump.

Na setkání přijali pozvání ředitelé PhDr. Miroslava Zoubková z Vyšší odborné školy zdravotnické a Střední školy zdravotnické Ústí nad Labem, Ing. Jitka Hašková z Vyšší odborné školy ekonomické, sociální a zdravotnické, Obchodní akademie, Střední pedagogické školy a Střední zdravotnické školy Most, Mgr. Jan Mareš, MBA, ze Střední odborné školy energetické a stavební, Obchodní akademie a Střední zdravotnické školy Chomutov a Mgr. Martina Černá ze Střední zdravotnické školy Děčín. Všechny uvedené školy jsou příspěvkovými organizacemi, jejichž zřizovatelem je Ústecký kraj.

„Výchova sester, kterou v rámci Ústeckého kraje se svými kolegy zajišťujete, je práce velmi záslužná a také velmi náročná. Děkujeme za ni, my si vás a učitelů vážíme. Zároveň nás těší, že zájem o práci v Krajské zdravotní ze strany absolventů středních zdravotnických škol roste. Stát se sestrou v Krajské zdravotní je vnímáno v současné době jako atraktivní – průměrný plat za poslední čtyři roky vzrostl o 47 % a nyní je 37 tisíc korun. Snažíme se spolupráci se středními zdravotnickými školami prohlubovat, náš nadační fond nabízí stipendijní program. Na druhou stranu bychom byli rádi, aby absolventi do Krajské zdravotní v co největším počtu nastoupili, protože jí nyní chybí celkem 194 sester,“ zdůraznil Ing. Jiří Novák, předseda představenstva Krajské zdravotní, a. s.

„Před časem jsme školy s managementem navštívili, dohodlo se například vybavování žáků oblečením a takto prakticky bychom měli postupovat dál. Rád bych zmínil i projekt tzv. letní zdravotní školy, který pořádají v Děčíně během letních prázdnin už druhým rokem. Studentky se při odborné praxi v nemocnici naučí spoustu dovedností a my si zároveň vychováváme kvalitní budoucí personál. Letos se přihlásilo deset studentů. Tento projekt se mi velmi líbí,“ doplnil Ing. Petr Fiala, generální ředitel Krajské zdravotní, a. s.

Představitelé Krajské zdravotní, a. s., a ředitelé škol se zabývali celou řadou témat, mezi nimiž byla spolupráce v oblasti praktické výuky studentů středních škol  - praxe v nemocích KZ, specializační vzdělávání sester, podpora z KZ – oděvy pro studenty na praxi, stipendia, propagace oboru – dny otevřených dveří a prezentace na webových stránkách, směřování absolventů do KZ a prezentace společnosti jako zaměstnavatele, participace Ústeckého kraje jako jediného akcionáře KZ a zřizovatele škol a model 4+1 u všeobecných sester a spolupráce na praktické části výuky.

„Jde o významný posun, protože je potřeba, abychom měli možnost společně o věcech hovořit. Nebude to krátkodobá záležitost, ale cesta na dlouhé roky, abychom mohli pracovat se skupinou potenciálních uchazečů o práci v Krajské zdravotní a pomohli tomu, co její nemocnice potřebují,“ řekla po skončení pracovního setkání, i za ostatní přítomné ředitele škol, Ing. Jitka Hašková z Mostu.

Fotografie z akce naleznete na www.kzcr.eu

Zdroj: info@kzcr.eu

Představitelé Krajské zdravotní jednali s řediteli středních zdravotnických škol v Ústeckém kraji. Foto: KZ  a. s./Petr Sochůrek

Představitelé Krajské zdravotní jednali s řediteli středních zdravotnických škol v Ústeckém kraji. Foto: KZ, a. s./Petr Sochůrek


9.3.2018

Avízo – Krajská zdravotní se připojí ke Světovému týdnu glaukomu

Krajská zdravotní, a. s., se připojí ke Světovému týdnu glaukomu. Akce proběhnou na zdravotnických pracovištích v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem, o. z., a Nemocnice Děčín, o. z. 

Oční klinika Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z.:

Úterý 13. března 2018, 12:00 - 16:00 hodin - Den otevřených dveří pro širokou veřejnost. Návštěvníci budou moci nahlédnout do prostor kliniky a nechat si preventivně změřit nitrooční tlak.

Sociální péče 3316/12A, 401 13 Ústí nad Labem, budova G, přízemí

Čtvrtek 15. března 2018, 15:00 hodin - soubor přednášek lékařů oční kliniky v prostorách Vzdělávacího institutu Krajské zdravotní, a. s., pro laickou veřejnost i zdravotníky seznámí s problematikou stanovení diagnózy a léčby glaukomového onemocnění.

Sociální péče 3316/12A, 401 13 Ústí nad Labem, budova B, 5. patro

Oční oddělení Nemocnice Krajské zdravotní, a. s. – Nemocnice Děčín, o. z.:

Pátek 16. března 2018, 13.00 - 17.00 hodin - Den otevřených dveří pro širokou veřejnost. Návštěvníci budou moci nahlédnout do prostor oddělení a nechat si preventivně změřit nitrooční tlak.

U Nemocnice 1, 405 99 Děčín II, budova E, suterén

Zdroj: info@kzcr.eu


9.3.2018

Avízo – Krajská zdravotní odvolává zákaz návštěv ve dvou z pěti nemocnic, který zavedla kvůli zvýšené nemocnosti

Krajská zdravotní, a. s., odvolává zákaz návštěv ve dvou z pěti nemocnic, který vydala z důvodu zvýšené nemocnosti na akutní respirační infekce v Ústeckém kraji v uplynulých týdnech.

S platností od pátku 9. března 2018, od 14.00 hodin, jsou opět povoleny návštěvy na všech odděleních Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z.

Povoleny jsou rovněž návštěvy na anesteziologicko-resuscitačním oddělení (ARO), jednotce intenzivní péče (JIP) a porodnici včetně novorozeneckého oddělení Nemocnice Most, o. z.

Zákaz návštěv na uvedených odděleních nadále trvá:

Nemocnice Děčín, o. z.

Nemocnice Teplice, o. z.

Nemocnice Chomutov, o. z.

Zákaz návštěv Krajská zdravotní, a. s., vyhlásila v pátek 2. února 2018.

 

Zdroj: info@kzcr.eu

 


8.3.2018

Lékaři Krajské zdravotní v ústecké Masarykově nemocnici zavedli pacientům ke snížení nitroočního tlaku gelový implantát XEN

Lékařský tým Oční kliniky Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., uskutečnil na konci minulého týdne pod vedením přednostky MUDr. Ivany Liehneové, Ph.D., další unikátní operaci. Jako jedni z prvních v České republice provedli výkon, při kterém byl pacientovi do oka vložen gelový implantát XEN ke snížení nitroočního tlaku při léčbě primárního glaukomu s otevřeným úhlem. Jedná se o miniaturní implantát vyrobený z gelového materiálu, který byl vyvinut s cílem zjednodušit a zrychlit filtrující operace a zároveň snížit riziko některých perioperačních a časných pooperačních komplikací.

První operační výkony se na ústecké oční klinice uskutečnily za účasti školitele Mgr. Michaela Libisellerza 
z Rakouska. „Operace jsme provedli u pacientů, u kterých medikamentózní léčba kapkami nebo předchozí chirurgická léčba nedosáhla dostatečného snížení nitroočního tlaku. Vzhledem k tomu, že naše klinika se specializuje na chirurgii glaukomu, přicházejí k nám pacienti i z jiných krajů České republiky, první pacient pocházel z Ostravy,“ uvedla přednostka ústecké oční kliniky MUDr. Ivana Liehneová, Ph.D.

Gelový implantát XEN byl vyvinut s cílem vytvořit podspojivkovou filtraci (vznik filtračního polštářku) bez řezu do spojivky, čímž se snižuje riziko vzniku jizvení. „Jedná se o zcela nový přístup chirurgie glaukomu, než jsme byli dosud zvyklí. Implantát je uložen ve speciálním injektoru, vkládá se do oka řezem 1,8 milimetru přes rohovku (přední stěnu oka) a jehlou injektoru se proniká celou tloušťkou stěny oka pod povrch. Vytváří se tak permanentní spojení mezi přední komorou a podspojivkovým prostorem. Pro pacienta je zákrok velmi šetrný, rychlý a účinný, dalo by se říct, že se jedná o nekrvavou chirurgii glaukomu,“ dodala MUDr. Ivana Liehneová, Ph.D.

Oční klinika Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., se letos připojí ke Světovému dni glaukomu (zeleného zákalu). Na 13. března 2018 si připravila od 12:00 do 16:00 hodin den otevřených dveří pro širokou veřejnost.  Návštěvníci budou moci nahlédnout do prostor kliniky a nechat si změřit preventivně nitrooční tlak. O dva dny později 15. března od 15:00 hodin bude v prostorách Vzdělávacího institutu Krajské zdravotní, a. s., připraven pro laickou veřejnost i pro zdravotníky soubor přednášek lékařů oční kliniky Masarykovy nemocnice, které seznámí veřejnost s problematikou stanovení diagnózy a léčby glaukomového onemocnění.

Zdroj: info@kzcr.eu

  

Zavedení gelového implantátu XEN ke snížení nitroočního tlaku. Foto: KZ  a. s./Petr Sochůrek

Zavedení gelového implantátu XEN ke snížení nitroočního tlaku. Foto: KZ, a. s./Petr Sochůrek


8.3.2018

Maraton v Teplicích pomohl lidem s roztroušenou sklerózou

Cvičební MaRS - Maraton s roztroušenou sklerózou v sobotu 3. března 2018 v teplické Základní škole Buzulucká pomohl pacientům Centra pro demyelinizační onemocnění (MS centra) při Neurologickém oddělení Krajské zdravotní, a. s. – Nemocnice Teplice, o. z. Právě jim byl určen výtěžek z dobrovolného startovného na 7. ročníku akce, která je součástí projektu Nadačního fondu IMPULS.

Toto cvičení má upozornit na to, že aktivní život, pozitivní přístup k nemoci a včasná léčba pomáhá pacientům zmírnit příznaky nemoci a oddaluje její vzplanutí. Organizátoři zároveň chtějí informovat veřejnost o tomto nevyléčitelném onemocnění a pomocí dobročinné sbírky získat prostředky na cvičební aktivity a pomůcky, které nejsou hrazeny z veřejného zdravotního pojištění.

Letošní cvičení probíhalo formou kruhového tréninku a trvalo čtyři hodiny. Na jeho správnost dohlížely studentky Katedry ergoterapie Fakulty zdravotnických studií Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem pod vedením Mgr. Lucie Dončevové a Mgr. Petry Pecharové. Součástí doprovodného programu byla kreativní ergoterapie, ale také muzikoterapie a pohyb Domu dětí a mládeže Duchcov a představení robotických rehabilitačních systémů.

„Nemocné s roztroušenou sklerózou přišlo letos v Teplicích podpořit 82 cvičících a výtěžek z akce byl 13 550 korun. Z těchto peněz vybavíme novou tělocvičnu, která vznikne v nově zrekonstruovaných prostorách MS centra. Za výbornou organizaci bych chtěla poděkovat svým fyzioterapeutkám Bc. Andree Mareschové a Petře Lohniské, předsedovi teplické regionální organizace Unie ROSKA panu Vladimíru Frühaufovi a regionálním partnerům,“ uvedla Bc. Romana Křížová, vrchní sestra Neurologického oddělení Krajské zdravotní, a. s. – Nemocnice Teplice, o. z.

Do letošního MaRS maratonu se zapojilo 32 měst z České republiky i ze zahraničí. V Česku žije více než 18 tisíc pacientů s roztroušenou sklerózou, v Ústeckém kraji je více než 1000 nemocných.

Fotografie z akce naleznete na www.kzcr.eu

  

Zdroj: info@kzcr.eu


7.3.2018

Krajská zdravotní vyhlásila interní grantovou soutěž

Generální ředitel Krajské zdravotní, a. s., Ing. Petr Fiala na základě předchozího rozhodnutí představenstva společnosti vyhlásil 26. února 2018 páté kolo Grantové soutěže v rámci Interní grantové podpory vědecké, výzkumné a inovační činnosti zaměstnanců Krajské zdravotní, a. s., na léta 2018 až 2020.

Účelem interní grantové podpory Krajské zdravotní, a. s., je stimulace vědeckých, výzkumných a inovačních aktivit zaměstnanců společnosti dle podmínek vyhlášené grantové soutěže a podporovány jsou zejména projekty vědecké, výzkumné a inovační povahy, svým obsahem zaměřené na problematiku, která je v souladu s vědeckovýzkumným zaměřením pracoviště žadatele respektive Krajské zdravotní, a výsledky projektu přispějí významně k vědeckovýzkumné činnosti společnosti, její prezentaci a k rozvoji zdravotní péče v nemocnicích Krajské zdravotní, a. s.

„Rozhodnutí vedení Krajské zdravotní o podpoře vědecké a výzkumné činnosti vlastní Interní grantovou podporou považuji za velmi významný a prozíravý krok v historii společnosti. Zařadili jsme se tak mezi nejvýznamnější fakultní nemocnice v naší zemi a dali jsme jasný signál, že si uvědomujeme, že nejlepší investicí pro rozvoj je právě investice do vědy a do vzdělání. Máme řadu vynikajících osobností, odborníků a týmů. A právě vlastní grantová soutěž umožňuje rychlou a pružnou realizaci nových myšlenek a postupů,“ hodnotí dosavadní přínos interní grantové podpory pro rozvoj vědecko-výzkumné činnosti předseda Vědecké rady Krajské zdravotní, a. s., prof. MUDr. Martin Sameš, CSc., přednosta Neurochirurgické kliniky Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně a Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice Ústí nad Labem, o. z.   

„Obecně řečeno, lepší systém než grantová podpora nebyl dosud vymyšlen. Grantem je jasně definován cíl a metoda bádání, rozpočet a ohraničena je přesně doba řešení. Tímto je řešitel doslova tlačen k výsledkům a závěrům. V případě nepřesvědčivých výsledků musí po vyhodnocení podporu vrátit nebo v mírnějším případě nedostane v příštích letech další podporu,“ vysvětluje profesor Sameš.

Dosud byly podpořeny desítky projektů, do kterých se zapojili nejenom začínající i zkušení výzkumníci z nemocnic Krajské zdravotní, ale za partnery svého výzkumu si zvolili renomovaná pracoviště Akademie věd ČR, univerzit a fakultních nemocnic, což významných způsobem přispívá k dalšímu růstu odbornosti personálu Krajské zdravotní, a. s., rozvoji zdravotní péče a vědy v regionu. První kolo Interní grantové podpory Krajské zdravotní bylo vyhlášeno před dvěma lety, 29. března 2016.

Pro interní grantovou podporu již bylo alokováno celkem 15 milionů Kč, přičemž v předchozích dvou grantových kolech to byla částka 6 milionů Kč s maximální výší podpory jednoho projektu 500 000 Kč včetně DPH. Hodnocení prvního grantového kola právě probíhá, druhé až čtvrté grantové kolo podporuje a řeší výzkumné projekty do dubna 2019 respektive září 2019 a března 2020.

Vědecko-výzkumné práce jsou v současné době zaměřovány na vybraná badatelsky a společensky závažná témata zejména z neurochirurgie, plicního lékařství, onkologie, anesteziologie, perioperační a intenzivní medicíny, ortopedie, neurologie, vnitřního lékařství, radiologie a dalších oborů.

Stěžejní aktivity se týkají mimo jiné výzkumu cirkulujících nádorových buněk, sledování vzájemného vztahu funkce srdce a ledvin, snížení rizika recidivy mozkové příhody, pooperačních komplikací operace krční páteře, moderní terapie k terapii poškozené chrupavky, spolehlivosti detekci mozkových infarktů, vyšetřování pacientů v septickém šoku, specifických postupů ultrasonografického vyšetření plic, pohrudnice a poplicnice, ultrasonografie a echokardiografie při vyšetření srdce.

„Již nyní mohu konstatovat, že jsme byli velmi příznivě překvapeni jak množstvím projektů, tak jejich kvalitou. Lékaři a specialisté v Krajské zdravotní velmi rychle pochopili záměr a smysl grantové agentury. Kreativita a solidní kvalita projektů jsou důkazem vysokého potenciálu odborníků našich nemocnic.  Předložené grantové projekty v souladu s pravidly interní grantové podpory byly předloženy z chirurgických, interních i komplementárních oborů. Všechny projekty mají konkrétní klinický záměr. Výsledky publikované v recenzovaných časopisech zkvalitní a zefektivní  diagnostiku a terapii našich pacientů,“ je přesvědčen předseda Vědecké rady Krajské zdravotní, a. s., profesor Sameš.

Alokace výzvy pro páté kolo Grantové soutěže v rámci Interní grantové podpory vědecké, výzkumné a inovační činnosti zaměstnanců Krajské zdravotní, a. s., na léta 2018 až 2020 je maximálně 3 miliony Kč v závislosti na kvalitě předložených projektů. Maximální výše rozpočtu jednoho projektu je 500 000 Kč včetně DPH. Je možné předkládat žádosti na nové i pokračovací projekty. Termín pro podávání projektů a žádostí do grantové soutěže – soutěžní lhůta – je od 27. února 2018 do 26. března 2018. Hodnotící lhůta začíná 27. března 2018 do 26. dubna 2018.

Zahájení řešení podpořených projektů bude možné od 27. dubna 2018, ukončeny by měly být nejpozději do 27. dubna 2020.

Zdroj: info@kzcr.eu


2.3.2018

Nově vzniklé eskortní cely v mostecké nemocnici zajistí všem více bezpečí

Dvě eskortní cely, které vznikly v Krajské zdravotní, a. s. – Nemocnici Most, o. z., mají v České republice prvenství v tom, že budou zároveň k dispozici vězeňské službě - Věznici Bělušice a také Policii České republiky. Slavnostní otevření cel se uskutečnilo ve čtvrtek 1. března 2018 za účasti Ing. Jiřího Nováka, předsedy představenstva Krajské zdravotní, a. s., MUDr. Petra Najmana, ředitele zdravotní péče Krajské zdravotní, a. s. – Nemocnice Most, o. z., a zástupců bělušické věznice a Policie ČR.

 „Vytvořeno bylo zařízení, do kterého investice nebyla tak veliká, ale bude sloužit ve prospěch nás všech – jak vězeňské služby a policie, tak našich pacientů i zaměstnanců, kteří díky fungování eskortních cel nebudou tolik vystaveni možnému nebezpečí. Na této akci se především podílela Věznice Bělušice, do rekonstrukce byli zapojeni čtyři odsouzení. Výsledek je na první pohled pěkný a dnes můžeme rekonstruované prostory slavnostně otevřít,“ řekl Ing. Jiří Novák, předseda představenstva Krajské zdravotní, a. s.

„Eskortní cely bude využívat Věznice Bělušice a policie tak, aby vězni přijíždějící do nemocnice na vyšetření byli mimo prostory, v nichž se nacházejí standardní pacienti, a nedocházelo tak ke kontaktu s nimi a k jejich ohrožení. Místnost je poměrně dobře vybavená, jsou v ní dvě cely a také telefon, eskortní služba tak může zavolat jednotlivá zdravotnická pracoviště a zjistit přesný termín vyšetření. Výhodou je zde rampa, volný příjezd a dá se tu dobře parkovat,“ přiblížil MUDr. Petr Najman, ředitel zdravotní péče Krajské zdravotní, a. s. – Nemocnice Most, o. z.,

„Naše vozidla, pokud zde probíhala eskorta a střežení, doposud blokovala příjezd do nemocnice. Bylo to první, co posádka sanitky nebo pacient viděli, když najížděli na příjem a nebylo nejlepší, když naši lidé se zbraní se pohybovali v této části budovy. My to kvitujeme jak ze stránky bezpečnostní, tak i jako zázemí příslušníků, ale i kvůli tomu, že v ordinaci v tu chvíli zrovna nemusí být prostor,“ uvedl plk. Mgr. Roman Mišák, ředitel Věznice Bělušice.

K pronájmu místnosti určené k vybudování cel došlo na základě dohody mezi ředitelem zdravotní péče Krajské zdravotní, a. s. – Nemocnice Most, o. z.,  a ředitelem Věznice Bělušice. Krajská zdravotní, a. s., poskytla prostory pro vybudování cel a z rozpočtu prostředků na údržbu zajistila drobné úpravy a vymalování přístupové chodby v hodnotě téměř 50 tisíc korun. Věznice Bělušice projekt vybudování cel financovala z vlastního rozpočtu, přičemž celkové náklady činily 50 tisíc korun. Do rekonstrukce byli zapojeni čtyři odsouzení, kteří v rámci pracovního zařazení pod dohledem zaměstnance věznice provedli veškeré práce související s tímto projektem. Rekonstrukce byla provedena ve velmi krátkém časovém období zhruba jednoho a půl měsíce.

Dvě nové eskortní cely v mostecké nemocnici bude využívat nejen věznice v Bělušicích, ale i Policie České republiky v Mostě. Cílem tohoto projektu je především zvýšení bezpečnosti prováděných eskort, ale i zkvalitnění podmínek pro příslušníky Vězeňské služby ČR a Policie ČR.

Fotografie z akce naleznete na http://www.kzcr.eu

            

                                       Vězeňská služba ČR     Policie ČR

Zdroj: info@kzcr.eu


2.3.2018

Avízo – Přední české modelky zavítají do Krajské zdravotní v rámci akce „Krása pomáhá dětem“

Přední české modelky a modelové zavítají potřinácté na dětská oddělení Krajské zdravotní, a. s., v ústecké Masarykově nemocnici v rámci charitativní módní přehlídky „Krása pomáhá dětem“. Organizátorkou akce je Ing. Lenka Kocmanová Taussigová (Miss sympatie ČR 2002), ve spolupráci s Ústeckým krajem. Záštitu nad akcí převzal hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

Známé české krásky při návštěvě dětských oddělení předají společně malým hospitalizovaným pacientům drobné dárky. Poté se přesunou do Sportcentra Sluneta, kde od 20:00 hodin odstartuje galavečer, jehož výtěžek bude věnován ve prospěch dětských oddělení Krajské zdravotní, a. s., konkrétně na novorozenecké oddělení ústecké Masarykovy nemocnice a dětské a dorostové oddělení děčínské nemocnice. Předprodej vstupenek na slavnostní večer probíhá v zákaznickém centru ústecké Masarykovy nemocnice umístěném v atriu v budově „B“, dále v síti www.vstupenkyusti.cz, v Informačním středisku města Ústí nad Labem, Kulturním domě města Ústí nad Labem, ústeckém muzeu a divadle, Činoherním studiu na Střekově a v infostánku Obchodního centra Olympia v Teplicích. Vstupné je 199 Kč.

Galavečerem ve Sportcentru Sluneta provedou známí televizní moderátoři Mirek Šimůnek a Eva Perkausová. Návštěvníci akce se mohou těšit na vystoupení zpěváka Václava Noida Bárty, pěveckého sboru Ústecké bambiny, HAZ Bandu, své dovednosti předvedou sportovci z klubu Trampolíny Praha. Hlavním programem celé akce je největší módní přehlídka v Ústeckém kraji za účasti předních českých modelek a modelů. Diváci zhlédnou kolekce od návrhářů Jiřího Moravce a Petra Kaloudy, dále přehlídku luxusního spodního prádla Werso a spousty dalšího.

Návštěva předních českých krásek a modelů na dětských odděleních ústecké Masarykovy nemocnice proběhne 15. března 2018 od 15:30 hodin. Sraz účastníků je v 15:25 hodin před dětským pavilonem „D2“ Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., Sociální péče 3316/12A, 401 13 Ústí nad Labem.

Zástupce médií žádáme o potvrzení účasti do 14. března 2018 do 13:00 hodin na email: info@kzcr.eu

Z akce vydáme tiskovou zprávu a zveřejníme fotografie na http://www.kzcr.eu/

Zdroj: info@kzcr.eu

  

Předprodej vstupenek na slavnostní večer probíhá v zákaznickém centru ústecké Masarykovy nemocnice umístěném v atriu v budově „B“. Foto: KZ  a. s./Petr Sochůrek

Předprodej vstupenek na slavnostní večer probíhá v zákaznickém centru ústecké Masarykovy nemocnice umístěném v atriu v budově „B“. Foto: KZ, a. s./Petr Sochůrek


2.3.2018

V Krajské zdravotní přednášel o simulaci v medicíně anesteziolog Michael Stern

Téma „Simulace v medicíně“ zaujalo posluchače další z řady přednášek cyklu „Osobnosti české medicíny“. Primář Kliniky anesteziologie a resuscitace Fakultní nemocnice Královské Vinohrady v Praze MUDr. Michael Stern, MBA, přednášel minulý týden ve Vzdělávacím institutu Krajské zdravotní, a. s., v Ústí nad Labem. Doktor Stern přijal pozvání kolegů z Kliniky anesteziologie, perioperační a intenzivní medicíny Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z.

„Téma je simulace, tedy nácvik různých situací pro zdravotníky, ať už jsou to lékaři nebo sestry, tak, aby například byli připraveni na reálný medicínský život. Máte-li totiž vše správně nastavené, dává vám to jedinečnou možnou zpětnou vazbu. Normálně se člověk při medicínských činnostech nevidí, ani neslyší. Ale když máte dobře vybavenou laboratoř, můžete vidět, jak fungujete ve stresu, v komunikaci v týmu. Je to právě hodně o netechnických dovednostech, které by měly být cvičeny, ale zatím moc cvičeny nejsou. Myslím si, že tak existuje velký prostor k tomu, abychom v tomto ohledu pokročili,“ přiblížil zaměření své přednášky doktor Michael Stern.

MUDr. Michael Stern, MBA, je členem Sekce simulační medicíny při České společnosti anesteziologie, resuscitace a intenzívní medicíny, která vznikla v roce 2015 vzhledem k pokroku a vývoji počítačově podporované lékařské simulace. Je i předsedou pracovní skupiny simulační medicíny, která byla ustavena v roce 2016 kvůli potřebě sjednotit úsilí jednotlivých pracovišť, kde se pacientské simulace provádějí nebo budou provádět.

Simulační medicína je moderní způsob výuky ve zdravotnictví pomocí simulátorů. Lze ji definovat jako vzdělávání na základě imitace reálných věcí, situací a procesů. Cílem simulační medicíny je definování pravidel a další rozvoj provádění vysoce kvalitních medicínských simulací na pacientských simulátorech. Simulace je vzdělávací metoda, která nahrazuje nebo zesiluje reálné zkušenosti pomocí vytváření situací, nebo prostředí, které umožní účastníkům zažít znázornění skutečné události pro účely praxe, vzdělávání, hodnocení, testování nebo získání pochopení fungování systémů či jiné lidské činnosti.

Fotografie z akce naleznete na www.kzcr.eu

  

Zdroj: info@kzcr.eu


1.3.2018

Avízo – Krajská zdravotní zve do Teplic na Maraton s roztroušenou sklerózou

Krajská zdravotní, a. s. – Nemocnice Teplice, o. z., zve všechny příznivce pohybových aktivit první březnovou sobotu na cvičební MaRS - Maraton s roztroušenou sklerózou. Je součástí již 7. ročníku akce Nadačního fondu IMPULS, která vznikla na podporu lidí s roztroušenou sklerózou a jež se loni uskutečnila ve 22 městech České republiky a proběhla i v dalších pěti evropských zemích.

Akce se bude konat v sobotu 3. března 2018 od 9 do 13 hodin v tělocvičně Základní školy Buzulucká v Teplicích (Buzulucká 392 – vchod do tělocvičny z ulice Duchcovská). Cvičení bude probíhat formou  kruhového tréninku, přičemž cvičební jednotka potrvá 30 minut.

Doprovodný program - workshopy:

  • kreativní terapie Katedry ergoterapie Fakulty zdravotnických studií Univerzity Jana Evangelisty  Purkyně v Ústí nad Labem

  • muzikoterapie a pohyb Domu dětí a mládeže Duchcov

  • moderní rehabilitační systémy

Startovné je dobrovolné, celý výtěžek je určen na podporu Centra pro demyelinizační onemocnění (MS centra) při Neurologickém oddělení Krajské zdravotní, a. s. – Nemocnice Teplice, o. z.

Přijďte si zasportovat, dospělí i děti, pomůžete dobré věci!

Zdroj: info@kzcr.eu


Prosím, čekejte