9.6.2015

Krajská zdravotní pořádala „14. Perinatologické dny Ústeckého kraje"

V Ostrově u Tisé ve dnech 4. a 5. 6. 2015 proběhly již 14. Perinatologické dny Ústeckého kraje. Účastníky odborné konference v úvodu pozdravil přednosta Gynekologicko - porodnické kliniky FZS UJEP a Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem doc. MUDr. Tomáš Binder, CSc. a 1. náměstek hejtmana Ústeckého kraje RSDr. Stanislav Rybák, pod jehož záštitou se konference konala. Každoroční setkání porodníků, neonatologů, ambulantních gynekologů, porodních asistentek a dětských sester je již tradičně v úvodu věnováno prezentaci celorepublikových výsledků perinatologické péče za uplynulý rok.

Česká republika se může pochlubit za rok 2014 výsledky, které ji řadí mezi světovou špičku oboru. Perinatologická centra Krajské zdravotní, a. s. se umístila na špici při srovnání s ostatními pracovišti v ČR v přežití extremně nezralých novorozenců s porodní hmotností pod 1000 g. V programu následovala podrobná kritická analýza dosažených výsledků v rámci perinatologických center Ústeckého kraje a bylo konstatováno, že ve srovnání s ostatními pracovišti v ČR se potýkají s vysokým podílem předčasných porodů (více jak 11% všech porodů). Obě centra, jak v Mostě, tak v Ústí nad Labem zajišťují navíc porodní a neonatologickou péči o předčasně narozené děti částečně i pro Karlovarský a Liberecký kraj, které žádným perinatologickým centrem nedisponují. I když prezentované výsledky dokládají, že poskytovaná péče je na vysoké úrovni a výsledky lze hodnotit jako velmi dobré, odborníci se shodli na tom, že je nutné hledat cesty jak výsledky v současné složité socio-ekonomické situaci dále zlepšovat. Letošních Perinatologických dnů Ústeckého kraje se zúčastnilo 125 zdravotníků.

Na konferenci jsou již tradičně zváni přednášející z jiných špičkových porodnických pracovišť republiky. Letos přijali pozvání odborníci z Nemocnice Jihlava, konkrétně prof. MUDr. Aleš Roztočil, CSc., primář Gynekologicko – porodnického oddělení a jeho zástupce MUDr. Roman Peschout. Z Fakultní nemocnice Ostrava přednášeli primář doc. MUDr. Ondřej Šimetka, Ph.D., MBA a MUDr. Igor Michalec. O novorozenci drogově závislé matky pohovořila MUDr. Barbora Fišárková z FN Motol. Analýzu faktorů ovlivňující vedení porodu přednesla MUDr. Blanka Vavřinková z České lékařské společnosti, Praha.  Každoročně je tak zajištěna informovanost lékařů z regionu o novinkách a nejnovějších postupech v oblasti péče o těhotnou ženu, plod či novorozence.

Doc. MUDr. Tomáš Binder, CSc. uvedl, že letošní konferenci můžeme považovat za malou generálku na příští rok, kdy Ústecký kraj pořádá celostátní konferenci Sekce perinatologie a feto-maternální medicíny.  „Úspěch konference je vždy odrazem spokojenosti účastníků jak s odborným, tak společenským programem. Nelze opomenout ani organizaci celé akce, která byla tradičně na vysoké úrovni. Z ohlasů, které se ke mně dostaly soudím, že letošní konference patřila k velmi úspěšným. Jistě k tomu přispělo i nádherné počasí,“doplnil doc. MUDr. Tomáš Binder, CSc.

Jiří Vondra
tiskový mluvčí
tel: +420 477 114 103,
mobil: +420 774 711 478
email:  jiri.vondra@kzcr.eu


4.6.2015

Krajská zdravotní uspořádala regionální mezioborovou odbornou konferenci „Interlab 2015“

Krajská zdravotní, a. s. – Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., uspořádala ve svém výukovém centru ve středu 10. června již 11. ročník tradiční regionální mezioborové konference pro pracovníky klinických laboratoří „Interlab 2015.“ V programu konference zazněly přednášky jak z laboratorních oborů, tak i zkušenosti ze strany lékařů včetně pochvalných ohlasů na adresu laboratoří, se kterými při své práci úzce spolupracují.

Účastníky odborné konference v úvodu pozdravil generální ředitel Krajské zdravotní, a. s. Ing. Petr Fiala, pod jehož záštitou se konference konala. „Rád jsem převzal záštitu nad 11 ročníkem Interlabu, akce nejen s velkou tradicí, ale ve srovnání s běžnými konferencemi v oblasti zdravotnictví také tak trochu výjimečnou, odhalující prostředí vysoce odborné oblasti, bez níž si dnešní vyspělou medicínu prakticky nelze představit,“ uvedl Ing. Petr Fiala.

Akci navštívilo zhruba sto účastníků, laboratorních pracovníků, lékařů a zdravotníků. V úvodní přednášce pod názvem „Vzorku, kam běžíš“ představila v zajímavé časové retrospektivě vývoj práce s laboratorním vzorkem pořadatelka konference Ing. Pavla Eliášová z Oddělení klinické biochemie (OKB)Masarykovy nemocnice. O PCR (řetězové polymerátové reakci) v mikrobiologické diagnostice pohovořila primářka MUDr. Lenka Dvořáková. Následovaly další přednášky pracovníků Krajské zdravotní, a. s. z oddělení mikrobiologie, PCR metody prováděné na oddělení klinické biochemie přednesla Bc. Lenka Buřičová. Klinický význam PCR v infekční hepatologii představil primář Infekčního oddělení MUDr. Pavel Dlouhý. Klinické využití laboratorních vyšetření v péči o pacienty na peritoneální dialýze přednesla za lékaře z nefrologicko – dialyzačního oddělení MUDr. Eva Svítilová. Primář patologického oddělení MUDr. Martin Čegan pohovořil na téma Cirkulující nádorové buňky (CTC) a tekutá biopsie (liquid biopsy): Fikce nebo realita?   Cytologicko-energetický princip monitorování břišní dutiny u pacientů na peritoneální dialýze uvedl RNDr. Ing. Petr Kelbich z oddělení klinické biochemie.

„Z reakcí účastníků bylo patrné, že příspěvky přednesené na této konferenci posluchače zaujaly a vyvolaly diskuzi nad jednotlivými tématy, a to mě těší. Atmosféra celého dne byla velmi příjemná,“ zhodnotila  Interlab 2015 za pořádající OKB Masarykovy nemocnice Ing. Pavla Eliášová.

Jiří Vondra
tiskový mluvčí
tel: +420 477 114 103,
mobil: +420 774 711 478
email:  jiri.vondra@kzcr.eu


3.6.2015

V děčínské nemocnici proběhlo taktické cvičení složek IZS

V Krajské zdravotní, a. s. – Nemocnici Děčín, o. z. v úterý 2. června 2015 mezi 13 a 14 hodinou proběhlo taktické cvičení Integrovaného záchranného systému (IZS) pod vedením Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje, územní odbor Děčín, a to ve spolupráci s Krajskou zdravotní, a. s. – Nemocnicí Děčín, o.z. a Střední zdravotnickou školou Děčín.

Šlo o simulaci požáru, který vypukl na Neurologickém oddělení, které se nachází v sedmém podlaží budovy „I“. Hořet začalo v místnosti na čisté prádlo, ve které  "šlehaly  plameny "  kvůli závadě na elektroinstalaci, odkud se rozšířily na další zařízení, konstrukce a materiál v místnosti a po té do dalších prostor oddělení.

Sloužící personál si všimne dýmu z pod dveří a vše oznámí na ohlašovnu požáru nemocnice,  která zavolá mimořádnou událost na tísňovou linku 112. Hasiči museli nejen požár lokalizovat a uhasit, ale ve spolupráci s Policií ČR a Městskou policií města Děčín evakuovat z oddělení dvacet osob. Studenti Střední zdravotnické školy Děčín v roli figurantů simulovali, jak pohyblivé, tak ležící pacienty, včetně pacienta hospitalizovaného na Jednotce intenzivní péče. (Sedm  schopných  samostatného pohybu, čtyři na kolečkových křeslech, sedm na lůžkách). Evakuovaní  byli umístěni do zasedací místnosti budovy ředitelství a evakuačního stanu na přilehlém prostranství budovy „I“. /V případě opravdového požáru by pacienty zdravotníci transportovali na jiná zdravotnická oddělení v rámci nemocnice, případně do jiných zdravotnických zařízení v koordinaci se Záchrannou zdravotnickou službou Ústeckého kraje/. Pacienta (figuranta) z Jednotky intenzivní péče odvezla rychlá záchranná služba.

Za Krajskou zdravotní, a.s. - Nemocnici Děčín, o.z. se taktického cvičení aktivně zúčastnilo devatenáct zdravotníků Neurologického oddělení (lékaři, zdravotní setry, sanitáři), kteří pomáhali hasičům, policistům a strážníkům hlavně s orientací na oddělení a evakuací osob. Na zásah simulovaného požáru dohlížel generální ředitel Krajské zdravotní, a. s. Ing. Petr Fiala spolu s ředitelkou zdravotní péče děčínské nemocnice MUDr. Annou Briestenskou, hlavní sestrou Mgr. Barborou Mudrovou a Jiřím Vondrou, pod něhož oblast řízení krizového managementu v Krajské zdravotní, a. s., spadá.

Pacientů na oddělení se taktické cvičení nijak nedotklo. Po celou dobu byl přítomen na Neurologii zdravotnický personál. Figuranti obsadili pouze dva volné pokoje. Samotný zásah složek IZS trval na Neurologickém oddělení zhruba 25 minut.  Bezprostředně po taktickém cvičení proběhlo jeho vyhodnocení za účasti zástupců zúčastněných složek přímo v děčínské nemocnici.

Bc. Markéta Rybínová
tiskový referent
tel: +420 477 114 104
mobil: +420 731 535 634
email: marketa.rybinova@kzcr.eu


29.5.2015

Děčínská nemocnice bude součástí taktického cvičení Integrovaného záchranného systému

V úterý 2. června 2015 proběhne v Krajské zdravotní, a. s. – Nemocnici Děčín, o. z. mezi 13 a 14 hodinou taktické cvičení Integrovaného záchranného systému (IZS) pod vedením Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje, územní odbor Děčín, a to ve spolupráci s Krajskou zdravotní, a. s. – Nemocnicí Děčín, o.z. a Střední zdravotnickou školou Děčín.

Cílem taktického cvičení bude nácvik evakuace osob v případě požáru, prověření spolupráce složek Integrovaného záchranného systému, prověření činnosti personálu zdravotnického zařízení před příjezdem složek daného systému a následná společná koordinace činností s velitelem zásahu.

Místo taktického cvičení:
Areál Krajské zdravotní, a. s. – Nemocnice Děčín, o. z. (U Nemocnice 1, 405 99, Děčín II, Budova „I“, Oddělení neurologie)

Omezení: Dne 2. 6. 2015 od 12:00 do 15:00 hodin bude omezeno parkování a pohyb osob v horní části areálu Nemocnice Děčín, o. z. 

Fyzická bezpečnost bude zajišťována Policií České republiky, Městskou Policií a pověřenými zaměstnanci nemocnice.

Pacientů na oddělení se taktické cvičení nijak nedotkne, ke cvičení budou využiti figuranti – studenti Střední zdravotnické školy Děčín.

Autobusová doprava linky č. 7, která prochází areálem Nemocnice Děčín, o. z., také nebude nijak omezena.

Návštěvy nemocnice
V době cvičení od 13:00-14:00 prosíme o zvýšenou opatrnost při návštěvách, případně si návštěvy naplánujte mimo tento časový rozsah.

 
Jiří Vondra
tiskový mluvčí
tel: +420 477 114 103
fax: +420 477 114 900
mobil: +420 774 711 478
email:  jiri.vondra@kzcr.eu


27.5.2015

V Krajské zdravotní bude operovat nejmodernější robot v České republice

Klinika urologie a robotické chirurgie ústecké Masarykovy nemocnice od letošního května vlastní nový robotický systém da Vinci typ Xi. Jedná se o nejmodernější přístroj tohoto typu v České republice. Nový přístroj lékaři využijí například při urologických, chirurgických, ORL nebo gynekologických operacích. „Robotická chirurgie je jedním z oborů, které z Krajské zdravotní dělají špičkové zdravotnické zařízení. Díky novému přístroji budou mít lékaři možnost operovat pacienty nejšetrnějším dostupným způsobem. Udržet a rozvíjet moderní zdravotnické technologie v našem regionu je naše priorita,“ uvedl hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček při slavnostní prezentaci nového chirurgického, robotického systému.

Cena nákupu nejnovější verze robotického systému se započtením ceny odprodeje stávajících starších robotických systémů, započtením dodávky robotického systému da Vinci Xi, pozáručním servisem robotického systému včetně dodávek nástrojů a příslušenství pro robotický systém, činí bezmála 187 milionů korun. „Pokud máme udržet vysokou kvalitu našeho centra robotické chirurgie je potřeba robotický systém včas obměnit. Jsme přesvědčeni, že jde o dobře a promyšleně investované prostředky. Nový přístroj je jediný v republice i střední a východní Evropě. Kromě operačních výkonů tak bude sloužit i jako školící místo pro tuzemské i zahraniční lékaře,“ přiblížil možnosti využití nového systému předseda představenstva Krajské zdravotní, a. s. Jiří Novák.

„Centrum robotické chirurgie zahájilo svou činnost v srpnu 2008 první roboticky asistovanou operací, jednalo se tehdy o resekci tumoru ledviny. Od té doby jsme k dnešnímu dni provedli 1758 operací, což naše pracoviště řadí v počtu provedených výkonů na špičku v rámci České republiky,“ uvedl Jan Schraml, přednosta Kliniky urologie a robotické chirurgie Krajské zdravotní, a. s. - Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z. Kromě ústeckého centra v České Republice funguje ještě dalších 6 robotických center – Nemocnice Na Homolce, Ústřední vojenská nemocnice Praha, Fakultní nemocnice U svaté Anny Brno, Nemocnice sv. Zdislavy Mostiště, Nemocnice s poliklinikou Nový Jičín a Fakultní nemocnice Olomouc.

Robotická neboli tzv. da Vinci chirurgie znamená minimálně invazivní chirurgickou metodu, vhodnou pro operace v dutině břišní a hrudní a v dalších špatně dostupných dutinách lidského těla. Nově v rámci ORL i v dutině ústní a hltanu. Zejména všude tam, kam je z anatomických příčin obtížný přístup při otevřené, případně i laparoskopické metodě. Robotické operace jsou pro pacienta výrazně šetrnější a přinášejí významné výhody jemu, i operatérům. U nového modelu navíc dochází i k významnému vylepšení vzdělávání nových operatérů, kteří díky dvoukonzolovému ovládání mohou s operatérem instruktorem sdílet reálnou operaci.

 

Jiří Vondra
tiskový mluvčí
tel: +420 477 114 103
fax: +420 477 114 900
mobil: +420 774 711 478
email:  jiri.vondra@kzcr.eu


12.5.2015

Krajská zdravotní se zapojí do projektu Nadačního fondu Kapka naděje pod názvem „Starým mobilem k záchraně života“

Krajská zdravotní, a. s. - Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem, o. z. spolu s Nadačním fondem Kapky naděje s neziskovou organizací ASEKOL, zabývající se zpětným odběrem starého elektromateriálu, a za podpory společností Samsung a Shell, pomohou dětem na Dětské klinice Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z.

„Mám radost, že jsme opět spojili síly a napnuli naši energii směrem k těm, kteří ji nejvíce potřebují,“ říká Vendula Svobodová, prezidentka Nadačního fondu Kapka naděje. „Stačí jen málo, vhodit starý nepotřebný mobil do sběrného boxu a tím podpořit zakoupení defibrilátoru do Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem,“ dodává.

Na čerpacích stanicích Shell, na vybraných prodejních místech společnosti Samsung a v ústecké Masarykově nemocnici budou od 10. 5. 2015 do 17. 6. 2015 k dispozici sběrné boxy, kam lidé mohou vhazovat staré i nefunkční mobilní telefony určené k recyklaci. Vhozeným mobilním telefonem přispěje každý na nákup dětského defibrilátoru. Každý, kdo odevzdá starý mobil, se může současně zapojit do soutěže o nový Samsung Galaxy A5.

Pravidla soutěže a seznam sběrných míst jsou také k dispozici na www.znovuzrozeni.cz

Doplňující informace:
Bifázický defibrilátor Bexen Cardio Reanibex 800 je ideální pro použití ve všech oblastech dětské zdravotní péče s vysokými nároky. Defibrilátor je schopný elektrickým výbojem obnovit správnou činnost srdce.

Sběrná místa v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem, o. z., Sociální péče 3316/12A, 401 13, Ústí nad Labem:

Budova D2, Dětská klinika, hlavní vstup do budovy
Budova D2, Dětská klinika, oddělení velkých dětí (vstup na oddělení), V. NP
Budova  A, atrium, stanoviště Infocentra
Budova  R, ředitelství vrátnice
Budova  K, stravovací provoz  (u vstupu do jídelny)

 

Jiří Vondra
tiskový mluvčí
tel: +420 477 114 103,
fax: +420 477 114 903,
mobil: +420 774 711 478,
email: jiri.vondra@kzcr.eu


11.5.2015

Krajská zdravotní se zúčastnila 15. ročníku Evropského dne melanomu v České Republice

Dvě nemocnice Krajské zdravotní, a. s. se zúčastnily 15. ročníku Evropského dne melanomu v České Republice. Zdarma poskytla zájemcům vyšetření kožní oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem a Nemocnice Chomutov.

Evropský den melanomu upozorňuje veřejnost na rizika kožních nádorů a umožňuje bezplatné vyšetření pigmentových znamének na vybraných pracovištích po celé republice. Do ambulancí kožního oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem přišlo v pondělí 11. 5. 2015 v rámci pořádané akce 91 lidí, kteří si nechali zdarma vyšetřit mateřská znaménka nebo neobvyklé kožní změny. Smyslem této akce je prevence a včasné zachycení maligních (zhoubných) kožních útvarů.

U čtyř pacientů shledali zdravotníci podezření na melanom. Pacienti byli objednaní na chirurgické odstranění nádorů, definitivní výsledky přinesou až histologická vyšetření.

Na kožním oddělení chomutovské nemocnice vyšetřili lékaři 208 zájemců, u tří pacientů bylo diagnostikováno podezření na maligní melanom, u deseti pacientů jiný druh karcinomu.

U dalších 14 pacientů je podezření na suspektní přednádorové stavy nebo neklidné dysplastické pigmentové névy. Diagnózu u jednotlivých nálezů potvrdí po chirurgickém odstranění až následná histologická vyšetření.

 
Jiří Vondra
tiskový mluvčí
tel: +420 477 114 103
fax: +420 477 114 900
mobil: +420 774 711 478
email:  jiri.vondra@kzcr.eu

 


5.8.2015

Pozitivní trend ekonomického vývoje Krajské zdravotní pokračuje

Pololetní výsledky hospodaření Krajské zdravotní, a. s. potvrdily pozitivní trend ekonomického vývoje u největšího poskytovatele zdravotní péče v Ústeckém kraji. Dozorčí radu Krajské zdravotní, a. s. o tom informovali na jednání dne 3. 8. 2015 předseda představenstva Ing. Jiří Novák spolu s generálním ředitelem Ing. Petrem Fialou.

„Těší mě, že po dosažení zlepšeného hospodářského výsledku za loňský rok, se ziskem 21,7 milionu korun po zdanění, pokračuje pozitivní trend v hospodaření Krajské zdravotní i po letošním pololetním hodnocení. Krajská zdravotní se tak zařadila mezi úspěšně rozvíjející se firmy v České republice,“ uvedl k příznivému hospodaření Ing. Jiří Novák, předseda představenstva Krajské zdravotní, a. s.

„Kladného pololetního hospodářského výsledku přitom dosáhla nejen celá společnost, ale i každá z pěti nemocnic Krajské zdravotní, což dříve nebylo běžné. Pro letošní rok máme stanoveno dosáhnout mírně přebytkového hospodaření. Dosavadní výsledek, zisk k 30. 6. 2015 ve výši 47 milionu korun, je o více než 1,5 milionu korun vyšší, než byl plánován. Naše hospodaření je tak dobrým předpokladem pro tvorbu prostředků, určených ještě v letošním druhém pololetí mj. pro akce velké údržby a oprav, ale také na odměny u všech kategorií zaměstnanců, zejména však v rámci vyhodnocení motivačního systému pro zdravotní úseky, uplatňovaného už v minulém roce,“ dodal Ing. Jiří Novák.

„Pokračující pozitivní trend ekonomického vývoje Krajské zdravotní mě samozřejmě těší. Cílem je především udržení ekonomické stability, a to i při realizovaných masivních investicích se zapojením dotačních zdrojů. Je třeba připomenout, že investiční akce plánované k realizaci pro rok 2015 přitom dosahují celkové hodnoty převyšující 1,5 miliardy korun,“ uvedl Ing. Petr Fiala, generální ředitel Krajské zdravotní, a. s.

 

 

Jiří Vondra
tiskový mluvčí
tel: +420 477 114 103,
mobil: +420 774 711 478
email:  jiri.vondra@kzcr.eu


6.5.2015

Fámy o rušení oddělení v mostecké nemocnici nejsou pravdivé

Mostem se šíří neověřené zprávy – tedy tzv. fámy, podle kterých se ruší konkrétní zdravotnická oddělení mostecké nemocnice, není to však pravda, jak už to u fám bývá.

Během několika měsíců se v rámci probíhající rekonstrukce nemocničních pavilonů řada oddělení stěhovala a další se ještě stěhovat budou, v nemocnici tedy jsou, některá však momentálně na jiných, než obvyklých místech, žádné z nich však neubylo. Tvrdí-li někdo něco jiného, pak z nedorozumění nebo se záměrem. Jakým? To ví asi jen tvůrce fámy, která naprosto zbytečně klame a znejišťuje mosteckou veřejnost.

K nepravdivé zprávě proto přidáváme jednu pravdivou. Spektrum poskytované zdravotní péče se naopak rozšíří o nové oddělení, o němž budeme veřejnost včas informovat. A také zcela „v novém“ bude navíc i mostecká porodnice.

Ing. Petr Fiala,
generální ředitel Krajské zdravotní, a. s.


Uvolnil:
Jiří Vondra
tiskový mluvčí
tel: +420 477 114 103
fax: +420 477 114 900
mobil: +420 774 711 478
email:  jiri.vondra@kzcr.eu

 

 


21.4.2015

Kardiologická klinika Krajské zdravotní zavádí další unikátní výkony

Kardiologická klinika Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z. zahájila jako jedna z prvních v České republice katetrizační léčbu nedomykavosti mitrální chlopně. Nemocní s tímto onemocnění jsou standardně léčeni klasickou kardiochirurgickou operací – plastikou či náhradou mitrální chlopně. Někteří nemocní však kardiochirurgický výkon nemohou podstoupit vzhledem k vysokému riziku operace z důvodu různých přidružených onemocnění. Právě pro tyto nemocné byla v nedávné době vyvinuta méně invazivní perkutánní léčba – zavedení tzv. MitraClipu, který nově aplikuje ústecká kardiologická klinika.

“Výkon spočívá v zavedení speciálního zařízení – clipu (kolíčku) přes pravou stehenní žílu až do levé srdeční síně a spojení obou cípů chlopně k sobě. Tímto způsobem dochází ke zmenšení nedomykavosti a zlepšení obtíží nemocných. Výsledky MitraClipu jsou srovnatelné s chirurgickou léčbou, oproti které je však výkon nemocnými mnohem lépe tolerován a nevyžaduje dlouhodobou hospitalizaci,” uvedl k nové metodě léčby professor Pavel Červinka, přednosta ústecké kardiologické kliniky.

Kardiologická klinika Krajské zdravotní, a. s. - Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., vedená profesorem Pavlem červinkou, byla vybrána samotným výrobcem tohoto zařízení, jako jedno z několika pracovišť (v České republice jsou pouze 3) k provádění těchto výkonů, a to vzhledem k úspěchům, kterých na poli léčby kardiovaskulárních onemocnění ústecká kardiologie dosáhla. Zavedením tohoto výkonu do klinické praxe posouvá pracoviště mezi nejprestižnější kardiovaskulární centra v ČR.

 

Jiří Vondra
tiskový mluvčí
tel: +420 477 114 103
mobil: +420 774 711 478
email:  jiri.vondra@kzcr.eu


Prosím, čekejte