19.7.2023

Bufetové snídaně nově připravují pro maminky v porodnici litoměřické nemocnice

Bufetové snídaně mají od 17. července nově k dispozici maminky po porodu v nemocnici Krajské zdravotní, a.s. (KZ), v Litoměřicích. Projekt snídaní prostřednictvím nutričních týmů realizuje KZ na gynekologicko-porodnických odděleních svých nemocnic postupně od loňského roku. Možnost snídaně formou bufetu pro maminky a další pacientky již zavedli v nemocnicích v Mostě, Děčíně a Chomutově. Výběrové snídaně mají v Teplicích a Ústí nad Labem.

„Zavedením bufetových snídaní v porodnici reagujeme na aktuální moderní trendy v nemocničním stravování. K dispozici je široká nabídka sýrů, jogurtů, ovoce a zeleniny, několik druhů čaje, melta, caro, kakao, džus, dostatek pečiva. Strava, která je chutná, výživná, ale zároveň lehká, s množstvím vitaminů, vlákniny, bílkovin a kvalitních složených cukrů, urychluje regeneraci organizmu po porodu a napomáhá tvorbě mateřského mléka. Věřím, že maminky novinku ocení,“ uvedla MUDr. Petra Hejtmánková, primářka Gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice Litoměřice, o.z.

„Snídaně formou bufetu je dalším benefitem pro naše rodičky na gynekologicko-porodnickém oddělení. Vím, že se na ně personál tohoto zdravotnického pracoviště velmi pečlivě připravoval, a o to víc mě těší, že se podařilo myšlenku převést do praxe. Děkuji všem, kdo se na realizaci tohoto projektu podíleli a podílejí – kolegům ze stravovacího provozu, nutriční terapeutce a zdravotnickému personálu na oddělení,“ řekl Ing. Vladimír Kestřánek, DiS., MBA, ředitel Krajské zdravotní, a.s. – Nemocnice Litoměřice, o.z.

Bufetové snídaně na litoměřickém oddělení nejsou jedinou novinkou. Pro maminky, které porodí v nemocnici v Litoměřicích, stejně jako v dalších porodnicích KZ, je připraven poukaz v hodnotě dva tisíce korun na nákup zboží pro novorozence a maminky v nemocničních lékárnách společnosti.

                  

Zdroj: info@kzcr.eu

 

Bufetová snídaně v porodnici litoměřické nemocnice

Bufetová snídaně v porodnici litoměřické nemocnice


13.7.2023

Nadační fond Krajské zdravotní připravil pro studenty zdravotnických oborů stipendijní program pro další rok

Stipendijní program Nadačního fondu Krajské zdravotní, a.s. (NF KZ), již řadu let podporuje formou finančního příspěvku určeného na úhradu nákladů spojených se studiem nejen studenty lékařských fakult, ale také studenty vybraných nelékařských oborů, kteří v budoucnu uzavřou dle smluvních stipendijních podmínek pracovní poměr s Krajskou zdravotní, a.s. (KZ). Pro akademický/školní rok 2023–2024 NF KZ připravil stipendijní program, který byl po schválení správní radou NF KZ vyhlášen předsedou správní rady NF KZ.

Stipendijní program NF KZ podpoří KZ i letošní rok, shodlo se na tom představenstvo společnosti. Členové představenstva souhlasili s podporou Stipendijního programu NF KZ pro akademický/školní rok 2023–2024 dle předložených dispozic v předpokládané výši 6,5 milionu Kč.

„Spolupráci se studenty lékařských fakult, ale také se studenty nelékařských oborů, považujeme za velmi důležitou. Chceme, aby u nás absolventi po ukončení studia začali pracovat. Proto se je snažíme motivovat právě i formou stipendijních programů,“ říká generální ředitel Krajské zdravotní, a.s., MUDr. Petr Malý, MBA.

Stipendium ze Stipendijního programu NF KZ může získat:

- student 6. ročníku vysokoškolského prezenčního studia v oboru lékař ve výši 150 000 Kč, pokud se současně zaváže pracovat v jednom z následujících oborů dle zdravotnického zařízení Krajské zdravotní, a.s.:

Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem – plicní, onkologické, anesteziologicko-resuscitační,

Nemocnice Děčín – interní, neurologické, rehabilitační,

Nemocnice Teplice – chirurgické, dětské a dorostové (pediatrie), rehabilitační,

Nemocnice Litoměřice – anesteziologicko-resuscitační, interní, chirurgické,

Nemocnice Most – gynekologicko-porodnické, otorhinolaryngologické, psychiatrické,

Nemocnice Chomutov – neurologické, kožní, chirurgické, interní,

Nemocnice Rumburk – anesteziologicko-resuscitační, interní, rehabilitační;

 

-  student 4. a vyššího ročníku vysokoškolského prezenčního studia v oboru lékař ve výši 100 000 Kč;

-  student 4. a vyššího ročníku vysokoškolského prezenčního studia v oboru farmaceut ve výši 100 000 Kč;

- student 1. ročníku vysokoškolského prezenčního studia nebo vyššího odborného prezenčního studia v oboru všeobecná sestra, radiologický asistent, zdravotnický záchranář ve výši 50 000 Kč;

- student 2. ročníku a vyššího ročníku vysokoškolského prezenčního studia nebo vyššího odborného prezenčního studia v oboru všeobecná sestra a radiologický asistent ve výši 100 000 Kč;

- student 2. a vyššího ročníku vysokoškolského prezenčního studia nebo vyššího odborného prezenčního studia v oboru zdravotnický záchranář, zdravotní laborant, dětská sestra a porodní asistentka ve výši 100 000 Kč;

- student 4. a vyššího ročníku vysokoškolského prezenčního studia nebo student 1. a vyššího magisterského navazujícího studia s předpokladem následného získání specializované způsobilosti ve zdravotnictví v oboru psycholog, logoped ve výši 100 000 Kč;

- student 3. a vyššího ročníku středoškolského prezenčního studia v oboru zdravotnický asistent – praktická sestra ve výši 50 000 Kč.

Rozsah poskytovaných stipendií je pro jednotlivé obory omezen.

Žádosti lze podávat v době od vyhlášení do 20. 10. 2023.

Další podmínky programu zájemci naleznou na: nf.kzcr.eu


Zdroj: info@kzcr.cz




10.7.2023

Resuscitace je jako pizza, vysvětlí Prokopové v osmém díle svého pořadu

Osmým dílem Prokopni to začíná minisérie o první pomoci. Její výuka se postupem let změnila, dnes je první pomoc jednoduchá a zvládne ji opravdu každý, vysvětluje Prokop záchranář. „O první pomoci platí totéž, co o pizze – lepší nějaká než žádná,“ doplňuje Prokop lékař.  Jak tedy na to? Sledujte v Prokopni to.

Cílem pořadu je společně s Prokopem a Prokopem prokopnout strach a obavy z poskytování první pomoci či z návštěvy nemocnice. V hlavních rolích se představují MUDr. Prokop Seif, lékař Anesteziologicko-resuscitačního oddělení Nemocnice Most, a Prokop Voleník, DiS., záchranář a tiskový mluvčí Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje.


Osmý díl pořadu Prokopni to můžete zhlédnout zde: https://youtu.be/8mokotSDDQw

 

Zdroj: info@kzcr.eu

Prokop Voleník (vlevo) a Prokop Seif

Prokop Voleník (vlevo) a Prokop Seif

Osmý díl pořadu Prokopni to


7.7.2023

Krajská zdravotní uspořádala již podevatenácté odbornou konferenci Perinatologické dny Ústeckého kraje

Gynekologicko-porodnická klinika spolu s Neonatologickou klinikou Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem (FZS UJEP) a Krajské zdravotní, a.s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o.z., (MNUL) uspořádala odbornou konferenci 19. Perinatologické dny Ústeckého kraje. Akce proběhla 22. a 23. června 2023 v Hotelu & Restaurantu Větruše v Ústí nad Labem. Záštitu nad akcí převzala Česká gynekologická a porodnická společnost ČLS JEP a primátor statutárního města Ústí nad Labem PhDr. Ing. Petr Nedvědický.

Témata příspěvků zastupovala všechny zdravotnické obory, s nimiž se můžeme v perinatologii a neonatologii setkat. Přednášky byly po oba dny rozděleny do bloků. Odbornými garanty konference byli doc. MUDr. Tomáš Binder, CSc., z Gynekologicko-porodnické kliniky FZS UJEP a MNUL a MUDr. Patrik Hitka, Ph.D., přednosta Neonatologické kliniky FZS UJEP a MNUL. Dvojici odborných garantů doplnila pětice členů vědeckého a organizačního výboru.

Konference se tradičně zabývala hodnocením výsledků perinatologické a neonatologické péče v regionu za předchozí rok, tentokrát tedy za rok 2022. Účastníci si vyslechli například přednášku na téma péče o ženu s plodem v poloze koncem pánevním po 36. týdnu těhotenství, věnovali se managementu imunní trombocytopénie v těhotenství nebo kritickým bodům v léčbě extrémně nezralých novorozenců. Dalšími tématy odborné akce byla kupříkladu specifika ošetřovatelské péče o extrémně nezralé novorozence, transpozice velkých cév - úskalí prenatální diagnostiky a postnatální péče, či dětská fyzioterapie v Nemocnici Most.

Devatenáctého ročníku odborné konference se zúčastnilo na 150 zdravotníků. „Letošní konference ukázala, že porodnická oddělení v kraji drží vysokou úroveň porodnické a neonatologické péče. Znovu odhalila problémy, se kterými se v Ústeckém kraji musíme potýkat: vysoký podíl předčasných porodů a mrtvorozenost. Velmi nás ale potěšila vysoká úroveň jednotlivých příspěvků a pozitivní ohlas účastníků konference,“ zhodnotil perinatologické dny doc. MUDr. Tomáš Binder, CSc.

„Každé setkání porodníků s neonatology je užitečné. Poskytuje hlavně porodníkům nezbytnou zpětnou vazbu. Konferenci v tomto ohledu hodnotím tradičně jako úspěšnou,“ uvedl MUDr. Patrik Hitka, Ph.D.

„Obecně lze na základě předložených perinatologických ukazatelů a výsledků předložených jednotlivými porodnickými zařízeními v kraji konstatovat, že pokračuje trend snižování frekvence císařského řezu. Úkolem do budoucna bude udržet činnost a úroveň poskytované péče především v obou perinatologických centrech v Ústeckém kraji,“ doplnil přednosta Gynekologicko-porodnické kliniky FZS UJEP a MNUL MUDr. Marcel Vančo, Ph.D.

Neonatologie patří k oborům, v nichž Česká republika dosahuje jedny z nejlepších výsledků na světě. Lékařští specialisté jsou schopni zachraňovat děti s porodní hmotností i pod 500 gramů a z nejkritičtější nejnižší věkové skupiny velké procento úspěšně vrátit, vesměs bez většího hendikepu, do života. V České republice existuje 12 perinatologických center a z nich má společnost Krajská zdravotní dvě, v nemocnicích v Ústí nad Labem a v Mostě. Jde o centra vysoce specializované péče, prostřednictvím kterých zdravotníci poskytují komplexní péči o nejzávažnější stavy během těhotenství, porodu a šestinedělí, vyskytující se u matky, plodu či novorozence. Ústecké centrum má přesah do Libereckého kraje, mostecké na Lounsko a do Karlovarského kraje.


Zdroj: info@kzcr.eu

Perinatologické dny Ústeckého kraje

Perinatologické dny Ústeckého kraje


3.7.2023

V sedmém díle Prokopni to zavedou Prokopové diváky do nemocniční lékárny

Lékaři ani záchranáři se neobejdou bez léků a lékárníků. V sedmém díle pořadu Prokopni to proto Prokop lékař a Prokop záchranář navštívili Nemocniční lékárnu KZ, kde chtěli znát odpovědi odborníků na časté dotazy. Diváci tak zjistí co mít doma v lékárničce, co nezapomenout přibalit na dovolenou, proč bychom neměli preventivně užívat antibiotika či co s léky, které již nevyužijeme. Rady tentokrát nebudou rozdávat sami. Zašli si za Mgr. Olgou Mučicovou, která má na starost všechny nemocniční lékárny, které spadají pod Krajskou zdravotní. Je náměstkyní pro řízení lékárenské péče a o lécích a jejich přípravě toho ví opravdu hodně.

Cílem pořadu je společně s Prokopem a Prokopem prokopnout strach a obavy z poskytování první pomoci či z návštěvy nemocnice. V hlavních rolích se představují MUDr. Prokop Seif, lékař Anesteziologicko-resuscitačního oddělení Nemocnice Most, a Prokop Voleník, DiS., záchranář a tiskový mluvčí Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje.

 

Sedmý díl pořadu Prokopni to můžete zhlédnout zde: https://youtu.be/U0xvW-ZCky4


Zdroj: info@kzcr.eu
Zleva Prokop Seif, Olga Mučicová a Prokop Voleník

Zleva Prokop Seif, Olga Mučicová a Prokop Voleník

Sedmý díl pořadu Prokopni to


30.6.2023

Zdravotníci neonatologické kliniky převzali dar od spolku Ústecké miniděti

Zdravotníci Neonatologické kliniky Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a Krajské zdravotní, a.s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o.z., (FZS UJEP a MNUL) převzali dar od spolku Ústecké Miniděti, z.s. Kvalitní deky zvýší komfort při péči o předčasně narozené děti, o něž se specialisté na pracovišti v ústecké nemocnici starají.

„Předáváme tentokrát 110 dětských dek, které náš spolek nakoupil za částku 6300 Kč. Sestřičky, členové a příznivci sdružení pak na deky našili logo Ústeckých Minidětí, z.s. Deky na neonatologické klinice využijí u předčasně narozených dětí v inkubátorech a na jednotce intermediární péče,“ sdělila předsedkyně spolku Ústecké Miniděti, z.s., Mgr. Bc. Jana Jelínková. Spolek Ústecké Miniděti, z.s. je u Krajského soudu v Ústí nad Labem zapsán od října 2017. Již předtím ale při pořádání akcí pro děti, které přišly na svět předčasně, spolek s neonatology z ústecké kliniky spolupracoval. 

Za kliniku dar převzal MUDr. Ing. Martin Pánek. „Za Neonatologickou kliniku bych chtěl poděkovat spolku Ústecké Miniděti, z.s., se kterými spolupracujeme již několik let. Za tu dobu byly díky tomu pořízeny například polohovací pomůcky, křesla pro rodiče na klokánkování a další věci, které přispějí k většímu komfortu jak pro děti tak rodiče hospitalizovaných dětí. Dnes jsme tak získali, díky iniciativě spolku, deky pro ty nejmenší. Věříme, že tento počin není posledním a naše dobrá spolupráce bude i nadále pokračovat,“ uvedl lékař.

Neonatologická klinika FZS UJEP a MNUL je spolu s Gynekologickou klinikou FZS UJEP a MNUL součástí ústeckého perinatologického centra. Zdravotníci zde každoročně hospitalizují zhruba 150 dětí na jednotce intenzivní nebo intermediární péče. Nejčastějším důvodem je jejich předčasný příchod na svět, který s sebou může nést různé zdravotní komplikace. V České republice je 12 perinatologických center poskytujících novorozencům vysoce specializovanou péči. Perinatologické centrum má Krajská zdravotní, a.s., také v Nemocnici Most, o.z. Jeho součástmi jsou tamní dětské a dorostové oddělení, a gynekologicko-porodnické oddělení.

 

Zdroj: info@kzcr.eu


Předání daru spolku Ústecké miniděti zdravotníkům neonatologické kliniky

Předání daru spolku Ústecké miniděti zdravotníkům neonatologické kliniky


30.6.2023

Nejlepší poster na vrcholném kongresu chirurgů v České republice vznikl na oddělení děčínské nemocnice

Chirurgové Krajské zdravotní, a.s. – Nemocnice Děčín, o.z., si připsali další ocenění na významném odborném setkání oborových specialistů. Na třídenním Národním chirurgickém kongresu, který hostilo Cubex Centrum Praha, vybrala porota složená ze špičkových specialistů v oboru jako nejlepší poster MUDr. Jana Moravíka a spoluautorů – prim. MUDr. Jana Rejholce a lékaře Pavla Timoshina, přibližující 10 let zkušeností s laparoskopickými kolorektálními operacemi obézních pacientů.

„Výsledky naší práce prezentujeme na Národním chirurgickém kongresu pravidelně. O to více mě i mé kolegy těší, když je oceněna tak, jako poster doktora Moravíka. Tým děčínské chirurgie při retrospektivní analýze prezentuje soubor 458 pacientů s věkovým průměrem 65 let a mediánem 67 let, jimž jsme na našem pracovišti provedli elektivní resekci rekta. Z uvedeného souboru mělo nadváhu a obezitu v součtu 70 % operovaných pacientů, normální váhu podle hlediska BMI – Body mass indexu – pouze 26,4 %. V závěru jsme na základě vyhodnocených dat, získaných během celé dekády, mohli konstatovat, že miniinvazivní operace jsou i u obézních pacientů bezpečně proveditelné za cenu lehce delšího operačního času,“ uvedl primář Chirurgického oddělení Nemocnice Děčín MUDr. Jan Rejholec, jenž na kongresu vystoupil s vyžádanou semilive prezentací robotické resekce rekta.

Chirurgický obor v děčínské nemocnici má velkou tradici. Zdejší oddělení pořádá celostátní odbornou konferenci s názvem Děčínské chirurgické dny. V roce 2022 se na děčínském zámku uskutečnila akce se 180 účastníky již pošesté.

         

Zdroj: info@kzcr.eu


MUDr. Jan Moravík (vlevo) na Národním chirurgickém kongresu při prezentaci posteru

MUDr. Jan Moravík (vlevo) na Národním chirurgickém kongresu při prezentaci posteru


29.6.2023

Zaměstnanci Krajské zdravotní budou mít od července o sedm procent vyšší základní mzdu

Krajská zdravotní, a.s., ve svých sedmi nemocnicích zvyšuje od 1. července letošního roku všem svým zaměstnancům základní mzdu o 7 %. Navýšení vyplývá z kolektivní smlouvy uzavřené na konci roku 2022.

„V kolektivní smlouvě uzavřené na konci loňského roku je zakotven zejména nárůst základních mezd v Krajské zdravotní o 7 procent, a to od 1. července roku 2023. Nadto byl zaměstnancům ještě zvýšen příspěvek na rekreaci z 2500 na 3500 korun ročně a příspěvek zaměstnavatele na penzijní spoření je poskytován již po roce trvání pracovního poměru. Velmi oblíbeným benefitem, který zaměstnanci společnosti v letošním roce mohou nově využívat, je zvýhodněná síťová zaměstnanecká jízdenka Dopravy Ústeckého kraje,“ uvedl předseda představenstva Krajské zdravotní, a.s., MUDr. Ondřej Štěrba.

Už v prosinci loňského roku přitom dostali všichni zaměstnanci Krajské zdravotní, a.s., kteří splnili interní podmínky společnosti, jednorázový finanční bonus ve výši 18 400 korun, určený především k pokrytí inflace a energetické krize.


Zdroj: info@kzcr.eu


28.6.2023

Krajská zdravotní v litoměřické nemocnici připravuje zásadní proměnu gynekologicko-porodnického oddělení

Porodnice Litoměřice Centrum porodní asistence. Pod tímto názvem bude od 1. září 2023, v souvislosti s komplexní reorganizací zdejšího gynekologicko-porodnického oddělení a jeho generální rekonstrukcí v následujícím roce, v litoměřické nemocnici provozovat jedno ze základních medicínských pracovišť Krajská zdravotní, a.s. Motem snažení zdejšího týmu zdravotnických specialistů pod vedením vedoucího lékaře porodních sálů a zástupce primářky MUDr. Petra Holby je tak na základě realizace řady projektů vydobýt zpět renomé špičkového pracoviště v regionu.

„Můj tým je připravený vybudovat špičkové pracoviště a prezentovat je jako porodnici pro 21. století. Centrum porodní asistence má potenciál stát se jedním z nejvyhledávanějších v rámci porodnic okresu Litoměřice až k hranicím Prahy a zároveň propojit všechny výhody, které nám nabízí to, že jsme spojeni s Krajskou zdravotní,“ uvedl MUDr. Petr Holba.

„Jsme velice rádi, že tým našich lékařů gynekologicko-porodnického oddělení rozšířil od 1. června MUDr. Petr Holba, kterého si dovoluji ještě jednou v litoměřické nemocnici přivítat. Ve spojení s plánovanou zásadní rekonstrukcí porodních sálů si od této spolupráce slibujeme další rozvoj péče o naše pacientky, zejména pak o těhotné a rodičky, kterým chceme nabídnout moderní služby v příjemném a bezpečném prostředí,“ zdůraznil Ing. Vladimír Kestřánek, DiS., MBA, ředitel Krajské zdravotní, a.s. – Nemocnice Litoměřice, o.z.

Porodnice Litoměřice již nyní nabízí zázemí, o kterém se nemluví, nepíše, a které valná část odborné veřejnosti považuje za samozřejmé, upozorňuje lékař. „Bezpečnost pacientek a novorozených dětí je a bude pro nás vždy prioritou. Proto také v naší porodnici slouží vždy dva lékaři – gynekologové-porodníci. Máme skvělé zázemí pediatrického týmu. Disponujeme dětským oddělením a jednotkou intenzivní péče, nemocnice zajišťuje všechny standardní zobrazovací metody. V řádech minut máme k dispozici hematologa, internistu, intenzivistu i chirurga s erudicí ve svém oboru,“ vypočítává MUDr. Petr Holba s tím, že komplikované novorozenecké a těhotenské případy transportují do 30 minut na vyšší pracoviště Krajské zdravotní v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem. 


Zdroj: info@kzcr.eu


MUDr. Petr Holba

MUDr. Petr Holba


26.6.2023

Nový pavilon v chomutovské nemocnici bude stavebně dokončen do konce letošního roku

Krajská zdravotní, a.s., (KZ) s významnou podporou Ústeckého kraje úspěšně pokračuje v realizaci rozsáhlých investičních projektů ve svých odštěpných závodech. Výstavba nových pavilonů probíhá ve třech ze sedmi nemocnic, které největší poskytovatel nemocniční péče v České republice spravuje – v Chomutově, Ústí nad Labem a Děčíně. V Teplicích navíc probíhá rozsáhlá rekonstrukce porodnice.

V areálu chomutovské nemocnice od září 2021 probíhá výstavba nového pavilonu emergency, centrálních operačních sálů (COS), včetně JIP a nadzemního spojovacího koridoru se stávajícím pavilonem D. Výstavba pavilonu s cenou díla dle veřejné zakázky 833 862 444 Kč včetně DPH bude dle aktuálních informací v areálu nemocnice probíhat do konce roku 2023. Investiční akce je částečně financována z dotačních zdrojů, a to konkrétně z 98. výzvy IROP, kde je výše dotace 150 000 000 Kč, a z finanční investiční podpory Ústeckého kraje. Pro zajištění vyrovnaného cash flow KZ využívá investiční úvěr od Komerční banky, a.s.

Předmětem tohoto investičního záměru je výstavba nového pavilonu s urgentním příjmem (5 ambulancí, pracoviště rentgenu, 5 expektačních lůžek, crash room), COS (5 operačních sálů), centrální sterilizace, JIP (10 lůžek), ARO (10 lůžek) a technickým a administrativním zázemím, a to v návaznosti na stávající pavilon C. Novostavba je navržena jako samostatně stojící objekt, avšak s provozním a technickým propojením na stávající pavilon C včetně nadzemního spojovacího koridoru na stávající pavilon D.

V hlavní budově emergency jsou v současnosti již kompletně dokončeny všechny vyzdívky. Kompletně hotové jsou také hrubé podlahy a dokončena je i montáž obvodového pláště protihlukové stěny na střeše pavilonu. Probíhají práce na vnitřních omítkách, zejména tam, kde je potřeba zahájit montáž podlahy. Objektové zemní práce jsou také dokončeny a pokračují zemní práce pro komunikace. U spojovacího koridoru aktuálně pokračuje montáž opláštění a střešní konstrukce koridoru. V budově C probíhá instalace střešního souvrství a příprava pro zahájení fasády.

„V průběhu stavby jsme museli přistoupit k několika změnám. Některé byly vyvolány zjištěním skutečného stavu při realizaci stavby. Jednalo se například o přeložky sítí, neočekávaný výskyt nebezpečného opadu, skladbu podloží pod novými komunikacemi či propadlou kanalizaci. Výraznou částí změn je odpočet technologie do stávající trafostanice, vzhledem k rozhodnutí o výstavbě trafostanice nové. Dále budou implementovány drobné úpravy či vylepšení projektu, například změny automatických dveří z důvodu optimalizace chodu nemocnice, dále také posílení mobilního signálu na základě zjištění o lokálně nedostatečném signálu díky stavebním konstrukcím objektu, instalace systému monitoringu teplot a příprava systému pro správu dat pacienta,“ uvedl k průběhu stavby MUDr. Ondřej Štěrba, předseda představenstva KZ.

„Z finančního hlediska zatím Krajská zdravotní schválila úspory ve výši více než 6,5 milionu korun. Před dokončením celé stavby ale očekáváme navýšení o přibližně 20 milionů. Dle smlouvy o dílo by stavba měla být hotová do 15. prosince letošního roku. V současné době je ale avizováno mírné zpoždění, kdy předpoklad pro dokončení stavby je do 31. 12. 2023, s tím, že legislativní povolení užívaní stavby, tedy zkušební provoz, se předpokládá zahájit přibližně od konce ledna 2024,“ doplnil ředitel chomutovské nemocnice MUDr. Michal Zeman, Ph.D.


Zdroj: info@kzcr.eu

Stavba v Chomutově

Stavba v Chomutově


Prosím, čekejte